איך מצלמים תינוקים?

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י תקוה;965291:
3. בטריות חזקות במצלמה שמיד שאת לוחצת תצולם התמונה ולא כמה שניות אחרי...
אולי זה תלוי גם בסוללות, אבל זה גם תלוי בדגם של המצלמה. לרוב הקומפקטיות לוקח לא מעט זמן לצלם. אני זוכרת איך זה היה מתסכל אותי טרום עידן הרפלקס. נדמה לי שעם השנים היצרנים משפרים את הנושא הזה.

--
אני רואה שהאחיין שלי לא בורח מהמצלמה שלי, ואחותי טוענת שכשהיא מצלמת הוא כל שניה רק אליה. אז או שזה כי המצלמה שלי גדולה ולכן לא מוכרת לו, או שזה עניין של הרגל: הוא יודע לרוץ אליה (אולי כי היא הראתה לו כמה פעמים? אולי כי היא הראתה לגיסי וגם האחיין שלי רצה להצטרף לחגיגה?), ואלי הוא לא יודע לרוץ כי מעולם לא הראיתי לו משהו במצלמה (נראה לי).

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י רבקה.;965307:
מעולם לא הראיתי לו משהו במצלמה (נראה לי).

מדוע? זאת הנאה לילד לראות שצילמו אותו והנה זה במצלמה.
אולי לא בגיל שנה וחצי אבל בגיל 3? היא מחייכת יופי ובלבד שהיא תראה איך היא יצאה. עם פרצוף עקום או עיניים עצומות...:)

אפרתה

משתמש מקצוען
סתם, רק לשם הדיוק- שימו לב, לא נראה לי שמישהו בא בטענה לצלם שלא הגיב. זו זכותו ואין על כך שום טענה לאדם שפוי. העצבים מתחילים כשכותבים לך - בשביל זה יש צלמים... כאילו שעל כל שן שתבקע נרוץ לצלמת וכן עם המקרוני החמוד על הבגדים שלא נפספס ת'תמונה. זה מעצבן כי כל אחד מבקש לפעמים טיפ מאיש מקצוע. לא מבקשים את המקצועיות אלא עיצה מנסיון. על זה העצבים, אז כל האחרים- זה לא בגללכם:)

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אפרתה;965318:
סתם, רק לשם הדיוק- שימו לב, לא נראה לי שמישהו בא בטענה לצלם שלא הגיב. זו זכותו ואין על כך שום טענה לאדם שפוי. העצבים מתחילים כשכותבים לך - בשביל זה יש צלמים... כאילו שעל כל שן שתבקע נרוץ לצלמת וכן עם המקרוני החמוד על הבגדים שלא נפספס ת'תמונה. זה מעצבן כי כל אחד מבקש לפעמים טיפ מאיש מקצוע. לא מבקשים את המקצועיות אלא עיצה מנסיון. על זה העצבים, אז כל האחרים- זה לא בגללכם:)
אממ. אני תוהה מה דעתי בסוגיה. במובן מסויים אני מזדהה עם מה שכתבת, אבל אני חושבת שזה יותר שייך לפורום איש את רעהו. כלומר, סתם בקשת עצות לצילום ביתי של הילדים - מתאים יותר שם. וגם שם גולשים צלמים, שיכלו לתת שם את עצותיהם.
נראה לי שבפורום צילום מקצועי פחות שייך לשאול כך.

בכל מקרה, כמו ששמת לב אני אכן לא הגבתי כך. אבל ברגע שהיתה צלמת שכן הגיבה כך, ולא בצורה מגעילה אלא סתם כאמירה - הפריע לי שנכנסו בה.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י תקוה;965311:
מדוע? זאת הנאה לילד לראות שצילמו אותו והנה זה במצלמה.
אולי לא בגיל שנה וחצי אבל בגיל 3? היא מחייכת יופי ובלבד שהיא תראה איך היא יצאה. עם פרצוף עקום או עיניים עצומות...:)

אני לא בטוחה שמעולם לא הראיתי לו, אבל פשוט לא עולה לי בראש דוגמא לזה. אני מראה לילדים מצולמים מה יצא רק בשני מקרים:
1. הם מפחדים ממני וכשהם רואים את עצמם במצלמה זה משחרר אותם (זה קורה בחתונות בהן הילדים אורחים, כי שם אין יחס אישי לכל ילד. אז צריך למצוא פתרונות מהירים איך לנסות לעזור להם להשתחרר).
2. כשיוצאת תמונה מגניבה ואני ממש מוכרחה לשתף אותה עם המצולם (וזה בתנאי שהילד מספיק גדול כדי להבין).
כמובן אם יש ילד שמבקש לראות מה יצא (ואם הוא לא רודף אחריי בכל החתונה ומבקש שכל שניה אצלם אותו ואראה לו מה יצא) - אני מראה בכיף. אבל זה לא מיוזמתי.

לאחיין שלי זה לא קורה, כי בסה"כ הוא די משתף פעולה (כשאני מצלמת אותו בטבעי, לאו דווקא כשאני מנסה להעמיד אותו לפוזות...).

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה.;965307:
אולי זה תלוי גם בסוללות, אבל זה גם תלוי בדגם של המצלמה. לרוב הקומפקטיות לוקח לא מעט זמן לצלם. אני זוכרת איך זה היה מתסכל אותי טרום עידן הרפלקס. נדמה לי שעם השנים היצרנים משפרים את הנושא הזה.

--
אני רואה שהאחיין שלי לא בורח מהמצלמה שלי, ואחותי טוענת שכשהיא מצלמת הוא כל שניה רק אליה. אז או שזה כי המצלמה שלי גדולה ולכן לא מוכרת לו, או שזה עניין של הרגל: הוא יודע לרוץ אליה (אולי כי היא הראתה לו כמה פעמים? אולי כי היא הראתה לגיסי וגם האחיין שלי רצה להצטרף לחגיגה?), ואלי הוא לא יודע לרוץ כי מעולם לא הראיתי לו משהו במצלמה (נראה לי).

תודי על האמת ! את פשוט מפחידה אותו !! ;)

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י אפרתה;965318:

צודקת ! ;)

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
וואו, אני רואה שזרקתי גפרור....

אוקי, אז כשראיתי את השאלה מיד צפו לי מול העיניים כל הילדים בגיל הזה שצילמתי.
כמה חול אכלתי עד שראיתי מהם תמונה מושלמת מקומפזת מוארת וחייכנית! זה לא קל!.

וחלק מההתמחות שלי כצלמת לבד מהטכניקה של הצילום זה התמודדות עם סרבני צילום.
כל צלמות הילדים כאן מכירות את זה. כל אחת מפתחת שיטות משלה לעידוד תינוקות פעלתניים להציג את הפוזה המושלמת ברגע הנכון.

אז נחזור לטיפים. אם הייתי הראשונה הייתי אולי נותנת טיפ או שניים לצילום אבל כבר כתבו כמה עיצות והחלטתי להעלות בפני האמא גם את האופציה של צילום מקצועי. (זכותי להמליץ על זה לאנשים בתור צלמת?:))

ראיתי בפורומים רבים שיש הפניה לקבלת ייעוץ מקצועי. נתקלתי לאחרונה בשאלה ששאלתי בפורום דיני עבודה, המליצו לי בשביל הבעיה שלי לפנות לעורך דין באופן פרטי.

יכול להיות שגולשים אחרים היו נותנים לי כן טיפים. אבל, היי! בשביל זה זה פורום. יש הרבה דעות!

וזה שאני צלמת, זה לא אומר שזה לא עיצה טובה בשביל האמא לדעת את היתרונות שבצילום אצל בעלת נסיון בצילומי ילדים. אז נא לא לראות צל הרים כהרים.

סיפור קטן לשבת-
לפני כמה זמן צילמתי בסטודיו שלי ילד מיוחד. שלא מתקשר.
ניסיתי וניסיתי, כמעט את כל מה שאני מכירה ולא הצלחתי לגרום לו להסתכל על המצלמה.
בסוף פרשתי לחדר אחר, אמרתי פרק תהילים, וביקשתי מד' שלפחות בשביל האמא- שתראה קצת נחת מהילד שלה, שאני אצליח.

כשחזרתי- ב"ה הילד הסרבן נעץ בי זוג עיניים חינניות ומבט מקסים.
אז- אפשר לכתוב את הטיפ הזה? לא לשכוח מי גורם לילדים לחייך, ולנו לגמור את העבודה בכיף.

פוינט ק גת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
קודם כל, תודה רבה לכל נותני הטיפים, יש פה הרבה דברים מעשיים שאני מתכוננת לבצע בעז"ה.

לא התכוונתי שהשאלה שלי תקפיץ כל כך, אני כלל לא רואה את פורום צילום כפורום של סנובים שלא מוכנים לנדב מעצמם כלום ועצם זה ש'העזתי' לשאול אתכם שאלה ולגנוב קצת מהנסיון שלכם מראה שאתם נראים לי נחמדים בהחלט.
אני מבינה שיש צלמים/ות שמתייחסים לכאלו סוגים של טיפים כאל טיפים מקצועיים. לתומי חשבתי שתחת הקטגוריה של טיפים מקצועיים נכנסים רק כאלו בתחומי תאורה, קומפוזיציה, רקעים, חשיפה, סגר וצמצם וכד'. עצות מסגנון: תני לה סוכריה ענקית/ בלונים/ סיפור מרתק/ קוקוריקו היו נראים לי עצות שצלמת מסוגלת לתת גם כשהיא יושבת על הספסל בגינה בשיחה סתמית עם שכנה. אכן היו פה צלמות שהבינו היטב את השאלה וענו לענין (כרגע אני זוכרת את טובהלה, אבל יש עוד) אז אולי טעיתי בעצם השאלה ואכן הייתי צריכה לשאול את זה ב'איש את רעהו'. מתנצלת.

לילה טוב ונשתף אתכם כשיהיו תוצאות עם הסרבנית הקטנה;)

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י פוינט ק גת;965366:
קודם כל, תודה רבה לכל נותני הטיפים, יש פה הרבה דברים מעשיים שאני מתכוננת לבצע בעז"ה.

לא התכוונתי שהשאלה שלי תקפיץ כל כך, אני כלל לא רואה את פורום צילום כפורום של סנובים שלא מוכנים לנדב מעצמם כלום ועצם זה ש'העזתי' לשאול אתכם שאלה ולגנוב קצת מהנסיון שלכם מראה שאתם נראים לי נחמדים בהחלט.
אני מבינה שיש צלמים/ות שמתייחסים לכאלו סוגים של טיפים כאל טיפים מקצועיים. לתומי חשבתי שתחת הקטגוריה של טיפים מקצועיים נכנסים רק כאלו בתחומי תאורה, קומפוזיציה, רקעים, חשיפה, סגר וצמצם וכד'. עצות מסגנון: תני לה סוכריה ענקית/ בלונים/ סיפור מרתק/ קוקוריקו היו נראים לי עצות שצלמת מסוגלת לתת גם כשהיא יושבת על הספסל בגינה בשיחה סתמית עם שכנה. אכן היו פה צלמות שהבינו היטב את השאלה וענו לענין (כרגע אני זוכרת את טובהלה, אבל יש עוד) אז אולי טעיתי בעצם השאלה ואכן הייתי צריכה לשאול את זה ב'איש את רעהו'. מתנצלת.

לילה טוב ונשתף אתכם כשיהיו תוצאות עם הסרבנית הקטנה;)
הבעיה שלי (באופן אישי) היתה בכך שאת חצי-נזפת ברוזמרין ("זה סודות המקצוע?!" בעיקר הקטע של ה"?!" שמדגיש את האבסורד שאת רואה בכך). היא לא טענה שזה סודות המקצוע, אלא שאם תלכי לצלמת מקצועית כנראה תקבלי מענה לבעיה שלך.

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י rosmarin;965343:
בסוף פרשתי לחדר אחר, אמרתי פרק תהילים, וביקשתי מד' שלפחות בשביל האמא- שתראה קצת נחת מהילד שלה, שאני אצליח.

כשחזרתי- ב"ה הילד הסרבן נעץ בי זוג עיניים חינניות ומבט מקסים.
אז- אפשר לכתוב את הטיפ הזה? לא לשכוח מי גורם לילדים לחייך, ולנו לגמור את העבודה בכיף.

אוףףףף התבאסתי !!
קראתי במתח את הסיפור והייתי משוכנע שתכתבי שאחרי קריאת פרק התהילים
חזרת ולא רק שהוא הסתכל עלייך, גם הצלחת לצלם בלי מצלמה !
;)
אןלי אם זה היה פרק אחר?.......
:)

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י פוינט ק גת;965366:

אני כבר סקרן לשמוע איך הצליח לך הטיפ עם הדבק ;)

פוינט ק גת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י רבקה.;965392:
הבעיה שלי (באופן אישי) היתה בכך שאת חצי-נזפת ברוזמרין ("זה סודות המקצוע?!" בעיקר הקטע של ה"?!" שמדגיש את האבסורד שאת רואה בכך). היא לא טענה שזה סודות המקצוע, אלא שאם תלכי לצלמת מקצועית כנראה תקבלי מענה לבעיה שלך.

במידה מסוימת אכן ראיתי אבסורד בתשובה שלה כי כמו שכבר הסברתי בתגובה הקודמת, לא ידעתי שטיפים מסוג זה הם סודות שמורים. עכשיו אני יודעת...
ולרוזמרין- העצה ללכת לצלמת מקצועית היא לא העצה שהתכוונתי לקבל. כמו שכתבה BBR אין ענין לרוץ לצלמת על כל ספגטי אבל יש ענין שגם בצילום הביתי של הספגטי הילדה תתן לצלם ויצא משהו.
כמו שכבר כתבתי קודם, אתן כולכן נראות נחמדות בהחלט ואפילו מתחשק לי לפגוש אתכן פעם בגודל טבעי. אין לי כלום נגדכן והבקשה לטיפ קטן לא סותרת את הצילום אצל צלמת מקצועית. בעז"ה גם את זה נעשה יום אחד (כשיהיה תקציב;))

פוינט ק גת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י moti!a;965406:
אני כבר סקרן לשמוע איך הצליח לך הטיפ עם הדבק ;)

אין סיכוי שזה יצליח. מדובר בילדה שובבה וזריזה שעוד לפני שיסתיימו שלושת השניות של הדבק היא תקלוט את הענין ותחלוץ נעליים.

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י פוינט ק גת;965408:
אין סיכוי שזה יצליח. מדובר בילדה שובבה וזריזה שעוד לפני שיסתיימו שלושת השניות של הדבק היא תקלוט את הענין ותחלוץ נעליים.

כנראה לא הסברתי את עצמי כמו שצריך
את הדבק בסוליה לעשות במקום בו נעשה הצילום
את הדבר בתוך הנעל, כבר בבית :)

פוינט ק גת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אפרתה;965415:
חבר'ה, דיי לרדת על אנשים...

לא נורא, אפרתה. כנראה שהוא עדיין באוירת פורים. לא מזיק קצת לצחוק באשכול מלא ביקורת וטענות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה