אחרי - איזה מקצועיות!!

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י super tiger;2271792:
מי שיודע שרוצה רמה בסרטים, זה לא אומר אוטומטית שהוא גם יודע לייצר משהו איכותי....
כשאני רוצה ללכת להופעה אני מצפה למשהו מושלם גם אם אני לא מפיקה!!

אז כאן זה לא המקום המתאים לייצור סרט ברמה גבוהה....
גם אם יש כאן איזו אחת או שתיים עם כישרון טבעי...

מקבלת את זה שדעתי שונה מדעתך.

להבנתי לא התכוונו כאן לכתוב תסריט שמחר עולה על המסך,
זה בסה"כ יכול להיות משהו חווייתי, ומקום לגלות כישורים,
ואם יצא מזה משהו שמכבד מסך, זה כבר בונוס.

סאקורה

משתמש צעיר
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני חושבת שעם כל הכבוד.........
צריך לכבד את הציבור- הם לא הגיעו בחינם!
הסרט הזה היה מאוד רחוק מכך!!!!!
(רוב הנשים והנערות שהיו אצלנו בהקרנה הזדעזעו)

מיסטר סרט

משתמש צעיר
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י לב הענין;2271708:
פורום איש את רעהו, יו נואו?
מה אנחנו מבינות בסרטים?
תפני לקהילת עורכי סרטים או משהו כזה

לו היה קשר בין עריכת וידאו לכתיבת תסריט, הייתי שומעת בקולך. אבל תסריט טוב מתחיל בסיפור טוב.
ומפני שכולנו אוהבים סיפורים אמתיים, מרגשים, בעלי מסרים ותובנות, וכתיבת סיפור משובח מצריך כישרון, ידע עולם, IO, וEQ, רצון להעביר מסר, ובחירת אירועים מעניינים... כולנו יכולים להביע את דעתנו על כל סיפור שהוא.
אני מאמינה שמנת המשכל הקיבוצית שלנו - נשות פרוג המהוללות, עולה על זו של התסריטאית המוכשרת ביותר, והרצון שלנו לראות משהו אמיתי, נוגע ללב ומשכנע על המסך, עולה כנראה על הרצון של היוצרות הקיימות להביא לנו כזה דבר. ויעידו התגובות הרבות, החריפות והמהירות כאן בפורום.
לכן, אני חושבת שזה יכול להיות מעניין לכתוב דווקא אתכן רעותי מאיש את רעהו, סיפור כזה.

במידה ונצליח (וסביר להניח שאחרי ויכוחים אין ספור...) נוכל להציע את הסיפור למערכת פרוג כאות תודה על הפורום. הם כבר ידאגו להפוך אותו לתסריט, ואולי להשתמש בו בקורס מתאים. (בימוי/הפקה או משהו כזה)

שתשלח לכולכם פתקא טבא ותזכו לשנה טובה ומבורכת.

כלבבי

משתמש רשום
נכתב ע"י מיסטר סרט;2271973:
לו היה קשר בין עריכת וידאו לכתיבת תסריט, הייתי שומעת בקולך. אבל תסריט טוב מתחיל בסיפור טוב.
ומפני שכולנו אוהבים סיפורים אמתיים, מרגשים, בעלי מסרים ותובנות, וכתיבת סיפור משובח מצריך כישרון, ידע עולם, IO, וEQ, רצון להעביר מסר, ובחירת אירועים מעניינים... כולנו יכולים להביע את דעתנו על כל סיפור שהוא.
אני מאמינה שמנת המשכל הקיבוצית שלנו - נשות פרוג המהוללות, עולה על זו של התסריטאית המוכשרת ביותר, והרצון שלנו לראות משהו אמיתי, נוגע ללב ומשכנע על המסך, עולה כנראה על הרצון של היוצרות הקיימות להביא לנו כזה דבר. ויעידו התגובות הרבות, החריפות והמהירות כאן בפורום.
לכן, אני חושבת שזה יכול להיות מעניין לכתוב דווקא אתכן רעותי מאיש את רעהו, סיפור כזה.

במידה ונצליח (וסביר להניח שאחרי ויכוחים אין ספור...) נוכל להציע את הסיפור למערכת פרוג כאות תודה על הפורום. הם כבר ידאגו להפוך אותו לתסריט, ואולי להשתמש בו בקורס מתאים. (בימוי/הפקה או משהו כזה)

שתשלח לכולכם פתקא טבא ותזכו לשנה טובה ומבורכת.

טוב. אם ככה זה נשמע מענין.
איך מתחילים?

לילי 1

משתמש מקצוען
העמקה ביהדות

נכתב ע"י cp;2271407:
והנה הוכחה כמה צריך להזהר עם ביקורת,
מי שכותבת מעל גבי הפורם צריכה מאוד מאוד להזהר
איך אפשר לקחת אחריות על אלפי קוראות שאולי בגלל
הודעה כזו או אחרת לא הולכות
והם היו יכולות מאוד להנות??????
קצת סוטה מהנושא כדי להעלות נושא שחוזר על עצמו פה בפרוג (ובעיקר חרה לי כשעלה אצל בקר ואות לי)-
אנשים חוששים חששות על גבי התלבטויות שלא ישמע צליל של ביקורת כדי שלא לפגוע ביהודיה אחת נהדרת שהפיקה את הסרט. מה עם שאר נשות ישראל הצדיקות? הכסף שלהן שווה פחות? אני כמובן לא אומרת לפסול באופן מוחלט או להתפרע עם הטחת רשימת חסרונות מנוסחת היטב, אבל מתקבלת פה תמונה חד צדדית לטובת פרנסת המפיקות.
והשאלה בהקשר של מזכת הרבים בקר, אות לי וצדיקות אחרות שנמצאות פה בקהל הקדוש (באמת!) של פרוג- מי שמך להחליט שעדיפה טובתה של אשה אחת ש(נניח ו)תפגע פרנסתה על טובתן של אלפי הקוראות בפרוג?
אני באמת באמת התהפכתי במיטתי ושאלתי את עצמי איך ההסכמה הגורפת פה היא שרצון ה' שאשה אחת לא תנזק כדי שאלפים יינזקו?
רוצה לאמר- ההחלטה להימנע היא לקיחת אחריות לא פחותה מההחלטה לפעול, מדוע נראה שהקהל פה סבור שזו הדרך הנכונה?

רחלי 1234

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יעל א;2271679:
הבעיה היא בעיקר שהצילום והעריכה מתקדמים יפה
אבל המשחק?:(

בתי ספר לצילום, וידיאו וכולי יש הרבה, וטובים. לציבור שלנו.
למשחק כמעט ולא.
לכן רמת המשחק נמוכה בעיני מאוד.

ממילא השחקנים לא מקבלים תמורה כמו המסריט והעורך וכו'.. יותר סוג של דמי כיס.

נכון, אבל בשנים האחרונות המפיקות כבר לוקחות שחקניות מהציבור הדתי או החלוני שלמדו משחק שנים.
רמת המשחק בשנים האחרונות בציבור שלנו הוא ברמה גבוהה מאד.
והמחיר שמשלמים לשחקניות הוא הרבה יותר גבוה ממה שאת בכלל יכולה לתאר לעצמך.

רחלי 1234

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י לב הענין;2271690:
למה :( ?
אם הוא משחק לבד מול המסרטה, ואין שירת נשים ברקע, למה לא?
זה קצת יותר נחמד מזקן מודבק של פורים או שאין אבא-דוד-אח-כלום כלום. משפחה חד הורית.

גילויי נאות: לא ראיתי סרטים כבר למעלה מ-10 שנים. אני לא מעודכנת בכלל..

מי שלא ראה סרטים כבר כמה שנים ולא מעודכן עד כמה הרמה עלתה, איך מגיבים בכלל?!

טובה ע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י cp;2271407:
והנה הוכחה כמה צריך להזהר עם ביקורת,
מי שכותבת מעל גבי הפורם צריכה מאוד מאוד להזהר
איך אפשר לקחת אחריות על אלפי קוראות שאולי בגלל
הודעה כזו או אחרת לא הולכות
והם היו יכולות מאוד להנות??????

ברור שצריך מאד להזהר, ויש הלכות ברורות מה מותר ומה אסור לכתוב (במיוחד בפורום ציבורי) אבל לגבי הנזק, לא בטוח שיש בזה נזק, ולמה? - כי דווקא בעקבות הפולמוס הסוער שנוצר כאן ודעות על הסרט לכאן או לכאן, ממש הסתקרנתי לראות את הסרט :), ומצטערת מאד שפספסתי אותו

תותח שיווקי

משתמש פעיל
נכתב ע"י לילי 1;2271979:
קצת סוטה מהנושא כדי להעלות נושא שחוזר על עצמו פה בפרוג (ובעיקר חרה לי כשעלה אצל בקר ואות לי)-
אנשים חוששים חששות על גבי התלבטויות שלא ישמע צליל של ביקורת כדי שלא לפגוע ביהודיה אחת נהדרת שהפיקה את הסרט. מה עם שאר נשות ישראל הצדיקות? הכסף שלהן שווה פחות? אני כמובן לא אומרת לפסול באופן מוחלט או להתפרע עם הטחת רשימת חסרונות מנוסחת היטב, אבל מתקבלת פה תמונה חד צדדית לטובת פרנסת המפיקות.
והשאלה בהקשר של מזכת הרבים בקר, אות לי וצדיקות אחרות שנמצאות פה בקהל הקדוש (באמת!) של פרוג- מי שמך להחליט שעדיפה טובתה של אשה אחת ש(נניח ו)תפגע פרנסתה על טובתן של אלפי הקוראות בפרוג?
אני באמת באמת התהפכתי במיטתי ושאלתי את עצמי איך ההסכמה הגורפת פה היא שרצון ה' שאשה אחת לא תנזק כדי שאלפים יינזקו?
רוצה לאמר- ההחלטה להימנע היא לקיחת אחריות לא פחותה מההחלטה לפעול, מדוע נראה שהקהל פה סבור שזו הדרך הנכונה?
הכל נכון, אבל יש ביקורת ויש ביקורת. ביקורת צולפת, לגלגנית ומזלזלת כפי שהיתה פה אין בה שום תועלת, וניתן להשיג את המטרה שהזכרת גם בלעדיה.

כלבבי

משתמש רשום
נכתב ע"י רחלי 1234;2271981:
מי שלא ראה סרטים כבר כמה שנים ולא מעודכן עד כמה הרמה עלתה, איך מגיבים בכלל?!

פספסת את תחילת האשכול. ממש לא דברתי על הסרט שאכן לא ראיתי אותו. דברתי על עצם המצאות גברים בסרטים. זה הכל.
מוזמנת להציץ לתחילת השאכול ולהבין על מה הגבתי.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
הממד האמיתי לביקורת אצל מפיק היא איך הוא מתמודד איתה.
אם הוא מתגונן ורק מצטדק הוא לא משווק את עצמו.
להיפגע תמיד אפשר ..

נכון שבציבור הכללי כללי לשון הרע לא מעניינים אף אחד.
והביקורת קטלנית והורסת לגמרי.
ובשביל לשרוד שם -צריך להתעלות מעל הביקורת ולצוף מעל פני המים כל הזמן כדי להוכיח את עצמך מעל כולם. ולשווק מה שהציבור רוצה.

יש קטע שנושב מהמפיקים אצלינו זה הרכיבה על הבערות והטפשות מאידך והחסד והרחמים שאנו מתחנכים עליהם מצד שני. וזה עוול ושטות.

המקום המתחשב ומרחם אצלינו בציבור הוא מקודש וכך הוא צריך להימשך כמו שהקב"ה דורש מאיתנו.
אבל בבקשה בואו נצדיק את עצמינו לא כי אין לנו ברירה בשביל לשרוד.

נושא התרבות וצריכתו מזמן כבר לא כמו שהוא היה לפני 20 ו-10 ו-5 שנים. ופחות ופחות.
לא יודעת איך בדיוק מתייחסים לצריכת התרבות ולצורתו והתוכן -זה בעיקר- שעולה בדורינו ומן הסתם רק תעלה.
(בסוגריים ולנושא אחר זה מראה על ציבור חי היודע את צרכיו ומקפיד עליו ובכלל לא פרייר..
אחרי שמתרגלים לנהוג נכון מחפשים גם את הדברים הנכונים יותר )

והייתי מצפה שדווקא בפורום של פרוג שבו מקצועיים ביותר בציבור שלנו.
ונושא שעלה באיש את רעהו זה מדובר לכל בעלי המקצוע.

בואו נוכיח את זה.

(ולעניות דעתי מיה קינן עושה את זה בגדול בספריה הממלכתיים.
את הסרט עליו נפתח האשכול לא ראיתי ..)

תמר21

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הגבולות קצת ניטשטשו וחבל.
מי אמר לא להעלות דעה? אף אחת!
להיפך, זה חיובי מאד לומר מה דרוש שיפור. ואני מאמינה שזה מגיע ממקום של רצון אמיתי וכן להגיע בפעם הבאה להפקה וסוף סוף לראות "את הדבר האמיתי" בע"ה.
(ולדעתי - סרטים גוי'ים לא יכולים להיקרא הדבר האמיתי. הם ממש לא אמיתים או טובים, משום כיוון)
אז מה הבעי'ה? הבעי'ה היא - מה, ואיך.
מה לומר - תגידו בדיוק מה הפריע לכן בסרט! לקרוא שהיתה הפקה גרועה זה לא עוזר לנו להבין את הטעון תיקון... לא ראיתי את הסרט המדובר (השנה לא הלכתי לסרטים בחוה"מ, מאילוצים שונים (מרחק, עיסוקים שלא ניתן לדחות וכו'), וחשוב וטוב בהחלט להבין שלדוגמא - רמת המשחק בחלק מסוים עשתה את המסר שטחי ולא מספיק עמוק ואינטלגנטי, או לא יודעת מה.
והחלק השני - איך. איך הית רוצה כן לראות? יש לך רעיון מוצלח איך כן להעביר את אותו מסר בצורה שונה?(אולי בפחות מלל, אולי במלל שונה, או בלי מלל בכלל...)
תעלו לכאן רעיונות, זה יעזור לכולנו - בעיקר לתסריטאיות והעורכות שבינינו!

ואני רוצה לומר משהו, ומבקשת בכל לשון של בקשה מכל אחת ואחת שלא תיקח אישי - שמנה לב, דיני שמירת הלשון נשארו אותו דבר, ואם מקפידים עלי'הם - לא רק ההם מרוויחים, גם הנפש שלנו נותרת טהורה יותר, אז באמת שזה שווה.
ללכת לסרט ולהרוס לאחרות - זה לא מותר... שילמת כסף, אבל בדיוק כך גם הן! אז מאיפה ה'היתר' לעשות רעש שבפירוש ימנע מהן לשמוע?

יוגורט

משתמש מקצוען
לא קראתי את כל האשכול פה

הייתי בסרט וכשיצאתי רצתי לראות אם פספסתי במודעה "לילדות ונערות"
הלכתי אליו אחרי המלצה חמה של בחורה בכיתה י"ב וחברותיה
וכמובן זו דעתי האישית ויש המון שחשבו שזה ממש מקצועי ומדהים
למה?
כי הוא היה ללא הגיון(לדעתי), ויותר מידי ניסים קרו בו(רק לדעתי). (בדיוק האומנת מגיעה בשעת לילה מאוחרת להציל אותה מהשומרים, בדיוק חניתה נבחרה, בדיוק באמצע שהם מדברים מגיעים החיילים)
בעיקר הציק לי שהן לא החליפו שמלה\ הורידו כתר כשהן ברחו מהארמון, והן מנסות לכסות את זה עם גלימה.
וגם המסר לא היה נכון,
לכאורה כולם היו צריכים ללכת בלי לעשות חשבונות אחר המלך, אבל רות שהקשיבה לעצת ליבה הצילה את האח הקטן.

באמת לגיל 12 זה מהמם ליסודי.
כשנכנסים לסרט כזה צריך לדעת מי הקהל יעד שלו כדי להנות!
אחרת יש אכזבה.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
לא על הסרט הזה (לא ראיתי אותו) אלא בכלל.

יותר מעשור לא ראיתי סרטים,
לפני כמה שנים הלכתי לאחד בינוני ואחריו לעוד אחד גרוע (הם נחשבו לטובים, מהמפיקות הראשונות)
ומאז אני לא מנסה.

אבל חבל לי, כי אני נהנית בגדול מסרטים טובים.

למה,
למה יש כל כך הרבה חורים בתסריט?
למה ליצור מתח מלאכותי?
למה יש את הדקות המייבשות בהן השחקניות מקריינות את המסר ברחל בתך הקטנה?
למה העלילות כל כך לא הגיוניות וכאלו לא מציאותיות?

יש סיכוי שזה ישתנה?

ומצידי שיפרסמו את התסריט קודם, כשהסרט טוב זה רק משכנע לקראות אותו.
ובעידן ההסרטות של ימינו, שניתן להסריט באותו לוקיישן עם הפרדה, או בלוקשינים שונים, הגיע הזמן שהתסריטאיות יפעילו את יצירתיותן ותכנסנה שחקנים...

מיסטר סרט

משתמש צעיר
עריכה והפקת סרטים
פתחתי. פשוט אין לי מושג איך אני מחברת כאן קישור. אשמח אם תעשינה את זה...

מיכל 054

משתמש חדש
הי...ראיתי את תגובותייך. אני מעוניינת בהפקת סרט.(בימים אלו.. בזמן הקרוב) וצריכה תסריטאית טובה. מעוניננת לפתח את ההצעה שזרקת כאן (כתיבת תסריט) למשהו אמיתי?
אם כן צרי איתי קשר ננסה לבדוק אם אנחנו תואמות ואולי נעבוד יחד...
מיכל 0548460456

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה