התייעצות איך מתמודדים עם התופעה? תחושתיות יתר

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
@Ruty Kepler
אין סכנת חנק בשמיכה הזאת?
נשמע מפחיד קצת לכסות ילדים קטנים בכזו שמיכה כבדה
או שזה מתאים רק מגיל מסויים?

מגיל בו הילד יכול להשתחרר מהשמיכה לבדו.
זה כתוב איפשהו בהוראות.

פרפר סגול

משתמש מקצוען
@שרינה
ספורט מסיבי, כונתי האישית היא כמה שיותר ספורט ביום וגייון בסוגי הספורט.
ממליצה מאד על ספורט טיפולי לילדים.
ומעבר לכך- שחיה, אפניים, משחקי כדור...
האם את מתכונת לויסות בגיל מבוגר?
כי לי הספורט עשה שינוי אדיר בגיל 16,
אז, פילאטיס, שחיה, רכיבה על אופנים, ריקודים לסוגיהם השונים.
וכמובן- לא צריך להגזים...

זיסונת

משתמש מקצוען
ראיתי תמונות.
כמו שמיכה רגילה, מחולקת להמון 'תאים' (יותר משמיכת פוך) ובכולם יש מילוי שיש בו כדוריות פלסטיק קטנטנות.

השמיכה של פרופריו אינה ממולאת בכדורי פלסטיק אלא בשומשום זכוכית. האפקט של המגע שונה. יותר דומה לחול.

זאת שלנו דווקא נכנסה יפה לציפה.
גם אנחנו מצליחים לצפות אותה יפה.
במצעי כותנה רגילים.
יכול להיות שהבד של השמיכה עצמה - הוא יותר מחוספס?

הייחודיות של שמיכת פרופריו שאותה רכשתן, היא הגודל שלה- התואם מצעים של מיטת יחיד, בשונה מכל מיני שמיכות אחרות המגיעות בגדלים פחות מקובלים. והחומר שלה- 100%כותנה, בשונה משמיכות אחרות העשויות פוליאסטר.

אני קניתי ב 1450 ש"ח של 11.5 ק"ג. מה שראיתי שעולה עכשיו 700 או 800 וזה ממש מעצבן אותי

את פרופריו שעולה כ-700 ש"ח ייבאו הורים לילד תחושתי שגילו את המענה בטמון בשמיכה הכבדה ורצו להוזיל את מחיר השמיכה בכדי להנגישה לציבור.

נערך לאחרונה ב:

צ פומרנץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
יכולה לומר שאחרי שימוש של כחודש בשמיכה כבדה, מורגש שיפור בתזזיתיות ובחיפוש גם בשעות היום.

את ממש מגרה אותי.
יש שיפור בתזזיתיות? איזה יופי.
נשמע קוסם.

אני ממש חסומה להכל. השמיכה הזאת שאתן מדברות עליה מתאימה גם לילדים עם קושי בויסות חושי? שיש להם את 2 צדדי הסקאלה?
מבחינת מגע ותחושה הוא יותר בצד של חיפוש, ולכן אוהב מאד חיבוקים חזקים, ונוגע הרבה באחרים.

צורת הישיבה שלו על הכסא היא מאד תזוזתית עם המון תנודתיות, ועדיין לא מצאתי פתרון לזה.
דווקא עם ההירדמות לא קשה לו, נהנה משמיכת קוץ קטיפתית, ועכשיו בחורף עם פוך אמיתי.
כך שהשאלה שלי אם יש לי טעם להשקיע בשמיכה בשביל מהלך היום.

אשמח לתגובות מנסיונכן.

yudb

משתמש סופר מקצוען
השמיכה של פרופריו אינה ממולאת בכדורי פלסטיק אלא בשומשום זכוכית. האפקט של המגע שונה. יותר דומה לחול.

הייחודיות של שמיכת פרופריו שאותה רכשתן, היא הגודל שלה- התואם מצעים של מיטת יחיד, בשונה מכל מיני שמיכות אחרות המגיעות בגדלים פחות מקובלים. והחומר שלה- 100%כותנה, בשונה משמיכות אחרות העשויות פוליאסטר.

את פרופריו שעולה כ-700 ש"ח ייבאו הורים לילד תחושתי שגילו את המענה בטמון בשמיכה הכבדה ורצו להוזיל את מחיר השמיכה בכדי להנגישה לציבור.
ממליצה על השמיכה בחום.
פרפריו עשו עבודת שטח מדהימה.
אני יודעת שהם התייעצו עם טובי המוחות, ישבו עם המרפאות בעיסוק המומחיות ביותר בארץ בתחום של הויסות החושי ולמדו את החומר היטב לפני הייצור.
למדו את השמיכות הקיימות בשוק, בדקו את החסרונות ורק שכללו את השמיכות כשאת המחיר הם רק הוזילו.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען

מרגישים את ההבדל רק מלקרוא את הנתונים....
אין כמו מענה שמגיע מן השטח.

פרפר סגול

משתמש מקצוען
שיש להם את 2 צדדי הסקאלה?
לכל ילד עם ויסות חושי יש תמיד את 2 צידי הסקאלה:
דוג' מהשטח:
לא מרגיש חום/קור-מצמרר, אפשר להצמיד לו חבילת קרח לגוף- ואין תגובה.
הולך בקור אימים יחף.
יכול להתרחץ באופן עצמאי במים חמים מאאאאד.
ומצד שני- נסי להלביש לו גרביים עם פס תפר, אוהווהוווווווווו,
נסי לגזור לו ציפורניים.
נסי להלביש לו חולצה מכופתרת עם צווארון.
למזלנו, בשמחה האחרונה במשפחה הגענו לחנות בב"ב - שהמוכר בה היה אב לילד תחושתי, כך שהוא לא חשב שאנחנו מטורפים...
לא את זה , זה מציק, זה מרגיש לוחץ
המכנס מדגדג אותי, העניבה תחנוק אותי וכן על זה הדרך...

השמיכה עוזרת לו מאד, במיוחד בהפחתת הלחץ: איך אצליח להרדם.
זה היה זועה!!
ב"ה ששמענו על הרעיון ושקנינו דרך פרופריו- הם נהדרים!!!
יחס מושלם, מהירות הגעה-תוך יומים וחצי, והכי חשוב השמיכה נוחה ונעימה ברמות!!
ואפשר להחזיר תוך 30 יום.
שווה קניה.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אני ממש חסומה להכל. השמיכה הזאת שאתן מדברות עליה מתאימה גם לילדים עם קושי בויסות חושי? שיש להם את 2 צדדי הסקאלה?
מבחינת מגע ותחושה הוא יותר בצד של חיפוש, ולכן אוהב מאד חיבוקים חזקים, ונוגע הרבה באחרים.

לקחתי את השמיכה בדיוק לילד עם תיאור כזה...

(שבנוסף לא מוכן ללבוש צמר בשום וואריאציה, הפס של הגרביים חייב לעמוד במיקום ספציפי וכו' ותנועתי מאד מאד.)

שלא תדמייני עכשיו ילד טוב ירושלים רגוע שלא נוגע בדברים...
זה יותר בקטע שקם רגוע ומתלבש. (בלי להתנפל על אחרים, לגעת בכל הסובבים, לעשות קונצים בהתלבשות)
מקבל בסבלנות חיבוק של בוקר טוב* בלי לשגע את כל הסביבה.

*כל בוקר הוא מגיע אלי ומקבל חיבוק חזק חזק עד שכואבות לי הידיים של: "בוקר טוב, התגעגעתי אליך כל הלילה, איזה כייף שקמת." בעבר הוא רצה עוד חיבוק ועוד אחד, ונגע באחרים. וחיבק עד חנק את הקטנים ממנו... היה לא קל. עכשיו הוא כאילו קם שבע יותר. ומוכן לקבל את שלו במינון סביר.

נערך לאחרונה ב:

nechami21

משתמש מקצוען
חשוב לשים לב- ילד תנועתי מאד יכול להיות מסיבות שונות ולא רק תחושה. לדוגמא- טונוס שרירים נמוך (ואז הוא מתגלש מהכסא ומנסה לייצב את עצמו) קושי בהפרדת תנועה (ולכן מעדיף לעבוד בעמידה ולא בישיבה בו יש צורך ביותר הפרדה. אך לא נח לעמוד במקום אחד, לכן יש גם תנועתיות).

פרפר סגול

משתמש מקצוען
אני לקחתי את השמיכה בדיוק לילד עם תיאור כזה...

(שבנוסף לא מוכן ללבוש צמר בשום וואריאציה, הפס של הגרביים חייב לעמוד במיקום ספציפי וכו' ותנועתי מאד מאד.)

שלא תדמייני עכשיו ילד טוב ירושלים רגוע שלא נוגע בדברים...
זה יותר בקטע שקם רגוע ומתלבש. (בלי להתנפל על אחרים, לגעת בכל הסובבים, לעשות קונצים בהתלבשות)
מקבל בסבלנות חיבוק של בוקר טוב* בלי לשגע את כל הסביבה.

*כל בוקר הוא מגיע אלי ומקבל חיבוק חזק חזק עד שכואבות לי הידיים של: "בוקר טוב, התגעגעתי אליך כל הלילה, איזה כייף שקמת." בעבר הוא רצה עוד חיבוק ועוד אחד, ונגע באחרים. וחיבק עד חנק את הקטנים ממנו... היה לא קל. עכשיו הוא כאילו קם שבע יותר. ומוכן לקבל את שלו במינון סביר.
אני תמיד אומרת לאמא של המתוק הזה, יהיה לך גן עדן מיוחד על כל החיבוקים האלו.
באמת, אימהות לויסות חושי היא אתגר.
אבל, לדעתי הילדים האלו- יש בהם משהו מאד מיוחד מבחינה רגשית, המון הבנה, ירידה לדקויות.
בקיצור, שיהיה מכולם רק נחת.

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
ילדה בת 2.5, כנראה תחושתית יתר
כל הבגדים עוקצים לה, כואבים לה, לא נוחים לה
כל הזמן "מתקלפת" מהבגדים, לא לדבר על נעליים וגרביים....
עכשיו נוספה הפיג'מה לחגיגה. אני מלבישה והיא מתפשטת....
(והלילות הולכים ונהיים קרים ממש!)
חזרתי מקניות בגדים לעונה החדשה
כל הבגדים "כואב לי! תורידי לי!!" ואם עוברת יותר מדקה, צרחות אימים: כואב לי!!
שמיכה בלילה-אין על מה לדבר
מפחדת שקר לה, זאת הבעיה הכי גדולה...
חסה על כל הבגדים המתוקים והיפים ש"סומנו" על ידה ויצאו מכלל שימוש...
ואילו בגדים לקנות לה? (שמתי לב שטריקו יותר טוב, אבל בגדי חורף כמעט הכל סינטטי, כל הפליז והפלנל-פסול!! גם כשכבה שניה, על גבי גופיה טריקו-לא עוזר, דוקר בצוואר)

יש פתרון לזה? איך מתמודדים עם כזה דבר?
בלת"ק

1.קונים רק כותנה-פוטר נעים ולא פליז. גופיה חורפית כותנה וגטקעס יכולים להיות פיג'מה מצוינת,
2.את הגרביים להלביש הפוך כשהתפר בחוץ-אם הגרב חלקה זה נראה אותו דבר

צ פומרנץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
תנו דרכי התקשרות לפרפיו. אני מתחילה לחשוב על זה רציני. למרות שזה חתיכת הוצאה כספית, שלא מתאימה לי עכשיו בכלל, אבל נשמע מצדיק.

LEVAVOT

משתמש פעיל
@צ פומרנץ טלפון למכירות: 0527147100
@יעל אייזיקוביץ פוטר בלתי אפשרי אצל רוב התחושתיים... זה בפנים שעיר
כרגע עשיתי ניסוי ותפרתי לבת שלי חולצת טריקו בתוך חולצת פוטר, נראה אם זה יעבוד...
ללבוש שכבות לא עוזר כי מגעיל אותה רק לראות את הפוטר בפנים, וכשלובשים הפנים נוגעות בפוטר מבפנים... אז כשתפרתי חולצה החבאתי את כל הפוטר שלא יהיה שום מגע, מקווה שהיא תסלח לחולצה הזו שהייתה פעם עם פוטר ותסכים ללבוש..

פרפר סגול

משתמש מקצוען
סיפרה לי מרפאה בעיסוק על ילדה סופר תחושתית, שב"ה התחילה כיתה ד' והיה לה נהדר עם המחנכת.
בשלב מסוים של השנה הילדה "השתגעה", לא סובלת את המורה, לא רוצה ב"יס...
כשהמורה והמרפאה בעיסוק נפגשו, הן גילו שהמורה החליפה בושם!!!
הילדה לא יכלה לשאת את הריח החדש.
המורה זנחה את הבושם והחיים שבו למסלולם.
מובן שזה מקרה קיצוני מאד,
אבל הטיפ הכי חשוב מול ילדי- ויסות הוא להקשיב להם, להיות מודעים ולהתבונן כל הזמן.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
סיפרה לי מרפאה בעיסוק על ילדה סופר תחושתית, שב"ה התחילה כיתה ד' והיה לה נהדר עם המחנכת.
בשלב מסוים של השנה הילדה "השתגעה", לא סובלת את המורה, לא רוצה ב"יס...
כשהמורה והמרפאה בעיסוק נפגשו, הן גילו שהמורה החליפה בושם!!!
הילדה לא יכלה לשאת את הריח החדש.
המורה זנחה את הבושם והחיים שבו למסלולם.
מובן שזה מקרה קיצוני מאד,
אבל הטיפ הכי חשוב מול ילדי- ויסות הוא להקשיב להם, להיות מודעים ולהתבונן כל הזמן.
כל הכבוד למורה.
מכירה גננות שלא היו מסכימות בשום פנים ואופן להקשיב.

פרפר סגול

משתמש מקצוען
כל הכבוד למורה.
מכירה גננות שלא היו מסכימות בשום פנים ואופן להקשיב.
וכמה פעמים אומרים לנו "הוא סתם מפונק... אצלי אין דברים כאלה!"
כן.
לצערי,
יש המוןןןן בורות בנושא הזה.
והמון חוסר הבנה.
ואפילו, לא יאומן , חשש מ"סטיגמות", ושידוכים- הצילווו;):p

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד:ב כַּשֶּׁמֶן הַטּוֹב עַל הָרֹאשׁ יֹרֵד עַל הַזָּקָן זְקַן אַהֲרֹן שֶׁיֹּרֵד עַל פִּי מִדּוֹתָיו:ג כְּטַל חֶרְמוֹן שֶׁיֹּרֵד עַל הַרְרֵי צִיּוֹן כִּי שָׁם צִוָּה יְהוָה אֶת הַבְּרָכָה חַיִּים עַד הָעוֹלָם:
נקרא  27  פעמים

אתגר AI

חיבורים • אתגר 18

לוח מודעות

למעלה