דיון אילו הייתי כותב ספר...

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אז זה https://www.prog.co.il/threads/מיומנו-של-אברך.725018/
החלום הגדול שלי, והוא התחיל להתגשם...
עדיין מנסה להפוך את זה לאיכותי יותר, משמעותי יותר, וגם מצחיק אחרי הכל.

הבא יהיה ספר על בחור ישיבה שכל פלונטר ישיבתי אפשרי מקצה לקצה יבוא לפתחו.

האחרון יהיה כנראה ספר מסכם ויהיה על התמודדיות בכלל, אבל הוא לא מתוכנן להיות סיפורי אלא יותר מחשבתי, רעיוני, ואולי אפילו סוג של מדריך לחיים. יומרני, לא???

שאר הספרים שבעז"ה אחבר יהיו כאלה שלא מתאימים לקהילה הספציפית פה אלא לפורום עריכה תורנית השכן.

בגדול זה נובע מחוסר היכולת שלי לכתוב סיפור ארוך עם בניית עלילה דמויות וכו' וכו' כשהמסר עובר באיטיות ומתחיל בדף הראשון ומסתיים באחרון מה שגורם לי להתעסק עם תוכן המסר ולא עם המסביב.

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עוד לא יודעת באיזה ז'אנר כתיבה יהיה הספר הראשון שלי, זה יכול לנדוד בין אלגוריה, אקשן או דרמה רגשית (מעדיפה אקשן, אי"ה).
מה שבטוח, הסיפור הפנימי בו יעסוק בסוגיות של רצון פנימי. כלומר - מה הגורם הפנימי שגורם לי לרצות מטרות כאלה ולא אחרות, ואיך אפשר לקחת את הרצון למקום אחר.
רובן המוחלט של הדמויות/אנשים/ספרים/הגיגים עוסקים בבחירות מותנות. "הוא רוצה לחיות, אז הוא בוחר לאכול.", "הוא רוצה לנצח, אז הוא בוחר להתמודד עם הרעים." ובעצם עונות על השאלה: בהנחה שיש לך מטרה, מה עליך לעשות כדי להשיג אותה.
ואני רוצה גיבור שעוסק בשאלת ה"למה עליי לרצות את המטרה הזו, שהונחה לפתחי כעת?".

(לא בטוחה שהצלחתי להסביר את עצמי נכון, טעימה קלה מהכיוון הזה נמצאת באלגוריה הקטנה שכבר פרסמתי כאן - "אוצרות חשך".)

סיפור8

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
@כותב השורות , בעיניי לספר הזה יש המון פונטציאל. את ההתחלה כאן בפורום ממש אהבתי. במיוחד אהבתי את הראייה על החיים שיש בה תמיד ניצוץ הומור... זה בריא:)

@נ. גל , זה באמת מסע לעומק. יש בה המון עוצמה, בשאלה הזו. היא עלולה להביא למשבר גדול או לצמיחה אמיתית. ממש נשמע מעניין.

יהלום-יצירות מלוטשות

הוצאה לאור שמבינה אותך
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
זה יהיה ספר של רפואה, של הכלה.
לאנשים רגישים שלא מצאו את המקום שלהם בעולם הגדול והמבולבל.
הוא יהיה להם מקום, ישלח להם חיבוק.

כמובן, לפי הפאתוס, שעדיין לא התחלתי....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה