קורונה אז גם אם חשבתם שזה יעזור לכם, לאכזבתכם....

chaia

משתמש מקצוען
ותזכרו שיעילות של 70 אחוז הכוונה חסינת עדר

כי נצטרך פגישה בין אנשים מאוד מסוימים כדי להעביר את המחלה

ה' יעזור!!
לא בדיוק.
היעילות של החיסון תהיה 70 %, עדיין בקרב מי שיתחסנו 30% יכולים להידבק בקורונה.
כמו שהחיסון של השפעת לא יעיל ב100%

מרחבית

משתמש מקצוען
מישהו יכול להסביר לי רציונלית למה אומרים שגם אם יהיה חיסון- זה לא יועיל כלום???
אם לוקחים לנו גם את התקווה האחרונה הזו- הדכאון באמת כבר יהיה אינסופי...
מי אומר? המון חברות בעולם עובדות על זה בשיא המרץ, ושופכים על זה כספים רבים.
בע''ה יהיה חיסון. ייתכן שיצטרכו לקבל אותו כל עונה מחדש, כמו שפעת, ולא כמו חיסונים אחרים, שמחסנים למשך שנים ארוכות או לכל החיים.
ייתכן גם שיפותחו או יימצאו תרופות טובות לחולים.
וייתכן גם שהמגיפה תדעך ותחלוף באיזשהו שלב מעליה, כשם שהגיעה.
ד' יעזור ויביא ישועה כהרף עין.

ישר והפוך

משתמש מקצוען
אם המטרה היא להעניש את הנדבקים - המדינה עושה את זה ממש חכם
איך זה מעניש את הנדבקים, ריבונו של עולם? (לא שאני חושבת שצריך 'להעניש' את הנדבקים בלי לוודא למה ואיך, אבל ניחא)
אם המטרה היא לקטוע את ההדבקה
רק מה אם לא?

אז אני מכירה את רוב הפרווה
שומרים בגבול, נזהרים בגבול. ולא יבדקו "לחינם" אלא אם כן יש תמריץ לכך
ובדיוק לכן, אני לא רואה למה הדרך כאן תורמת.

ל'פרוואים' כאלו אין רצון גדול לשמור, אם בסופה של הדרך אתה מבין שיש אור בקצה המנהרה ובמקום בידוד אפל ומאיים לזמן בלתי ידוע, יש שחרור מסויים. בלי מסכות, בלי כפפות, בלי אלכוג'ל, בלי פחד.
כן חופש, כן חברה, כן מרחבים, כן עתיד ורוד ומשוחרר.
וכן ההצעה האטרקטיבית החדשה- מוסדות לאלו שהשתחררו מהעול המאיים של כל הדבר הזה שקוראים לו: מרחק, הגיינה, מסיכה.

כשיודעים שיש אופציה אחרת ולא רעה בכלל, כשמגיעה התוצאה החיובית לאחר הבדיקה- זה כמעט פרס, לפעמים.

נערך לאחרונה ב:

יעלישקה

משתמש מקצוען
השאלה אם הסביבה שלו שומרת על ההוראות - אשתו וילדיו.
ואגב, כל אחד מחליט לבד מה נקרא "נזהר", עדיין לא מצאתי את הבן אדם שנדבק מחוץ לבית ומוכן להישבע שלא הוריד מסיכה בשום מקום אפילו לשניה.

למרות שכולם אומרים שהמסיכה לא מונעת 100% אז תדעו שהמציאות בשטח רואים שהיא קרובה מאוד ל-100% מניעה אם משתמשים בה לפי ההוראות שימוש.
יש לי דוד שהוא ואשתו לא הרידו את המסכה רגע אבל באמת לא אכלו ולא שתו בשום מקום ונדבקו איך???? ולא אין להם ילדים במוסדות חינוך והנשואים לא באו בכלל!!!!

chaia

משתמש מקצוען
אם כולם יחתסנו, כמעט לא יהיו לאחוזים הבלתי מחוסנים ממי להידבק.
תמיד יהיו את אלו שלא יתחסנו.
ובעז"ה כשיהיה חיסון יהיו כאן גם אשכולות על למה לא להתחסן.
וכבר שמעתי כאלו שאומרות שהן לא יחסנו כי החיסון מכיל גם שבב של הg5

ר

רק ילדה;)

אורח
יש לי דוד שהוא ואשתו לא הרידו את המסכה רגע אבל באמת לא אכלו ולא שתו בשום מקום ונדבקו איך???? ולא אין להם ילדים במוסדות חינוך והנשואים לא באו בכלל!!!!
כבר ידועה הבדיחה האירונית המשווה בין נדבקי הקורונה לאוכלי המן במדבר.
אמר לי רבי בתחילת התקופה. שהיינו בין הראשונים לשהלח לבידוד ממושך (ומיני אז אף פעם לא נגמר...)
בידוד ר"ת:
בעולם יש דין ויש דיין.
ואני רואה זאת במוחש....

מרחבית

משתמש מקצוען
אגב ידוע שיש מפיצי על, שמדביקים הרבה מאוד אנשים סביבם. ורוב החולים או הנשאים האחרים - מדביקים בממוצע הרבה הרבה פחות. ומפיצי העל ייתכן שהם 'אחראים' לרוב ההדבקות.
אומרים גם שאלה שיש לו סוג דם O הם הרבה פחות נדבקים.
ובודאי יש עוד הרבה דברים שעלומים מאיתנו.
לא הייתי מסתכלת על חולים בתור אשמים, או בתור הוכחה שלא נזהרו מספיק וכדו'. הקורלציה הזו - איננה נכונה במקרים רבים. (מה עוד שרבים מהחולים חלו בגלל אי זהירות של סביבתם ולא בגלל אי זהירות של עצמם).

אני כן חושבת, שהעובדה שיש סיבות נוספות להידבקות או אי הידבקות - איננה מתירה בשום אופן לא להיזהר. ומי שמזלזל ולא נזהר - עושה עוול גדול - גם אם התוצאות לא קורות באופן ישיר.
מי שנוהג 200 קמ''ש - גם אם לא גרם לתאונה - הוא חוטא. ומי שנזהר כראוי, וחטף סחרחורת חזקה פתאומית ובאותה שניה בדיוק מכונית חלפה סמוך אליו וקרתה תאונה - מה לעשות.
ההשתדלות בידיים שלנו ובאחריות שלנו, גם אם התוצאות הן לא תמיד באופן ישיר להשתדלות.

ומה השתדלות יותר הגיונית במחלה מדבקת כל-כך - מאשר לנקוט באמצעים טבעיים לצמצום ההדבקה!
וסטטיסטית - זה עובד בכל מקום שזה נעשה. גם אם לא תמיד ברמת כל פרט.

ודבק ליבנו

משתמש פעיל
עריכה תורנית
חושב שמי שנזהר [ואינו בקבוצת סיכון] עושה זאת בעיקר מתוך אחריות עמוקה לאחרים, וזה דבר שלא יסולא בפז, שום מלונית אינה תחליף לתחושה המרוממת, שלא נכנענו לפופוליזם ולרדידות, אלא חשבנו על כלל עם ישראל, ולא רק על הנוחות האישית שלנו באותו רגע. זה ערך שכמעט אין גדול ממנו בתורה, ובחווית החיים, לא לחיות רק בשביל עצמנו, אלא לחשוב על כל הסביבה שלנו, המבוגרים בעלי מחלות הרקע חולי הסרטן, ועוד.
וכן לחשוב על האחריות שלנו כציבור נאמן לתורה להיות אות ומופת לאכפתיות לחיים, הרי עוד הרבה שנים נקח את זה איתנו כמה חסנו על חיים של אחרים.
חוץ מזה שלכל אחד יש כמעט אבא אמא סבא וסבתא שבקבוצת סיכון, ואפילו אם הוא גר בעיר אחרת ואינו מבקרם, הזהירות שלנו יחד עם הזהירות של הבן של השכן המבוגר שלו [שאולי שכן של ההורים שלנו] מצטרפת יחד לשמור על כלל המבוגרים. ואין דבר מרגש מזה לראות ערבות הדדית כזו, של אנשים שכבר ככה החיים שלהם מפוצצים במטלות, גידול משפחות גדולות קשיי פרנסה, ועוד, ובכל זאת עצרו הכל כדי לחוס על החלשים מהם.
והי"ת ישים דמעות המבודדים, הנזהרים וכלל המצטערים בצער עם ישראל בנודו, ויבטל מאיתנו כל גזירות אכזריות אכי"ר.

רקורדית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לכל המתלהמים על הקלות למבריאים
מקומם אותי הרצון שלכן להעניש אותם/אותנו...
קבלו תאור-
היינו חולים אני ובעלי+חלק מהילדים
סגורים בבית שבועיים עם כל החברה
הרגשנו זועה, (חום גבוה, כאבי שרירים נוראים, חולשה איומה)
אין יכולת לקבל עזרה בתוך הבית, תדמיינו איך זה נראה:(
הילדים שלי הפסידו את כל סיומי השנה (ילד סיים חיידר בלי להפרד מחבריו, כנ"ל ילדה גן חובה)
ילדתי חודש אחרי ובגלל שהייתי עדיין חיובית (למרות שעקרונית שוחררתי) אושפזתי במחלקת קורונה (וברחתי משם הביתה- שווה פוסט נפרד) עם כל המחירים שכולנו שילמנו על אמא ותינוק בבית עם שמונה ילדים יממה אחרי לידה בעיצומה של חופשה (?)
מה יש אם יהיו לנו הקלות עכשיו?
מה כל כך קשה לפרגן?
אין שום הגיון שנצטרך להחנק עם מסכה /להמנע מלבקר את ההורים /להתפלל בציבור, אחרי תקופה מאתגרת כל כך
ולגבי רצון להדבק- סומכת על האניטלגנציה שלכם שהדבר היחיד שהתחשק לי לפני לידה זה להדבק אני ומשפחתי, נכון?
בבקשה תרחיבו את נקודת המבט שלכם לפני שאתם קובעים מסמרות
תודה

לווים

משתמש מקצוען
אז אני מכירה את רוב הפרווה
שומרים בגבול, נזהרים בגבול. ולא יבדקו "לחינם" אלא אם כן יש תמריץ לכך
(כלומר - אם יש תסמינים ברורים, אז יבדקו, או ישבו בבית בלי להיבדק, אבל כל שאר המשפחה לא תיבדק סתם... ואז לא יצטרכו להכניס את הכיתות שלהם לבידוד למשל)
שוב
אם המטרה היא להעניש את הנדבקים - המדינה עושה את זה ממש חכם
אם המטרה היא לקטוע את ההדבקה - הם עושים את זה בטיפשות ראויה לציון
נכון כול השאלה עד כמה צריכים באמת להבדק משפחה שהיה בקרבתה חולה מאומת

• תודה
Reactions: UU

לווים

משתמש מקצוען
לכל המתלהמים על הקלות למבריאים
מקומם אותי הרצון שלכן להעניש אותם/אותנו...
קבלו תאור-
היינו חולים אני ובעלי+חלק מהילדים
סגורים בבית שבועיים עם כל החברה
הרגשנו זועה, (חום גבוה, כאבי שרירים נוראים, חולשה איומה)
אין יכולת לקבל עזרה בתוך הבית, תדמיינו איך זה נראה:(
הילדים שלי הפסידו את כל סיומי השנה (ילד סיים חיידר בלי להפרד מחבריו, כנ"ל ילדה גן חובה)
ילדתי חודש אחרי ובגלל שהייתי עדיין חיובית (למרות שעקרונית שוחררתי) אושפזתי במחלקת קורונה (וברחתי משם הביתה- שווה פוסט נפרד) עם כל המחירים שכולנו שילמנו על אמא ותינוק בבית עם שמונה ילדים יממה אחרי לידה בעיצומה של חופשה (?)
מה יש אם יהיו לנו הקלות עכשיו?
מה כל כך קשה לפרגן?
אין שום הגיון שנצטרך להחנק עם מסכה /להמנע מלבקר את ההורים /להתפלל בציבור, אחרי תקופה מאתגרת כל כך
ולגבי רצון להדבק- סומכת על האניטלגנציה שלכם שהדבר היחיד שהתחשק לי לפני לידה זה להדבק אני ומשפחתי, נכון?
בבקשה תרחיבו את נקודת המבט שלכם לפני שאתם קובעים מסמרות
תודה
יש הקלות??
או סתם משהו שמדמינים?

UU

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לגמרי מרגיש ככה
כאילו - גם לי גם לך לא יהיה
למה כ"כ קשה לאנשים לפרגן למי שעבר את זה כבר - הקלות
בפרט, שכל ההגבלות הם לא אמורות להיות עונש, אלא כדרך למניעת הדבקה. ומי שכבר אחרי - הסיכוי שידבק וידביק נמוך.
יש פה הרגשה שמשתדלים להעניש את הציבור כדי שהציבור ישמור
במקום לחשוב מה יגרום להם לשמור בפועל.

לווים

משתמש מקצוען
לגמרי מרגיש ככה
כאילו - גם לי גם לך לא יהיה
למה כ"כ קשה לאנשים לפרגן למי שעבר את זה כבר - הקלות
בפרט, שכל ההגבלות הם לא אמורות להיות עונש, אלא כדרך למניעת הדבקה. ומי שכבר אחרי - הסיכוי שידבק וידביק נמוך.
יש פה הרגשה שמשתדלים להעניש את הציבור כדי שהציבור ישמור
במקום לחשוב מה יגרום להם לשמור בפועל.
השאלה אם באמת לא ידבקו שוב...
מאז פסח פורים למשל עברה חצי שנה
מי אמר שכול מי שנדבק אז לא ידבק שוב?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מישהו יכול להסביר לי רציונלית למה אומרים שגם אם יהיה חיסון- זה לא יועיל כלום???
אם לוקחים לנו גם את התקווה האחרונה הזו- הדכאון באמת כבר יהיה אינסופי...
כי מדברים רציונלית, לכן אומרים את זה.
המציאות לא נחמדה.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
נכון להיום ההקלה היחידה למי שהחלים מקורונה היא היעדר חובת בידוד במקרה של חשיפה לחולה מאומת.
מה שלא כל כך מסייע כשכתת בי"ס שלמה נסגרת לדוגמא ואין סידור לילדה.
מוטב שלא תהיינה הקלות נוספות אחרת נחזה פה במסיבות הדבקה.
אם כבר היום יש אנשים שלא מבינים שלא מדובר בוירוס שמוכר מספיק למדע על כל השלכותיו וגרסאותיו ומוכנים להידבק בשביל שבועיים בחינם בכינר, קל וחומר מה יקרה אם תהיינה עוד הקלות למחלימים.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
השאלה אם הסביבה שלו שומרת על ההוראות - אשתו וילדיו.
ואגב, כל אחד מחליט לבד מה נקרא "נזהר", עדיין לא מצאתי את הבן אדם שנדבק מחוץ לבית ומוכן להישבע שלא הוריד מסיכה בשום מקום אפילו לשניה.

למרות שכולם אומרים שהמסיכה לא מונעת 100% אז תדעו שהמציאות בשטח רואים שהיא קרובה מאוד ל-100% מניעה אם משתמשים בה לפי ההוראות שימוש.
מכירה נערה שנדבקה עם מסיכה, מחברות בלי מסיכה.
רק אם שני הצדדים נזהרים ומקפידים הסיכוי להדבקה יורד מאד.
אבל מה לעשות שלנערה יש חברות מקהילות 'אין קורונה'?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
ייתכן שכל מכריי הם מוכשרים ומקושרים דיים כדי לקבל את המלונות הטובים.
בכל מקרה, הדיווחים שעלו מהשטח היו של מלונאות מצויינת.
מרפרוף מהיר שערכתי עכשיו על שמונה משפחות בסביבתי, רק לאחת היו תלונות על רמת האוכל וצמצומו (הם באמת היו כנראה במקום פחות מוצלח).
כל היתר - רק מאחלים למדינה שיהיה לה די כסף לשלוח אותם גם בשנה הבאה.
ייתכן שכל מכירייך לא לקו (ברוך ה') בוירוס כפיות הטובה שגורם לאנשים לקרוא למלוניות 'בית סוהר' ולדמות סגר משפחתי ל'תאי גזים'.

senorita

משתמש פעיל
השאלה אם באמת לא ידבקו שוב...
מאז פסח פורים למשל עברה חצי שנה
מי אמר שכול מי שנדבק אז לא ידבק שוב?
במקומות אחרים בעולם עבר הרבה יותר מחצי שנה
וכן
לא ידוע בינתיים על מישהו שנדבק שוב(כל מה שאתם שמעתם זה פייק ניוז אני בבירורים מטורפים על זה)

ולא ראיתי בינתיים מחלה כמו הקורונה בכמה שהיא מסמלת את אפסיות האדם ואת זעקת הקב"ה לברואיו.
וקשה לי עם זה שיש כאן עדיין בפורום שלא קולטים את זה.

ראשית, אני בעד להזהר ולשמור על ההנחיות
שנית, אני בעד שהנפש לא פחות חשובה מהגוף
שלישית, להלבין פנים או להתנהג בצורה שיכולה לפגוע במישהו זה בוודאי הרבה יותר וודאי מלהדבק אולי ממשהו בקורונה
ולכן אני אקפיד יותר על בנ"א לחברו מספק הדבקות במחלה.
רביעית, מכירה אינספור כאלו שלא נשמרו - ולא נדבקו
מכירה המון שנשמרו מאוד וכן נדבקו.
תבינו כבר-
אין יותר מהקורונה להראות לנו שלכל כדור יש כתובת מדויקת, ובעיקרון , אם היינו מאמינים ובטוחים ב100 אחוז (ואפילו קרוב לזה) שמה שמגיע לנו יגיע לנו, היינו רגועים ושלוים(שוב, השתדלות צריך. השאלה עד כמה- אנשים איבדו את הלב היהודי הרגש לשני והמצפון בגלל הזהירויות והחששות של הספק הדבקות) ובוטחים בו.
כי ממילא, מה שיגיע לנו יגיע לנו.
אז לא אמרתי לחצות את הכביש באדום כי ממילא מה שיגיע לי יגיע לי.
אלא לחשוב לפני כל צעד ושעל- זה מה שהקב"ה רוצה באמת ממני כרגע?
והתשובה ברורה(למי שלא איבד את זה )

בריאות שמחה וגמר חתימה טובה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  18  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה