איך מקובל בשוק

photosbyrik

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י rosmarin;890627:
בצילומי משפחה אני מעדיפה לפרגן. :)

אפשר גם לפרגן עם חוזה :)
הייתי רוצה לראות תמונה שצילמת ילד חלקה מתנוסס בעיתונים כפירסום לחנות בגדים בלי תשלום או/ו קרדית?

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
תשלום- לא הכי מרגש אותי, כבר עשיתי את הרווח, אבל קרדיט- זה נקודה חשובה. אולי אני אוסיף את זה לחוזה.

photosbyrik

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י rosmarin;890630:
תשלום- לא הכי מרגש אותי, כבר עשיתי את הרווח, אבל קרדיט- זה נקודה חשובה. אולי אני אוסיף את זה לחוזה.
חשבתי שאמרת שאין לך חוזה.

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
בהתחלה לא קלטתי כמה זה חשוב.
בהמשך למדתי להחתים על חוזה, לקבל תשלום מראש, ועוד דברים נחמדים.

photosbyrik

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י rosmarin;890634:
בהתחלה לא קלטתי כמה זה חשוב.
בהמשך למדתי להחתים על חוזה, לקבל תשלום מראש, ועוד דברים נחמדים.
אז לא הבנתי אותך נכון כשאני ראיתי שכתבת שאת לארגית חשבתי שהיתכוונת שאת למפרגנת בזה שאת לא מחתימה על חוזה.

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אבל בינתיים בחוזה של משפחות אני לא מגבילה את הזכויות. אולי בהמשך.

ניצוצות

משתמש צעיר
נכתב ע"י photosbyrik;890620:
ו
וגם פעם הלכתי לגרפיקאית והיא נקבה בסכום מסוים ואז אמרתי שאני רוצה קובץ פתוח והסכום היה הרבה יותר גבוה ושילמתי מחיר גבוה יותר לקובץ פתוח. וכן היא עבדה על זה אותו דבר בדיוק אבל אני קיבלתי מוצר אחר ולכן שילמתי תוספת.

קובץ פתוח זה משהו אחר מאשר צילום. עם הקובץ הפתוח את מקבלת המון אפשרויות עריכה בקובץ עצמו, וכן אפשרות לקחת דברים כמעט מוכנים ולהשתמש איתם לדברים אחרים.
הבנת?

photosbyrik

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י ניצוצות;890658:
קובץ פתוח זה משהו אחר מאשר צילום. עם הקובץ הפתוח את מקבלת המון אפשרויות עריכה בקובץ עצמו, וכן אפשרות לקחת דברים כמעט מוכנים ולהשתמש איתם לדברים אחרים.
הבנת?

את צודקת קובץ פתוח זה יותר דוגמה של תשלום על הדיסק מאשר תשלום על שימוש מסחרי.
עדין הדוגמה שלי על המסמך מאוד דומה ורלונטית.

סטודנטית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י רבקה.;890587:
לא, כי זה לא אירוע. זה לא צילום של אירוע החלאקה, אלא צילום של ילד לכבוד אירוע. את מבינה את ההבדל?

ואם מבחינתי צילום הילד זה האירוע , ומיד אח"כ אני מספרת אותו וזהו????
צילום ילד לחלאקה זה אירוע פרטי!!!

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י סטודנטית;890701:
ואם מבחינתי צילום הילד זה האירוע , ומיד אח"כ אני מספרת אותו וזהו????
צילום ילד לחלאקה זה אירוע פרטי!!!
זה משנה מה מבחינתך, או מה מבחינת המחוקק והשופט?

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י יעקב1;890605:
בס"ד
נ.ב. אני עדיין מחפש את הלקוח שיסכים לחתום על חוזה בו הוא משלם תשלום מלא אך זכויות הצילום אינן שלו, ובמקרה של פרסום כזה או אחר חלים עליו הגבלות.

לתת לך את הטלפונים של כל הלקוחות שלי אי פעם?
(נה, עדיף שלא. אני מעדיפה לשמור על הפרטיות שלהם...)

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מתלמדת;890603:
רבקה, את עורכת דין? מאיפה הביטחון העצמי שלך שאת היחידה שמפרשת נכון את דברי החוק שאת 'אשכרה' קראת??
צילום לחלק'ה לא שונה מתמונות סטודיו לכלה. גם זה נחשב 'לא אירוע' פרטי?
כוונת החוק מתכוונת לעניות דעתי להפקיע את זכותו של מצולם באירוע ציבורי כמו הפגנה או כנסים. ודאי וודאי שצילום של ילד לחלק'ה זה אירוע פרטי לחלוטין.
(אחרת חייב היה להיות מצורף פרוט של הגדרת 'אירוע)

כבר פירטתי את ההתייחסויות שלי לכל זה ברחבי השרשור, אז לא אחזור על דבריי. כן אנצל את התגובה שלך כדי להגיד ברורות:
אני לא עורכת דין ולא משפטנית, ואין לקחת את הדברים שלי כייעוץ משפטי.
אני כן ממליצה בחום לעבוד מסודר.
בהצלחה לכולם!

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ניצוצות;890658:
הבנת?

רגע, אז מה לגבי הדוגמא הבאה?
מעצבת גרפית עיצבה לי אלבום דיגיטלי ללקוחות (מסרה לי קבצי ג'ייפג של העמודים המלאים). אח"כ באו לקוחות נוספים, ועיצבתי להם את האלבום בעצמי, כאשר חלק מהעמודים עוצבו לפי העמודים שהמעצבת הנ"ל עיצבה.
האם זה בסדר? זה לא קובץ פתוח...

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה.;890830:
מעצבת גרפית עיצבה לי אלבום דיגיטלי ללקוחות (מסרה לי קבצי ג'ייפג של העמודים המלאים). אח"כ באו לקוחות נוספים, ועיצבתי להם את האלבום בעצמי, כאשר חלק מהעמודים עוצבו לפי העמודים שהמעצבת הנ"ל עיצבה.

זה בהחלט תקלה עם ככה נהגת
את שילמת על מוצר מוכן
ולא על עיצוב (טמפלט)

photosbyrik

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה.;890830:
לדעתי זה בעיה. המעצבת שלי שולחת פי אס די ועכשו שאלתי אותה עם היא רוצה שאני ישלם לה שאני מישתמשת בקבצים להכנת אלבומים חדשים. היא לא רצתה תשלום נוסף אבל עם היא היתה רוצה היה לי שווה לשלם.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
רבקה יקרה להטות את לשון החק מאוד קל אבל כשיש את המילה או בין רכיבי המשפט פירושות שכל אחד מהנזכרים במשפט נכלל בנפרד בלי התניה.
צילום דיוקן הוא פרטי לחלוטין, הוא שייך למזמין, ומי שוויתר על זכותו בחתימה על חוזה דרקוני שהמצאת לך זו בעיה שלו.

אבל, ממתי אנחנו הולכים לפי לשון החק?
מה עם דין תורה? (החק הוא לא מנהג המדינה אא"כ מנהג כולם לנהוג לפי החק כמו בחוקי עבודה, וברור לפי תגובות כמה מהצלמים כאן שאין זה מנהג המדינה...)

יעקב1

משתמש פעיל
נכתב ע"י כוכב103;890847:
רבקה יקרה להטות את לשון החק מאוד קל אבל כשיש את המילה או בין רכיבי המשפט פירושות שכל אחד מהנזכרים במשפט נכלל בנפרד בלי התניה.
צילום דיוקן הוא פרטי לחלוטין, הוא שייך למזמין, ומי שוויתר על זכותו בחתימה על חוזה דרקוני שהמצאת לך זו בעיה שלו.

בס"ד

דיוקן???

ומה עם כנס פרטי? מפעל פרטי? נסיעה ברחבי הארץ/עולם פרטית? חתונה פרטית? בר מצווה פרטית? ברית פרטית? אירוסין פרטיים? ילדים פרטיים? משפחה פרטית?

מה זה השטויות הללו? ומי הלקוח שמוכן לוותר על זכויותיו בצילומים?

לאלוקים פתרונים.

באמת טוב שעלה הנושא הזה. שיידעו הלקוחות על מה הם חותמים.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י tamiro;890832:
זה בהחלט תקלה עם ככה נהגת
את שילמת על מוצר מוכן
ולא על עיצוב (טמפלט)

זה בדיוק מה שאני אומרת! זו רק עוד דוגמא לרצף הדוגמאות של ריקי. (ניצוצות ניסתה לסתור את הקשר בין הדוגמא של ריקי לבין המקרה המתואר בשרשור, ע"י כך שאמרה שקובץ פתוח מאפשר ליצור ממנו יצירות חדשות וכו'. אז ניסיתי דוגמא אחרת שתהיה פחות שנויה במחלוקת.)

אגב: בעברי יצא לי לעשות את זה (את מה שתיארתי בהודעה שלי) כי לא חשבתי בראש כזה, שזה אסור. (בדיוק כמו שהמגיבים פה לא חשבו שאסור למכור הלאה תמונת חלאקה. נו, כשלא עובדים מסודר, יותר קשה לשדר על אותו הגל.)
ואז המעצבת העירה לי, התנצלתי והפסקתי עם זה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה