מידע שימושי אז הנה קמנו ליום חדש. בלי כ"כ הרבה סוכר :(

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים

אז זה שאתמול הם אמרו שהציבור החרדי קונה פי שתיים שתיה מתוקה
ולא חישבו את הנפשות שגרות בכל בית אב - סלחנו (הרב רגילים הרי לחשב בית אב בממוצע ולא לפי נפשות גם במס הכנסה שלילי ועוד)
אבל להכפיל את הנתונים פי עשר!!!

קראתי את הכתבה אתמול והיה נשמע לי ממש מוזר
אבל עכשיו- הכל ברור- על חרדים מותר לכתוב הכל.

ואגב- סוכרת הם מחשבים כל סוג של סוכרת
למשל סוכרת הריון- שהיא תופעה שכיחה הרבה יותר בציבור החרדי בגלל מס' הלידות של כל אישה והסיכוי שעולה עם הגיל
אבל את התיקון הזה בסטטיסטיקה לא ציפיתי מהם.

נראה לכם באמת שחרדים צורכים יותר מתוקים?
רק לי נראה שזה בלוף אחד גדול??

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
כן, נראה לי באמת. אני לא במקור מהציבור החרדי, ועוד לפעמים קופץ בי איזה משהו קטן כשאני רואה איזה זבל מביאים לסעודה שלישית בבית כנסת. ושהחומוס מריח כאילו הוא היה על הגג כל השבת. ושאין שום דבר לשתות חוץ מקולה. ושהמנה העיקרית בקידוש היא עוגיות פרצוף. יש הרבה גבאים שקונים אוכל מתוך התפיסה האברכית שכיון שאלו כספי ציבור מוכרחים לקנות את הכי זול. ומה זול יותר מזבל?

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
כן, נראה לי באמת. אני לא במקור מהציבור החרדי, ועוד לפעמים קופץ בי איזה משהו קטן כשאני רואה איזה זבל מביאים לסעודה שלישית בבית כנסת. ושהחומוס מריח כאילו הוא היה על הגג כל השבת. ושאין שום דבר לשתות חוץ מקולה. ושהמנה העיקרית בקידוש היא עוגיות פרצוף. יש הרבה גבאים שקונים אוכל מתוך התפיסה האברכית שכיון שאלו כספי ציבור מוכרחים לקנות את הכי זול. ומה זול יותר מזבל?
איזו שתיה בריאה מאד יש בכל ארוע ומסיבה חילונים?
מים? בד"כ יש גם בכל ארוע ושבת חרדי.
(מפעל קוקה קולה העולמי הרי מחזיק רק בזכות הקניות של הציבור החרדי, נכון?) :rolleyes:

D

Deleted 66182

אורח
דווקא זה בעיני מאד נכון
בציבור הכללי יש המון מודעות למזון בריא, זה א.
כמה כבר מודעות מקבלים מטלפונים כשרים?

בציבור הכללי גם יש פחות ילדים ולרוב יותר אפשרות כלכלית לצרוך מזון בריא יותר
לחרדים יש יותר ילדים ושכר נמוך יותר , והכי זול זה לקנות אוכל פחות בריא
דווקא בעיני טוב מאד שהעלו את המס על שתייה מתוקה, למשל
אבל במקביל שיפצו אותנו על ירידת מחירים במוצרים בריאים
צריך להפוך הכל. שאוכל בריא יהיה מזמין , זול ונגיש יותר.
ולא שאת באה לקנות ממרח שקדיה ונרתעת מלשלם עליו כמעט 40 שקל, לחם מלא, וכן הלאה.

מעבר לזה, אני מזמינה אותך לראות מה הילדים שלי מקבלים בבתי הספר ובגנים מידי יום/יום שישי/יומולדת.
כל הזבל הלא בריא הוא הכי זול , לכן זה מה שקונים.
אישית לילדים שלי כשחוגגים יומולדת למשל המקסימום שאני קונה זה במבה אוסם קטנה ומשחק קטן
לא מסוגלת להרעיל 30 ילדים בגלל שהבן שלי חוגג יומולדת.
אבל חבל שלא כולם ככה ..
לעשות מהפכה בציבור החרדי זה קשה פי כמה
ירבו כמותכם.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
תחליף בית כנסת.
איך מקרה פרטני מעיד הכלל?

לעצם העניין, במספרים, לפי הפרסום המעודכן, בקיזוז סכרת היריון והעובדה שיש לנו יותר אירועים מחילוני ממוצע לא נראה שיש פער בכלל.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
תחליף בית כנסת.
למעשה זה היה איחוד של קורותיי בשלושה בתי כנסת שונים. בבקשה תפנה אותי לבית כנסת שיש בו מיץ סחוט 100%, או לחמניות מקמח מלא, או סלט מירקות אורגניים. בהרבה ארועים במגזר הכללי מביאים מנה מיוחדת לצמחוניים ולטבעוניים. גם הייתי בברית של קרובי משפחה ששניהם טבעוניים, והכל היה טבעוני. לא אשחזר חוויות.
אין ספק שחלק מהעניין זה הפער בהכנסות ועוד סיבות מוצדקות שכתבה @OR_Design . אבל שאלו, אז עניתי.
ועוד לא התחלנו לדבר על עישון...

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
תחליף בית כנסת.
איך מקרה פרטני מעיד הכלל?

לעצם העניין, במספרים, לפי הפרסום המעודכן, בקיזוז סכרת היריון והעובדה שיש לנו יותר אירועים מחילוני ממוצע לא נראה שיש פער בכלל.

העובדה שיש לנו יותר אירועים, לא תעזור לצעיריהם-של-שונאי-ישראל כשיחטפו סכרת ל"ע.
העובדה הזו אמורה לגרום לחרדים ליותר מודעות וזהירות, לא פחות.
ופער של 50% בתחלואה הוא פער אדיר.

כמו"כ סכרת הריון - 1. מנין המידע שהיא כלולה בנתונים? 2. היא מופיעה רבות אצל כאלו שכבר ממילא גבוליות. (עם השמנת יתר, למשל). 3. הפער קיים גם אצל גברים בכל הגילאים, בחלק משכבות הגיל יש 79% יותר חולי סכרת חרדים (גברים!) מאשר חילונים (גברים).

כלומר, אם זו סכרת שמסכנת חיים, התירוצים טובים ויפים מול הסטטיסטיקה, אך לא יעזרו לחולים בפועל - אלא רק אורח חיים בריא יותר.

נערך לאחרונה ב:

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
אם המדינה הגאונית שלנו היתה מנגישה פירות וירקות במחירים הגיוניים
ומוצרי חלב וביצים וקמח מלא במחירים נורמלים
המצב שלנו אולי היה שונה...

אבל ההכפשה הגורפת של הציבור היא מכוערת ורחוקה מהאמת...

ואגב- תראו לי משפחה חילונית נאורה שהאמא מבשלת יום-יום ארוחה
ואופה בעצמה את כל המאפים

rew3020

משתמש מקצוען
נכנסתי לקישור שבו יש כתבה על 'ההתנצלות', ושם זכינו לראות שוב 'כלב שב על קיאו' איך שאחרי ההתנצלות הם חוזרים שוב על כל דברי השטות המוכתבים ע"י יחצני משרד הבריאות.
גועל נפש.
עזבו את המשרד, אנחנו צריכים להראות לתקשורת החרדית שאנחנו לא מוכנים לשיתוף פעולה הדוחה הזה.

ולגופו של עניין, ההבדל היחיד בין החרדי לחלוני זה העניין של הפעילות הגופנית, שלמרבה הצער - ומפאת הרבה גורמים ידועים - לוקה מאוד בחסר.
בצריכת הזבל האכיל אין שום הבדל בין החרדי לחילוני, אולי להיפך.
תעיינו באשכול הקודם שננעל [...]

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
לגבי מה שכתבו פה שגם העישון אצלינו גרוע יותר אני חושבת שאפילו לא צריך לכתוב עד כמה זה לא נכון... (אז למה כתבתי?;))
יכול להיות שזה גם מסביר את ענין התזונה וההשמנה כי אצל הרבה מעשנים הסיגריות באות לפעמים במקום אוכל, מכירה כמה שאחרי שהפסיקו לעשן התחילו לאכול יותר(גם סוכרים) ובהתאם להשמין ולחלות ח"ו.

malmala

משתמש מקצוען
רק לי נראה שזה בלוף אחד גדול??
חרדים צורכים מה שזול, אז כן, ממתקים ואוכל מהיר יותר זולים מפירות, ירקות עופות ודגים.
ותפסיקו להתרגש מכל מה שכותבים ואומרים עלינו.
אני מאמינה שכל משפחה חושבת ומפעילה שיקול דעת, הן כלכלי והן בריאותי (ועוד ועוד שיקולים) בזמן הקניה.
ומי שלא עושה את זה, לא יעזור לו נתונים וכתבות.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לגבי מה שכתבו פה שגם העישון אצלינו גרוע יותר אני חושבת שאפילו לא צריך לכתוב עד כמה זה לא נכון...
בגדול ההגדרה של חילוני היא אדם שעושה מה בא לו, וגם החילונים יודעים את זה היטב, ובתת-מודע מצפים מהחרדים ליותר. ההבדל הוא שגם בתוך החילונים יש פושטקים ויש היי-סוסייטי (חברה ברמה גבוהה), ואצלם החוג המורם מעם, שחפץ שממנו יראו וכן יעשו, לא מעשן, ואצלנו מעשנים גם ראשי ישיבות ואנשים שאמורים להוות דוגמה למופת בכל המישורים, ואף אחד לא רואה בזה פסול. כה אמר לי סגן אלוף מסורתי בתחום ההיי-טק שהיו תחתיו גם חיילי שח"ר, שבהרבה תחומים הוא מופתע לטובה מהכללים שבחברה החרדית, אבל את עניין נפוצות העישון הוא לא מצליח להבין.

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
בגדול ההגדרה של חילוני היא אדם שעושה מה בא לו, וגם החילונים יודעים את זה היטב, ובתת-מודע מצפים מהחרדים ליותר. ההבדל הוא שגם בתוך החילונים יש פושטקים ויש היי-סוסייטי (חברה ברמה גבוהה), ואצלם החוג המורם מעם, שחפץ שממנו יראו וכן יעשו, לא מעשן, ואצלנו מעשנים גם ראשי ישיבות ואנשים שאמורים להוות דוגמה למופת בכל המישורים, ואף אחד לא רואה בזה פסול. כה אמר לי סגן אלוף מסורתי בתחום ההיי-טק שהיו תחתיו גם חיילי שח"ר, שבהרבה תחומים הוא מופתע לטובה מהכללים שבחברה החרדית, אבל את עניין נפוצות העישון הוא לא מצליח להבין.
אתה צודק כנראה בנקודה הזאת אבל בסופו של דבר מבחינת אחוזים ברור שאצלם יותר(אני גרה במקום מתחרד ואנשים מעשנים לי בתוך הבנין -זוועה!)

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
למעשה זה היה איחוד של קורותיי בשלושה בתי כנסת שונים. בבקשה תפנה אותי לבית כנסת שיש בו מיץ סחוט 100%, או לחמניות מקמח מלא, או סלט מירקות אורגניים. בהרבה ארועים במגזר הכללי מביאים מנה מיוחדת לצמחוניים ולטבעוניים. גם הייתי בברית של קרובי משפחה ששניהם טבעוניים, והכל היה טבעוני. לא אשחזר חוויות.
למה לא לאכול סעודה שלישית בבית?
מנה צמחונית זה מטעמים אידיאולוגיים, לאו דוקא מטעמי בריאות.
הייתי באירועים במגזר החילוני והדתי ולא ראיתי תפריט בריא יותר ממה שיש באירועים של חרדים.

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
ברור כשמש שמשרד הבריאות אינה רוצה בשום טובת הציבור כזה או אחר
לכו תראו מה הולך באירופה (שלא ממש רציתי בטובתם אבל ככה זה)
יש סבסוד ענק למשקאות של מיץ טבעי
כך שרוב השתיה מתבסס על מיצים טבעיים ולא שתיה מתוקה,
פה עושים מס על שתיה מתוקה אבל לא מפנים הכסף לסבסוד מיץ טבעי

אם היו רוצים בטובת הציבור בא נראה אותם
מחלקים כסף או שוברים ללכת לשחייה לכושר וכו' במחירים זולים ובהפרדה
מכיר המון אנשים שרוצים בזה והתקציב לא נותן להם
או שאין פשוט כזה אפשרות להפרדה נורמלית בשעות נוחות.
(יש כן מבצעים של קופות החולים על שחייה וכושר וכו' אבל זה כבר הביזנעס שלהם לא ממש של המדינה שרוצה בטובתינו).

((ובסוגריים בתוך סוגריים אני כבר לא מאמין לשום סקר ומחקר של משרד הבריאות ובפרט שיש בידי משרדים אחרים לשנות מספרים וכו' עיין ערך קורונה וכו'))

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  28  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה