אטופיק דרמטיטיס אצל תינוקות קטנים!

kidinet

משתמש מקצוען
@DvoraVidman
הרופאה אבחנה היום אצל הבנות שלי בנוסף לאסטמת ילדים גם אטופיק ברמה קלה. לא אני הייתי איתן כך שלא שאלתי אותה מה זה אומר...
בתכלס מלבד מעט יובש מאחורי האוזן אין משהו חריג.
יש צורך בטיפול או במעקב רופא על זה? אני בלי קשר מורחת להן קרם גוף של מוסטלה.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
@DvoraVidman
הרופאה אבחנה היום אצל הבנות שלי בנוסף לאסטמת ילדים גם אטופיק ברמה קלה. לא אני הייתי איתן כך שלא שאלתי אותה מה זה אומר...
בתכלס מלבד מעט יובש מאחורי האוזן אין משהו חריג.
יש צורך בטיפול או במעקב רופא על זה? אני בלי קשר מורחת להן קרם גוף של מוסטלה.
בנות כמה הילדות?
בעיקרון בתור טיפול מונע יומיומי לאטופיק, קרם גוף של מוסטלה זה מצוין.
מציעה לך להימנע מטריגרים שיכולים 'להדליק' אטופיק, ולהשתמש מראש בסבון רחצה עדין (למשל של ג'ונסון), להעדיף אבקת כביסה עדינה ולהימנע משימוש במרכך כביסה.
כמו בהרבה דברים בחיים, מניעה עדיפה על טיפול...

kidinet

משתמש מקצוען
בנות כמה הילדות?
בעיקרון בתור טיפול מונע יומיומי לאטופיק, קרם גוף של מוסטלה זה מצוין.
מציעה לך להימנע מטריגרים שיכולים 'להדליק' אטופיק, ולהשתמש מראש בסבון רחצה עדין (למשל של ג'ונסון), להעדיף אבקת כביסה עדינה ולהימנע משימוש במרכך כביסה.
כמו בהרבה דברים בחיים, מניעה עדיפה על טיפול...
הן בנות שנה.
אני משתמשת בגונסון באמת.
נמשיך לעקוב.

תותחינוס

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הבן שלי היה לו באזור הטיטול אדום ברמה של כויה מזעזע, ואחרי ששמתי לו את המשחה של וולדמן זה עבר אבל עכשיו התחיל לחזור לו, מה מנסיונך בתחום היית ממליצה בפנטן? טבע קוטן?
אויש לבת שלי היה גם, היה סיוט עד הגמילה.
יכול להיות שיש משהו במערכת העיכול? שווה לבדוק

משה שלמה כהן

משתמש חדש
לידיעתכם,
  1. יש אתר עם הרבה מאוד מידע רפואי על אטופיק על שלל סוגיו - https://atopic-d.org/
  2. צריך תמיד לבדוק איפה הפצעים נמצאים, אם באזורים מכוסים או גלויים, אם זה בעיקר בידיים או לא.
  3. כי לרוב אם זה באזור מסוים, זה רגישות למשהו, ויש להתעקש לערוך בדיקת אלרגיה (= טסטים: במקרה שיש חשש לרגישות למגע יש לבצע בדיקת "מטלית", במקרה שיש חשש לרגישות לאוכל צמחים וכדו' יש בדיקה "נחרבת"-- הבדיקות יקרות מאוד עבור הקופ"ח, והרופאים בקושי מסכימים לתת את זה)

מטרנה

משתמש רשום
אם היציאות שלה תקינות לגמרי, אז כנראה שהכל בסדר.
אם היציאות קצת חריפות/רכות/קשות, או שיש לה גזים.
יש מצב שזה קשור.
ליציאות יש קצת ריח חריף,
מה אני צריכה לבדוק?
כי כבר בדקתי לו כמה פעמים בדיקות בגלל היציאות?

שני גיל

משתמש חדש
זו באמת משחה מצוינת, אבל אסור להשתמש בה לאורך זמן. אני חושבת שההתוויה היא חודש ואז לחזור לרופא (ובדיקות דם למעקב).
לפני שהתחלתנו עם המשחה כמובן שאלתי את הרופא ואמר שאפשרי להשתמש בו לכמה זמן שרוצים...שאינבזה שום בעיה...אפשרי למרוח יום יום.

בשוני בבוני

משתמש פעיל
למה צריך דווקא שמן?
בסבון הזה יש חומרים מיוחדים שמתאימים לעור רגיש ויבש כמו שיש לאטופיקים
מה שקורה בכל הסבונים הרגילים שיש בהם חומרים שגרועים לבעלי עור מגורה
הסבון מתאים לכל הגוף. לאו דווקא לראש
ממליצה לך לנסות!
אין עניין שישב באמבטיה עם השמן?שמעתי שזה מומלץ
ואז אח"כ אפשר לרחוץ עם הסבון

GOLD DESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
אין עניין שישב באמבטיה עם השמן?שמעתי שזה מומלץ
ואז אח"כ אפשר לרחוץ עם הסבון
יש סבון גוף ממש מוצלח!! ללא פראבנים זה חשוב! - השם של הסון - לקטופיל, עולה בערך 50 אבל שווה כל שקל!!
לשטוף אחכ עם מים פושרים .. מים חמים גורמים לגירוד
רפו"ש

זה זה וזהו זה

משתמש פעיל
יש סבון גוף ממש מוצלח!! ללא פראבנים זה חשוב! - השם של הסון - לקטופיל, עולה בערך 50 אבל שווה כל שקל!!
רפו"ש
איפה אפשר להשיג אותו? בבית מרקחת?
אגב 50 שקל זה לא ממש יקר. הליפיקאר למשל ונראה לי גם הבלנאום עולים פי 2...

GOLD DESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
לידיעתכם,
  1. יש אתר עם הרבה מאוד מידע רפואי על אטופיק על שלל סוגיו - https://atopic-d.org/
  2. צריך תמיד לבדוק איפה הפצעים נמצאים, אם באזורים מכוסים או גלויים, אם זה בעיקר בידיים או לא.
  3. כי לרוב אם זה באזור מסוים, זה רגישות למשהו, ויש להתעקש לערוך בדיקת אלרגיה (= טסטים: במקרה שיש חשש לרגישות למגע יש לבצע בדיקת "מטלית", במקרה שיש חשש לרגישות לאוכל צמחים וכדו' יש בדיקה "נחרבת"-- הבדיקות יקרות מאוד עבור הקופ"ח, והרופאים בקושי מסכימים לתת את זה)
אכן אתר מומלץ :)
סתם לעדכון, אני כתבתי את רובו, תחת הנחייתה של גב' שולמית בורשטיין מהעמותה לאטופיק, שהיא ה-מומחית בתחום, ברמה בינלאומית, ורוב הרופאים המומחים בתחום בארץ למדו ממנה.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
רפו"ש
רק לשים לב - מכיל חלב. (אולי עוד אלרגנים) מי שאלרגי שלא ישתמש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  42  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה