אוטיזם? אספרגר? איזו מילה מפחידה...

• פותח הנושא tovat
  • פורסם בתאריך

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען
אשמח לעזרתכם,
לבת שלי יש תור אצל פסיכולוג מהקופה(אחרי שישבנו אצלו לשיחה) לאבחון פסיכו דיאגנוסטי בימים הקרובים (אגב זה אבחון שמתקבל בבט"ל?)
לפי ההתרשמות שלי לאחר השיחה הראשונית איתו:
רוב הסיכויים שהפסיכולוג יוציא אותה כתקינה עם הפרעות בשפה + המלצה בשבילנו ללכת להדרכת הורים... בשל לפתור את בעיות ההתנהגות שלה....
לדעתי אם אקח אותה לאבחון פרטי כמעט 100% שיתנו asd ולא בגלל הכסף אלא בגלל שעושים אבחון מעמיק ולא שטחי כמו הרופא התפתחותי והפסיכולוג שעושה רושם שרק אם הילד רואים מקילומטר שהוא אוטיסט ירשמו עליו asd...
בקיצור:
1)האם כדאי לבטל את התור ולגשת לאבחון פרטי
2) האם זה לא יעורר סימני שאלה בביטוח לאומי שבטלנו תור מהקופה והלכנו לפרטי - לתור רחוק יותר?
3) יש מישהו מקצועי באזור חיפה?
לפי מה שאמרו פה, בביטו"ל מחשיבים יותר אבחון אצל פסיכולוג מהקופה.
לפי הנוירולוג בקופה, בביטו"ל אמורים להסתכל על אבחון פרטי באותו צורה כמו אבחון בקופה...

בשביל הכרה בביטו"ל כ ASD צריך דוקא "אבחון תקשורת" לפי הכללים ולא מספיק פסיכו דיאגנוסטי

(אנחנו התחלנו אבחון כזה ואחרי פגישה אחת עברנו לאבחון תקשורת)

ליבר12

משתמש רשום
אשמח לעזרתכם,
לבת שלי יש תור אצל פסיכולוג מהקופה(אחרי שישבנו אצלו לשיחה) לאבחון פסיכו דיאגנוסטי בימים הקרובים (אגב זה אבחון שמתקבל בבט"ל?)
רוב הסיכויים שהפסיכולוג יוציא אותה כתקינה עם הפרעות בשפה + המלצה בשבילנו ללכת להדרכת הורים... בשל לפתור את בעיות ההתנהגות שלה....
לדעתי אם אקח אותה לאבחון פרטי כמעט 100% שיתנו asd ולא בגלל הכסף אלא בגלל שעושים אבחון מעמיק ולא שטחי כמו הרופא התפתחותי והפסיכולוג שעושה רושם שרק אם הילד רואים מקילומטר שהוא אוטיסט ירשמו עליו asd...
בקיצור:
2) האם זה לא יעורר סימני שאלה בביטוח לאומי שבטלנו תור מהקופה והלכנו לפרטי - לתור רחוק יותר?
3) יש מישהו מקצועי באזור חיפה?​
אני יכולה להגיד לך שאצל הבן שלי לא רואים שהוא אוטיסט ובאמת אבחנו אותו.

עם זאת תמיד יש טעויות במיוחד עם בנות, הייתי מנסה את האבחון של הקופה ואחר כך נגשת לאבחון אחר..

אולי שווה לך להתייעץ עם עזר מציון​

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען
אז בכל מקרה כדאי לבטל?
אני יכולה להגיד לך שאצל הבן שלי לא רואים שהוא אוטיסט ובאמת אבחנו אותו.

עם זאת תמיד יש טעויות במיוחד עם בנות, הייתי מנסה את האבחון של הקופה ואחר כך נגשת לאבחון אחר..

אולי שווה לך להתייעץ עם עזר מציון​
מה תפסידי לעשות 2 אבחונים?

גם אצל הבת שלי לקח המון זמן עד שעלו על העניין (רק בגיל 13)
היינו במשך השנים פעמיים אצל פסיכולוגים, לא לאבחון רשמי, והם בכלל שללו את העניין
רק באבחון תקשורת מקיף (במכון פרטי דוקא) אישרו את העניין

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
בקיצור:
יש כאן הנחות שאיני יודע על סמך מה.
מהיכן ההנחה שבקופת חולים מסרבים לתת אבחון ASD [לזכאים].
מהיכן שהם יותר נוקשים ?
======
בכל מקרה תצטרכו רופא [התפתחותי, נוירולוג, פסיכיאטר] לתיקוף הדו"ח.

פלונית.

משתמש רשום
עזר מציון לא עונים כבר כמה ימים,

הרופא התפתחות ציין שהילדה הסתכלה עליו ואמר לי שלכן אין לה בעיית תקשורת...

פלונית.

משתמש רשום
מכאן ההנחה שהם לא נותנים בקלות בלשון המעטה,
בכל אופן בקופ"ח שלנו באזורנו...
אני לא יודעת אם זה מחוסר מקצועיות/אבחון שטחי /לא משתלם לקופה

חילזון

משתמש מקצוען
אשמח לעזרתכם,
בקיצור:
אני בדיעה שהכי חשוב לאבחן את הילדה לצורך טיפולים וקידום.
1. תמיד אפשר להגיע לתור מטעם הקופה ואחר כך ללכת לפרטי. אין קשר.
2. ביטוח לאומי לא יודע אם ביטלת תור
3. יש את רחל בלומנפלד. אבחון מקיף של 8 מפגשים. כמובן עולה בהתאם...(יש מצב להשתתפות חלקית מהקופה)

דינמיק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
מחפשת המלצה לאיש מקצוע עבור אבחנה מבדלת
פרטי, לא חשוב המיקום
שיהיה הכי מקצועי שיש
כרגע אובחן עם רגישות יתר והפרעת קשב באבחון לא מקיף מספיק לדעתי
תודה!

חיים המפיק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
מחפשת המלצה לאיש מקצוע עבור אבחנה מבדלת
פרטי, לא חשוב המיקום
שיהיה הכי מקצועי שיש
כרגע אובחן עם רגישות יתר והפרעת קשב באבחון לא מקיף מספיק לדעתי
תודה!

יש פסכיאטרית מאד מאד טובה
הבית של טלי
אני מאד ממליץ עליה לאבחון

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלה

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֶת שֵׁם יְהוָה הַלְלוּ עַבְדֵי יְהוָה:ב שֶׁעֹמְדִים בְּבֵית יְהוָה בְּחַצְרוֹת בֵּית אֱלֹהֵינוּ:ג הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב יְהוָה זַמְּרוּ לִשְׁמוֹ כִּי נָעִים:ד כִּי יַעֲקֹב בָּחַר לוֹ יָהּ יִשְׂרָאֵל לִסְגֻלָּתוֹ:ה כִּי אֲנִי יָדַעְתִּי כִּי גָדוֹל יְהוָה וַאֲדֹנֵינוּ מִכָּל אֱלֹהִים:ו כֹּל אֲשֶׁר חָפֵץ יְהוָה עָשָׂה בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ בַּיַּמִּים וְכָל תְּהוֹמוֹת:ז מַעֲלֶה נְשִׂאִים מִקְצֵה הָאָרֶץ בְּרָקִים לַמָּטָר עָשָׂה מוֹצֵא רוּחַ מֵאוֹצְרוֹתָיו:ח שֶׁהִכָּה בְּכוֹרֵי מִצְרָיִם מֵאָדָם עַד בְּהֵמָה:ט שָׁלַח אֹתוֹת וּמֹפְתִים בְּתוֹכֵכִי מִצְרָיִם בְּפַרְעֹה וּבְכָל עֲבָדָיו:י שֶׁהִכָּה גּוֹיִם רַבִּים וְהָרַג מְלָכִים עֲצוּמִים:יא לְסִיחוֹן מֶלֶךְ הָאֱמֹרִי וּלְעוֹג מֶלֶךְ הַבָּשָׁן וּלְכֹל מַמְלְכוֹת כְּנָעַן:יב וְנָתַן אַרְצָם נַחֲלָה נַחֲלָה לְיִשְׂרָאֵל עַמּוֹ:יג יְהוָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם יְהוָה זִכְרְךָ לְדֹר וָדֹר:יד כִּי יָדִין יְהוָה עַמּוֹ וְעַל עֲבָדָיו יִתְנֶחָם:טו עֲצַבֵּי הַגּוֹיִם כֶּסֶף וְזָהָב מַעֲשֵׂה יְדֵי אָדָם:טז פֶּה לָהֶם וְלֹא יְדַבֵּרוּ עֵינַיִם לָהֶם וְלֹא יִרְאוּ:יז אָזְנַיִם לָהֶם וְלֹא יַאֲזִינוּ אַף אֵין יֶשׁ רוּחַ בְּפִיהֶם:יח כְּמוֹהֶם יִהְיוּ עֹשֵׂיהֶם כֹּל אֲשֶׁר בֹּטֵחַ בָּהֶם:יט בֵּית יִשְׂרָאֵל בָּרְכוּ אֶת יְהוָה בֵּית אַהֲרֹן בָּרְכוּ אֶת יְהוָה:כ בֵּית הַלֵּוִי בָּרְכוּ אֶת יְהוָה יִרְאֵי יְהוָה בָּרְכוּ אֶת יְהוָה:כא בָּרוּךְ יְהוָה מִצִּיּוֹן שֹׁכֵן יְרוּשָׁלִָם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

השירים שאהבנו • אתגר 20

לוח מודעות

למעלה