מידע שימושי אזהרה לא לשלוח צילום ת.ז

מרחבית

משתמש מקצוען
גם אתרי ממשלה משתמשים בתאריך הנפקה כאמצעי זיהוי
זו בעיה גדולה, וחוסר אחריות של ממש.
לא יודעת למי צריך לפנות בעניין, אולי לחברי כנסת מסוימים שיכולים לפעול בנושא. לא יודעת אם עכשיו זה הזמן בגלל המלחמה. אך בכללות הדבר ודאי דורש תיקון.
יש בעיה אחרת במקומות מסוימים, שלשם אימות שולחים SMS עם קוד אימות, בלי יכולת לבקש קוד אימות קולי.

כל מקום שנותן שירות צריך לגבש דרך איך לאמת את הלקוח בצורה שהיא גם יעילה ונגישה לו, וגם עם רמת בטיחות גבוהה.

976חני

משתמש מקצוען
לכל מי שכתב שצריך לשנות את נהלי הזיהוי של האתרים הממשלתיים וכו'-
הסיבה שתאריך הנפקה, מס' אשראי ודומיו מהווה זיהוי מאושר עפ"י הרשויות במדינה הוא מההגיון שזה פרט אישי שאדם אינו מציג וחושף אותו לזרים, בשונה ממספר זהות, תאריך לידה שהרבה נותני שירות/ חברות יודעים
מה שרוצה לומר: שימו לב שזו אחריות אישית לא לתת פרטים מזהים שלא לצורך

תוכנית

משתמש פעיל
אם הוא עקץ
והשתמש לרעה בנתונים שקיבל
הוא לא יעז להגיש תביעת לשון הרע
זה אמור להתהפך עליו

אם סיפרת סיפור אמיתי, בלי גוזמא, מותר לך לפרסם מצד החוק (ההלכה לא) - אין עילה לתביעת לשון הרע

להיפך
אם אתה יודע מה עקץ אותו, אדרבא, תתבע אותו

סתם כך זה רעיון חזק להסתיר את תאריך ההנפקה
באמת לא כל אחד צריך לדעת אותו
(זה נתון שלא רשום באגרון, ולכן הוא מאוד שימושי לזיהוי)

מרחבית

משתמש מקצוען
לכל מי שכתב שצריך לשנות את נהלי הזיהוי של האתרים הממשלתיים וכו'-
הסיבה שתאריך הנפקה, מס' אשראי ודומיו מהווה זיהוי מאושר עפ"י הרשויות במדינה הוא מההגיון שזה פרט אישי שאדם אינו מציג וחושף אותו לזרים, בשונה ממספר זהות, תאריך לידה שהרבה נותני שירות/ חברות יודעים
מה שרוצה לומר: שימו לב שזו אחריות אישית לא לתת פרטים מזהים שלא לצורך
זה לא כך.
כמעט בכל מקום רישום שרושמים את עצמך או את הילדים מבקשים צילום של תעודת זהות. לכן הרבה נותני שירות וחברות יודעים את תאריך ההנפקה, וזה לא דבר סודי.
וכן בחשבונות רבים ובקבלות רבות היכן ששלמו בכרטיס אשראי - מקובל שמדפיסים 4 ספרות אחרונות, על אף ששאר המספרים לא נכתבים (יש כוכביות במקומם). לכן גם ה 4 ספרות אחרונות הן לא דבר סודי.

נערך לאחרונה ב:

מאירלה

משתמש מקצוען
דיברתי על זה לפני חמש שנים! עם בכיר במשרד הפנים (נתתי לו דוגמא מהר הכסף וכל הזיהוי הממשלתי מאז שנפרץ אגרון שנשאר רק תאריך הנפקה ותוקף דרכון ויציאה מהארץ שברירת המחדל של חרדים היא שלא יצאו) והצעתי לו את ההצעה הכי הגיונית שיעבירו אחורה ואמר לי שאין מה לעשות מכל מיני תירוצים שונים ומשונים
וכשטענתי לו שכל שליח שמביא חבילה מהדואר רוצה לצלם את התז ויכול אחכ להשתמש בזה ובלי זה לא מוסר חבילה אמר לי שלפי החוק אסור לשליח לדרוש מידע אישי וזה כולל תז ואמר לי על עצמו שיש לו תעודת זהות ישנה שכבר הנפיק אחריה חדשה ולכל מי שדורש צילום תז מביא לו את הישן שכבר לא בתוקף

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
דיברתי על זה לפני חמש שנים! עם בכיר במשרד הפנים (נתתי לו דוגמא מהר הכסף וכל הזיהוי הממשלתי מאז שנפרץ אגרון שנשאר רק תאריך הנפקה ותוקף דרכון ויציאה מהארץ שברירת המחדל של חרדים היא שלא יצאו) והצעתי לו את ההצעה הכי הגיונית שיעבירו אחורה ואמר לי שאין מה לעשות מכל מיני תירוצים שונים ומשונים
וכשטענתי לו שכל שליח שמביא חבילה מהדואר רוצה לצלם את התז ויכול אחכ להשתמש בזה ובלי זה לא מוסר חבילה אמר לי שלפי החוק אסור לשליח לדרוש מידע אישי וזה כולל תז ואמר לי על עצמו שיש לו תעודת זהות ישנה שכבר הנפיק אחריה חדשה ולכל מי שדורש צילום תז מביא לו את הישן שכבר לא בתוקף
ומה זה עוזר שהוא מביא תעודה ישנה ?
אם יש תאריך הנפקה ויש תעודה חדשה אז אי אפשר להשתמש בתעודה הישנה ?
ואיך הוא הוציא שני תעודות ?

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
ומה זה עוזר שהוא מביא תעודה ישנה ?
אם יש תאריך הנפקה ויש תעודה חדשה אז אי אפשר להשתמש בתעודה הישנה ?
ואיך הוא הוציא שני תעודות ?
כנראה הצהיר שאבדה לו
והעובדה שהקודמת לא תקפה אף אחד לא יודע מלבד גופים שיש להם יכולת לאמת כמו בנקים וגופי ממשל, שליח לא יודע.
ואגב, אני ב95% מהמקרים משתמש רק ברשיון נהיגה, זה תעודה מזהה [כמעט] לכל דבר, בטח לשליחים וכד' (אני יודע שלא לכולם יש, ומה יעשו נשים וכו')

חייים125

משתמש פעיל
ב"ה
בתעודת זהות ביומטרית תאריך ההנפקה הוא מאחורה והכל על מקומו בא בשלום
ואין יותר דאגות

ברשותכם אוסיף דבר חשוב נוסף,
לא לשלם בכרטיס אשראי דרך נציג לשום חברה.הנציג יכול להיות נוכל ולשמור את פרטי הכרטיס אצלו ולאחר זמן מה,לעשות שימוש בכרטיס (קרו מקרים רבים כאלו בעבר).
לשלם רק במענה קולי.
גם בהגעה פיזית למקום כגון: עיריה,מיסים,חנויות רשת מסוימות יש בכך סיכון,משום שאותו אדם שמכיר את האשראי יכול לעשות צילום מסך וכך פרטי האשראי מצולמים.
כל הנושא הנ"ל פרוץ.
חוסו על ממוניכם.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
ברשותכם אוסיף דבר חשוב נוסף,
לא לשלם בכרטיס אשראי דרך נציג לשום חברה.הנציג יכול להיות נוכל ולשמור את פרטי הכרטיס אצלו ולאחר זמן מה,לעשות שימוש בכרטיס (קרו מקרים רבים כאלו בעבר).
לשלם רק במענה קולי.
גם בהגעה פיזית למקום כגון: עיריה,מיסים,חנויות רשת מסוימות יש בכך סיכון,משום שאותו אדם שמכיר את האשראי יכול לעשות צילום מסך וכך פרטי האשראי מצולמים.
כל הנושא הנ"ל פרוץ.
חוסו על ממוניכם.
לא דומה ולא כמעט, אין שום נזק ממשי שיכול לצאת מזה, סה''כ להקדיש 3 דקות בחודש לעבור על החיובים.
מה שכן, כדאי להחזיק כרטיס אשראי מיוחד להוראות קבע ולא להשתמש בו בשוטף כדי למנוע את כאב הראש שבהחלפתו.

עד מתי

משתמש מקצוען
כנראה הצהיר שאבדה לו
והעובדה שהקודמת לא תקפה אף אחד לא יודע מלבד גופים שיש להם יכולת לאמת כמו בנקים וגופי ממשל, שליח לא יודע.
ואגב, אני ב95% מהמקרים משתמש רק ברשיון נהיגה, זה תעודה מזהה [כמעט] לכל דבר, בטח לשליחים וכד' (אני יודע שלא לכולם יש, ומה יעשו נשים וכו')
השבוע קיבלתי חבילה משליח
לא היה עלי ת.ז רק רשיון ובשום אופן לא הסכים לשחרר על סמך זה
קבע לי מועד חדש שבו אציג לו ת.ז וצילם אותה.
זה היה כ.א חדש ואמר שזה הוראה חד משמעית שקיבל מהבנק

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה