אוטיזם? אספרגר? איזו מילה מפחידה...

• פותח הנושא tovat
  • פורסם בתאריך

Sped

משתמש פעיל
בגלגול קצר, לכאורה הוא לא פסיכיאטר אלא רופא התפתחותי.
[קביל בהחלט לביטו"ל]
אבל ממה שמצאתי הוא מקבל דרך התפתחות הילד של כללית.
הוא מקבל גם פרטי?
נכון. הוא רופא התפתחןתי וגם נקבל פרטי, בהחלט.

קהילתנו

משתמש חדש
@tovat
קודם כל אני מניחה שאת בסערת רגשות קשה. לא קל לקבל כזו בשורה.
אבל תדעי - שאנחנו, נשות חכמת, איתך במצב הסוער והמבולבל הזה. אוהבות כתמיד...

דבר שני,
אם תצטרכי עזרה שנושא הביטוח הלאומי, תוכלי לפנות אלי בפרטי.
(רק אחרי שיש לך את המסמכים הרלויש

קהילתנו

משתמש חדש
@tovat
קודם כל אני מניחה שאת בסערת רגשות קשה. לא קל לקבל כזו בשורה.
אבל תדעי - שאנחנו, נשות חכמת, איתך במצב הסוער והמבולבל הזה. אוהבות כתמיד...

דבר שני,
אם תצטרכי עזרה שנושא הביטוח הלאומי, תוכלי לפנות אלי בפרטי.
(רק אחרי שיש לך את המסמכים הרלוונטיים)

שמעון_ירושלים

משתמש צעיר
בלתק
יש לי שני אחים עם אספרגר, הראשון ב"ה מצא בקלות ונשוי בשמחה כבר מעל חצי שנה לאישה מדהימה. בדיוק שבוע הבא הוא יהיה בן עשרים. ומי היה מדמיין לפני עשר שנים שהוא יהיה נשוי בגיל כזה צעיר...
השני רק בן 13 בתפקוד פחות גבוה אבל כבר מבין ומכיר בזה שהוא חושב ומתנהל אחרת מאחרים ועושה עבודה בעזרת צוות טיפולי כדי להתקדם עוד ועוד וב"ה עם עבודה מתאימה גם אי אס די בתפקוד פחות גבוה מתקדמים מאוד.
אני ישמח אם תיצרי איתי קשר.
כמו כן אני ישמח להיות בקשר עם אנשים נוספים שיש להם קרובים מדרגה ראשונה.

ברכה וישועה

משתמש פעיל
בלתק
יש לי שני אחים עם אספרגר, הראשון ב"ה מצא בקלות ונשוי בשמחה כבר מעל חצי שנה לאישה מדהימה. בדיוק שבוע הבא הוא יהיה בן עשרים. ומי היה מדמיין לפני עשר שנים שהוא יהיה נשוי בגיל כזה צעיר...
השני רק בן 13 בתפקוד פחות גבוה אבל כבר מבין ומכיר בזה שהוא חושב ומתנהל אחרת מאחרים ועושה עבודה בעזרת צוות טיפולי כדי להתקדם עוד ועוד וב"ה עם עבודה מתאימה גם אי אס די בתפקוד פחות גבוה מתקדמים מאוד.
היינו שמחים לדעת איך הגדול הצליח כל כך האם הוא היה בטיפול אצל פסיכלוג כל שבוע ומתי גילו לו את זה

ברכה וישועה

משתמש פעיל
שאלה חשובה רק למבינים בתחום, האם כדאי להסביר לילד שיש לו אספרגר או לא, הסיבה ללא פשוטה למה לתת לו דימוי עצמי נמוך הסיבה לכן כי הילד מרגיש שהוא שונה קצת הוא חושב אחרת אין לו קודים חברתיים אצל החילונים שהפתיחות בנושא הזה גדולה אומרים להגיד השאלה אצלנו בציבור החרדי שיותר חוששת מסטיגמה ומימלא זה יכול יותר להשפיע לרעה על הילד
[דרך אגב אוטיזם יש לבנים בשיעור הרבה יותר גבוה מבנות]

יראת גאולה

משתמש מקצוען
שאלה חשובה רק למבינים בתחום, האם כדאי להסביר לילד שיש לו אספרגר או לא, הסיבה ללא פשוטה למה לתת לו דימוי עצמי נמוך הסיבה לכן כי הילד מרגיש שהוא שונה קצת הוא חושב אחרת אין לו קודים חברתיים אצל החילונים שהפתיחות בנושא הזה גדולה אומרים להגיד השאלה אצלנו בציבור החרדי שיותר חוששת מסטיגמה ומימלא זה יכול יותר להשפיע לרעה על הילד
לא חייבים לתת לו את כל המידע בשביל להסביר שהוא קצת שונה (בן כמה הוא?),
אפשר לומר לו שיש לו "קושי בתקשורת" ואפשר לעבוד על זה.

ברכה וישועה

משתמש פעיל
דבר ראשון תודה כך עשינו לבנתיים, והאמת שהוא יודע את זה לבד, השאלה אם את מתעסקת בתחום

tovat

משתמש מקצוען
אני לא מבינה בתחום, רק אמא.

אני הסברתי לילדה על אספרגר, בלי להשתמש במילה אוטיזם (שנשמעת מאד שלילית) ושהמוח שלה עובד באופן שונה שהוא לא פחות טוב, ויש לה את היתרונות המיוחדים שלה.
אבל זה גם תלוי בגיל, אני לא חושבת שיש טעם להסתיר את זה בגיל 10, בגיל קטן יותר (גילאי הגן) אפשר אולי.

וגם סתם מציינת שלגבי ההבדל בין בנים לבנות, זה לא מדויק. האוטיזם, לפחות בתפקוד הגבוה, מתבטא בצורה שונה מאד בין בנים לבנות בצורה כזו שאצל בנות הוא הרבה יותר קשה לזיהוי.
אחד ההבדלים שאני יודעת, שבנות הן יותר ורבליות, וגם הרבה יותר יודעות למסך ולהסוות את הקשיים שלהן.
יש עוד הבדלים שיודעים לציין מי שמומחה בתחום.

ט.ש.

משתמש פעיל
היינו שמחים לדעת איך הגדול הצליח כל כך האם הוא היה בטיפול אצל פסיכלוג כל שבוע ומתי גילו לו את זה
באזור גיל 10
היה מטופל אצל איזו פסיכולוגית עד שהתמרד שנמאס לו..
.באיזהשהו שלב באזור גיל 15 הוא הבין שהוא אכן שונה וברגע שההבנה הזו הבשילה הוא התחיל לעשות עבודה אמיתית עם עצמו (לא מזמן דיברנו על זה שיש אנשים שחושבים כל הזמן מה חושבים עליהם ופניתי אליו בצחוק ואמרתי לו שבטח אצלו אין את ה'בעיה' הזאת. הוא ענה לי שדווקא הכי יש כי זו העבודה שהוא כל הזמן צריך לעשות כדי להתנהל בצורה נורמלית בעולם...)
בגדול- עדיין יש תחומים בהם זה קיים. לדוגמא - הוא לא פונה לאנשים מעצמו בפניות שהם ספונטניות כמו לדוגמא לשאול נציג שירות משהו וכו) אבל בשוטף הוא מתמודד יפה ב"ה

ברכה וישועה

משתמש פעיל
באזור גיל 10
היה מטופל אצל איזו פסיכולוגית עד שהתמרד שנמאס לו..
.באיזהשהו שלב באזור גיל 15 הוא הבין שהוא אכן שונה וברגע שההבנה הזו הבשילה הוא התחיל לעשות עבודה אמיתית עם עצמו (לא מזמן דיברנו על זה שיש אנשים שחושבים כל הזמן מה חושבים עליהם ופניתי אליו בצחוק ואמרתי לו שבטח אצלו אין את ה'בעיה' הזאת. הוא ענה לי שדווקא הכי יש כי זו העבודה שהוא כל הזמן צריך לעשות כדי להתנהל בצורה נורמלית בעולם...)
בגדול- עדיין יש תחומים בהם זה קיים. לדוגמא - הוא לא פונה לאנשים מעצמו בפניות שהם ספונטניות כמו לדוגמא לשאול נציג שירות משהו וכו) אבל בשוטף הוא מתמודד יפה ב"ה
1. העבודה שהוא התחיל בגיל 15 זה היה לבד או עם פסיכולוג וכדו'
2. האם הוא ידע שי לו אספרגר או שהוא רק ידע שיש לו בעיה

ט.ש.

משתמש פעיל
אני ישמח אם תיצרי איתי קשר.
כמו כן אני ישמח להיות בקשר עם אנשים נוספים שיש להם קרובים מדרגה ראשונה.

1. העבודה שהוא התחיל בגיל 15 זה היה לבד או עם פסיכולוג וכדו'
2. האם הוא ידע שי לו אספרגר או שהוא רק ידע שיש לו בעיה
ללא פסיכולוג אבל כן עם סיוע צוות מהישיבה, הקדשת זמן של ההורים ועוד.
הוא ידע שיש לו אספרגר (או אוטיזם, איך שתרצי לקרוא לזה). באזור גיל 15 הוא קיבל את זה והתחיל לעשות עבודה. לפני כן הוא לא הסכים לקבל את זה שהוא שונה וכו'... זאת הייתה נקודה מאוד משמעותית בתהליך שלו

אני זקוק כעת לאבחון של פסיכולוג התפתחותי עבור קביעת אוטיזם
עברתי כאן על כל השרשור וראיתי שיש רק טלפונים פסכיאטרים
אך לא מצאתי טלפון של פסיכולוג התפתחותי שאפשר לפנות אליו באופן פרטי (אם יש אזור המרכז - הכי טוב)
מישהו מכיר יודע ? ויוכל לכתוב כאן

יעזור לי מאוד
ישר כח

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אך לא מצאתי טלפון של פסיכולוג התפתחותי שאפשר לפנות אליו באופן פרטי (אם יש אזור המרכז - הכי טוב)

יעזור לי מאוד
ישר כח
כדאי להתקשר לייעוץ של עזר מציון הם יודעים להיכן כדאי ללכת.

reish

משתמש מקצוען
אני עוסקת בתחום.
בהחלט כדאי מאד לשתף את הילד באבחנה.
מומלץ לחפש מידע על סנגור עצמי ולמה הוא חשוב.
כמובן שיש דרך לעשות זאת, כמו למשל כאן https://auptism.org/hi-i-am-autistic/
ורצוי גם להתייעץ עם אנשי המקצוע שמלווים אתכם.

קלילית

משתמש צעיר
יש מכון שנקרא מכון סול, הם עושים אבחוני תקשורת, כולל אבחון של קשב, קוגנטיבי ותקשורת. עולה 5500 אבל הם זמינים יחסית מהר, משהו כמו שבועיים שלוש ועושים את האבחון בפגישה אחת. תחפשו בגוגל מכון סול. מומלצים מאד.
מקבלים בכפר בילו ובגבעתיים.

ברכה וישועה

משתמש פעיל
אמ

יעזור לי מאוד
ישר כח
ד"ק יעקב וינברג חדרה 0522790830

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  41  פעמים

לוח מודעות

למעלה