בריאות איך דיאטה מסתדר עם שבת?

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
הרי תמיד בשבת אוכלים יותר מהשבוע ואז בגלל שהקיבה לא רגילה לכמות גדולה יותר של אוכל זה מסוכן
מניסיון
אז מה עושים?
קודם כל מפסיקים להניח הנחות יסוד שאלו ואלו הן העובדות....

הרבה סלטים מבוססי ירקות, פחות סלטי 'ממרח' שאוכלים עם חלה, תוספות עם הרבה ירקות מבושלים/אפויים, פירות אפויים למנות אחרונות.

r36330

משתמש פעיל
זה תלוי...
קשה מאוד לשנות הרגלים
ותלוי מה המבשל, בבית או מתארחים,

בגדול- לנסות לאכול פרוסת חלה אחת בלבד,
עם מגוון סלטים חיים,
תוספת ירקות
אין צורך בפחמימות נוספות בארוחה.
אפשר לאכול מעט מכל דבר, אין צורך ברבע עוף או מושט שלם.
גם קינוח יכול להיות תמר.

יש מלא אתרים שמביאים פירוט תפריטים מתאימים לשבת
ניתן לקחת מהם הרבה השראה

Yael Mor

משתמש מקצוען
זה תלוי...
קשה מאוד לשנות הרגלים
ותלוי מה המבשל, בבית או מתארחים,

בגדול- לנסות לאכול פרוסת חלה אחת בלבד,
עם מגוון סלטים חיים,
תוספת ירקות
אין צורך בפחמימות נוספות בארוחה.
גם קינוח יכול להיות תמר.

יש מלא אתרים שמביאים פירוט תפריטים מתאימים לשבת
ניתן לקחת מהם הרבה השראה
תלוי מאוד מה סוג הדיאטה והתזונה שעושים. בנוגע לפחמימות כנראה שבאמת הרוב אומרים להפחית, אבל שאר הדברים זה משתנה.

תחצ

משתמש פעיל
הרי תמיד בשבת אוכלים יותר מהשבוע ואז בגלל שהקיבה לא רגילה לכמות גדולה יותר של אוכל זה מסוכן
מניסיון
אז מה עושים?
הבעיה אצלי היא גם בלי דיאטה, שתכלס בשבת אוכלים יותר, ואח"כ ביום ראשון אי אפשר לפעמים לזוז מרוב כאבים.

אגב, שמעתי סגולה מאחת שהיה לי כאבי בטן, והתחילה לברך אשר יצר בלי ללכת תוך כדי ועבר לה... מכירה אותה?

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיקר הבעיה זה עם החלה
כי דג זה בסדר, וגם עוף.
לשמור לא לאכול יותר מפרוסה אחת!
(אצלי הבעיה היתה בלילה שרעבים כי לא הספיקו לטעום כלום מהבוקר,
אז לפני הדלקת נרות אני אוכלת משהו כדי שלא להתנפל על החלות מרוב רעב בתחילת הסעודה)

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
הבעיה אצלי היא גם בלי דיאטה, שתכלס בשבת אוכלים יותר, ואח"כ ביום ראשון אי אפשר לפעמים לזוז מרוב כאבים.

אגב, שמעתי סגולה מאחת שהיה לי כאבי בטן, והתחילה לברך אשר יצר בלי ללכת תוך כדי ועבר לה... מכירה אותה?
אז בהחלט צריך ללמוד לאכול נכון.
יש הרבה טיפים שמכוונים למקום אחד - לעצור ולהקשיב לגוף.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי

נשמע שיש פה משהו ששווה להתבונן בו ולפתור אותו,
אם עונג שבת הופך לכאבים, עבור לנזק מתמשך לתוך יום ראשון,
זה פשוט דבר שיכול לשפר את החיים לאין ערוך לשנות אותו בפני עצמו.
(מכירה את ה'עונג' מקרוב, ויכולה לעודד שאפשר גם אחרת - גם אחרי שחיים שלמים מתרגלים לאכול כך.
אני אישית מלווה רק נשים, אבל יש גם אנשי מקצוע - גברים, שעובדים בגישה שלי.)

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אפשר אבל לא צריך!
בגדול לבסס את התפריט על יותר ירקות ופחות פחממות. קינוחים בריאים גכמו סלט פירות או סורבה או פירות טריים בקיץ.
סלטי ירקות מכל הסוגים.
דג- כרגיל
מרק- כמובן מושלם, לא להוסיף שקדי מרק או איטריות, קנידאלאך זה לא רע בכלל- עשוי מקמח מלא מים וביצה ומלח, אחד זה בערך מנה פחמימה+ פרוסת חלה- סביר לחלוטין לארוחה
עוף- רגיל- רק לא מטוגן, אלא תחפשי מתכון טעים ובריא.
תוספות- ירקות בעיקר אפשר מעט פחממות- לא יותר ממנה אחת- פרוסה אחת של קוגל תפו"א/ בערך תפוח אדמה וחצי/ 3כפות גדושות אורז
חמין- בשר- רגיל, שעועית- רגיל, מעט גריסים וחיטה- בלי להשתולל.
ביצה ובצל- מושלם.
צריך לזכור שאמורים גם לשבוע ממשהו ולכן חובה להשאיר את הפרות והחלבונים ברמה סבירה ולהוריד את הפחממות ל2-3 מנות בסעודה

צבי2

משתמש פעיל
מניסיון
אז מה עושים?
א. בגמ' כבר כתוב ביחס לשבת ששינוי הרגלי האכילה הם תחילת חולי, אז הבעיה מוכרת כבר אלפי שנים...
ב. כל דיאטה צריכה את ההתאמות האישיות שלה לשבת, כמו כן תכנון מוקדם מועיל, לדוגמ' לקנות חלות קטנות יותר, לאכול הרבה סלט לפני דברים אחרים, להכין תבשילים שהם 90 אחוז ירקות ועשר אחוז בשר או עוף ועוד.
ג. שליטה עצמית

fit plus - פיט פלוס

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
מניסיון
אז מה עושים?
נכון שהקיבה לא רגילה אבל תכלס בשבת יש מקום לעונג, אני בעד לבחור מאכל מסוים שהכי אהוב כזה שאין אותו במהלך השבוע, וממש להרגיש את החוויה בלי נקיפות מצפון,
המתכון הנכון -יותר חוויה באיכות יוצרת פחות כמות.
והניסיון מוכיח שאם יש התנהלות נכונה במהלך השבוע אז גם אם בשבת אוכלים קצת יותר הגוף מסדר את עצמו ביום ראשון כראוי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  28  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה