דרוש מידע איך מסלקים יונים?

שולחן עץ

משתמש פעיל
זה מקום שאין גישה אליו.
אפשר להגיע עם מטאטא או מגב (הם יושבות למעלה בנישה שיוצרים החלונות ששקועים מעט יותר מהקיר ממש מתחת לתקרה)
אולי תנסו כמו שאחת כתב עם מים אבל תקחו צינור עם עוצמה גבוהה מאוד שיש לה זרם חזק ותשפריצו עליהם ואז מיד תסגרו

שולחן עץ

משתמש פעיל
לא יודעת אם יעזור,
אבל משתפת...
מניסיון - זה נורא!
בשנה שעברה התנחלו לנו יונים בחלון הסלון... אדן חלון של 6 דלתות.... (חתיכת שטח!)
זה היה נורא ובלתי נסבל!!!!
ניסינו לפנות את היישוב החדש, אך ללא הצלחה.
עונת הדגירה הסתיימה. בעלי ניקה את הכל עד תום.
החורף עבר בשקט.
לפני כחודש וחצי גיליתי כמה זרדים על אדן החלון,
ועוד הרבה זרדים על אדן חלון בחדר נוסף!!! (מידי פעם גם הגיע זו"צ יונים עם מקור ירוק ובדק שהכל בסדר
עם היחידה החדשה שבנו)
קלטתי מיד שיש פה התנחלות, בעלי העיף את הזרדים (לפני שהשתכנו היונים), וסגרנו את התריסים כמעט לגמרי.
פעם פעמיים ניסו לפתוח את התריסים, ואני העפתי אותן!
עכשיו ב"ה הכל שקט.

המסקנה- עונת הדגירה נגמרת, היונים נעלמות. לדעתי גג עוד חודש וזה נגמר.
אחרי הדגירה זה הזמן לאטום היטב את האזור / לטפל בכל דרך אחרת...
בהצלחה!!!
זה לא נכון.
יונים שרגילים למקום לא נעלמות כל כך מהר.
אני גרתי בדירה שלפני היו גרים אנשים מוזנחים ברמה זועתית
והיה להם יונים בכל המרפסת וקנים בבית ובמסתור כביסה.
אני גרתי אחריהם 2 וחצי וכל מה שעשיתי לא עזר מהמיסתור הצלחתי להבריח ולסגור אותו.
אבל מהמרפסת מה שלא עשיתי הם כל הזמן חזרו ואפילו שיצאתי למרפסת היו בורחים וחוזרים מיד כשנכנסתי.
היה פשוט סיוט לא היה לי דרך להיפטר מהם עד שהם נפתרו ממני

ממששהה

משתמש פעיל
פרסום וקופי
יש רעיון טוב שראיתי אישית שעוזר בכמה מקומות דימוי עורבים מפלסטיק

דיקדוק

משתמש מקצוען
לא כדאי מפלסטיק. הן עומדות עליהם בניחותא. מנסיון
יש ממתכת

לנו יש מתכת והן איכשהו מצליחות להכנס בין החלקים. עד עכשיו לא ברור לי איך, אבל עובדה
איזה יונים חוצפניותתת!!!
יש רעיון טוב שראיתי אישית שעוזר בכמה מקומות דימוי עורבים מפלסטיק
מנסיון, היונים מכירות את העורב והן אפילו מתידדות איתו......

דיקדוק

משתמש מקצוען
גם לי יש אותה בעיה, חשבתי שפתרנו אותה אבל לא...
היו יושבות על הקרשים של הסוכה במרפסת שלא טרחנו להוריד, לא מזמן הורדנו את הקרשים וחשבנו שהנה הגיע השקט והשלווה לעם ישראל...
אבל לא....
ביומיים האחרונים הן מתיישבות על המעקה של המרפסת ואפילו ברוב חוצפתן נכנסות לתוך המרפסת.
ולא סתם יונים!! זה יונים גדולות כאלה... שמנות כאלה .... ומגעילותתתת.... בעעע
אתמול בבוקר התעוררתי בבהלה כי שמעתי משהו נופל במרפסת, קמתי לראות חשבתי גנב :oops:
ראיתי יונה!!
סגרתי את המרפסת עד שבעלי הגיע.
שונאת יונים! מפחדת מיונים!

לואיזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
זה לא נכון.
יונים שרגילים למקום לא נעלמות כל כך מהר.
אני גרתי בדירה שלפני היו גרים אנשים מוזנחים ברמה זועתית
והיה להם יונים בכל המרפסת וקנים בבית ובמסתור כביסה.
אני גרתי אחריהם 2 וחצי וכל מה שעשיתי לא עזר מהמיסתור הצלחתי להבריח ולסגור אותו.
אבל מהמרפסת מה שלא עשיתי הם כל הזמן חזרו ואפילו שיצאתי למרפסת היו בורחים וחוזרים מיד כשנכנסתי.
היה פשוט סיוט לא היה לי דרך להיפטר מהם עד שהם נפתרו ממני
כמו שכתבתי, הפתרון היותר טוב - להשאיר בקן ביצה אחת בלבד או לחלופין לגעת בביצים ולהזיז אותן. הן לא חוזרות לדגור אם הן מרגישות שנגעו להן בביצים וגם יונים אחרות לא מגיעות כי הקן לא שייך להן.
זה אכזרי, אבל אין ברירה.
אולי תנסו כמו שאחת כתב עם מים אבל תקחו צינור עם עוצמה גבוהה מאוד שיש לה זרם חזק ותשפריצו עליהם ואז מיד תסגרו
קשה מאד להגיע לנישות האלה. המים יכנסו הביתה דרך החלונות לפני שיפגעו בקינים של היונים.
צריך גם לזכור שבעונת האביב יותר קשה עם היונים כי זו התקופה הכי פעילה שלהם.

פרוג א

משתמש צעיר
גם אנחנו עברנו לדירה שהיתה מוזנחת מאד מהבחינה הזאת , כבר שנה וחצי ואין לנו עדיין פתרון למרפסת,
ראיתי שיש אנשים שפשוט שמו גגון ואז עטפו את שאר הצדדים של המרפסת ברשת מתכת ובנו לעצמם כלוב במקום ליונים.

eli001

משתמש צעיר
צריך לחשוב על פתרון בכיוון של לסגור את המקום לגמרי ולהשאיר פתח אחד שנפתח רק לכיוון אחד -החוצה כמובן. כך כל יונה שתצא לא תוכל לחזור, צריך קצת יצירתיות בבניה אבל לדעתי אפשרי.

תן סימן

משתמש פעיל
גם אני סובל מיונים במרפסת.
בהתחלה שמתי דוקרנים ממתכת + ספריי 'עופי לך' - בכל פינה שהם קיננו בה, לקח ליונים יום וחצי לבנות את הקן על הדוקרנים.
אח"כ שני עורבים מפלסטיק, אחד מהם עם כנפיים פרוסות משתלשל על חוט דייגים, נראים אמיתיים שהבן הקטן שלי פחד להיכנס למרפסת, את היונים זה הבריח לשעה וחצי בערך.
ניסיתי לסגור עם רשת נילון והיונים פרצו אותה, [ולא הצליחו לצאת בקלות אז היה בלתי אפשרי להיכנס למרפסת כי היו מתעופפות בבהלה על הפרצוף שלי, הלוך ושוב ולא מצליחות לצאת...].
אז החלפתי לרשת ברזל, היונים נדחקו פנימה דרך החורים.

אז באה תקופת המלחמה, שבירת ביצים, מים קרים באמצע הלילה, פיזור הקן, כיסוי הקן בשקית ניילון, הרעשות פעם בשעתיים, הכאה פתאומית עם מגב, ומה שלא עלה על דעתי... אני הותשתי אחרי כחדשיים, היונים לא.

אז הסוף היה שהבאתי בעל מקצוע, הוא סגר עם רשת צפופה, [1800 ש"ח למרפסת קטנה] וזהו כעת אין יונים, וגם לי אין מה לעשות במרפסת שהפכה לכלוב.

גם לי גם לך לא יהיה....

בהצלחה למי שחושב שיש פיתרון אחר

צ'ייסר

משתמש מקצוען
בהתחלה שמתי דוקרנים ממתכת + ספריי 'עופי לך' - בכל פינה שהם קיננו בה, לקח ליונים יום וחצי לבנות את הקן על הדוקרנים.
אח"כ שני עורבים מפלסטיק, אחד מהם עם כנפיים פרוסות משתלשל על חוט דייגים, נראים אמיתיים שהבן הקטן שלי פחד להיכנס למרפסת, את היונים זה הבריח לשעה וחצי בערך.
ניסיתי לסגור עם רשת נילון והיונים פרצו אותה, [ולא הצליחו לצאת בקלות אז היה בלתי אפשרי להיכנס למרפסת כי היו מתעופפות בבהלה על הפרצוף שלי, הלוך ושוב ולא מצליחות לצאת...].

אז באה תקופת המלחמה, שבירת ביצים, מים קרים באמצע הלילה, פיזור הקן, כיסוי הקן בשקית ניילון, הרעשות פעם בשעתיים, הכאה פתאומית עם מגב, ומה שלא עלה על דעתי... אני הותשתי אחרי כחדשיים, היונים לא.

אז הסוף היה שהבאתי בעל מקצוע, הוא סגר עם רשת צפופה, [1800 ש"ח למרפסת קטנה] וזהו כעת אין יונים, וגם לי אין מה לעשות במרפסת שהפכה לכלוב.

גם לי גם לך לא יהיה....

בהצלחה למי שחושב שיש פיתרון אחר
זה נשמע קיצוני
אולי אתה גר להם בשובך ? :sick:

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
צריך לחשוב על פתרון בכיוון של לסגור את המקום לגמרי ולהשאיר פתח אחד שנפתח רק לכיוון אחד -החוצה כמובן. כך כל יונה שתצא לא תוכל לחזור, צריך קצת יצירתיות בבניה אבל לדעתי אפשרי.
פשוט לקחת חתיכת קרטון להדביק מלמעלה, כך שיהיה אפשרות לפתוח רק מלמטה "כלפי חוץ".
כעת היונים לא יוכלו למשוך בשביל ליכנס, אך כן לדחוף בשביל לצאת.

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית

לסיפור הזה מגיע כל האימוג'ים ביחד (y) :ROFLMAO: :oops: :( :mad:

גם לי גם לך לא יהיה....
לפחות שישתתפו במימון... מה עם טיפה "ציפוריות"....?

צ'ייסר

משתמש מקצוען
1651354536993.png

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה