קורונה אז גם אם חשבתם שזה יעזור לכם, לאכזבתכם....

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ייתכן שכל מכריי הם מוכשרים ומקושרים דיים כדי לקבל את המלונות הטובים.
בכל מקרה, הדיווחים שעלו מהשטח היו של מלונאות מצויינת.
מרפרוף מהיר שערכתי עכשיו על שמונה משפחות בסביבתי, רק לאחת היו תלונות על רמת האוכל וצמצומו (הם באמת היו כנראה במקום פחות מוצלח).
כל היתר - רק מאחלים למדינה שיהיה לה די כסף לשלוח אותם גם בשנה הבאה.
א. תקראי את התגובה הקודמת שלי.
ב. אני גם חושבת שתנאי המלוניות היו טובים ואין בכלל מקום לתלונה כשגוף ממשלתי מממן את כל צרכיך כולל חשיבה מדוקדקת על צרכיך הדתיים. רק בואי לא ניתמם. היו פה בפורום תלונות ועל כך היתה הסתיגותי ככה שהמכרים שלך לא קשורים לזה.

יעלישקה

משתמש מקצוען
לפני שאתם רצים להדבק חשבו פעמיים במשפחה שלי היינו בין היחדים ששמרו מאוד בגלל הרבנים וכו'
ואני בלבי חשבתי תראי כל המשפחה עושה חיים רק אנחנו שומרים וסובלים והם חלו והבראו ולא קרה להם כלום.
עד שבני הבחור נדבק בישיבה לפני חודש ועד עכשיו הוא חלש ומשתעל אני רואה שהמשפחה לא גלו לנו תאמת שהקרונה זה לא סוכריות גם לבריאים וצעירים ועכשיו אני חושבת יותר שאסור לזלזל ואסור לרצות להדבק ח''ו

UU

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
זה לא אותו דבר.
גם בקרב אנשים שנזהרים יהיו כאלו שיעדיפו לקחת את הסיכון ולחלות, אם אחר כך יוכלו להמשיך בחיים כרגיל.
אולי את צודקת
אבל מישהו לקח פה יתרונות (יותר בדיקות וגילוי חיוביים) מול חסרונות (אנשים שפחות יפחדו להידבק) ועשה חשבון אם זה שווה?
לא
כל עוד אין לממשלה הנחמדת שלנו פתרונות למצב הנוכחי, כל פתרון מחוץ לקופסא הוא משהו שצריך לחשוב עליו.

ישר והפוך

משתמש מקצוען
אז איזה פתרון יש לך????
לא ממש רלוונטית דעתי לעניין, כמובן.

בכל מקרה, חושבת שכרגע המצב הנתון באיזשהו מקום מעודד הידבקות. ומי שלא באמת רוצה בכל מאודו להיזהר ולשמור מרצונו האישי- אין משהו שבאמת יגרום לו לרצות לעשות זאת.

אני מציעה לך לערוך חיפוש קטן בפורום.
אני לא מכירה את כל אלו שיצאו למלוניות.
מדברת מתוך היכרות אישית עם חלק מהם, והם נהנו מאד מאד.

יתכן והיו גם כאלו ששהו במלוניות שלא היה להם שם נח ואפילו מאד לא נח, מבינה שעגמת הנפש היתה בעיקר לאלו שהגיעו למלונית טריות שעדיין לא ידעו התנהלות נכונה במצב הנתון.
מאמינה שאם היו יודעים מראש- לא היו יוצאים בכלל, כמובן. וזה גם מהלך הגיוני לחלוטין שחולה יישאר בבית אם כל משפחתו כבר חולה ואין סכנת הדבקה.

בכל מקרה סביר להניח שהם יצאו למלונית כי שמעו מהרבה מאד אחרים שדווקא כן נהנו, כמו הרבה מאד מהאנשים שאני מכירה, וזו בעצם הנקודה כאן.

ועדיין - אם המטרה היא לגרום לציבור להיבדק, לגלות חולים, ולקטוע את שרשרת ההדבקה - המלוניות היא סיבה מעולה
אין לי ספק שבלי המלוניות היו פחות מחצי חולים חדשים כל יום, אנשים לא היו טורחים להיבדק ולהכניס נוספים לבידוד
ותצעקו כמה שאתם רוצים אחריות ציבורית, אנשים עושים מה שנוח להם באופן אישי קודם כל.
גם אם יש פתרון במלוניות, אני לא מבינה את ההיגיון לקבל הכל על מגש של כסף ללא כסף.
בבית עולה חשמל? עולה אוכל? הוצאות נוספות? למה שלא תהיה השתתפות בהוצאות, מה שיגרום לשקול פעם נוספת שהיה במלונית ואת כדאיות העניין באופן כללי?

זה נכון לגמרי שיש כאלו שנדבקו למרות השתדלותם הבלתי אפשרית כמעט, אבל האם יש דרך לוודא שאכן אלו שחלו הם כאלו שנשמרו מאד, וחלו למרות זאת?

ההרגשה היא כרגע: נדבקת- הרווחת.
מעכשיו אינך צריך להיזהר, אתה חופשי, הכל פתוח לך- כי כבר נדבקת. תשלח למוסדות- כי כבר נדבקת. אתה לא צריך להיכנס לבידוד- כי כבר נדבקת. ואפילו אם לא נזהרת- אל דאגה. אתה לא צריך להיחנק בבית למשך תקופה בלתי ברורה. יש פתרונות חילופיים, ואפילו נחמדים. (אף אחד לא חושב שמדובר בבית מלון, כן? יחסית לתנאי בידוד שאמורים להיות עם חולים מבודדים- מדובר בתנאים פצצה)

אז למה בעצם לשמור?

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
אני עדיין לא נתקלתי בכאלו שלא נהנו במלוניות.
להתלונן- תמיד אפשר. לא עולה כסף, אז בעצם למה לא?
לסוג האנשים שאוהב להתלונן, כמובן.

האנשים שאני מכירה שיצאו למלוניות נהנו עד הגג וחזרו עמוסי חוויות.
וכן, לא הגיוני בעליל לתת בונוס ומענק מיוחד למשפחות שזכו וחלו ואילו המשפחות שנזהרות ושומרות- נשארות חנוקות בבתים.
גמני

רק שבדרך כלל הסוג אנשים שיודעים להעריך מאמצים שעשו בשבילם ולהנות מהטוב הן לא אלה שצועקים ברחובות. בגינה יספרו לחברה שזה היה מדהים אבל לא יתלו פשקווילין

UU

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
גם אם יש פתרון במלוניות, אני לא מבינה את ההיגיון לקבל הכל על מגש של כסף ללא כסף.
בבית עולה חשמל? עולה אוכל? הוצאות נוספות? למה שלא תהיה השתתפות בהוצאות, מה שיגרום לשקול פעם נוספת שהיה במלונית ואת כדאיות העניין באופן כללי?
הגיוני ביותר
אבל כמו שכתבת

זה נכון לגמרי שיש כאלו שנדבקו למרות השתדלותם הבלתי אפשרית כמעט, אבל האם יש דרך לוודא שאלו שחלו הם כאלו שנשמרו מאד, וחלו למרות זאת?
מה זה משנה? אם הם חולים הם צריכים לבודד אנשים אחרים, צריכים להכנס לבידוד בעצמם
אם הם מזלזלים, ולא יהיה להם תמריץ לבדוק - הם לא יבדקו, נקודה!
אם המטרה של הממשלה זה להעניש את הנדבקים, בפרט את הלא שומרים - יופי להם. אבל אם המטרה היא קטיעת שרשרת ההדבקה- צריך להיות יצירתיים, לא רק להתלונן על המזלזלים
אבל גם אני אומרת

מרחבית

משתמש מקצוען
הקלות יתר למחלימים, לא רק יגרמו לאנשים להבדק - אלא במקביל גם יביאו לזלזול נוסף בהוראות. מקסימום נידבק, לא נורא, ונקבל X, Y, Z.
דילמה אמיתית.
לכאורה אלה שכבר החלימו, אם יש דרך לדעת שהם באמת לא מדבקים - אין סיבה שלא ילמדו ולא יצאו בקהל. כי ההגבלות לא באות כעונש, אלא ככורח המציאות.
ולא נראה לי לכלוא אנשים בתור עונש גם במקרים שיודעים בטוח שהם זלזלו בבוטות אף כי העוול שעשו זועק לשמיים.
אלא אם יחליטו שעל פי דין מגיע להם מאסר, וידונו כל אחד בבית דין למאסר המגיע לו.

אם כבר עונש - אז צריכים לעבור אחד אחד ולהחליט אם הוא זלזל או לא. כי הרבה מהחולים נדבקו 'שלא באשמתם', כגון ילד שהלך ללימודים לפי החוק - ונדבק שם מילד אחר, והעביר למשפחה.

מצד שני - אם יש חשש ששחרור המחלימים יעודד אנשים להידבק או אפילו רק להיזהר פחות - יש בהחלט מקום לדון בסכנה הזו ולקחת אותה בחשבון!

chaia

משתמש מקצוען
ייתכן שכל מכריי הם מוכשרים ומקושרים דיים כדי לקבל את המלונות הטובים.
בכל מקרה, הדיווחים שעלו מהשטח היו של מלונאות מצויינת.
מרפרוף מהיר שערכתי עכשיו על שמונה משפחות בסביבתי, רק לאחת היו תלונות על רמת האוכל וצמצומו (הם באמת היו כנראה במקום פחות מוצלח).
כל היתר - רק מאחלים למדינה שיהיה לה די כסף לשלוח אותם גם בשנה הבאה.
בגל הראשון היו הרבה מאד תלונות על המלוניות.
קודם כל לא היו מכונות כביסה במלוניות ועכשיו כבר יש (מתרומות של אנשים).
האוכל היה נושא מאד בעייתי.
וכעת כבר התנאים מאד מאד השתפרו.

פרספכתיבה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
יוצרי ai
לא בטוח בכלל
יש מספיק משפחות שנוסעות שחצי מהמשפחה לפחות שלילים

ויש משפחות שנזהרו אך ברגע שאחד נדבק עשו הכל הכל הכל כדי "להצליח" להדביק 50% מהבית ולזכות בחופשה במלון!!!! איזה כיף!!! העבירו סוכריות מפה לפה ויצאו חיוביים? מדהים!!! עכשיו נשאר רק ללחוץ על העסקנים שיתנו לנו חופשה במלון X ולא בY כי בX מחכה לנו הגיס ומשפחתו שגם "הצליחו" להדבק!!!!

(לכל המצקצקים... התיאור אמיתי לחלוטין- מצטטת אותו מילה במילה מכלי ראשון!!!!)

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אני הייתי מתחלפת בהחלט.
ואם הזיית המלוניות תימשך, וגם יהיו מוסדות חינוך רק למי שחלה, יש מצב שאדביק את ילדיי. ניקח דגימת רוק מחולה קורונה מאומת ונשים להם בסנדויץ. ניסע שלושה שבועות לכינר (נשתעל קצת כדי להשאר עוד), ונשלח לכם גלויות מהנוף ומהכיף. הכינרת יפה בחורף. ואז נחזור ישר למוסדות הלימוד הפתוחים לנו, בעוד כולכם - החמורים השומרים, גם עבדתם לממן אותנו, וגם תנסו להסתדר עם ילדיכם בבית, מי יודע כמה זמן...

(להבהרה - התגובה נכתבה בציניות כדי להבהיר את העקרון).
לא סתם יש לך ספר שנקרא הנורמלי האחרון...
אני מכירה אישית ולא מסיפורים,אנשים שנדבקו בכוונת תחילה!בקיץ כדי ללכת למלון

ישר והפוך

משתמש מקצוען
אם הם מזלזלים, ולא יהיה להם תמריץ לבדוק - הם לא יבדקו, נקודה!
תביני שאלו שלא שומרים במוצהר- גם לא יבואו להיבדק ולא יחפשו פתרונות של מלוניות וכדומה. החיים אצלם ממשיכים כרגיל, נקודה.

כך שמי ששומר- עצם ההליכה למלונית לא תגרום לו להיבדק , הוא ישמור בכל מקרה ובמסירות נפש.
ומי שלא שומר- המלונית לא תגרום לו לשמור יותר, הוא ממילא לא עוצר את החיים לכבוד המלונית ולא לשום כבוד אחר. הוא לא מתפנה לשם בכלל.

מה שהמצב גורם זה לאלו שהם 'פרווה' ומתלבטים מה שווה להם יותר- לשמור או לא, שהתנאים הבלתי אפשריים עלולים לגרום להם לשנות את שיקול דעתם ולהחליט ששווה להם 'כבר לעבור את זה וגמרנו'

מרחבית

משתמש מקצוען
וגם לא שחררו אותם אפילו שהרגישו טוב כבר שבועות ארוכים, והגיע פסח וליל הסדר, ורצו להיות בבית, אך לא מיהרו לבדוק אותם שוב, ובלי שתי בדיקות שליליות נאלצו להישאר שם. והיו לפעמים בעיות עם הכשרים.
לא שעשו משהו בכוונה נגדם. בדרך כלל התאמצו למענם ובנו דברים בלחץ גדול של זמן. אך המציאות שהיה בתחילה בלבול וסרבול גדול, והם סבלו.

ר

רק ילדה;)

אורח
גל ראשון באמת היה בעייתי.
אבל עובדה שבודדים רצו לצאת. ובודדים אף חלו.

היום. אין מה להשוות.
את התוצאות של כל הקומבבינות של החגים נראה אחרי החג בתפוסה מלאה במלוניות!!
גם נצפצף על ההוראות.
גם נהיה עם המשפחה
גם ניסע אח"כ למלונית

כיף חיים! תרתי משמע
לא משנה על אלה שיאלצו לשבת בבידוד מתסכל בבית. או סגר שיתמשך לקופות ממושכות.
העיקר שנהנה...

כותבת בכאב.

UU

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
כך שמי ששומר- עצם ההליכה למלונית לא תגרום לו להיבדק , הוא ישמור בכל מקרה ובמסירות נפש.
ומי שלא שומר- המלונית לא תגרום לו לשמור יותר, הוא ממילא לא עוצר את החיים לכבוד המלונית ולא לשום כבוד אחר. הוא לא מתפנה לשם בכלל.
אז אני מכירה את רוב הפרווה
שומרים בגבול, נזהרים בגבול. ולא יבדקו "לחינם" אלא אם כן יש תמריץ לכך
(כלומר - אם יש תסמינים ברורים, אז יבדקו, או ישבו בבית בלי להיבדק, אבל כל שאר המשפחה לא תיבדק סתם... ואז לא יצטרכו להכניס את הכיתות שלהם לבידוד למשל)
שוב
אם המטרה היא להעניש את הנדבקים - המדינה עושה את זה ממש חכם
אם המטרה היא לקטוע את ההדבקה - הם עושים את זה בטיפשות ראויה לציון

פרספכתיבה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
יוצרי ai
מישהו יכול להסביר לי רציונלית למה אומרים שגם אם יהיה חיסון- זה לא יועיל כלום???
אם לוקחים לנו גם את התקווה האחרונה הזו- הדכאון באמת כבר יהיה אינסופי...

ר

רק ילדה;)

אורח
שתתפללי אליו ורק אליו- לגאולה.
נראה לי שהגיע הזמן שנפנים אתמטרת הנגיף המתעתע הזה.

chaia

משתמש מקצוען
מאיפה המקור לזה?
ממה שאני קראתי מדברים על יעילות של 70%

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
למה את כל כך בטוחה שכל מי שנדבק = זלזל בהוראות???

אצלנו בבית כנסת יש אחד שמאוד מקפיד על ההנחיות, כל השבוע הוא יושב לבד בתפילות בעזרת נשים עם מסכה, בזמן שכולם יחד בעזרת גברים.
בראש השנה הוא ישב לבד בבית - כי נדבק בנגיף.
איך??? למען ה', איך הוא נדבק אם הוא כל כך שמר?????

השאלה אם הסביבה שלו שומרת על ההוראות - אשתו וילדיו.
ואגב, כל אחד מחליט לבד מה נקרא "נזהר", עדיין לא מצאתי את הבן אדם שנדבק מחוץ לבית ומוכן להישבע שלא הוריד מסיכה בשום מקום אפילו לשניה.

למרות שכולם אומרים שהמסיכה לא מונעת 100% אז תדעו שהמציאות בשטח רואים שהיא קרובה מאוד ל-100% מניעה אם משתמשים בה לפי ההוראות שימוש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה