איך מאפסים מסד נתונים באקסס?

של_מה

משתמש חדש
איך מאפסים מסד נתונים?
לדוגמא: מחקתי כצה רשומות, ועכשיו אם אני מוסיף רשומה חדשה אז המזהה שלה לא מתחיל מ1 אלא מהמזהה של הרשומה האחרונה שמחקתי!

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
אם אני לא טועה, דחיסה ותיקון מסד נתונים.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
דחיסה ותיקון עוזר רק בתנאי שכל התוכנה ריקה ואין נתונים אפילו בטבלאות אחרות

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
נכתב ע"י של_מה;227197:
איך מאפסים מסד נתונים?
לדוגמא: מחקתי כצה רשומות, ועכשיו אם אני מוסיף רשומה חדשה אז המזהה שלה לא מתחיל מ1 אלא מהמזהה של הרשומה האחרונה שמחקתי!

לדעתי כדאי להעתיק את הטבלה ולתת לה שם חדש, להעתיק רק מבנה בלי נתונים.

ואז להעתיק מתוך הטבלה את השורות לטבלה החדשה.

אם יש קישורים בטבלה זה בעיה

saryoram

משתמש רשום
אני מבין שאתה מבקש לאפס שדה אחד שהוא מסוג "מספור אוטומטי".
אני משתדל לא להשתמש בכלל במספור האוטומטי של אקסס היות וכשהייתי צריך להעתיק טבלאות שלמות ממסד למסד הוא יצר לי מספור שונה ביעד מהמקור.
לא יודע אם יש דרך לאפס, אך הפתרון שאני המצאתי לבעיה זה למחוק את השדה, לשמור את הטבלה ואז ליצור את השדה מחדש.
בהצלחה, ופורים לשמחה!

moti_vb

משתמש רשום
דחיסה ותיקון אמור לפתור את הבעיה

דחיסה ותיקון אמור לפתור את הבעיה גם אם יש נתונים בטבלאות אחרות.​

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י moti_vb;233605:
דחיסה ותיקון אמור לפתור את הבעיה גם אם יש נתונים בטבלאות אחרות.​
אכן כן, ורצוי להגדיר שבכל יציאה מהתוכנה יבצע אוטומטי דחיסה ותיקון.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
לא מומלץ

לא מומלץ לעשות דחיסה ותיקון באופן אוטמטי מכיון שהוא מאט את התוכנה מאד

של_מה

משתמש חדש
מצאתי את הדרך

נכתב ע"י של_מה;227197:
איך מאפסים מסד נתונים?

תודה לכם אבל בסוף מצאתי את הדרך
דחיסה ותיקון לא עוזר לזה
אלא צריך למחוק את כל הנתונים
ולסגור את הקובץ
ולהגדיר במאפיינים שיהיה לקריאה בלבד
אז לפתוח אותו ובשורה למעלה יהיה רשום לפתיחת חדש-משהו כזה ללחוץ שם ולהישתמש בקובץ החדש!

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
אתם רציניים?
דחיסה ותיקון עוזר מאוד להקטין את הגודל של המסד נתונים אבל לא למשהו רציני מעבר לכך.
ובשביל לאפס שדה של מספור אוטמאטי כל מה שצריך לעשות זה לפתוח שדה חדש עם שם אחר > לעשות לו מספור אוטמאטי > למחוק את השדה הקודם > לשנות את השם של השדה החדש לשם הרצוי ולעשות אותו למפתח.

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י drvvv;239398:
אתם רציניים? משתדלים..
דחיסה ותיקון עוזר מאוד להקטין את הגודל של המסד נתונים אבל לא למשהו רציני מעבר לכך. ומה הייתה הבקשה בדיוק?
ובשביל לאפס שדה של מספור אוטמאטי כל מה שצריך לעשות זה לפתוח שדה חדש עם שם אחר > לעשות לו מספור אוטמאטי > למחוק את השדה הקודם > לשנות את השם של השדה החדש לשם הרצוי ולעשות אותו למפתח.
ולגבי האטה של קובץ כשיש דחיסה ותיקון נתונים ביציאה ממנו - לא מיניה ולא מקצתיה.

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
נכתב ע"י אברימי;239457:
ולגבי האטה של קובץ כשיש דחיסה ותיקון נתונים ביציאה ממנו - לא מיניה ולא מקצתיה.
הבקשה הייתה לאפס את השדה של המספור האוטמאטי למרבה הצער דחיסה ותיקון לא קשור לזה...

piku

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
כל זה באמת בגלל המספור האוטומטי?
א"כ, לא נהוג להסתמך על השדות האוטומטיים אלא עדיף להחזיק קובץ בקרה שינהל את המספור הזה.

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
נכתב ע"י piku;240240:
כל זה באמת בגלל המספור האוטומטי?
א"כ, לא נהוג להסתמך על השדות האוטומטיים אלא עדיף להחזיק קובץ בקרה שינהל את המספור הזה.

לא נהוג?
למה לא להשתמש באפשרות היותר בטוחה שמיועד למה שאתה צריך?

מה שלא נהוג זה ליצור רשומות כפולות שמכילות את אותו מידע, תאמין לי שמנסיון זה גורם להרבה יותר תקלות מאשר כל דבר אחר!

piku

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
טוב, בשטח, באפליקציות שנהוגות אצלינו זו השיטה שבסופו של דבר נבחרה.
לא זכורות לי כל הסיבות להחלטה זו אבל אחת מהן היא המשמעות בעיקר כאשר אתה רוצה להמיר את האקסס כך שישמש כמסד נתונים בתשלובת עם שפות תכנות אחרות. במקרה כזה אפשר למצוא בעיתיות בענין.
רשומות כפולות בכל מקרה לא יהיה כי השדה הזה יהווה כמפתח חד ערכי כך שבכל מקרה לא תהיה לך אפשרות של כפילות ברשומות.
כל עוד שאתה מסתדר עם המספור האוטומטי זה מקסים.

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
לא דיברתי על רשומות כפולות של שורות אלא של עמודות שמכילים בסופו של דבר את אותו מידע (כמו לעשות עמודה שם פרטי + עמודה שם משפחה + עמודה שם פרטי ומשפחה)
אם אתה רוצה להמיר ויש לך בעיה עם הערך של שדה אוטמאטי אתה תמיד יכול לשנות אותו למספר...

אם איזה סוג אפליקציות אתם עובדים?

piku

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
לא ירדתי לסוף דעתך, אבל לא נורא, אחזור לקרוא את זה בזמן פחות לחוץ.
אפליקציות שיישמנו זה לא משנה אבל אם אתה מעוניין לדעת את שפת הפיתוח המובילה ממתינה לך הודעה בפרטי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  0  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה