"אוצר החכמה" מובנה בתוך המחשב. אפשרי?

בגולה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני מתנצל, מתברר לי שזה היה בדרך שא"א לעשות במצב רגיל, ואין המקום לפרט.
אכן בדיסק של אוצה"ח לא מתאפשר להכניס למחשב ללא פלאג.
ברגע שאתה מפרק את הדיסק זה לא יעבוד! בדקנו במשרד, וליתר שאת שוב בדקתי בעצמי היום!
לפרוץ, אפשר גם את הבנק...

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אם אין מקום במחשב, ורוצים לשנות את הכונן לכונן אחר, או להוסיף לו כונן נוסף, אין בעיה, תכניס מה שבא לך (אפילו הכונן של אוצר החכמה), בכל מקרה תצטרך את הפלאג כדי להפעיל את האוצר.
ברגע שאתה מפרק את הדיסק זה לא יעבוד! בדקנו במשרד, וליתר שאת שוב בדקתי בעצמי היום!
@בגולה האם אין פה סתירה בין הדברים?

בגולה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לא!
אם אתה מפרק את הכונן של אוצר החכמה, ותכניס את זה לתוך המחשב, זה לא יעבוד לך כמו שהוא.
אם תקבל פלאג, יעבוד לך בין אם העתקת את החומר לתוך המחשב, או שהכנסת את הכונן המפורק לתוך המחשב.

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
לא!
אם אתה מפרק את הכונן של אוצר החכמה, ותכניס את זה לתוך המחשב, זה לא יעבוד לך כמו שהוא.
אם תקבל פלאג, יעבוד לך בין אם העתקת את החומר לתוך המחשב, או שהכנסת את הכונן המפורק לתוך המחשב.
אני רוצה להתקין עליו מערכת הפעלה, והטכנאי אמר לי שיש סיכוי גדול שהכל יימחק. האם אוצה"ח ישחזר לי אותו?

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני רוצה להתקין עליו מערכת הפעלה, והטכנאי אמר לי שיש סיכוי גדול שהכל יימחק. האם אוצה"ח ישחזר לי אותו?
אם לא תמחוק את החומר הקיים, לא ימחק כלום. אם תפרמט את הכונן, ברור שיימחק. הענין הוא שבהתקנת חלונות צריך בדר"כ לשנות את סוג הכונן מMBR לGPT. ולכן תגבה קודם הכל החוצה. (ייקח יומיים).

בגולה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
בעצם, אם נמחק לך הדיסק של אוצר החכמה, הם משחזרים, הסיפור כאן קצת שונה מכיון שאתה מפרק את הדיסק... בכל זאת בעקרן לא אמור להיות בעיה שישחזרו לך את זה, אבל אני לא נמצא במשרד (אלא בגולה מעבר לים...)
למה שלא תיצור קשר עם המשרד? יגידו לך בדיוק איך לעשות את הפרוצדורה

בעצם מה שאתה גם יכול לעשות, פשוט לומר להם שאתה רוצה להכניס את האוצר לתוך המחשב, תקבל מהם פלאג וכו' - אולי תצטרך לשלוח אליהם את הכונן ותקבל אותו חזרה, ואז תעשה גיבוי של כל החומר, ותתקין עליו חלונות ואם הוא נמחק תעתיק אותו מהגיבוי לתוך המחשב, ועם הפלאג יעבוד טוב בע"ה.

האם אתה עוד מתכנן פעם לעדכן גרסה של האוצר? (אגב, בקרוב יוצא גרסה 19, תוכנה חדשה לגמרי) אם אתה מפרק את הכונן, ואין לך כונן אחר, יהיה לך בעיה לקבל את הגרסה החדשה אם אין לך כונן זמין לשליחה אליהם (אם לא שתעשה עדכון דרך הרשת).

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אבל אני לא נמצא במשרד (אלא בגולה מעבר לים...)
לא ידעתי שאתה חוצניק.. (יש לך תרומה..?)
כמה אופייני כי @בגולה נמצא בגולה...
בכ"א כשהקשר דרך הרשת, מה לי הכא מה לי התם...
אולי תצטרך לשלוח אליהם את הכונן ותקבל אותו חזרה
זה הנוהל? א"א לקבל פלוג בלי לשלוח?
אגב, בקרוב יוצא גרסה 19, תוכנה חדשה לגמרי
אשמח אם תוכל לפרט קצת איזה חידושים יתווספו.

בגולה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
זה הנוהל? א"א לקבל פלוג בלי לשלוח?
תברר במשרד, הם צריכים לטפל גם בדיסק שלך, אם לא, הרי שיהיה לך 2 תוכנות, אחד במחשב עם הפלאג, ואחד בדיסק. אולי הם עושים את זה גם חיבור מרחוק.
אשמח אם תוכל לפרט קצת איזה חידושים יתווספו.
יש לך גישה לפורום אוצר החכמה? אם כן תראה פה יש צילומי מסך שהעלו/שהעלתי מהתוכנה החדשה.

ש. וייסבלום

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
D I G I T A L
למעשה
מה צריך היום בשביל שהאוצר יהיה לי בתוך המחשב
אני רוצה לקנות נייד חדש
מה אני צריך לבדוק?
תודה

@בגולה

בגולה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
כדי שתוכל להכניס לתוך המחשב את האוצר, צריך שיהיה לך איחסון גדול מספיק.
אוצר החכמה עד גרסה 18 היתה בערך 1100 ג"ב; מגרסה 19 היא קצת יותר מ1200 ג"ב - זאת אומרת שצריך שיהיה לך איחסון שתכיל כל החומר הזה. באופן כללי דיסק קשיח של 2 טרה בייט מתאים. נשארים לך 700/800 ג"ב עבורך.

כונן הזה לא חייב להיות SSD, אבל עם SSD המהירות תהיה טובה יותר.

אני אישית, קניתי נייד של DELL, שאפשר לבחור אם יגיע עם SSD M.2 או כונן בגודל 2.5, ובחרתי שיבא עם SSD M.2 של 500 ג"ב, כך שיכולתי להוסיף לו עוד SSD 2.5 של 2 טרה בייט. המחשב וכל התוכנות נמצאות בכונן המקורי, והאוצר בכונן הנוסף.
מאוצר החכמה מקבלים דיסק רגיל + פלאג. מעתיקים כל החומר מהכונן למחשב, ואז האוצר עובד עם הפלאג. (אם צריך, אפשר להפעיל את האוצר במחשב אחר, ע"י חיבור אליו הדיסק והפלאג).

ש. וייסבלום

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
D I G I T A L
ישר כח על התגובה המפורטת
איך אני בודק בכל מחשב האם יש לו אפשרות של הוספת כונן?

ובכלל איזה מחשב אני צריך בשביל שימוש באוצר ובאופיס בלבד?

נערך לאחרונה ב:

בגולה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
ישר כח על התגובה המפורטת
איך אני בודק בכל מחשב האם יש לו אפשרות של הוספת כונן?
אני אישית בדקתי את זה ישירות מול DELL - קניתי אצלם ישירות (בגולה = בחו"ל).
בהוראות ובמפרט של המחשב יכולתי גם לראות שיש אפשרות להכניס את 2 סוגי הכוננים, כך שאם למעשה הוא מגיע עם M.2 אפשר להוסיף לו גם את זה (ושוב, אני ווידאתי זאת לפני הקנייה).

ובכלל איזה מחשב אני צריך בשביל שימוש באוצר ובאופיס בלבד?
יבואו המומחים מכאן להמליץ. (ואנסה לשאול גם במשרד מה ממליצים)

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
למעשה
מה צריך היום בשביל שהאוצר יהיה לי בתוך המחשב
אני רוצה לקנות נייד חדש
מה אני צריך לבדוק?
תודה

@בגולה
עדיף לקנות מחשב עם מקום ל2 כוננים. כטנן אחד של SSD בנפח של בין 256 ל512 ג"ב. ומקום לכונן נוסף HDD SATA שיכול להכיל 2 טרה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה