"איסטניסטים – חייהם אינם חיים"

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
נו, באמת, לא לתפוס על המילה. אלו דברים מגעילים, אבל איני חושב שרוב האנשים לא מסוגלים להתעלם. וגם אם נניח שזה נורמלי, וכולם כאן מתאימים להגדרות אלו, אז בהתאם אני מצפה ליותר תגובות ענייניות.

ואם כבר הדוגמאות, אז אכן בישיבה הוא היה מחליף מצעים אם ישבו עליהם!! וגם כשמשתמש בכלים רב פעמיים בלית ברירה, הוא משפשף ומשפשף, כמעט מקלף את הצבע...

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י מוישה;1660020:
נו, באמת, לא לתפוס על המילה. אלו דברים מגעילים, אבל איני חושב שרוב האנשים לא מסוגלים להתעלם. וגם אם נניח שזה נורמלי, וכולם כאן מתאימים להגדרות אלו, אז בהתאם אני מצפה ליותר תגובות ענייניות.

ואם כבר הדוגמאות, אז אכן בישיבה הוא היה מחליף מצעים אם ישבו עליהם!! וגם כשמשתמש בכלים רב פעמיים בלית ברירה, הוא משפשף ומשפשף, כמעט מקלף את הצבע...

נו... גם אם המצב בבית המשפחה נורא, התגובות שלו גם כן. ואם הוא לא ילך לטיפול עכשיו מי יודע מה יהיה בעוד כמה חודשים...

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
נכתב ע"י album;1660027:
נו... גם אם המצב בבית המשפחה נורא, התגובות שלו גם כן. ואם הוא לא ילך לטיפול עכשיו מי יודע מה יהיה בעוד כמה חודשים...
אני מנסה לחפש היכן כתבתי משהו על תגובות מצידו. אני לא מוצא.
הוא עדין נפש, ולא רואים עליו כלום גם כשהוא הולך להקיא.
לכן גם כ"כ לא מתאים הרעיון לא להגיע להורים. הוא ימסור נפש על זה...

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
שילך לטיפול.
וכמה שיותר מהר.

לא משנה מה בדיוק הפרטים, הוא נמצא במצב לא נורמטיבי שמביא סבל עצום לו עצמו ולמשפחתו הקרובה וברור שזה לא רק אצל השויגר.

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י מוישה;1660030:
אני מנסה לחפש היכן כתבתי משהו על תגובות מצידו. אני לא מוצא.
הוא עדין נפש, ולא רואים עליו כלום גם כשהוא הולך להקיא.
לכן גם כ"כ לא מתאים הרעיון לא להגיע להורים. הוא ימסור נפש על זה...

הוא סובל בעצמו אין צורך שהסביבה תזהה חרדה וכפיתיות. מספיק שהבן אדם סובל סבל בל יתואר... [למרות שאין לי מושג איך התופעה נקראת בשפה מקצועית...]
לטובתו שילך לטיפול... כי המצבים הללו בד"כ מחמירים...

שוירץ

עימוד ועיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
לא ממש מבינה מה יש לטפל כאן
שילמדו אותו לאכול גם מצלחת מרכזית?
כאחת שמכירה את זה מדי מקרוב וחשה דחיה מדברים קטנים יותר
שידע שאין ממש פתרון ומגיע לו צל''ש על כל פרצוף ואמירה שהוא חונק.
הבעיה העיקרית היא ההתמודדות עם התחושה שהסביבה הזו נותנת לך
שכאילו אתה הבעיה בשעה שאתה לא כפייתי אלא פשוט קצת יותר נקי מהמקובל,
אצלי התופעה לא החמירה מעולם, ואין צורך להבהיל, מה שמעורר דחיה תמיד יעורר דחיה.
אגב גם רבן גמליאל היה איסטניסט וחכמים התירו לו דברים מסוימים בגלל תכונת אופי זו.
זה תמיד מנחם אותי.

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
בעיקר מה שמעורר את הבחילה- זה אנשים שאוכלים מולו בחוסר דרך ארץ.

כדאי להמנע כמה שפחות מלאכול איתם. אפשר להמציא משהו. אלרגיה, דיאטה, לא משנה מה שעיקר שיהיה תירוץ טוב.

חוץ מזה, ממה שאתה מתאר- נראה שהוא באמת חריג בתגובה שלו (בחילה שקשה לשלוט עליה). רוב האנשים לוקחים נשימה עמוקה בכזה מצב, ושורדים איכשהוא.

דבר נוסף- נראה שהקושי שלו מחמיר ככל שעובר הזמן. מחשבות עם דברים לא נעימים, ולחץ או מתח (איך אני שורד את סעודת השבת הזאת) הם בדיוק הדברים שמעוררים בחילה.

לכן המלצה שלי היא שכן ילך לטיפול.

7880

משתמש פעיל
מבינה אותו.
אני ממליצה לו לטפל. אולי בCBT. זה ייתן לו רווחה נפשית, ולא רק אצל השוויגער.

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י קומיקו;1660069:
לא ממש מבינה מה יש לטפל כאן
שילמדו אותו לאכול גם מצלחת מרכזית?
כאחת שמכירה את זה מדי מקרוב וחשה דחיה מדברים קטנים יותר
שידע שאין ממש פתרון ומגיע לו צל''ש על כל פרצוף ואמירה שהוא חונק.
הבעיה העיקרית היא ההתמודדות עם התחושה שהסביבה הזו נותנת לך
שכאילו אתה הבעיה בשעה שאתה לא כפייתי אלא פשוט קצת יותר נקי מהמקובל,
אצלי התופעה לא החמירה מעולם, ואין צורך להבהיל, מה שמעורר דחיה תמיד יעורר דחיה.
אגב גם רבן גמליאל היה איסטניסט וחכמים התירו לו דברים מסוימים בגלל תכונת אופי זו.
זה תמיד מנחם אותי.

השאלה היא לא איך ללמוד לאכול כפי מנהג משפחתו הכבודה.
השאלה היא האם הוא צריך להקיא את נפשו למראה אכילה מרכזית או שיוכל לשבת בצד ולעבור הלאה...
מספיק שלא יסבול מכל מצב שכזה ויוכל להעביר את השבת ברוגע ושלווה לא רק כלפי חוץ.

אה... ודבר נוסף, נראה שהוא נמצא עמוק בבוץ הזה, יש לשקול ללכת על משהו מקצועי ולא מתחיל וכו... בעיה כזו יכולה להסתבך.

בהצלחה
הרבה בריאות ונחת

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
לא מסכימה עם כל אלו שאמרו ללכת לטיפול, אני לא חושבת שמשהו יעזור, לפי דעתי זה לא ענין פסיכולוגי בכלל, זה או שנולדים עם זה או שלא, אף פעם לא שמעתי משהו שהשתנה בדברים האלה, בכל אופן לא במשהו קיצוני, איסטניטס נשאר איסטניסט.
הרבה פעמים אני חושבת שאוף ולמה אני כזאת אבל במחשבה שניה אני נבהלת מעצם הרעיון לא להיות כזאת, איכס, גועל נפש, לאכול מכל הבא ליד?:eek:

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י album;1660103:
השאלה היא לא איך ללמוד לאכול כפי מנהג משפחתו הכבודה.
השאלה היא האם הוא צריך להקיא את נפשו למראה אכילה מרכזית או שיוכל לשבת בצד ולעבור הלאה...
מספיק שלא יסבול מכל מצב שכזה ויוכל להעביר את השבת ברוגע ושלווה לא רק כלפי חוץ.

אה... ודבר נוסף, נראה שהוא נמצא עמוק בבוץ הזה, יש לשקול ללכת על משהו מקצועי ולא מתחיל וכו... בעיה כזו יכולה להסתבך.

בהצלחה
הרבה בריאות ונחת

אני לא חושבת שהוא מקיא מלראות את זה, הוא מקיא מעצם המחשבה שהוא צריך לאכול את זה, ואני מבינה אותו...

אחת אחת 11

משתמש מקצוען
שיגיד להם! לא שלא יאכלו או לא יגעו, פשוט לומר- אני איסטניסט וקשה לי עם זה. שיצחקו וידברו עד שיתרגלו ויקפידו לידו שלא להגזים. מניסיון זה הכי הכי עוזר. אפשר אפילו לומר רק להורים של הגברת שידאגו לסדר את העניינים...

גולדס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מכירה מישהי איסטניסטית במאוד מאוד.
היא סבלה כל כך שהלכה לטפל בCBT, אך ללא הצלחה...

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י pnina912100;1660104:
לא מסכימה עם כל אלו שאמרו ללכת לטיפול, אני לא חושבת שמשהו יעזור, לפי דעתי זה לא ענין פסיכולוגי בכלל, זה או שנולדים עם זה או שלא, אף פעם לא שמעתי משהו שהשתנה בדברים האלה, בכל אופן לא במשהו קיצוני, איסטניטס נשאר איסטניסט.
הרבה פעמים אני חושבת שאוף ולמה אני כזאת אבל במחשבה שניה אני נבהלת מעצם הרעיון לא להיות כזאת, איכס, גועל נפש, לאכול מכל הבא ליד?:eek:

משהו הכריח אותך לאכול מכל הבא ליד????
מדובר במצב שבו אדם לא מצליח להחזיק מעמד נוכח מחזה שכזה.
אנשים מן השורה נגעלים (מתנצלת!) נושמים ועוברים הלאה
הוא לא.. הוא כל היום רק חושב על זה, חי עם זה, נושם ומקיא את זה...
המצב הנוכחי לא בריא לו ולא למשפחתו

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י גולדס;1660114:
מכירה מישהי איסטניסטית במאוד מאוד.
היא סבלה כל כך שהלכה לטפל בCBT, אך ללא הצלחה...

יש מצבים שמצריכים פסיכולוג...
אני מקווה בשבילו שהוא עדיין לא במצב הזה. אולי מראש עדיף שילך לפסיכולוג (שמטפל גם בשיטות אלו)

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י אחת אחת 11;1660113:
שיגיד להם! לא שלא יאכלו או לא יגעו, פשוט לומר- אני איסטניסט וקשה לי עם זה. שיצחקו וידברו עד שיתרגלו ויקפידו לידו שלא להגזים. מניסיון זה הכי הכי עוזר. אפשר אפילו לומר רק להורים של הגברת שידאגו לסדר את העניינים...

לא תמיד זה טוב, אני מכירה משפחה שמתנהגת ככל הנראה כמו מה שהוא תאר פה, יש להם גיסה איסטניסטית והם יודעים את זה, הם נורא מתעצבנים מהענין, זה סוג של פגיעה, ומעכשיו כל מה שהיא לא רוצה לאכול או מהססת ישר-" אה היא נגעלת..." וגם שזה יכול מאוד להלחיץ את המשפחה כי אם אחד נגע במשהו הם יודעים היא כבר לא יכולה לאכול מזה... לפעמים עדיף שהוא יסבול בשקט מאשר אי נעימות מכל המשפחה.

אחת אחת 11

משתמש מקצוען
למה להתעצבן? תלוי איך אומרים את זה. אם יגידו לך על ילד שיש לו נוזלים באוזניים לכן צריך לדבר אליו בקול, תתעצבני? ואם יתחילו להביא לו מנה אישית? מה יקרה? הוא יתחיל לנשום לרווחה וזה לא אמור להפריע למהלך החיים של אף אחד. מי שרוצה להיפגע יכול למצוא עוד עשרות דברים לכך.

שוירץ

עימוד ועיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
נכתב ע"י pnina912100;1660121:
לא תמיד זה טוב, אני מכירה משפחה שמתנהגת ככל הנראה כמו מה שהוא תאר פה, יש להם גיסה איסטניסטית והם יודעים את זה, הם נורא מתעצבנים מהענין, זה סוג של פגיעה, ומעכשיו כל מה שהיא לא רוצה לאכול או מהססת ישר-" אה היא נגעלת..." וגם שזה יכול מאוד להלחיץ את המשפחה כי אם אחד נגע במשהו הם יודעים היא כבר לא יכולה לאכול מזה... לפעמים עדיף שהוא יסבול בשקט מאשר אי נעימות מכל המשפחה.

את ממש מוציאה לי את המילים מהפה.
וכן גם אני לא הייתי רוצה להיות במקום ההפוך , שמגעיל אחרים..
יש לציין שאיסטניסטים רבים קל להם יותר לאכול באולמות בגלל שההגשה לפעמים
יותר אסטטית והאנשים מתנהגים בכאלו מקומות יותר בנימוס (או שלא)

באמת אנשים נפגעים מכל דבר ולא תמיד צריך לשים לב לזה,
שויגער יכולה גם להפגע מכך שכלתה אוכלת בחדר
אבל מה הכלה צריכה לרעוב כל השבת?
זה לא יגרום ליחסים נעימים יותר

אסתי3311

משתמש סופר מקצוען
אני חושבת שלהגיד יכול לפגוע.
כאיסטנסטית, (אחרי החתונה ב"ה התמתנתי...) היינו מגיעים לחמותי אחרי החתונה וממש לא היה לי נחמד לאכול שם. והם דוקא אנשים נקיים. רק שחמותי חושבת שלעצמה יש דין אחר. ואם היא מבשלת מותר לה ללקק ולטעום חופשי, עד כדי כך שפעם היא בקשה ממני למלא בלינצ'עס חלביים אך כשנזכרה שאני בשרית מיד נזכרה שבעצם אני לא יכולה למלא...
מה? אני יתחיל ללמד אותה שזה פשוט דוחה? גם לא איסטנסטיים?
מאז אני פשוט בודקת כל מנה איך היא מגישה. ומה שלא- אני משתדלת לא לחשוב אילו גלגולים זה עבר או שאני פשוט שמה בעצמי מנה בצלחת.

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י album;1660117:
יש מצבים שמצריכים פסיכולוג...
אני מקווה בשבילו שהוא עדיין לא במצב הזה.

פסיכולוג זו לא מילה גסה.
עדיף ללכת מיד לטיפול הרציני מאשר לבזבז זמן, כסף ומאמץ נפשי על כל מיני שרלטנים ושיטות מוזרות.

אולי מעניין אותך גם...

לוח לימודים

מסלולי לימוד שאפשר לההצטרף
אליהם ממש עכשיו:

25.06

י"ט סיון

פתיחת מסלול

קורס עריכת וידאו

מלגות והנחות משמעותיות!

25.06

י"ט סיון

פתיחת מסלול

קורס פיתוח ובניית אתרים

מלגות גבוהות!

25.06

י"ט סיון

וובינר מרתק

האם אפשרי לפתח קריירה משגשגת בלי לוותר על לימוד התורה?

וובינר מרתק בנושא "עיצוב על זמני" עם מעצב העל החרדי שפיתח קריירה משגשגת לצד לימוד התורה ואורח חיים חרדי מלא

הכניסה חופשית!

27.06

כ"א סיון

פתיחת מסלול:

התכנית המקצועית להכשרת אדריכלי פנים ומעצבים

לעבוד בתחום האדריכלות תוך שנתיים בלבד! וללמוד תכנים בלעדיים שיתנו לך יתרון ענק וביקוש גדול בשוק!

מסלול לגברים

27.06

כ"א סיון

השקה חגיגית!

עיצוב גרפי ודיגיטל - בסילבוס חדש ומטורף!

מלגות גבוהות!

30.07

כ"ד תמוז

פתיחת מסלול

מאסטר בשיווק דיגיטלי

מלגות גבוהות!

9.09

ו' אלול

פתיחה חגיגית:

קורס פרסום וקופי+

איך מפיקים קפמיינים לחברות הכי גדולות בשוק? איך בונים אסטרטגיה מדוייקת? מהו המסר? כתיבה שיווקית, קופי ויצירתיות, ואפילו כתיבה לסושיאל ולדיגיטל!

עם תכני AI

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כד

א לְדָוִד מִזְמוֹר לַיהוָה הָאָרֶץ וּמְלוֹאָהּ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ב כִּי הוּא עַל יַמִּים יְסָדָהּ וְעַל נְהָרוֹת יְכוֹנְנֶהָ:ג מִי יַעֲלֶה בְהַר יְהוָה וּמִי יָקוּם בִּמְקוֹם קָדְשׁוֹ:ד נְקִי כַפַּיִם וּבַר לֵבָב אֲשֶׁר לֹא נָשָׂא לַשָּׁוְא נַפְשִׁי וְלֹא נִשְׁבַּע לְמִרְמָה:ה יִשָּׂא בְרָכָה מֵאֵת יְהוָה וּצְדָקָה מֵאֱלֹהֵי יִשְׁעוֹ:ו זֶה דּוֹר (דרשו) דֹּרְשָׁיו מְבַקְשֵׁי פָנֶיךָ יַעֲקֹב סֶלָה:ז שְׂאוּ שְׁעָרִים רָאשֵׁיכֶם וְהִנָּשְׂאוּ פִּתְחֵי עוֹלָם וְיָבוֹא מֶלֶךְ הַכָּבוֹד:ח מִי זֶה מֶלֶךְ הַכָּבוֹד יְהוָה עִזּוּז וְגִבּוֹר יְהוָה גִּבּוֹר מִלְחָמָה:ט שְׂאוּ שְׁעָרִים רָאשֵׁיכֶם וּשְׂאוּ פִּתְחֵי עוֹלָם וְיָבֹא מֶלֶךְ הַכָּבוֹד:י מִי הוּא זֶה מֶלֶךְ הַכָּבוֹד יְהוָה צְבָאוֹת הוּא מֶלֶךְ הַכָּבוֹד סֶלָה:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה