איך מצלמים תינוקים?

טובהל'ה

משתמש צעיר
אכן גיל שנה וחצי
זה ה-גיל הכי מאתגר מבחינת צילומים
הם כבר לא פיצקלך שיושבים איפה שמניחים אותם
ולא ילדים גדולים שאפשר לשכנע אותם ע"י ממתקים.וכבר מבינים עניין

כמה טיפים:
הרעיון,להעסיק אותה עד כמה שניתן
1.לצלם אותה בטבע בזמן שהי מתרוצצת\מטפסת על מיתקנים\מתנדנדת בנדנדה וכו'
2.תני לה ממתקים שהיא אוהבת יש היום את הסוכריות על מקל הענקיות האלה שיוצא מדהים בתמונות.
3.תני לה צבעים לצייר.
מראה עם אודם (שתאפר את עצמה)
4.לשחק איתה בכדור,עגלת בובה.

יש לי באתר שלי 10 טיפים לצילום ילדים בטבע תסתכלי גם שם
בהצלחה!!!!

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י sh12;965181:
נכון. לומדים המון מנסיון.
וקצת טיפים רצו לקבל.
רק מוסכניקים מקצועיים מחליפים גלגל לרכב?
וקצת טיפים גם קיבלו.
אבל התלוננו, כי במקרה יש צלמת אחת שאת השיטות שלה היא לא יכולה לפרט.

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה.;965173:
תגובה לכולכם:
בשרשור הזה הגיבו כמה אנשים לגופה של שאלה:
1. אני המלצתי להרגיל אותה שאין מה לראות, כדי שלא תבוא לראות.
2. מוטי המליץ בקריצה להדביק את הילדה למקום (ובכך בעצם רמז שהוא מזדהה עם הקושי המתואר בשאלה, נראה לי).
3. רחלי המליצה לתת לילדה מצלמה ישנה לשחק בה (זו נראית לי המלצה טובה, כי אולי כך הילדה תתרגל לנושא המצלמה ולא תתרגש ממנה, ולכן לא תרצה לרוץ לראות בכל פעם מה יצא. זה כמו שיש רכבת צעצוע וכבר נמאס ממנה, אז אם רואים ילד שמשחק ברכבת צעצוע זהה - כבר לא רצים לנסות לחטוף לו אותה. לא?)
4. רוזמרין אמרה (במילים אחרות) שהיא גם כן מכירה את הקושי הזה, אבל עם הניסיון שלה בצילום ילדים היא פיתחה לעצמה שיטות שונות להתמודד עם הבעיה הזו.

הופ. קפצנו. מה קרה, את מסתירה את סודות המקצוע? מה נסגר? כל הצלמים קמצנים. בעעע.

אפשר לחשוב.
גם אם היו שואלים בפורום איש את רעהו "איך מתמודדים עם ילדה בת 4 שמרביצה לאחותה?" כנראה שהיו עצות של טיפים, אבל מאוד סביר שהיתה גם איזו גננת שהיתה כותבת "אני נתקלת בבעיה הזו בכל שנה, ועם השנים והניסיון למדתי למצוא פתרונות שונים שמתאימים לילדים השונים".

ההודעה שלי נכתבה באשכול הזה אבל מכוונת לרוח שנושבת כאן די הרבה זמן, אם תעברי על כמה אשכולות קודמים, ואני בטוחה שהרבה שלא נוגעים בדבר מבינים בדיוק למה אני מתכוונת.

אני מבינה שאתם רוצים שזה יהיה פורום לצלמים מקצועיים בלבד, ואנו לא נתערב חלילה, אז בבקשה תנעלו את הפורום שלכם שיהיה סגור רק לצלמים מקצועיים מורשים לפי קריטריונים מסוימים מאוד. אבל אז, אויה, יהיה שם משעמם מאוד ותופיע שם הודעה אחת לכמה ימים בלבד אם בכלל, וגם לא נכיר אתכם הצלמים, ותפסידו חשיפה שאתם מרוויחים פה בגדול, אז תכבדו את פשוטי העם והם יכבדו גם אתכם במה שראוי לכם.:)

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
טיפ רציני לרגע.... שלא יגידו שהצלמים לא מספקים טיפים לצילום
את הילדים שלי (כשהם קטנים וזזים מהר מדי)
אני מצלם עם עדשות באורך מוקד גדול 200-300 + מ"מ
ככה הם לרוב בכלל לא שמים לב שמצלמים אותם
וגם אם כן, לוקח להם קצת זמן להגיע עד אלי.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
במהלך נסיונותי לצלם את המחופשים בפורים (ג"כ קטן בגיל שאת מדברת עליו)
פשוט הושבתי אותם על מקום גבוה (בטיחותי, אל דאגה (: עמדתי קרוב ומאחור היה קיר אבן)
שהקטן לא יכול לרדת ממנו לבד, שוררתי והצחקתי וב"ה יצא ממש מתוק.
זה הפתרון היחיד שמצאתי כיעיל בינתיים...

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י bbr;965193:
ההודעה שלי נכתבה באשכול הזה אבל מכוונת לרוח שנושבת כאן די הרבה זמן, אם תעברי על כמה אשכולות קודמים, ואני בטוחה שהרבה שלא נוגעים בדבר מבינים בדיוק למה אני מתכוונת.

אני מבינה שאתם רוצים שזה יהיה פורום לצלמים מקצועיים בלבד, ואנו לא נתערב חלילה, אז בבקשה תנעלו את הפורום שלכם שיהיה סגור רק לצלמים מקצועיים מורשים לפי קריטריונים מסוימים מאוד. אבל אז, אויה, יהיה שם משעמם מאוד ותופיע שם הודעה אחת לכמה ימים בלבד אם בכלל, וגם לא נכיר אתכם הצלמים, ותפסידו חשיפה שאתם מרוויחים פה בגדול, אז תכבדו את פשוטי העם והם יכבדו גם אתכם במה שראוי לכם.:)

קשה לי יותר לעקוב אחרי מגמות פה, כי אני גולשת בכמה פורומי צילום ובכל אחד יש סגנון ותהליכים שונים בכל זמן.
אבל בכל מקרה: אני לא הרגשתי שיש פה חוסר רצון לשתף במידע. ככל הזכור לי, כמעט כל שאלה ובקשה לעזרה זוכה פה למענה של כמה חברים, מקצועיים יותר או פחות.
האמת היא שאני גם לא מצליחה לזכור לגבי כל ניק האם הוא צלם מקצועי, צלם חובב או כלל-לא-צלם, אבל המעטים שאני כן זוכרת שהם צלמים מקצועיים - עוזרים פה בהחלט (אציין את תמיר ואת מאיר שבח, שני השמות שעולים לי כרגע לראש).

אני חושבת שיש פה יותר תלונות-על-חוסר-עזרה-ופירגון מאשר חוסר עזרה וחוסר פרגון.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י tamiro;965194:
טיפ רציני לרגע.... שלא יגידו שהצלמים לא מספקים טיפים לצילום
את הילדים שלי (כשהם קטנים וזזים מהר מדי)
אני מצלם עם עדשות באורך מוקד גדול 200-300 + מ"מ
ככה הם לרוב בכלל לא שמים לב שמצלמים אותם
וגם אם כן, לוקח להם קצת זמן להגיע עד אלי.
בקיצור, צריך מצלמה עם זום טוב...
זו הדרך שלי לתפוס את הפעוטה שלי.
הבעיה היא שכשהיא שמה לב היא לא רצה להסתכל במצלמה אלא מחייכת חיוך מתחנחן תוך הטיית הראש למעלה ומצמצמת את עיניה היפות לשתי פסים צרים.
זה מצחיק מאוד בפעם הראשונה, הבעיה היא שבכל התמונות היזומות היא מנפיקה את החיוך המעושה הזה...

sh12

משתמש מקצוען
נכתב ע"י טובהל'ה;965183:
בהצלחה!!!!

הי,
נהנתי מהאתר שלך, מהתמונות והאוירה!

רבקי פרידמן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
נכתב ע"י טובהל'ה;965183:
אכן גיל שנה וחצי
זה ה-גיל הכי מאתגר מבחינת צילומים
הם כבר לא פיצקלך שיושבים איפה שמניחים אותם
ולא ילדים גדולים שאפשר לשכנע אותם ע"י ממתקים.וכבר מבינים עניין

כמה טיפים:
הרעיון,להעסיק אותה עד כמה שניתן
1.לצלם אותה בטבע בזמן שהי מתרוצצת\מטפסת על מיתקנים\מתנדנדת בנדנדה וכו'
2.תני לה ממתקים שהיא אוהבת יש היום את הסוכריות על מקל הענקיות האלה שיוצא מדהים בתמונות.
3.תני לה צבעים לצייר.
מראה עם אודם (שתאפר את עצמה)
4.לשחק איתה בכדור,עגלת בובה.

בהצלחה!!!!
את נותת בגיל שנה וחצי צבעים בסטודיו?
הצילו!
מה היה קורה אם הקטן שלי (זה שמככב פה הרבה....) היה מגיע אלייך........
מה שאני עושה -
מעסיקה אותם בדברים שמצטלמים יפה ומשתדלת לא להפריע להם יותר מידי ע"י קריאה חוזרת ונשנית בשם שלהם - שגם ככה הם לא מגיבים אליה בשלב ריכוז מסויים - כשהם בתוך המשחק. אלא לתפוס אותם ברגעים טבעיים שלהם.
בועות סבון זה היסח דעת מצויין מהמצלמה של אמא. תרווחי גם הבעות פנים מרוגשות ונלהבות

צילומית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
תמיר זה לא אקטואלי לאמא שיש לה רק מצלמה ביתית בקושי הזום מגיע ל20
הטיפ שאני יכולה להציע לאמהות זה שתקרא לילדונת ותעשה איתה ביחד תמונה למשל לספה של הסלון ואז תגיד לה "ועכשיו לכי תשבי אני אצלם אותך ואחר כך בואי לראות,עכשיו לא רואים אותך שם "
אולי היא תבין ואולי לא.....
גיל שנה וחצי זה "תסמונת":):):)

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י צילומית;965241:
הטיפ שאני יכולה להציע לאמהות זה שתקרא לילדונת ותעשה איתה ביחד תמונה למשל לספה של הסלון ואז תגיד לה "ועכשיו לכי תשבי אני אצלם אותך ואחר כך בואי לראות,עכשיו לא רואים אותך שם "

כשלא נותנים טיפים אנשים מתלונניםנ
כשנותנים טיפים... אנשים מתלוננים

מה יהיה? :D

ברור לי שזה לא טיפ שהיא תעשה איתו משהו
זה היה טיפ עבור המקטרים
ולכל אלו שחושבים שאנשים פה בפורום עובדים אצלם ומחוייבים לענות להם על כל שאלה.

צילומית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לך תדע אולי תקנה עדשה מיוחדת 200-300 כי המליצו לה בפורום מקצועי:D

אפרתה

משתמש מקצוען
חברי פורום צילום- קודם כל תודה, בד"כ עוזרים כאן מאוד מאוד בייעוץ וגם הפרטי נעזרתי הרבה. הבעיה קצת מתחילה לדעתי כשמישהו מרגיש שכאילו גוזלים לו את העבודה. אני מאמינה שצלמים גדולים באמת לא מתקשים לתת יעוץ וטיפים כי מבינים שחובבן לא יגיע לעולם לרמה שלהם ללא לימוד מקצועי, הפוך, אני לדוגמא לאחר שנעזרתי ע"י מישהו והצלחתי כשאצטרך משהו מקצועי ארצה לקחת אותו, הנדיבות מוכיחה על ביטחון ביכולת שלך, מי שמגונן יותר מדי על היכולות שלו כנראה הוא לא ממש בטוח בהן. ואגב, זה קורה גם בפורום עיצוב ובעוד אחרים. מי שלחוץ מתגונן. בס"ה נחמד כאן מאוד וכיף לצפות אז תודה לכם!

יוספי רוזן

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י tamiro;965246:
כשלא נותנים טיפים אנשים מתלונניםנ
כשנותנים טיפים... אנשים מתלוננים

מה יהיה? :D

ברור לי שזה לא טיפ שהיא תעשה איתו משהו
זה היה טיפ עבור המקטרים
ולכל אלו שחושבים שאנשים פה בפורום עובדים אצלם ומחוייבים לענות להם על כל שאלה.

בכל התחומים שים לב, לרב האנשים קל מאד להתלונן, ולמה? כי כך שמים לב למה שהם רוצים, שמים לב אליהם יותר, ולפעמים גם יש גיבוי למה שהם אומרים. (מאלה שאין להם אומץ להגיד..הם מתביישים)
לכן זה שיודע להגיד תודה ולראות את הטוב יהיה הרבה יותר כיף לענות לו, לעזור לו מזה שיילל ויבכה את חוסר ההעינות וכ'...

אני מעריכה מאד כל איש מקצוע בכל פורום שהוא בפרוג בכלל על התשובות והעזרה, ואני חושבת ששום תגובה פה לא ברורה מאליה!!

אז תגישו תודה על מה שכן נותנים, ואם לא?? גם תודה שהיה זמן לקרוא את ההודעה.
אנשי עסקים ומקצוע ברובם לא משועממים. אף אחד לא יקום בבוקר ויגיד : עכשיו אני אוכל ארוחת בוקר יושב על פרוג...ובסוף היום ככה עם ישאר כח אקבל גם איזה לקוח קטנטן..

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י צילומית;965241:
להיפך, בד"כ במצלמות קומפקטיות יש טלה (יעני "זום אין") יותר חזק מאשר בעדשות הסטנדרטיות של הרפלקס. הבעיה של הקומפקטיות היא דווקא בצד הרחב (זום אאוט), לא בצד הצר (זום אין).

אולי אפשר לקנות מארז למצלמה קומפקטית שיהפוך אותה להיראות כמו מצלמת רפלקס, וככה הילדה לא תבין שזו מצלמה. :p

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י דני;965256:
בכל התחומים שים לב, לרב האנשים קל מאד להתלונן, ולמה? כי כך שמים לב למה שהם רוצים, שמים לב אליהם יותר, ולפעמים גם יש גיבוי למה שהם אומרים. (מאלה שאין להם אומץ להגיד..הם מתביישים)
לכן זה שיודע להגיד תודה ולראות את הטוב יהיה הרבה יותר כיף לענות לו, לעזור לו מזה שיילל ויבכה את חוסר ההעינות וכ'...

אני מעריכה מאד כל איש מקצוע בכל פורום שהוא בפרוג בכלל על התשובות והעזרה, ואני חושבת ששום תגובה פה לא ברורה מאליה!!

אז תגישו תודה על מה שכן נותנים, ואם לא?? גם תודה שהיה זמן לקרוא את ההודעה.
אנשי עסקים ומקצוע ברובם לא משועממים. אף אחד לא יקום בבוקר ויגיד : עכשיו אני אוכל ארוחת בוקר יושב על פרוג...ובסוף היום ככה עם ישאר כח אקבל גם איזה לקוח קטנטן..

לא ירדת לסוף דעתי
לפעמים יש פה שאלות שלא לכולם יש תשובה עליהן
(אצלי זה בעיקר בנושא צילום ילדים, תינוקים/תינוקות)
ולכן לא עונים... וכשלא עונים מספיק מהר מתחילים הקיטרים על הצלמים שלא מוכנים לתרום מהידע שלהם ומהניסיון ובלה בלה בלה... זה לא ראוי!

ולפעמים עדיף לא להגיב כדי לא להכניס סתם מידע מיותר ולעיתים מוטעה לשרשור
ע"ע התגובה שלי כאן למעלה... זאת תגובת סרק שברור לי ולכל בר דעת כאן
שאין בתגובה הזאת שום דבר שיכול לסייע לכותבת.

אבל הי, הגבתי
אז לא יוכלו לבוא אלי בטענות

:)

דאבל אימפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
חבר'ה, תירגעו. זה לא קורה רק בפורום צילום.
באמת מעצבן שלא עונים ואני אישית צריכה להקפיץ כמעט כל שאלה כדי שלא תטבע בים הנושאים.. עד שעונים וזה באמת מעצבן (אז די, טוב? :mad:) אבל עדיין לדבר על זה ולבזבז חצי אשכול...

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה.;965173:
2. מוטי המליץ בקריצה להדביק את הילדה למקום (ובכך בעצם רמז שהוא מזדהה עם הקושי המתואר בשאלה, נראה לי).

נכון מאוד :)
אני מניח שהעניין אכן הובן כך..
ויותר מזה ,אשמח אם תהיה כאן תשובה שתעזור גם לי לצלם את הנכד שלי
אם כי כיום שהוא כבר בן שנתיים הוא יותר ממושמע :)

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
הזכרת לי נשכחות...
היו לי אז כמה טיפים שרשמתי לאחותי הנה הם... (אני לא צלמת מקצועית אבל אוהבת לצלם יום ולילה, היה לי קשה לקלוט אותה אבל היה לי חבל על הגיל שעובר... :)

1. לעולם לא לבוא מול הילד עם המצלמה ביד.
2. לתת לילד פרח או משחק קטן ומעניין שיתאים או ינגוד את הצבעים של בגדיו או הרקע שסביבו.
תמונות מדהימות יכולות להיות בפרופיל עם הבעה מעמיקה על המשחק.
3. בטריות חזקות במצלמה שמיד שאת לוחצת תצולם התמונה ולא כמה שניות אחרי...
4. לתת למישהו לספר לה סיפור בעמדת מול ולא ליד או ליד אבל לא ממש קרוב ואז להופיע פתאום ולצלם.
5. לשחק עם הילד ופתאום לשלוף מצלמה...
6. העיקר והיופי של התמונות בגיל הזה זה חוסר תזמון וחוסר לחץ מצד המצלם לרצות בתמונה...

בהצלחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה