דרוש מידע אוריה המשקיע המתחיל: איזה חברה/מסלול לבחור בשביל הפנסיה?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אוריה הוא בן אדם אמיתי העוקב אחר האשכול ומצפה לעזרתכם.
וכך הוא שואל: אין לי שום מושג בזה. איפה עדיף לשים את הפנסיה שלי ושל אשתי?

ה. שלמה

משתמש פעיל
אם אפשר למסור לו שיהודי חכם כתב בפורום:
חסר הרבה פרטים.
לא ידוע איזה אזרחות יש לך? אם את עצמאית או שכירה? באיזה סכום מדובר? מהי האיתנות הפיננסית שלך? ומהו סיבולת הסיכון שלך? לכמה זמן ההשקעה? ובת כמה את? לצורך מה את חוסכת? מהם דמי הניהול שאת יכולה לקבל? אלו עוד נכסים וחסכונות יש לך?
לכן שאלות מסוג כמו: אין לי שום מושג בזה, איפה עדיף לשים קרן השתלמות?!
כמעט לא יכולות לקבל תשובה בפורום.
האפשרות הנכונה ביותר בדרך כלל היא ללמוד את הנושא. ואחרי קבלת החלטה מה טוב לך אפשר לשאול שאלות ספציפיות.
בהצלחה!
ותשובתי לגבי איזה חברה לחסוך את הפנסיה:
סוכני הביטוח טוענים שחברת ביטוח עדיפה על חברת השקעות, מכיון שהם מבינים יותר טוב בביטוח, ותביעה ביטוחית תיענה ביותר קלות ויעילות.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
סוכני הביטוח טוענים שחברת ביטוח עדיפה על חברת השקעות, מכיון שהם מבינים יותר טוב בביטוח, ותביעה ביטוחית תיענה ביותר קלות ויעילות.
סוכני ביטוח יכולים לטעון מה שיהיה הכי משתלם לסוכני באותה נקודת זמן...

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

אפיפית

משתמש פעיל
הפנסיה שלי חציבמנהלים חצי בפנסיה
כל הזמן אמרו לי ששווה לי להשיר את המנהלים מכיון שזה מהזמן שהיה עוגן קבוע
עכשיו טוען לי הסוכןשעםדמי ניהול כאלו גבוהים זה לא שווה
וכן במקרה מוות חלילה עדיף קיצבה חודשית - והמליון שיש שם במקרה מוות עולה לי 120 שח שזה מאוד יקר
האם יש ממש בדבריו
זה הדמי ניהול :
1712927094096.png

Ins

משתמש רשום
אני אישית הייתי מבוטחת בביטוח מנהלים עם מקדם מובטח, ועברתי לפנסיה.
אה, ואני סוכנת ביטוח כך ששיקללתי את כל הנתונים...
וככזו אני יכולה לומר שהרווח שלנו הוא לא מקרן פנסיה לא בחברות ביטוח ולא בבתי השקעות, אז לא נראה לי שסוכן יכניס אינטרס אישי בייעוץ על פנסיות (גילוי נאות, העמלה שלי היא חצי אחוז מההפקדה החודשית.... ובכל החברות זה זהה אצלי....)

ולאוריה- לפתוח קרן פנסיה , אם הוא עמית חדש, ככל הנראה הוא צעיר, ולכן אין סיבה לא להשקיע במסלול מנייתי. מבין המסלולים הכשרים הייתי ממליצה על S&P500

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  33  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה