דרוש מידע איפה הכי מומחים ביצירת חורי עגילים לתינוקות?

מדיה-לי

משתמש מקצוען
הפי שופ,
לי עשו שם חורים...
עשיתי גם לבנותי (מעשה אם סימן לבנות)
תכלס מרוצה מאד בודקים מיקום מדויק עם עט
ולא נרשם צרחות מיוחדות, הראשונה יללה מעט (היתה בת חמישה חודשים)
השניה בכתה רק מעלבון גיל שלושה חודשים (בחור השני...)
וטוב שאחרי זה יש בן בלי סיפורי עגילים מכבידים...

ששונית

משתמש מקצוען
את האיסור ההלכתי כן מצאת?
???
לא חשבתי שיש צורך לכתוב הלכה כל כך ברורה.
בפרק החובל מובא לאיזה צורך מותר לחבול בחברו, לצורך רפואי, לדוגמה, הקזת דם וכד' ויש תילי תילים של הלכות רק באיזה אופן וחלילה לא להוציא דם יותר מהנצרך.
לנקב אוזן של פעוטה לא נכנס בצורך רפואי, גם אם זה צורך נפשי של האם.

תמרהלה

משתמש פעיל
???
לא חשבתי שיש צורך לכתוב הלכה כל כך ברורה.
בפרק החובל מובא לאיזה צורך מותר לחבול בחברו, לצורך רפואי, לדוגמה, הקזת דם וכד' ויש תילי תילים של הלכות רק באיזה אופן וחלילה לא להוציא דם יותר מהנצרך.
לנקב אוזן של פעוטה לא נכנס בצורך רפואי, גם אם זה צורך נפשי של האם.

איסור חובל הוא גם חל גם כשהאדם חובל בעצמו
לפי דברייך אסור גם לאשה בוגרת לנקב חורים לעגילים

מהגמרא בכמה מקומות נראה שניקוב אזניים היה דבר מקובל בזמנם
ולא הוזכר חשש איסור
ובכל תפוצות ישראל לאורך הדורות זה היה דבר מצוי

הרב עובדיה יוסף ביבי"ע ח"ח חו"מ י"ב כתב שבכל חבלה לצורך יופי אין איסור חובל

lovely

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
קידי גולד במודיעין עילית, מדדה וסימנה לפני, שמה משחת אלחוש, והילדה לא שמה לב שמנקבים לה את האוזן. לא צייצה. ילדה בת חמש

חוח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
איסור חובל הוא גם חל גם כשהאדם חובל בעצמו
לפי דברייך אסור גם לאשה בוגרת לנקב חורים לעגילים

מהגמרא בכמה מקומות נראה שניקוב אזניים היה דבר מקובל בזמנם
ולא הוזכר חשש איסור
ובכל תפוצות ישראל לאורך הדורות זה היה דבר מצוי

הרב עובדיה יוסף ביבי"ע ח"ח חו"מ י"ב כתב שבכל חבלה לצורך יופי אין איסור חובל
לא בטוחה שהעניין הוא דיון הלכתי... הוא יותר לפי הרגשת האמא.

אני, למשל, לא עושה לתינוקת קטנה. הודעתי לכל מי ששאל "מה עם עגילים" בנימה דאוגה של "מה עם חתונה"---
שאני אעשה לה בשמחה- רק כאשר היא תבקש!!!
ובת השלוש וחצי ביקשה, הסכימה לדקירונת, וקיבלה בשמחה.
לא חסר לה כלום גם בתמונות שקדמו לכך!!

גיטרה

משתמש מקצוען
עשיתי לתאומות בנות שנה בתכשיק, אפילו לא צייצו בזמן הניקוב, בכו דקה אחרי מהבלגן סביבם וההתלהבות...
אמממה - העגילים נפלו בלי סוף, וכעבור שלושה חודשים התייאשתי מלחפש אותם מבוקר ועד ליל, הסרנו והחורים נסתמו. כשיגדלו נעשה שוב.

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
אחרי קריאת האשכול עלה בי הרהור לרגע, מה טווח המחירים? מדברים פה על 60 ועל 200...
כמה עולה בתכשיק?
וביפית?
בקידיגולד?
ובהפי שופ?

דפוס פוסטר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אחרי קריאת האשכול עלה בי הרהור לרגע, מה טווח המחירים? מדברים פה על 60 ועל 200...
כמה עולה בתכשיק?
וביפית?
בקידיגולד?
ובהפי שופ?
תכשיק - עגיל בציפוי זהב עולה 65 ש"ח
יש שם גם ב-200 ויותר שכל העגיל זהב טהור .

מרגלית100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אני רוצה לשתף אתכם -
לי עשו עגילים בגיל 12 כי כבר מאוד מאוד רציתי, אני עד היום לא שוכחת את הפחד והכאב, אפילו שמאוד רציתי והלכתי מרצוני, זה היה באמצע הקיץ, עשינו את זה באיזו חנות תכשיטים במאה שערים שהיה שם סבאלע חביב שעשה את זה והוא צחק עלי למה אני 'רועדת מקור' באמצע הקיץ,
אני מבטיחה לכן שהייתי מודה לאמא שלי הרבה יותר אם היא היתה עושה לי את זה בגיל כמה שיותר קטן, וזה מה שאני עושה לילדים שלי, לדעתי להשאיר את זה לגיל מבוגר - זה ההתעללות, ולא זה שעושים את זה בגיל צעיר, כי אין כמעט מציאות היום של מישהי שאין לה חורים לעגילים, כך שחייבים בכל מקרה לעבור את זה וא"כ, כמה שיותר מוקדם - עדיף!

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
במסכת "שבת" מובא לגבי הלכות יציאה לרה"ר וכו'

הַבָּנוֹת קְטַנּוֹת יוֹצְאוֹת בְּחוּטִין וַאֲפִלּוּ בְקִסְמִין שֶׁבְּאָזְנֵיהֶם
ואומר רע" מברטנורא - הַבָּנוֹת יוֹצְאוֹת בְּחוּטִין. הַקְּטַנּוֹת מְנַקְּבוֹת אֶת אָזְנֵיהֶן וְאֵין עוֹשִׂין לָהֶן נְזָמִין עַד שֶׁיִּגְדְּלוּ, וְנוֹתְנִין חוּטִין אוֹ קִסְמִים בְּאָזְנֵיהֶן שֶׁלֹּא יִסָּתְמוּ אָזְנֵיהֶן: וַאֲפִלּוּ בְקִסְמִים. רְבוּתָא קָאָמַר, אַף עַל גַּב דְּלָאו תַּכְשִׁיט שֶׁל נוֹי הוּא, אוֹרְחַיְהוּ בְּהָכִי וְלָאו מַשְּׂאוֹי הוּא:

אז הנה ההיתר ההלכתי לעשיית עגילים לילדות קטנות...

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
במסכת "שבת" מובא לגבי הלכות יציאה לרה"ר וכו'

הַבָּנוֹת קְטַנּוֹת יוֹצְאוֹת בְּחוּטִין וַאֲפִלּוּ בְקִסְמִין שֶׁבְּאָזְנֵיהֶם
ואומר רע" מברטנורא - הַבָּנוֹת יוֹצְאוֹת בְּחוּטִין. הַקְּטַנּוֹת מְנַקְּבוֹת אֶת אָזְנֵיהֶן וְאֵין עוֹשִׂין לָהֶן נְזָמִין עַד שֶׁיִּגְדְּלוּ, וְנוֹתְנִין חוּטִין אוֹ קִסְמִים בְּאָזְנֵיהֶן שֶׁלֹּא יִסָּתְמוּ אָזְנֵיהֶן: וַאֲפִלּוּ בְקִסְמִים. רְבוּתָא קָאָמַר, אַף עַל גַּב דְּלָאו תַּכְשִׁיט שֶׁל נוֹי הוּא, אוֹרְחַיְהוּ בְּהָכִי וְלָאו מַשְּׂאוֹי הוּא:

אז הנה ההיתר ההלכתי לעשיית עגילים לילדות קטנות...

אפשר תרגום מילולי ל"ואפילו בקיסמין"?

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
אפשר תרגום מילולי ל"ואפילו בקיסמין"?
לא בטוחה שזה תרגום מילולי, אבל אמא שלי מספרת שלהן בבית הספר היה אסור עגילים. ולא מאה שערים-חו"ל, בית ספר גויי...
בכול אופן ע"מ שלא יסתמו החורים שעשו הנועזות הן היו שמות סיכות תפירה ומעגלות אותן

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה