איזו תמונה מפושלת...

מנדי אור

משתמש צעיר
צילום מקצועי
צילמתי בחטף, מבלי להביט בתוצאה דרך המסך, העלתי לבחדרי כמו תמיד עם תמונות לא מוצלחות, וחבר התלהב וכתב לי בסקייפ "איזו תמונה מפושלת"... אחח אני מצטער עליה... כואב לי.

החבר אומר שקרופ עוזר, מה דעתכם? (תמונה ראשונה: מקור, תמונה שנייה: החבר).

קבצים מצורפים

• DSC_0042 (Large).JPG
    KB 83.2 · צפיות: 14
  • orig_7751B85FFBCB4D47A45E62154C408927.JPG
    KB 58 · צפיות: 12

יוניברסל

משתמש רשום
אתר שנאסר ע"י גדולי ישראל, לרבות כל שיתו"פ עמם ו/או העברת מידע........
איפוא נועלי האשכולות???

Y

yossmor2

אורח
ראשית, אני לא מבין מה העניין בהעלאת תמונה שהורדה מאתר אחר, אם זו תמונה שאתה צילמת, תביא את המקור !
אלא אם יש כאן כוונת פרסום......
שנית, התמונה הזו שייכת לז'אנר של צילומים אורבניים / צילומי רחוב,
אישית, רק לעיתים רחוקות מאוד, יש משהו בז'אנר הזה שמצליח "לעשות לי את זה", בדרך כלל זה משעמם מאוד.
ולעניין התמונה הספציפית הזו.....
העיבוד המקובל הוא כזה:

צפה בקובץ המצורף 56056

אבל, שוב, אני לא מחובר לסגנון.

קבצים מצורפים

• DSC_0042%20(Large) copy.jpg
    KB 182.9 · צפיות: 10

Srool

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
העיבוד בהחלט משדרג.

מנדי אור

משתמש צעיר
צילום מקצועי
ראשית - הבאתי את המקור, והחבר הוריד מהאתר...

שנית - העיבוד שלך בהחלט משדרג את הצילום... וזהו סוג הצילום שיוצא לי הכי הרבה לצלם... מסיבה טכנית כמובן שזה הכי קל...

הייתי שמח לדעת איזה פילטרים השתמשת וכו'
ושאלה נוספת: האם את רוב התמונות שאני מצלם בסגנון הצילום הזה, כדאי שאני יעבד בצורה שכזו? (שחור לבן וכו')?

dalit

משתמש צעיר
צילום מקצועי
ורק אני לא מבינה למה זו "תמונה מפושלת"?

תפסת הבעה מעניינת, הקומפוזיציה טובה, התאורה והצבעים טובים...
אז אולי היא לא מושלמת, הרקע לא הכי מסודר אבל גם לא יותר מדי מפריע,
ואפשר לדון על איזה עיבוד יעשה לה טוב -
אבל בסה"כ היא יפה מאוד גם בפני עצמה.

ואם כבר עיבוד - אני מעדיפה את הכיוון של יוסי.
החיתוך של החבר שלך צפוף לי מדי, וגם לא עומד בפרופורציה של צילום.
אגב, לתמונה באמת מפושלת עיבוד כבר לא יעזור הרבה.

לגבי צילומי רחוב בכללי - באמת נהוג לעבד לשחור לבן, אבל זה גם עניין של טעם, סגנון, וכל תמונה לגופה. במעט שיצא לי לצלם (וקל זה לא... לשלוף מצלמה מול אנשים ברחוב. לא פחדת שהוא ישבור לך אותה?), ניסיתי על כמה תמונות את עניין הש/ל ובדר"כ העדפתי בסוף את הצבע.

Y

yossmor2

אורח
אין חוקים בעיבוד, כל תמונה לגופה (כולל ש/ל),
פשוט צריך לתת לתמונה "להתבשל" קצת, כלומר, לא מיד אחרי הצילום להעלות אותה,
תן לה לנוח במחשב, ומידי פעם לצפות בה, העיבוד, "יבוא מעצמו".
כמו"כ לא כל תמונה צריך "להציל", אפשר גם לזרוק, הכל מתוך ביקורת עצמית קודם כל.

ASUS

משתמש צעיר
נכתב ע"י dalit;368046:
לגבי צילומי רחוב בכללי - (וקל זה לא... לשלוף מצלמה מול אנשים ברחוב. לא פחדת שהוא ישבור לך אותה?), ניסיתי על כמה תמונות את עניין הש/ל ובדר"כ העדפתי בסוף את הצבע.

לי זה כבר קרה... אני הרבה פעמים שראיתי אצל אנשים מצלמות שעוד לא ניסיתי ביקשתי מהם שישאילו לי אותם כדי "לנסות" לבחון אותה בכל מיני מצבים, והיה לי מקרה שאחד ראה את ה"פלאש" לכיוונו, הוא ניגש אלי דחף אותי ודרש ממני למחוק מיידית את התמונה, הרגעתי אותו הסברתי לו שאני רק בוחן את המצלמה, אין לי שום עניין בתמונה שלו, וזה לא למטרת הפצה, הוא איים עלי, בסוף מחקתי אותה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה