דרוש מידע איפה הכי מומחים ביצירת חורי עגילים לתינוקות?

ביגר

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
עשיתי עגילים היום לבת 5 בירושלים במיכל 11 עשו לה 2 מוכרות ב2 האוזניים ביחד ובכלל לא כאב!

תמרהלה

משתמש פעיל
לא הובנתי
בקשתי תרגום מילולי לכל הקטע מהמילים "ואפילו בקיסמין".

וַאֲפִלּוּ בְקִסְמִים. רְבוּתָא קָאָמַר, אַף עַל גַּב דְּלָאו תַּכְשִׁיט שֶׁל נוֹי הוּא, אוֹרְחַיְהוּ בְּהָכִי וְלָאו מַשְּׂאוֹי הוּא:

המשנה אמרה שמותר לצאת בחוטים באוזן
יש כאן מעין שאלה סמויה ( שנאמר רק התירוץ ומתוכו מובנת השאלה )
שבפשטות אין הבדל בין חוטין לקיסמין, ששניהם משמשים לאותה מטרה (שמירה על החור שלא יסתם ), א"כ למה המשנה אמרה ואפילו בקיסמין, שמשמע שיש כאן חידוש מיוחד

ואומר הברטנורא: רבותא קאמר חידוש אמרה כאן המשנה, אַף עַל גַּב דְּלָאו תַּכְשִׁיט שֶׁל נוֹי הוּא, שאפילו שקיסמין אין זה תכשיט כלל, [ ומשמע שבחוטין יש שייכות לתכשיט, ואפילו שהשימוש העיקרי הוא למניעת היסתמות החור, מ"מ זה נחשב כתכשיט ] מותר לצאת איתם לרשות הרבים בשבת, ואין זה מוציא מרשות לרשות, אוֹרְחַיְהוּ בְּהָכִי וְלָאו מַשְּׂאוֹי הוּא מכיון שזה הדרך ואין זה נחשב כמשאוי אלא כמחובר לגוף.

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
וַאֲפִלּוּ בְקִסְמִים. רְבוּתָא קָאָמַר, אַף עַל גַּב דְּלָאו תַּכְשִׁיט שֶׁל נוֹי הוּא, אוֹרְחַיְהוּ בְּהָכִי וְלָאו מַשְּׂאוֹי הוּא:

המשנה אמרה שמותר לצאת בחוטים באוזן
יש כאן מעין שאלה סמויה ( שנאמר רק התירוץ ומתוכו מובנת השאלה )
שבפשטות אין הבדל בין חוטין לקיסמין, ששניהם משמשים לאותה מטרה (שמירה על החור שלא יסתם ), א"כ למה המשנה אמרה ואפילו בקיסמין, שמשמע שיש כאן חידוש מיוחד

ואומר הברטנורא: רבותא קאמר חידוש אמרה כאן המשנה, אַף עַל גַּב דְּלָאו תַּכְשִׁיט שֶׁל נוֹי הוּא, שאפילו שקיסמין אין זה תכשיט כלל, [ ומשמע שבחוטין יש שייכות לתכשיט, ואפילו שהשימוש העיקרי הוא למניעת היסתמות החור, מ"מ זה נחשב כתכשיט ] מותר לצאת איתם לרשות הרבים בשבת, ואין זה מוציא מרשות לרשות, אוֹרְחַיְהוּ בְּהָכִי וְלָאו מַשְּׂאוֹי הוּא מכיון שזה הדרך ואין זה נחשב כמשאוי אלא כמחובר לגוף.
לא יכול להיות הסבר יותר טוב
יישר כח

עמליה 098

משתמש מקצוען
עשיתי בתכשיק בי-ם
אחד במקום ואחד לא- נמוך מידי :(
מה עושים באמת? כדאי לתת לזה להיסתם (כרגע בת 3 וחצי) החורים מגיל 3 חוד'
גם לי קרה דבר כזה בדיוק בתכשיק ירושלים:(
הוצאתי לה את העגיל מיד וכעברו שבועיים שלושה החור נסגר וניקבנו חדש.
אין לחור ההור זכר.
אולי נקודה מיקרוסקופית

בתיה G

איור פרסומי . איורים לילדים . קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עשיתי לבת שלי עגילים לפני כמה חודשים, והעגילים באיזשהו שלב עשו לה אינפקציה, הורדתי וחיכיתי שיעבור לה ואז קניתי לה עגילים איכותיים יותר (במרקיז), כעבור זמן קצר מאוד נהיה לה אינפקציה גם מזה.
עכשיו קניתי לה אחרי פסח עגילי זהב אמיתיים והיום - שוב גיליתי על העגיל כתם של דם יבש, יכול להיות שיש לה פצע בתוך החור? ומעגילי זהב? (מדובר בתינוקת בת 9 חודשים)

חושבת לעומק

משתמש מקצוען
עשיתי לבת שלי עגילים לפני כמה חודשים, והעגילים באיזשהו שלב עשו לה אינפקציה, הורדתי וחיכיתי שיעבור לה ואז קניתי לה עגילים איכותיים יותר (במרקיז), כעבור זמן קצר מאוד נהיה לה אינפקציה גם מזה.
עכשיו קניתי לה אחרי פסח עגילי זהב אמיתיים והיום - שוב גיליתי על העגיל כתם של דם יבש, יכול להיות שיש לה פצע בתוך החור? ומעגילי זהב? (מדובר בתינוקת בת 9 חודשים)

רק מעלה השערה:
יש סוגי עגילים (בעיקר אלו הצמודים שבולטים מאחורי האוזן) שכאשר לא מורידים אותם בלילה, החיכוך של העגיל עם המזרן או הכרית גורם לגירוי של האזור ולעיתים ממש לפצע.
כתבת שמדובר בתינוקת בת 9 חודשים וזהו גיל שישנים בו די הרבה ועל הבטן. אולי זו לא בעיה של החומר ממנו העגיל נוצר אלא מהחיכוך.

Miriam schwartz

יוצרת באהבה חווית תמונה
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
רק דבר אחד לתשומת כל הנשים היקרות !
יש כידוע כמה שיטות בעשיית חורים לעגילים
לצערי כשהייתי קטנה (בת 10 בערך) עשו לי עם אקדח! משהו זוועתי, זה ממש כאב, וזה גם לקח יותר זמן וכמובן שאחרי כמה חודשים זה נסתם
באמת מה שהרוב עושות וזה הכי טוב, אל תנסו שיטות אחרות זה ניקוב שלוקח חצי שניה ושלום על ישראל (וזה לא נסתם עד עצם היום הזה בלי עין הרע ;))

ישתבח שמו

משתמש פעיל
עוד לא מצאתי את ההיתר ההלכתי להכאיב לפעוטה בשביל יופי.
ואלו שטוענות שכשגדלים כואב יותר, אז אפשר לחכות שתגדל יותר.
ילדה בת 12-14 שרוצה עגילים ומסכימה שיכאב לה בשביל זה - בקשה, אבל לתת לתינוקת לבכות "כמו חיסון" רק בשביל האמא?!
אז מי שמוצאת היתר הלכתי לזה, אשמח להכירו.
ביקשו מהציבור עזרה או פתחו פה דיון? באמת זה בלתי נסבל ההערות האלה. יעשה כל אחד כחפצו בלי להעיר על כך לשני

ישתבח שמו

משתמש פעיל
כנראה שהקטנה כבר עם חורים כי שימו לב- בקשת העזרה היתה בינואר... וסתם קפץ פה כל האשכול

פשוש

משתמש מקצוען
אני עשיתי בקידי גולד באשדוד לתינוקת בת 3 חודשים. היא לא ציצה....

אני עצמי עשיתי בגיל 14 לאחר שנשארתי האחרונה בכיתה בלי עגילים.
הייתי מודה לאמא שלי מאד, אם הייתה חוסכת לי את זה ועושה לי בגיל קטן. (שאז אין את השכל לפחד וזה גם לא כואב....)

תמממממי

משתמש פעיל
אני עשית בהילילו היה מעולה במעונות ויזניץ בבני ברק
0527116609-באזור ה80 ש"ח יצא לי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה