איך זה עובד במחזור עם מחשבון שפיצר?

כמו הרוח

משתמש מקצוען
כשיושבים עם יועץ מקבלים את כל הדברים האלה בעלות אפסית לעומת החיסכון שמקבלים בתמורה.
בניית תמהיל נכון.
חיסכון בקנסות יציאה.
מעקב אחרי אופציה למחזור וחסכון בהמשך.
הסבר מלא על התהליך.
ריביות הכי אטרקטיביות.
זיהוי מכשולים מבעוד מועד ועוד.
הבעינ שמה שהיה נכון ללפני שנה
לא נכון להיום

abc321

משתמש פעיל
אני חושבת שאם אנשים היו יודעים את הפערים
היו מתאמצים להוסיף לחודש
מאשר לשלם את הריביות המטורופות
נקודה נוספת באותו ענין
בעקבות כך שהריבית הממוצעת יחסית גבוהה העליה בהחזר החודשי כתוצאה מקיצור שנים הצטמצמה ביחס לעבר שהריביות היו נמוכות, ומצד שני החיסכון בריביות ובעמלות היוון גדל
כך שהיום יותר מבעבר מי שיש לו את היכולת מומלץ לקצר בשנים

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
נקודה נוספת באותו ענין
בעקבות כך שהריבית הממוצעת יחסית גבוהה העליה בהחזר החודשי כתוצאה מקיצור שנים הצטמצמה ביחס לעבר שהריביות היו נמוכות, ומצד שני החיסכון בריביות ובעמלות היוון גדל
כך שהיום יותר מבעבר מי שיש לו את היכולת מומלץ לקצר בשנים
לזו בדיוק היתה כוונתי..

ראובן 23

משתמש מקצוען
הבעינ שמה שהיה נכון ללפני שנה
לא נכון להיום
תמיד יועץ טוב ידע לבנות מה שמתאים לאותה תקופה יותר טוב.
יועץ זה לא לימודי זבנג וגמרנו זה להתעדכן ברמה יומיומית באפשריות ובאלטרנטיבות בבנקים ולהתאים אותם ללקוח ולתקופה אז תמיד יועץ ידע לחסוך כמה שיותר באותה נקודת זמן.

כמו הרוח

משתמש מקצוען
תמיד יועץ טוב ידע לבנות מה שמתאים לאותה תקופה יותר טוב.
יועץ זה לא לימודי זבנג וגמרנו זה להתעדכן ברמה יומיומית באפשריות ובאלטרנטיבות בבנקים ולהתאים אותם ללקוח ולתקופה אז תמיד יועץ ידע לחסוך כמה שיותר באותה נקודת זמן.
תפסיקו לבלבל תשכל (לא באישי)
שום יועץ משכנתאות וכלכלן לא חזה את זה לפני כמה שנים.

ראובן 23

משתמש מקצוען
תפסיקו לבלבל תשכל (לא באישי)
שום יועץ משכנתאות וכלכלן לא חזה את זה לפני כמה שנים.
אף אחד לא בלבל את השכל גם את יודעת את זה מהדוחות 0 שהקבלנים שאת עובדת אצלם הוציאו רגישות מחירים וריבית שונים מאוד מהמציאות של היום.
אבל ברור שגידרו סיכונים בצורה אחרת מלקוחות פרטיים או לפחות שיקפו ללקוחות את הסיכונים הקיימים.
אבל לא דיברתי על זה בכלל אלא על זה שכל לקוח בכל תקופת זמן שהוא יצטרך לקחת משכנתא יקבל ע"י יועץ עסקה יותר מתאימה עבורו.
דבר נוסף יהיה לו בזמן מורכב כזה עם מי להתייעץ איך לעבור את התקופה הזאת הכי בקלות.

נערך לאחרונה ב:

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
לשמור כמובן על שיח ענייני בבקשה.
תודה :)

כמו הרוח

משתמש מקצוען
דבר אחד אני לא מבינה
למה שהבנק יהיה פרייאר ויתן לי למחזר את המל"צ עוד שנתיים
הרי הוא מרוויח עליי הרבה יותר עד היציאה

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
דבר אחד אני לא מבינה
למה שהבנק יהיה פרייאר ויתן לי למחזר את המל"צ עוד שנתיים
הרי הוא מרוויח עליי הרבה יותר עד היציאה
כי אם לא, תעברי לבנק אחר, והוא יפסיד עוד יותר.

ראובן 23

משתמש מקצוען
עכשיו אני לא מצליחה לאיים עליהם
כי עכשיו את רוצה למחזר רק חלק מההלוואה אז מבחינתם את לקוח שבוי (כמובן שגם לזה יש פתרונות;)) אבל ביום שהריבית תרד לא יהיה לך בעיה להעביר את כל המשכנתא לבנק אחר.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום

פסגות

משתמש מקצוען
זאת לא הגדרה מדוייקת בכלל!
מי שיש לו כל כך הרבה כסף מזומן לתקופות ארוכות, שישקיע נכון, עם יועץ השקעות/פנסיוני מומחה.
הריביות לדיור הן 2.5%-5% בממוצע, בעוד שהריביות בשוק ההון - הן 7%-8% בסולידי קליל, ובין 10%-13% בסיכון לא גבוה במיוחד.
כך, שזו לא חשיבה נכונה.
בשנה האחרונה למשל זה היה הפוך.....
אבל זה כבר ענין לדיונים של @מקצועי בלבד @השקעות R הון וכו'

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
זה אכן לא הגדרה מדויקת בכלל, אבל פה זה לא פורום השקעות בשוק ההון.
מה שנקרא הפרדת רשויות.
אבל,
יש צורך גדול באמת - לשנות את החשיבה של חלקים גדולים מהציבור שלנו, להפסיק לחשוב כמו בשנות ה70, ולהתחיל להבין שכסף גדול מגיע מהשקעות נכונות, לא מחסכונות.
ואני חלילה וחס, לא מזלזל בלחסוך.

אני_רק_שאלה

משתמש צעיר
רק אם מביאים הצעה בפועל מבנק אחר זה מרגש אותם?

ז"א אם אני פונה לפקיד בסניף ושואל אם אפשר למחזר את הפריים למל"צ נניח, הוא מבין שהצעד הבא זה לנסות את השיטה במקום אחר, לא?

ד"נ, כדי שבנק אחר ירשם כדרגה שניה (אם ממחזרים חיצונית מסלול אחד) , האם הבנק שמשכן כדרגה ראשונה לא צריך לתת את הסכמתו?
ואם הוא כן צריך, למה שיסכים , הרי הוא יוצא מופסד מכך.

ההתלבטות שלי היא, (וסליחה מכל היועצים המוכשרים והמקצועניים שמשתפים מידיעותיהם בעין טובה ורוח נדיבה), היא שמחזור תיק מ0 כולל יועץ, טפסולוגיה, שמאות וכו' עולה באזור ה10000 ש"ח, מאיזה גובה הלוואה וריבית במסלול הפריים שווה ללכת על זה בכלל?
הרי גם את המל"צ נרצה למחזר תוך 3-5 שנים וההיסטוריה תחזור על עצמה.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
מה שנקרא הפרדת רשויות.
אבל,
יש צורך גדול באמת - לשנות את החשיבה של חלקים גדולים מהציבור שלנו, להפסיק לחשוב כמו בשנות ה70, ולהתחיל להבין שכסף גדול מגיע מהשקעות נכונות, לא מחסכונות.
אבל - גם זה לא שייך לכאן, אלא לפורום כלכלה נבונה, או עובר ושב

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מה שנקרא הפרדת רשויות.
אבל,
בהחלט!!
ולשם כך יזמתי בזמנו את כל הפורום הכלכלי של פרוג.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה