מידע שימושי איך אתן מכבסות לבן עם שחור?

אושר

משתמש מקצוען
קניתי לביתי סרפן שחור לחג, שבמרכזו ישנה רצועת-צבע עבה לבנה.
איך מכבסים כזה דבר? אני לא רוצה שהלבן יאפיר לי, אבל גם לא מעוניינת להאפיר את הכביסה הלבנה שלי!:confused:

ליקי

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אושר;561274:
קניתי לביתי סרפן שחור לחג, שבמרכזו ישנה רצועת-צבע עבה לבנה.
איך מכבסים כזה דבר? אני לא רוצה שהלבן יאפיר לי, אבל גם לא מעוניינת להאפיר את הכביסה הלבנה שלי!:confused:
תראי גם בכביסה לבד זה לא בטוח.
תשרי את זה קודם בחומץ.(ככה היה כתוב במכירה אחת תנסי מה יכול להיות)

לוי

משתמש צעיר
עימוד ספרים
יש דפים מיוחדים - דפים למכונת כביסה - מכניסים למכונה דף אחד בכביסה הראשונה של בגד מעורב (אל תכניסי בגדים נוספים למכונה) ואם השחור הוריד צבע - הוא נספג בדף. לפעמים הדף יוצא נקי וממילא הוא היה מיותר. 16 ש"ח לחבילה של 10.

gilag1

משתמש צעיר
לי היתה תחפושת פינגווין שחור לבן כיבסתי עדין לבד יצא מעולה
לאומת זאת כיבסתי עליונית בערך כמו שאת מתארת עם עוד עליון אחד והיא נהרסה
אז אל תחסכי כבסי לבד

ליקי

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י לוי;561363:
יש דפים מיוחדים - דפים למכונת כביסה - מכניסים למכונה דף אחד בכביסה הראשונה של בגד מעורב (אל תכניסי בגדים נוספים למכונה) ואם השחור הוריד צבע - הוא נספג בדף. לפעמים הדף יוצא נקי וממילא הוא היה מיותר. 16 ש"ח לחבילה של 10.
איפה יש את זה בבני ברק? או לפחות אך קוראים לזה בדיוק?

אגב הבעיה היא בעיקר בטריקו גם שם זה עוזר?

dvory

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
נכתב ע"י ליקי;561297:
תראי גם בכביסה לבד זה לא בטוח.
תשרי את זה קודם בחומץ.(ככה היה כתוב במכירה אחת תנסי מה יכול להיות)

אני עושה את זה קבוע. ולא רק כשמדובר בכביסה כהה עם בהירה. מומלץ לכל בגד שמעוניינים לשמור על הצבע המקורי שלו (בעיקר בצבעי הפסטל היפים)

סיון

המניפה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י dvory;561473:
אני עושה את זה קבוע. ולא רק כשמדובר בכביסה כהה עם בהירה. מומלץ לכל בגד שמעוניינים לשמור על הצבע המקורי שלו (בעיקר בצבעי הפסטל היפים)

אז איך עושים את זה בדיוק? משרים בחומץ ואז מכבסים?

dvory

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
נכתב ע"י סיון;561489:
אז איך עושים את זה בדיוק? משרים בחומץ ואז מכבסים?
כן, תשרי את הבגד בתוך קערית עם חומץ. אני משרה חצי שעה בערך ואז למכונת כביסה -כרגיל.
הריח הוא זוועתי, אבל מתנדף בקלות, והעיקר- שווה את התוצאה.

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני מכניסה חולצות כאלו למכונה צבעונית, טמפ' 0 מעלות.
ככה שמרתי על חולצה במשך כמעט עונה שלמה, עד שבטעות היא נכנסה למכונה שחורה... והשרוולים יצאו אפורים ):

Designer

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כמה חומץ צריך להשים ביחס לכמות המים?

יוניט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
גם אני קניתי סרפנים לבנותי בצבעי כחול לבן, ובמכירה תלה דף עם הוראות כביסה לבגדים שלא ידהו וכדו':
להשרות את הבגד בקערה עם מים וחומץ לשעה! מומלץ לתלות לייבוש עם החומץ ורק אח"כ לכבס בלי מעלות כמובן, היתה שם המלצה להשתמש באב' כביסה נוזלית של סנו מקסימה. (לא זוכרת עכשיו איך היא נקראת בדיוק, אני עדיין לא השגתי) ולשים ממש מעט! מרכך.
מקווה שלא דילגתי על איזה שלב.:rolleyes:
בתקווה שהבגדים יישארו יפים עד סוף הקיץ אחרי כל ההוראות האלה........ ;)

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
שאלה, וסליחה על ההקפצה:
לצורך ההשריה משתמשים מן הסתם בהרבה חומץ. האם ניתן להשתמש בחומץ הזה לשימוש חוזר לאותה מטרה??

תרצה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י GRN;565693:
שאלה, וסליחה על ההקפצה:
לצורך ההשריה משתמשים מן הסתם בהרבה חומץ. האם ניתן להשתמש בחומץ הזה לשימוש חוזר לאותה מטרה??
ועוד שתי שאלות: 1) זה משנה אם משתמשים בחומץ טבעי או בסנטטי?
2)כשאתן ממליצות לכבס לבד - פרושו גם לא עם הסרפן התאום שלו? ממש רק בגד בגד, או שאפשר כמה בגדים שיש בהם ערבוב של שחור ולבן?

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
עוד שאלה - ההשריה בחומץ זה רק לפני הכביסה הראשונה, או לפני כל כביסה וכביסה????

dvory

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
חומץ סינטטי מספק אותנו (ואת ארון הבגדים שלנו) בהחלט. צריך לטבול את הבגד רק פעם אחת בחומץ, לפני הכביסה הראשונה. אני לא כ"כ מכירה את הפטנט של לכבס כל בגד בנפרד, אצלי אחרי שהבגד עבר את טבילת האש בחומץ, הוא מצטרף לכל חבריו בתוך המכונה.

חזון

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אם רוצים לשמור על כל הצבעים הבהירים לאורך זמן ואין זמן וכח לטבול בגד בגד (חוץ מהפעם הראשונה שאז לכאורה כן כדאי להשרות לפני הכביסה) ניתן לשים בכל פעם בתא האבקה חצי כוס חומץ ולכבס כרגיל.(לא זוכרת אם בתא ההשריה או בתא הרגיל - נראה לי בהשריה,לא יודעת:cool:)
שמעתי מנשים שעושות זאת ומרוצות...

אין אחריות על המכונה:eek:

מרק

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י חזון;565783:
אם רוצים לשמור על כל הצבעים הבהירים לאורך זמן ואין זמן וכח לטבול בגד בגד (חוץ מהפעם הראשונה שאז לכאורה כן כדאי להשרות לפני הכביסה) ניתן לשים בכל פעם בתא האבקה חצי כוס חומץ ולכבס כרגיל.(לא זוכרת אם בתא ההשריה או בתא הרגיל - נראה לי בהשריה,לא יודעת:cool:)
שמעתי מנשים שעושות זאת ומרוצות...

אין אחריות על המכונה:eek:
שומר גם על המכונה.מונע הצטברות אבנית.

יפה_פה

משתמש פעיל
אני השרתי בגד כזה-פסים שחור לבן בחומץ-שליש חומץ,2 שליש מים וכבסתי ביחד עם ציציות בתוכנית צמר-יצא מצוין וגם הציציות נשארו לבנות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלט

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד מִזְמוֹר יְהוָה חֲקַרְתַּנִי וַתֵּדָע:ב אַתָּה יָדַעְתָּ שִׁבְתִּי וְקוּמִי בַּנְתָּה לְרֵעִי מֵרָחוֹק:ג אָרְחִי וְרִבְעִי זֵרִיתָ וְכָל דְּרָכַי הִסְכַּנְתָּה:ד כִּי אֵין מִלָּה בִּלְשׁוֹנִי הֵן יְהוָה יָדַעְתָּ כֻלָּהּ:ה אָחוֹר וָקֶדֶם צַרְתָּנִי וַתָּשֶׁת עָלַי כַּפֶּכָה:ו (פלאיה) פְּלִיאָה דַעַת מִמֶּנִּי נִשְׂגְּבָה לֹא אוּכַל לָהּ:ז אָנָה אֵלֵךְ מֵרוּחֶךָ וְאָנָה מִפָּנֶיךָ אֶבְרָח:ח אִם אֶסַּק שָׁמַיִם שָׁם אָתָּה וְאַצִּיעָה שְּׁאוֹל הִנֶּךָּ:ט אֶשָּׂא כַנְפֵי שָׁחַר אֶשְׁכְּנָה בְּאַחֲרִית יָם:י גַּם שָׁם יָדְךָ תַנְחֵנִי וְתֹאחֲזֵנִי יְמִינֶךָ:יא וָאֹמַר אַךְ חֹשֶׁךְ יְשׁוּפֵנִי וְלַיְלָה אוֹר בַּעֲדֵנִי:יב גַּם חֹשֶׁךְ לֹא יַחְשִׁיךְ מִמֶּךָ וְלַיְלָה כַּיּוֹם יָאִיר כַּחֲשֵׁיכָה כָּאוֹרָה:יג כִּי אַתָּה קָנִיתָ כִלְיֹתָי תְּסֻכֵּנִי בְּבֶטֶן אִמִּי:יד אוֹדְךָ עַל כִּי נוֹרָאוֹת נִפְלֵיתִי נִפְלָאִים מַעֲשֶׂיךָ וְנַפְשִׁי יֹדַעַת מְאֹד:טו לֹא נִכְחַד עָצְמִי מִמֶּךָּ אֲשֶׁר עֻשֵּׂיתִי בַסֵּתֶר רֻקַּמְתִּי בְּתַחְתִּיּוֹת אָרֶץ:טז גָּלְמִי רָאוּ עֵינֶיךָ וְעַל סִפְרְךָ כֻּלָּם יִכָּתֵבוּ יָמִים יֻצָּרוּ (ולא) וְלוֹ אֶחָד בָּהֶם:יז וְלִי מַה יָּקְרוּ רֵעֶיךָ אֵל מֶה עָצְמוּ רָאשֵׁיהֶם:יח אֶסְפְּרֵם מֵחוֹל יִרְבּוּן הֱקִיצֹתִי וְעוֹדִי עִמָּךְ:יט אִם תִּקְטֹל אֱלוֹהַּ רָשָׁע וְאַנְשֵׁי דָמִים סוּרוּ מֶנִּי:כ אֲשֶׁר יֹאמְרֻךָ לִמְזִמָּה נָשֻׂא לַשָּׁוְא עָרֶיךָ:כא הֲלוֹא מְשַׂנְאֶיךָ יְהוָה אֶשְׂנָא וּבִתְקוֹמְמֶיךָ אֶתְקוֹטָט:כב תַּכְלִית שִׂנְאָה שְׂנֵאתִים לְאוֹיְבִים הָיוּ לִי:כג חָקְרֵנִי אֵל וְדַע לְבָבִי בְּחָנֵנִי וְדַע שַׂרְעַפָּי:כד וּרְאֵה אִם דֶּרֶךְ עֹצֶב בִּי וּנְחֵנִי בְּדֶרֶךְ עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה