דרוש מידע אולפן בחינם בבקשה! _כם/_ך, אתם/את(ה)?

חיי אושר

משתמש חדש
אני עולה לא כל כך חדשה. יש לי שאלה על שימוש נכון בעברית. אשמח מאד לקבל הסבר שיעזור לי למנוע מטעויות.

מתי נכון ו/או רצוי ו/או ראוי להשתמש בלשון רבים כשמדברים עם הזולת היחיד- בעצם, בן אדם אחד? זאת אומרת, עם מי לשון יחיד מתאים ולמה ועם מי לשון רבים מתאים ולמה? כגון למשל "מה שלומכם" או "מה שלומך"? ומה הטעם בדיוק בהבחנה זאת? לשון רבים מבטא גם ריחוק וגם כבוד? רק כבוד ולא ריחוק? רק ריחוק ללא כבוד? אין לי מספיק חשיפה לזה כדי לתפוס בדיוק את הענין אבל קורה שאני לא בטוחה בעצמי שאני בוחרת בלשון הנכון..

גם יעזור לי להבין עד כמה זה בעיתי לטעות בזה.

תודה רבה!

נמש =)

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
לשון רבים מבטא גם ריחוק וגם כבוד
כן
זה בעיקר שיח בן גבר לאישה
לא בין אישה לאישה או גבר לגבר

#אני בד"כ נמנעת מלדבר בלשון רבים לאדם יחיד
מרגישה מגוחך מאד.

חיי אושר

משתמש חדש
יש סיטואציות בין אישה לאישה איפה שזה כן יכול להיות מצופה? נגיד שהגעתי למשהו כמו... ראיון לב"ס... והמנהלת אומרת לי "מי אתם?" זה אמור להיות בגלל שהיא רוצה לדעת מי אנחנו כמשפחה אולי או בגלל שהיא מדברת בלשון רבים ומתכוונת אלי אישית? ואני אמורה להגיב לשאלה בלשון רבים או יחיד?

נמש =)

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יש סיטואציות בין אישה לאישה איפה שזה כן יכול להיות מצופה? נגיד שהגעתי למשהו כמו... ראיון לב"ס... והמנהלת אומרת לי "מי אתם?" זה אמור להיות בגלל שהיא רוצה לדעת מי אנחנו כמשפחה אולי או בגלל שהיא מדברת בלשון רבים ומתכוונת אלי אישית? ואני אמורה להגיב לשאלה בלשון רבים או יחיד?
נשמע שהיא רוצה לדעת מי אתם כמשפחה
אז התשובה תהיה- אנחנו משפחת כך וכך מרחוב כך וכך...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

תודה
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה