דרוש מידע אורח לא רצוי :(

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
לאחרונה ראיתי כזה, כמה פעמים...
אשמח לדעת, מי זה? מה מאין בא? איך מונעים ממנו להגיע?
IMG_7457.JPG
IMG_7460.JPG
וכו'

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
גם לנו יש!
אשמח לשמוע ממנוסים כאן מקור וכו'

tadmit

המרכז לשידורים חיים, חתונות, כנסים, לוויות
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
העתק הדבק:
דג הכסף או בשמו המדעי דגיג סוכר הכסף הוא נחשב בין המזיקים בישראל, אך הוא אינו מזיק כל כך כמו רמת הגועל שהוא מביא עימו לאדם ונזק לרכוש. דג הכסף, או בשמו הישראלי- דגיג הכסף חי בין שנתיים לשמונה שנים כאשר הוא מקבל את צורתו הממשית והבוגרת רק אחרי ארבעה חודשים אך אם תנאי המחייה אינם מאפשרים לו הליך זה יכול להיות גם עד שלוש שנים, הוא נראה כסוף בשל הקשקשים שמעליו,צבעו כסוף- אפרפר עד שחור והוא בעל מחושים חומים דקיקים, עיניו זעירות ומזעריות, אורכו של דגיג הכסף מגיע לאורך של סנטימטר אחד. הוא משיל את נשלו עד שמונה פעמים כאשר אם תנאי המחייה והטמפרטורה אופטימליים הוא יכול להשיל בקצב של ארבע פעמים בשנה כשקצב גדילתו מואץ.

דג הכסף אינו אוהב אור ולכן הוא יעדיף מקומות חשוכים יותר, כמו סדקים, מאחורי המיטה, בנעלים שלכם בגלל הדבק של הנעליים, מאחורי המקרר, ניירות- אם יש לכם אוסף עיתונים למשל בדקו אותו היטב, מקור אשפה ומקומות עם לחות.

דגיג הכסף ניזון מסוכרים ועמילן המצויים בנייר,טפטים,סוכר,שיער,דבקים שנמצאים בנעלים או בכריכות ספרים,בדים,אשפה,קמח,לחם וקשקשים. הוא גם יכול לאכול דברי כותנה,סיבים מלאכותיים,משי ופשתן. הוא יכול לאכול גם את הנשל שלו ואף חרקים מתים. דג הכסף מסוגל לאכול גם דברי עור וגם מוצרים סינטטיים וכשאין לו מה לאכול הוא יכול לחיות ברעב עד כחודשיים מבלי שיקרה לו כל נזק.

ניתן להיפטר מדגי הכסף באמצעות כמה שיטות:

1. אטימת הסדקים והחריצים בבית, כאמור הדגיגים נולדים בתוך החדקים והחריצים, כך שאם תאטמו אותם היטב, הדבר יעלים את הדגיגים מחייכם.
  2. תמיסת בור– שהיא תמיסה אלכוהולית מחומצת בור יחד עם סוכר, כאשר מערבבים חמישים אחוז מהתמיסה עם חמישים אחוז סוכר, הדבר הורג את הדגים.
  3. ניתן לרסק תפוח אדמה על מצע שאינכם צריכים, לשים ליד מחבואו של דג הכסף, בלילה הדגיג יאכל ממנו ובבוקר תוכלו לזרוק אותו ואת התפוח אדמה עימו לפח האשפה.
  4. תמיסת מלחי אמוניה על יד מחבואו תבריח את הדגיג תוך יממה.
  5. ניתן ליצור לדגיג מלכודת בזכות בד כותנה לבן שעליו מונח טיח, כך הדגיג ייתפס ויתקע בטיח כשירצה לאכול מהבד.
  6. דג הכסף אינו אוהב אור, חשיפה של אור למקומות חשוכים תמנע את בואו של הדגיג.
  7. אוורור של מקומות לחים יהרסו לדגיגים את הטמפרטורה שהם אוהבים וגם כאן הדבר ימנע מהם לשוב למקום זה.
  8. אי ניקיון גם כן יכול להביא את דג הכסף אליכם הביתה, הקפידו לנקות ולשטוף את הבית.
  9. אם מצאתם שדג הכסף היה ממוקד על אובייקט אחד בבית, דאגו להוציאו או להרחיקו.
  10. אם עדיין לא תפסתם את דג הכסף, קראו למדביר.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

סולפג' solfege

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
איכססססססס החרק למעלה נראה כמו אורי כדורי צעיר.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכון. החרק למעלה הוא לא דג הכסף, אבל יש לנו גם וגם :( אז תודה למי שהעלה את זה

פרספכתיבה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
יוצרי ai
תבדקו אם זה לא "תיקן גרמני"-התמונה ממש מזכירה לי אותם... אבל אני לא מומחית לחרקים לדעת שזה 100% זה.
היה לנו כאלה אחרי שסיימנו שיפוצים (הגיעו מאריזות הקרטון של המרצפות וחומרי הבניה ששכבו במחסני החנויות במשך חודשים...), הם התרבו בצורה מפחידה תוך זמן קצר, ניסינו להדביר ידנית, לאטום סדקים, לשפוך אקונומיקה ועוד... כלום לא עזר... ונאלצנו לפנות את כל הארונות בבית והמיטות וכו' ולערוך הדברה יסודית שרק היא פתרה את הבעיה מהשורש.
שמנו לב שהם פעילים בעיקר בשעות הלילה. צריך לכבות אורות בלילה ואחרי שעה להדליק אור ולבדוק-אם יש להם קן באותו חדר - תגלו אותם רצים על הקירות -בד"כ סמוך לתקרה\משקוף שמעל הדלת. הם גם אוהבים חום ולכן נמצאים במנועים-של המקרר, תנור וכו'...
הבשורה הטובה שהדברה רצינית עם הנחת פתיונות וכו' מסלקת אותם לחלוטין.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
זה לא תיקן גרמני.
היו לנו פעם גם תיקנים גרמניים וזה לא זה :)

התמונות כאן קצת רחוקות. מדובר בג'וק שהולך לאט, גדל לגודל של מקסימום סנטימטר אחד ולפי מה ששמתי לב אוהב להיות במקומות חשוכים וכנראה לחים (בעיקר אני רואה אותם מתחת לכיור באמבטיה)

ופותחת האשכול - סליחה שהתבייתתי עליו ככה :) אבל אני עוזרת פה ;)

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
לפחות יש כאן עידוד:

הקשר בין הטחבית לאדם
תועלתה של הטחבית לאדם מועטה ביותר כשם שנזקה מועט ביותר. נזקה של הטחבית הוא לחקלאות, אך גם זה בקנה-מידה אפסי ממש. הנזק שהטחבית יכולה לעשות לעצים הוא מינימלי ונובע בעיקר מהתנחלות הטחביות בגזע העץ דבר הפוגם בעץ.

יתרונות הטחבית הם גם-כן בקנה-מידה קטן ביותר וזאת ב"הפיכת האדמה", תיחוח, כשם שחסרי-חוליות אחרים עושים כדוגמת תולעי אדמה (שלשולים). התיחוח תורם רבות לחקלאות אך עדיין הטחביות הן לא העזר העיקרי לאדם.

ניהול דירות

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
גם אני סובלת ממנו.
אמרו לי שהוא מגיע ממקומות שיש רטיבות, ואכן אני מודעת לעובדה שיש אצלי רטיבות מתחת לריצוף והוא יוצא אצלי מתחת למשקופים.
אני מרססת עם K2000 / K333 / K300 ואכן ניהיה שקט לתקופה קצרה.
אגב שימו לב לתרסיסים, למשל K2000 מתפרק לאט ומדביר לתקופה ארוכה יותר, ואני חושבת ש333 הם לוקחים אותו איתם לקן ועושים השמדה המונית. (לא בטוח)

לאה ל

משתמש פעיל
ישנה דרך פשוטה ואפקטיבית להיפטר מהמקק אחת ולתמיד.
מחזיקים בו היטיב בין שתי אצבעות, עם היד השניה מדגדגים לו קלות תחת הכנפיים, הצחוק גורם לו לפעור את פיו, באותה שניה ממהרים ושופכים אל פיו מעט אבקת רעל, המקק יצרח את צרחתו האחרונה, ויאסף אל עמיו.

קרדיט: הרשל'ה.

mirih

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
דדדדייייייייייייי!!!!!!!!!!!!!!!:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
איזה תאור!!!!!!!!!!
אני מתעלפת!!!
איך אני אשן הלילה? איך?????????????????????

עריכה: דרך אגב גם אני נתקלתי השבוע באחד כזה באמבטיה.....

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
תודה לכולם,
למקפיצי האשכול
למפחידנים - תיקן בעעעעע
ולמוסרי המידע הנכון, אכן זו נראית טחבית מצויה,
וכנראה שהם מגיעים מהחצר, כי רטיבות יש לי נקודה ממש קטנה... ב"ה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה