איך לסתום את האוטובוס?

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י תודה על הכל;n4973635:
סליחה מראש על הסטת הדיון
אגיב שלא כדרכי בדיונים מעין אלה

קורה ויש מצב בו בחורים השומרים על עיניהם (דבר שאני אישית מאוד מעריכה!)
מחליטים לשבת מאחורה

אמממה
עולות נשים לאוטובוס (ולא משנה באיזה מצב הן גם בני אדם ורוצות לשבת- זכותן המלאה!)
אז הם מצאו פטנט ושמים את הכובע על הספסל שלפניהם ומרימים רק כשמגיע גבר

שומרים על עיניכם??
כל הכבוד!! (באמת!)

אבל אף אחד לא אמור לסבול מכך

גברים מקדימה נשים מאחורה

ובאותו ענין, קורה לא פעם שאישה מתישבת מקדימה, או אפילו בחלק הגבולי שמחבר, וכשכבר אין מקום - מגיעים גברים ופשוט "מנפנפים" אותה אחורה, למרות שלא תמיד יש שם מקום. אבל כשגבר יושב מאחור - וזה קורה עם הזמן יותר ויותר - בד"כ אף אישה לא תקים איתו, גם אם אין מקום....

efrat1

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י תודה על הכל;n4973635:
סליחה מראש על הסטת הדיון
אגיב שלא כדרכי בדיונים מעין אלה

קורה ויש מצב בו בחורים השומרים על עיניהם (דבר שאני אישית מאוד מעריכה!)
מחליטים לשבת מאחורה

אמממה
עולות נשים לאוטובוס (ולא משנה באיזה מצב הן גם בני אדם ורוצות לשבת- זכותן המלאה!)
אז הם מצאו פטנט ושמים את הכובע על הספסל שלפניהם ומרימים רק כשמגיע גבר

שומרים על עיניכם??
כל הכבוד!! (באמת!)

אבל אף אחד לא אמור לסבול מכך

גברים מקדימה נשים מאחורה

אה?
את רצינית?
תרימי את הכובע ותשאלי בנימוס למי הוא שייך, ותחזירי אותו באדיבות לבעליו.

זלפה

משתמש רשום
בשביל לאזן קצת-
היום נסעתי באוטובוס בירושלים
עם עגלה ועם ילדה בת 4.
אישה אחת עזרה לי להעלות את העגלה,
ובחורה פינתה את מקומה על הספסל שליד מקום העגלות-
לבת ה4 בלי שאמרתי מילה.

אשריכם ישראל (:

אליזבט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אמא ומתכנתת;n4973658:
ובאותו ענין, קורה לא פעם שאישה מתישבת מקדימה, או אפילו בחלק הגבולי שמחבר, וכשכבר אין מקום - מגיעים גברים ופשוט "מנפנפים" אותה אחורה, למרות שלא תמיד יש שם מקום. אבל כשגבר יושב מאחור - וזה קורה עם הזמן יותר ויותר - בד"כ אף אישה לא תקים איתו, גם אם אין מקום....

זה קורה כל הזמן וזה מרתיח ממש

AtaraM

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני היום נסעתי בב"ב באוטובוס מפוצץ בלי מקום לזוז ולא היתה אפילו לא עגלה אחת.........

פרפר

משתמש מקצוען

וכשמנפנפים אותך - את "מתנפנפת"? אם כן, זו באמת בעיה. אני בדרך כלל אפילו לא עונה לפניות מהסוג הזה. בטח שלא קמה. רק פעם אחת לא התאפקתי - עלה גבר וביקש ממני בנימוס מופלג אם אוכל לעבור ליד אשה אחרת על מנת שהוא יוכל לשבת. הצצתי לצדדים ואמרתי לו: "יש עוד מקומות". הוא נדהם, הסמיק וגמגם: "נכון, אבל..." מסכן, הוא רצה לשבת בספסל לבד, לא ליד מישהו. מה לעשות שזה גם מה שאני העדפתי.
נ.ב. 1: אולי זו נראית לי חוצפה כי במקום מגורי לא נהוג ענין המהדרין באופן רשמי (טוב, אולי המושבים הראשונים).
נ.ב. 2: נראה לי שאני יודעת מה הכיוון הבא של האשכול המתגלגל הזה ;)

ציבי פרקל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י efrat1;n4973661:
אה?
את רצינית?
תרימי את הכובע ותשאלי בנימוס למי הוא שייך, ותחזירי אותו באדיבות לבעליו.

וזה בדיוק מה שאני עשיתי :)
כשבחור חמוד ראה אישה בהריון עומדת, ושם לידו את התיק...
כשהוא קם לשלם לנהג פשוט התיישבתי.
היה מהנה לגמרי לראות את הפרצוף שלו כשהוא חזר למקום :p

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י פרפר;n4973726:
וכשמנפנפים אותך - את "מתנפנפת"? אם כן, זו באמת בעיה. אני בדרך כלל אפילו לא עונה לפניות מהסוג הזה. בטח שלא קמה. רק פעם אחת לא התאפקתי - עלה גבר וביקש ממני בנימוס מופלג אם אוכל לעבור ליד אשה אחרת על מנת שהוא יוכל לשבת. הצצתי לצדדים ואמרתי לו: "יש עוד מקומות". הוא נדהם, הסמיק וגמגם: "נכון, אבל..." מסכן, הוא רצה לשבת בספסל לבד, לא ליד מישהו. מה לעשות שזה גם מה שאני העדפתי.
נ.ב. 1: אולי זו נראית לי חוצפה כי במקום מגורי לא נהוג ענין המהדרין באופן רשמי (טוב, אולי המושבים הראשונים).
נ.ב. 2: נראה לי שאני יודעת מה הכיוון הבא של האשכול המתגלגל הזה ;)

האמת שלי אישית זה לא קרה הרבה, אני משתדלת לשבת מאחור. אבל קרה פעם שישבתי על קו התפר, והגיע אלי מישהו ואמר לי לעבור אחורה, שאלתי אותו אם יש מקום, הוא אמר "בטח" אפילו בלי לבדוק, אז קמתי (בלי לפנות את המקום ) הצצתי אחורה וראיתי שאין מקום, אמרתי לו "אני מצטערת אבל אין לי מקום אחר" והתישבתי...

היה לי נעים? ממש לא... ולכן אני מבינה אחרות שלא תעשינה את זה

צליל בגיל

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
ישבתי בדיוק באמצע, ולידי מקום פנוי . לא היה מקום אצל הגברים ואצל הנשים רק בחמישיה האחורית, גבר חרדי רגיל בשנות ה-30 נעמד לידי. אף אחת לא התנדבה לעבור אחורה, ואני הייתי בתקופה שהיה לי מאד קשה, הוא שאל אם מישהי מוכנה לעבור אחורה כי יש מקום, כולן המהמו משהו...והוא פשוט התיישב לידי.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

נכתב ע"י אמא ומתכנתת;n4973781:
האמת שלי אישית זה לא קרה הרבה, אני משתדלת לשבת מאחור. אבל קרה פעם שישבתי על קו התפר, והגיע אלי מישהו ואמר לי לעבור אחורה, שאלתי אותו אם יש מקום, הוא אמר "בטח" אפילו בלי לבדוק, אז קמתי (בלי לפנות את המקום ) הצצתי אחורה וראיתי שאין מקום, אמרתי לו "אני מצטערת אבל אין לי מקום אחר" והתישבתי...

היה לי נעים? ממש לא... ולכן אני מבינה אחרות שלא תעשינה את זה
יש לי הרגשה שמדובר על גברים מחצר חסידית מסויימת מאוד....

תמר 85

משתמש רשום
נכתב ע"י זהו שמי;n4973713:
אני היום נסעתי בב"ב באוטובוס מפוצץ בלי מקום לזוז ולא היתה אפילו לא עגלה אחת.........

כבר שכחנו על מה נפתח האשכול....

רחשי הלב

משתמש מקצוען
שמעו סיפור. היינו זוג טרי בעיצומם של ימי השבע - ברכות, כשנסענו יחד עם כל המשפחה לאחת משמחות השבע ברכות באשדוד. התלבטנו קשות היכן לשבת, כן מדובר היה בקו 350 שהיה אז מהדרי - מהדרין, מאידך היה נראה לי לא לעניין שאני אשב בגפי מקדימה כשרעייתי הטריה מאחורה. החלטנו שנשב בדיוק באמצע וזה מה שעשינו.
באחת התחנות אני רואה מהחלון בחורון בן 16-17 מ'חסידות מסויימת מאוד' כלשונו הזהב של פנס בערפל, מסתובב סחור סחור סביב האוטובוס ובולש בעיניים זועמות חלון - חלון. משראה את הפשע הנורא שלנו 'זינק' לתוך האוטובוס כשהוא מצווה עלי בקול רועם "עוף קדימה!!"
האמת שאם הייתי לבד הייתי מעיף לו סטירה מצלצלת רק על הנימה בה הוא פקד עלי, במקום זאת עניתי לו מיד באותה נימה "שייגעץ, שמור על העיניים!!!"
הוא הסתובב וירד...

ציבי פרקל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
ואני נסעתי באוטובוס ריק לחלוטין מבית שמש. כשחתי על איזה עיר מדובר...
אני מאוד סובלת מנסיעות ומאוד עוזר לי לשבת קדימה, ואם האוטובוס ריק אני מרשה לעצמי בכיף
ועדיין- היו כמה מושבים ריקים לפני.
עלה גבר, התיישב בספסל לידי והתחיל להרצות לבעלי.
על צניעות, ועל פריצות, ועל הפאה הארוכה שלי (לא ארוכה בכל!! רק שאצלם לא הולכים עם פאות בכלל).
ולא התבייש גם לקלל.
בעלי פרנציפ לא רצה לוז אחורה. וההוא התעקש לא לשבת ספסל קדימה ולא לסבול מה "פריצות" שלי.
את הבושות שהוא עשה לי לא אשכח כ"כ מהר.
אחרי 10 דקות של הרצאה לא עמדתי בזה ועברתי אחורה.
וההוא היה מבסוט. מיגר את הפריצות.
בקיצור- אוטובוסים זה אחד המקומות שבהם ניכר האדם.
כוסו כיסו כעסו ואטובוסו...

גלבוע

משתמש סופר מקצוען

אז - תפסיקו - לקום - !!!

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
...

דעתי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נראה לי שמצאתי רעיון לאשכול חדש - האם לניקי 2017 מותר להגיב או לא?

לעניין האשכול הנוכחי, כאחד שנוסע לשכונה שיש בה קו מהדרין, בד"כ החריגות הם שנשים תופסות את החלק הקדמי יותר מאשר שגברים יושבים בחלק האחורי.

אליזבט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י Tperkal;n4973928:
אני מאוד סובלת מנסיעות ומאוד עוזר לי לשבת קדימה, ואם האוטובוס ריק אני מרשה לעצמי בכיף
על צניעות, ועל פריצות, ועל הפאה הארוכה שלי (לא ארוכה בכל!! רק שאצלם לא הולכים עם פאות בכלל).
ולא התבייש גם לקלל.
בעלי פרנציפ לא רצה לוז אחורה. וההוא התעקש לא לשבת ספסל קדימה ולא לסבול מה "פריצות" שלי.

ממש מעליב ופוגע!!
בתורה שלהם כתוב : יותר חשוב לפגוע בשני מאשר לשמור על העיניים

תן חיוך!

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נכתב ע"י שריונה;n4968081:
בהחלט אשכול משעשע בשונה מהמציאות עצמה [משעשע פחות לראות אוטובוס עם אנשים מיוזעים
ואיזה קאדילק שחוסם את כל המעבר].
אני אישית מנועה מלהגיב כי יש לי רכב וכמעט לא יוצא להיגרר באוטובוסים אבל זכור לי לטוב
מקרה משעשע שקרה לי בחורף.
עליתי עם עגלת מקלרן על אוטובוס בנסיעה בין עירונית, את הגגון כיסיתי עד הסוף.
איך שעליתי הבנתי שנקלעתי למקום שמאד מעודד ילודה, יעני, אנשים מתעלפים כשרואים תינוק בעגלה...
הנהג היה אדיב, חיכה עד שאתמקם במקום נוח ואז התניע שוב
אנשים קמו,זזו,פינו,עזרו לי לפלס פנימה ואפילו זוג היפי אחד קם ופינה לי מקום מרווח עבור העגלה.
אישה אחת ניסתה קצת להרים את הגגון כדי להחמיא לי כמה התינוק מתוק נורא נורא
ואיזה זקן אחד חסר שיניים המהם שהיצור בעגלה דומה לי בול..
פה כבר הגבתי בעלבון מי בדיוק דומה לי???
וההוא ענה: נו, התינוק שלך שבעגלה!!
אז כמעט ובכיתי שיש לי פה כמה
והם לא הבינו איך הצלחתי לדחוס כמה עב''מים בתוך טיולון של מקלרן 2012.
הרמתי בלית ברירה את הגגון ואז לחרדתם חרצו כלפיהם לשון ארבעה דגי סלומון ענקיים!!!
את החלק השני אני משתדלת לשכוח רק נהנית לזכור את היחס הטוב שקבלתי בטעות
לפני שהמחדל התגלה...

אז זהו, שיש מקומות בעולם שנורא ישמחו לראות כאלו עגלות כמו בתמונה ועדיף אפילו כמה שיותר.

חנקת אותי!!!!!!!!!!!!!!!!!

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י Tperkal;n4973928:
ולא התבייש גם לקלל.

וכשאצלינו קרה כך
בעלי ענה לו בלי להתבייש : איך אתה רואה בכלל שזו אישה, ומי אמר לך שהיא לובשת פאה ומה אורכה?
מה הפריצות להתבונן על אישה!!!!
הלה נבהל וירד מהאוטובוס

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
טוב, באמת שהאשכול סטה סטה סטה, מתמונה תמימה של עגלת שלישיה, עבר האשכול לסתימת אוטובוס, לחוסר התחשבות כללית, לחוסר התחשבות במבוגרים, לחוסר התחשבות בנשים טרום לידה, לשמירת עיניים, למהדרין, ל"קו התפר" של האוטובוס ול"חסידות מסוימת" (לשה"ר הוא גם ברמז), ופריצות.
יעלה, האשכול מוצה ולמיטב ידיעתי כדאי לנעול אותו בטרם הדברים יצאו מכלל שליטה.

מנהלים? אתם שם?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה