בשרי איזה מספר בשר לקנות לחג?

לא לפרסום

משתמש פעיל
בקיצור
מה נפרס הכי יפה ומתקבל עסיסי ללא מרקמי ג'לי באמצע?
מספר 4 פחות שומני...ממילא יש לו פחות את מרקם גלי.....
לדעתי בתנור יוצא ממש טוב[סגור היטב... בישול ארוך אם טמפרטורה נמוכה]...
מקררים פורסים[ןאז אפשר בבישול כמו רולדה]

מוטי מ

משתמש צעיר
אם אחרי בישול מקררים אותו לילה שלם ואז פורסים אותו אז 6 ו 8 נפרסים אותו דבר

rivkiy

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
בקיצור
מה נפרס הכי יפה ומתקבל עסיסי ללא מרקמי ג'לי באמצע?
בשר 4 בבישול ארוך ואז קרור, פריסה ובישול נוסף מתקבל מצוין.
אני יודעת שיש לו יחסי ציבור גרועים אבל כשעובדים איתו נכון הוא מעולה ולפעמים מועדף עלי לכתחילה (כשאני רוצה פרוסות גדולות ויפות ו5 מדי יקר)

פיר

משתמש סופר מקצוען
ב8 אין שומן בכלל, רק סחוס. לפעמים הסחוס מתפרק בבישול ארוך ואז יש בשר מעולה ולפעמים לא וזה פחות מוצלח.
ב6 כנ"ל אין שומן והוא נפרס הכי יפה.

5 לוקח את כולם, גם במחיר. מבחינתי זה לא שווה את זה.
אני 'קניתי מספר 5 האבל לאברור לי למה הוא מתבשל כל כך הרבה שעות
איך מקצרים את זמן הבשול?​

זהבית87

משתמש מקצוען
מה זה נקרא בשול נכון?​

להרתיח ואחכ לבשל כ 3 שעות על אש נמוכה יחסית (עם בצל שלם, גזר סלרי ומעט מלח)
לקרר היטב, עדיף לילה במקרר
לפרוס לפרוסות בעובי הרצוי
להכין רוטב כרצונכם, להוסיף את פרוסות הבשר ולבשל כשעה על אש נמוכה, עד שהרוטב מצטמצם
אין מצב שלא יצליח
בהצלחה

בזו הדר

משתמש רשום

בריסקט/ חזה בקר: את הנתח הזה אתם חייבים להכיר​

הזמנתם אורחים לארוחת בשרים משגעת, והתחשק לכם להפתיע אותם בנתח בשר עסיסי ומרשים? כדאי שתכירו את נתח חזה הבקר, הידוע גם בשמו הלועזי ‘בריסקט’. בבישול נכון, תוכלו לקבל נתח מלא בטעמי בשר עמוקים ובמרקם רך, שיגרום לאורחים שלכם להתענג מכל ביס. במיוחד בשביל זה, ריכזנו עבורכם את כל המידע החשוב בנוגע לנתח הבריסקט ועל דרכי ההכנה שלו.

בריסקט/ חזה בקר: את הנתח הזה אתם חייבים להכיר

מה זה בכלל בריסקט?​

בריסקט הוא השם הלועזי לנתח חזה הבקר. מדובר בבשר בקר מספר 3, שנקצב מהחלק הקדמי של הפרה ומיקומו בתחתית החזה. הנתח נחשב לקשיח יחסית מבין הנתחים השונים, משום שהוא נמצא בחלק בפרה שנמצא בתנועה מתמדת, וזאת מביאה לקשיחותו. עם זאת, הוא מלא ברקמות חיבור, קולגן (סוג של חלבון) ושומן. באמצעות בישול ארוך ונכון (ועל שיטות בישול נפרט בהמשך) הבריסקט יתרכך וישמור על הטעמים הבשריים העשירים שלו.
נתח הבריסקט בשלמותו מכונה גם ‘פול פאקר’ (full packer), והוא מורכב משני חלקים עיקריים:
1. ’פלאט’ (Flat) – בחלק זה יש פס שומן חיצוני, והוא שומני פחות ונפוץ יותר, משום שהוא קל לחיתוך גם לאחר ההכנה. ה’פלאט’ יהיה בדרך כלל יקר יותר.
2. ’פוינט’ (Point) – זהו חלק שומני ובעל טעם עשיר יותר. עם זאת, הוא נפוץ פחות בגלל המראה הפחות נקי ומסודר שלו.

איך אפשר להכין בריסקט?​

בשביל לקבל נתח בריסקט טעים במיוחד, חשוב להכין אותו בשיטה מתאימה, אך עוד לפני כן – חשוב לדאוג לנתח בשר איכותי בקצבייה מוסמכת. אנו במעדני גורמה מייבאים בשר איכותי מארגנטינה מזני בקר מובחרים בלבד. הסיפור שלנו התחיל לפני 50 שנה, וכיום הדור השלישי של הקצבים המומחים שלנו מנהל את רשת הקצביות.
כדי לקבל חזה בקר רך, עסיסי וטעים ולהימנע מהתקשות ומהתביישות הבשר, יש לבשל אותו בבישול ארוך לא בצלייה מהירה כמו סטייק. אם תרצו לנצל את כל הטוב שיש לנתח הזה להציע, אלו שיטות הבישול המומלצות לכך:

תנור​

תוכלו לקבל תוצאות מרשימות גם באמצעות בישול ארוך בתנור. בשיטה זו יש לכוון את התנור לטמפרטורה נמוכה יחסית, ולצלות את הבריסקט במשך מספר שעות.

תיבול מנצח​

כמובן שחלק בלתי נפרד מבשר טעים הוא התיבול שלו טרם הבישול. מצד אחד, תוכלו להשרות את הבשר שלכם במרינדה למספר שעות או במהלך הלילה שלפני הבישול, הכוללת למשל יין, עשבי תיבול ותבלינים. באמצעות ההשריה במרינדה תוכלו לקבל נתח עסיסי וטעים שספג טעמים רבים. מצד שני, תוכלו להסתפק גם בתיבול סטנדרטי ובסיסי יותר, הכולל מריחת שמן זית על הנתח ופיזור תבלינים לפי טעמכם האישי.

תורת החיתוך​

כאשר רוצים לחתוך בשר חשוב לשים לב לכיוון ולאופן החיתוך. צורת החיתוך משמעותית יותר כשמדובר בנתחים העשויים משרירים פעילים, דוגמת הבריסקט, שבהם הסיבים עבים יותר. תחילה, יש להצטייד בסכין חדה ואיכותית בשביל לקבל חיתוך מדויק וללא מאמץ. הקפידו לחתוך את הבשר כנגד כיוון הסיבים שלו, ולא לאורך כיוון הסיבים, ובכך תקבלו נתח רך ונוח ללעיסה.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
עם שומן יותר מ 6 אבל הרבה פחות ממספר 8 למשל...

ב-8 אין שומן אלא סחו

בשר 8 הוא בעיקר טוב לקדרות יש בו הרבה שומן מפוזר

ב8 אין שומן בכלל, רק סחוס.

8 הוא עם יותר שומן.
8 (שריר הזרוע) הוא בשר שנחשב די רזה, כלומר דל שומן יחסית.
השיוש שלו והעסיסיות הרבה שלו מאוד מטעים ולכן רבים מייחסים לו רמת שומן גבוהה.
ה''שומן'' שלו הוא חומר שנקרא 'קולגן' (ולא סחוס...) והוא חומר שבבישול קצר מתקשה מאוד ועם המשך הבישול נהיה רך עד שנמס.

20:39

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
אם 6 ו8 באותו מחיר,
מה עדיף?

דבורי-ריקי

משתמש פעיל
אני הכנתי כמה פעמים בשר מספר 2
עם בישול ארוך על חום נמוך (באינדוקציה על חום 3 במשך 6 שעות)
יצא טעים ורך.
אף אחד לא האמין שזה מספר 2.
אגב יש מתכון מאוד מוצלח של אביגיל מיזליק:
לטגן הרבה בצל,
להוסיף 2 כוסות יין (אני שמה חלק מים)
2 כפות סילאן
ותבלינים
יוצא ממש מיוחד וחגיגי
אפשר מתכון מדויק?

אני אני

משתמש פעיל
מה עם רולדה? לא ציינו אותה כאן, היא נפרסת כנראה הכי יפה. איך הטעם שלה? היא הרבה יותר זולה מכלל המספרים, לא עדיף לבשל אותה?

Chanae

משתמש מקצוען
ל
אפשר מתכון מדויק?
להזהיב 1 בצל גדול בסיר
להוסיף את נתח הבשר ומזהיבים אותו מכל הכיווןנים על אש גדולה יותר
כ 5 דקות מכל צד
להוסיף 2 כוסות יין
2 כפות סילאן דבש או סוכר
מלח ופלפל
כף פפריקה מתוקה
להביא לרתיחה
להנמיך ולבשל 3 שעות או עד שהבשר רך

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה