איזה דיסק קשיח מומלץ יותר? SSD או HDD ?

בנצי20

משתמש פעיל
אומרים כי SSD למרות שהוא מהיר יותר לא מחזיק שנים.
מה דעתכם?
זה מאוד תלוי מה השימושים, בתור כונן ראשי כמערכת הפעלה למחשב - חובה ssd , בתור כונן נוסף לאחסון מומלץ hdd (ולא רק בגלל המחיר).

משחזר מידע

משתמש סופר מקצוען

bris

משתמש סופר מקצוען
כל מדיה לאחסון דיגיטלי שנקראת flash

עמידות של דיסקים "קשיחים" (אנלוגיים) יש להם בעיות משלהם אבל לעניינו - הגבלת קריאות/כתיבות - עמיד לאין ערוך ביחס לflash
תלוי ברמה של ה FLASH
המידע שציינת כבר לא מעודכן
היום גם ארגונים גדולים (בנקים וצבא גכ) משתמשים במערכי FLASH לצרכים קריטיים.

A052

משתמש סופר מקצוען
@bris
ויש בזה כללים? חברות מומלצות?

אם אכן אני רוצה דיסק און קי גדול / כונן קשיח חיצוני מסוג פלאש שישמש לגיבוי ארוך שנים.

איך אני יכול לדעת שאני קונה משהו טוב?

בנצי20

משתמש פעיל
@bris
ויש בזה כללים? חברות מומלצות?

אם אכן אני רוצה דיסק און קי גדול / כונן קשיח חיצוני מסוג פלאש שישמש לגיבוי ארוך שנים.

איך אני יכול לדעת שאני קונה משהו טוב?
בלי קשר לכמה קריאות/כתיבות יש ל ssd, לאחסון ארוך טווח הוא ודאי לא מומלץ, חומרים בו עלולים להמחק ו/או להפגם.

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בלי קשר לכמה קריאות/כתיבות יש ל ssd, לאחסון ארוך טווח הוא ודאי לא מומלץ, חומרים בו עלולים להמחק ו/או להפגם.
אם צריך את הדיסק בכדי לשמור חומר לאורך שנים כגיבוי, אין ספק שעדיף SSD. כי כמות הכתיבה תספיק במקרה זה לעשרות שנים, וגם בדיסקים HDD כל נפילה קלה יכולה לדפוק את הדיסק לצמיתות. משא"כ בSSD גם אם נופל, בדר"כ לא נדפק.

בנצי20

משתמש פעיל
אם צריך את הדיסק בכדי לשמור חומר לאורך שנים כגיבוי, אין ספק שעדיף SSD. כי כמות הכתיבה תספיק במקרה זה לעשרות שנים, וגם בדיסקים HDD כל נפילה קלה יכולה לדפוק את הדיסק לצמיתות. משא"כ בSSD גם אם נופל, בדר"כ לא נדפק.
תקרא מה אני כותב , ssd לא יכול לשמור קבצים לאורך זמן, בלי קשר לכמות קריאות וכתיבות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה