אבל אשמים אנחנו...

מצב
הנושא נעול.

inspiration

משתמש צעיר
נכתב ע"י GRN;2246642:
אני גדלתי באיזור מאוד סטייליסטי, לא חרדי, והיה מאוד מקובל לשלוח את הילדים לגן לבד (כמובן, במרחק נורמלי).
הזמנים השתנו, אבל עדיין מבחינת היכולת - ילדה בגן חובה כן מסוגלת לחזור לבד הביתה. לא שאני עושה את זה היום, אבל יכול להיות שבמצב בו הרחוב מלא בילדות שהולכות לגן זה לגמרי בסדר.

עגבניות וביצים יתקבלו במייל. פרטים באישי.

לא עגבניות ולא ביצים:)
ילדה בגן חובה יכולה לחזור לבד. אם המרחק קטן כמובן.

סטאזרית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אשמות הגננות, אבל בדיוק כמו ש'לנדא' כתבה - אשמות לא פות האמהות ש'נירמלו' את ההנהגה הזו

בן החמש וחצי שלי לומד בכיתה א' ומסיים ב-16:30
ההסעה עוצרת במקום בו עליו ללכת דרך של 2 דק' ברחוב נטול מכוניות כלל - מדרחוב
ובכ"ז או שיש ילד גדול ממש שלוקח אותו (ואנו מסכמים על כך מראש) וביום שאני יודעת שהילד הגדול לא חוזר בשעה הזו - אני ממתינה לו בעצמי

אינספור פעמים שקיבלתי הערות מאמהות אחרות - למה את ממתינה לו? (והיו להן הסברים חינוכיים ופסיכולוגיים ותירוצי 'גישת שפר' ושאר ירקות)
למה? כי ילד בן חמש וחצי יכול גם להחליט פעם שהוא פונה בדיוק לכיוון הנגדי, בו יש מכוניות (וגם מכולת) ולא נכנס למדרחוב? ובראש חודש - אולי יחליט ללוות את חברו הטוב שהולך בעצמו לקחת את שני אחיו הקטנים מהמעון?

כמה אנחנו שומרים לפני שהם נולדים, לא לאכול את זה ולא לשתות את ההוא, כמה פעמים קמים בלילה בחודשים הראשונים לראות שהם נושמים היטב, אבל מה? ברגע שהם נכנסים ל'חוק חינוך חובה' (סיום החל"ד והכניסה למעון / משפחתון) יש כאלו ששוכחים מהי אחריות הורית
ילדה בת חמש מגיעה למעון לקחת שני אחים קטנים (כאשר אחד הוא תינוק ממש והשני הוא פעוט שובב) לאמא בוגרת קשה להתמודד עם שילוב כזה - אז מה היא מצפה מביתה?

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י GRN;2246642:
אני גדלתי באיזור מאוד סטייליסטי, לא חרדי, והיה מאוד מקובל לשלוח את הילדים לגן לבד (כמובן, במרחק נורמלי).
הזמנים השתנו, אבל עדיין מבחינת היכולת - ילדה בגן חובה כן מסוגלת לחזור לבד הביתה. לא שאני עושה את זה היום, אבל יכול להיות שבמצב בו הרחוב מלא בילדות שהולכות לגן זה לגמרי בסדר.

עגבניות וביצים יתקבלו במייל. פרטים באישי.

אם הרחוב עמוס באנ"ש, יתכן שגם אני הייתי שולחת.
לא בטוח, כי אני מדומיינת לפעמים.. ולא יכולה לחשוב מה יקרה אם חלילה..

אבל יש איזו שאננות שצריך לעורר מדי פעם.
ולגבי הגנים- חייבים לרענן נהלים.
כי זו כנראה גישה של הנהלת הגן.
כאשר ההנהלה מוציאה חוזר שאסור להוציא ילדים לבד, ההורים יתעצבנו, אבל הגן יהיה אחראי יותר, וההורים יעשו מאמץ שישפיע גם על ההתנהלות אחרי צהרים.
זה לא רק לחנך את הילדות. אלא גם את ההורים..
פתאום ישמעו פחות מקרים..

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י סטאזרית;2246659:
אינספור פעמים שקיבלתי הערות מאמהות אחרות - למה את ממתינה לו? (והיו להן הסברים חינוכיים ופסיכולוגיים ותירוצי 'גישת שפר' ושאר ירקות)

אם פעם אי אפגוש את ממציא הגישה הזו,
אני אגש איתו מיידית לתחנת המשטרה.

פסיכולוגיה בגרוש שגורמת לאנשים למכור את החיים של הילדים שלהם ועוד להרגיש עם זה טוב.

ולפותחת האשכול- אני ממש מופתעת. המקרה שאת מתארת הוא לא חוקי כלל, וודאי שלא במעון שמופעל ע"י התמ"ת. מעבר למסוכנות שבעניין, אם ייקרה משהו (וגם אם לא יקרה כלום, רק ההורה יחליט בצדק להתלונן לסמכויות החוק)- הגננת מסובכת פלילית עד מעל לראשה.

בכל מעון מסודר ההורים מוחתמים בתחילת השנה על רשימה מפורטת של מי מוציא את הילדים כולל מספרי תעודת זהות. והגננת אצלנו הזהירה מפורשות שהיא לא מוסרת את הילדים לאף אחד גם לא לגיסה/אחות בלי אישור מפורש מאחד ההורים באותו יום.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
שאלה: לא קבלתם בתחילת שנה טופס למילוי (בין שאר הטפסים) ובו יש לציין מי אמור לקחת את הילדה מהגן, ומה קרבתו לילד?
אנחנו היינו צריכים למלא, ואני מניחה שזה בגלל הנחיות פיקוח/משרד החינוך או משהו כזה.

poto12

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני לא חושבת שההורים כ"כ אשמים ושאפשר לחנך אותם
אם הם היו מקבלים חינוך טוב במוסדות לעניין שמירה זה היה שונה
וי שצריך לנער את עצמו זה בעיקר המערכת החינוכית
שמזלזלים הוראות משרד החינוך
למה הבן שלי בן 5.5 מגיע כבר יומיים הביתה והוא מבסוט כי הוא "מלווה " בהסעה
מסתבר שיש בלאגנים בחברת ההסעות ויש במסלול שלו רק 4 ילדים אז יוצא שהבן שלי "המלווה" שמדריך את הנהג איך לנסוע
ואתמול הם הגזימו לגמרי ושלחו אותם במונית!!!! הבן זורח לגמרי הגיש לי את הקבלה :eek::eek:
ואם זה היה הסיפור היחיד לא הייתי מספרת וזה דוגמא לחוסר בנהלים

יפה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אמהות לא נורמליות יש בכל מקום.
חזיתי במו עיני ילד בגובה המדרכה, לוקח את אחיו בגובה חצי מדרכה למעון, ועוד צריך לעבור כביש (כביש עם תנועה עירה, בלי רמזור ובלי מעביר)
אבל רוב האמהות לא כאלו.

והאמת,
קראתי את ההודעה הראשונה, והרגשתי הרגשה לא נעימה בכלל!!!
מי אשם?
אני!!!
אני!!!?????
(אנחנו זה כולל אותי, כן)

שגם בגיל 8 הלכתי לקחת את הבן מהחיידר?
שילדה בגן חובה לא הולכת הביתה לבד!

זה נכון שיש אנשים שלא מספיק שומרים, ולא מספיק אחראיים
אבל להפיל על כל אוכלוסיה שלימה אשם על מאורע כזה או אחר, זה קצת עוול.

צריך לנער טוב טוב את הגננות
ולדעתי לפנות גם להנהלה!

אסתי 052714

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
כשיש מודעות להורים הכל טוב ויפה,

אבל הבעיה מתחילה בזה-
שאני ראיתי השבוע ילדה בגן חובה חוצה כביש עם תינוק פחות משנה על הידיים
בלי עגלה, עם עוד זאטוטה בת שנתיים

(משפחה שמונה מעל 10 נפשות וכל אחד אחראי על גידול זה שמתחתיו)

inspiration

משתמש צעיר
תגידו, נכון שאתן לא מירושלים?
הסיפורים שלכן הזויים בכל קנה מידה.

poto12

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י נוי;2246677:
שאלה: לא קבלתם בתחילת שנה טופס למילוי (בין שאר הטפסים) ובו יש לציין מי אמור לקחת את הילדה מהגן, ומה קרבתו לילד?
אנחנו היינו צריכים למלא, ואני מניחה שזה בגלל הנחיות פיקוח/משרד החינוך או משהו כזה.

לא קיבלנו מאף מקום:rolleyes: (חינוך מוכר שאינו רשמי וחיידרים)
חוץ מגניי עיריה בבני ברק

poto12

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י inspiration;2246696:

אני ירושלמית
והסיפורים הכי הזויים קרו לי בירושלים
טוב , זה בגלל ההסעות בעיקר

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י נוי;2246677:

קיבלנו חתמנו.
כששאלתי את הגננת למה היא לא בודקת מה כתבתי. היא ענתה שזה טופס מנהלי והיא לא הולכת לבדוק אותו...

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י inspiration;2246696:

למה? את חושבת שהירושלמים נקיים?
סיפרה לי אמא ירושלמית מאד, שגרה ברמות, שהיא שולחת את הבן שלה (בן חמש) להורים שלה באוטובוס לבד (הם גרים בקרית בעלזא)
יש לציין, שהילד שלה מאד יצירתי ומאד שובב.
מה יש? היא אומרת, אני נותנת לו פלאפון והכל בסדר.

ואם הוא יתיידד עם מישהו באוטובוס? (הוא ילד לא בישן, שמדבר עם כל אחד) ואם הוא יראה משהו מעניין מהחלון ויחליט לרדת? ואם הוא ירדם ויגיע בטעות לתחנה האחרונה?

אין צורך לציין, שהאמא הזו קבלה ממני שפכטל רציני...
אם זה עזר? אין לי מושג, וזה גם לא ענייני. אני עשיתי כל שביכולתי.
יש לי אפשרות לשמור על הילדים שלי (הבת שלי, בכיתה ג', הלכה היום בתשע לבי"ס, כי היא חלמה בבוקר וכבר נהיה שמונה, אחרי שמונה אני לא שולחת אותה לבד לרחוב שומם, אז היא היתה צריכה לחכות שאבא שלה יקח אותה לביה"ס...) אין לי שום אפשרות לשמור על הילדים של זולתי...

חני

פלאפונית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י poto12;2246703:
אני ירושלמית
והסיפורים הכי הזויים קרו לי בירושלים
טוב , זה בגלל ההסעות בעיקר

אימל'ה אל תפחידי אותי... (עברתי לא מזמן לירושלים)

פלאפונית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני חושבת שקרה משהו מוזר בשנים האחרונות ..
אמהות יותר שאננות (לא אתן , אל תבהלו :)) , זה כמו ששמעתי משהי
שמשאירה את הילדה בת 7 בשעות הערב לשמור על אחיה בן השנתיים , באומרה היא יודעת
להתקשר אלי בשעת הצורך , ואם הוא צורח או משהו יש את השכנה ממול .. (סליחה?? רוצה
שהיה הבייביסיטר של הבן שלך ? תתאמי איתי תשאלי אם אני מוכנה , ותשלמי לי , אבל לא
על חשבוני שאם ח''ו יקרה משהו , היא תגיד השכנה אשמה ... :()

לא יודעת אבל אני זוכרת כשאחי בן ה19 היה ילד בן 5 , אימי הייתה הולכת לקחת אותו
קרה פעם שהיא נסעה , אז היא ביקשה מאחי שהיה בן 12 לקחת אותו , אלה שילד בן 12
לא זוכר בדיוק את האחריות שעל כתפו , ועשר דק' אחרי הזמן שסיימו את החיידר היא התקשרה
לשאול אם הוא לקח אותו , הוא לתומו 'אוי שכחתי ' מיד הוא רץ לקחת אותו , הוא רואה מרחוק
שהרבה עומד עם הילד אחרי שכולם הלכו הביתה , ומה פתאום להשאיר ילד לבד מחכה ?
הוא חיכה איתו עד שבאו לקחת אותו (בעוד שבית נמצא במרחק של חציית כביש)
אני חושבת שהיום לא רואים כמעט דברים כאלה...
זה דור אחר , האנשים הם לא אותם אנשים , בקיצור דור של שאננות ... (מצד שני בגלל המצב הביטחוני , אנשים יותר לחוצים - זה מין שילוב מוזר כזה )

progitm

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכון אלול - וצריך לדון לכף זכות
ולכולם יש מה להשתפר - (גם בדאורייתא) .

אבל צריך לדעת שפה זה דאורייתא ממש - "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם"

בעיני ראיתי אמא נמצאת בכביש סואן ומרובה בתחבורה שהילד שלה בן שנה וחצי משחק בקצה המדרכה רגליו על הכביש יושב , והיא צוחקת עם הילד הגדול יותר שעומד לידה אל עבר התינוק.
(זה היה כביש מעוגל לא רוצה לחשוב אם פתאום הייתה מפציעה משאית כבודה שנוגעת עד קצה המדרכה)
וככה בנחת רוח כזו , אישה שנראית צנועה ויראה (ונעימת סבר ולא משוגעת), אבל בנושא הזה היא לא מבינה את מצוות הקב"ה - זה היה ממש סכנת נפשות!

וכל זה כשהאמא נמצאת שם לידו , מה אחיו הגדול לומד מזה אם הוא יקח את התינוק לבד?

אם לנו בתור מבוגרים בחברה אין מספיק רגישות לאחריות על הנפשות שלנו! , אז למה שלילדים תהיה , ולמה לגננות תהיה וכו'.... וכו'....

אנשים צריכים להבין שנפשות זה כמו אורך החצאית, וללבוש גרביים!!!!
אולי רק אז יבינו מה שבני אדם אפילו לא יהודים מבינים בקשר ל"ונשמרתם מאד לנפשותיכם".

(הבאתי רק דוגמא אחת מזעזעת - אבל לצערי יש כמעט בכל פינה - שהקב"ה ישמרנו!)

לנדא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י לבן;2246672:
אם פעם אי אפגוש את ממציא הגישה הזו,
אני אגש איתו מיידית לתחנת המשטרה.

פסיכולוגיה בגרוש שגורמת לאנשים למכור את החיים של הילדים שלהם ועוד להרגיש עם זה טוב.

נכתב ע"י סטאזרית;2246659:
אשמות הגננות, אבל בדיוק כמו ש'לנדא' כתבה - אשמות לא פות האמהות ש'נירמלו' את ההנהגה הזו

למה? כי ילד בן חמש וחצי יכול גם להחליט פעם שהוא פונה בדיוק לכיוון הנגדי, בו יש מכוניות (וגם מכולת) ולא נכנס למדרחוב? ובראש חודש - אולי יחליט ללוות את חברו הטוב שהולך בעצמו לקחת את שני אחיו הקטנים מהמעון?
האמא שאמרה לי שהיא שומרת על הילדים שלה (מידי פעם...) רק בשביל שהשכנות החילוניות לא יזמינו רווחה... גם הסתמכה על שפר...
"כשתלמדי את השיטה, תתני גם את אמון מלא בילדייך שלא ילכו לכביש, והם יצדיקו את האמון הזה..." (מדובר על ילדים בני שנה -5!!!!)
ננייח שזה נכון... (רק נניח... כי אני לא מכירה ילד ש"רוח שטות" לא עוברת עליו לפעמים... גם אם בד"כ הוא "מצדיק אמון"...) למה אמהות לא מפנימות למען ה' שהכביש הוא לא הסכנה היחידה שיש לילדים בימינו....?

נכתב ע"י נוי;2246677:

בטח קיבלנו.... זה ההזוי פה...!!!!
מילאנו חתמנו, עם מספרי ת.ז. וטלפוניים והוראות ברורות....!!!

נכתב ע"י יפה;2246685:
אמהות לא נורמליות יש בכל מקום.

והאמת,
קראתי את ההודעה הראשונה, והרגשתי הרגשה לא נעימה בכלל!!!
מי אשם?
אני!!!
אני!!!?????

...שילדה בגן חובה לא הולכת הביתה לבד!

מצטערת אם גרמתי לך אי נוחות, אבל מהבטה על סביבותי, רק אי נוחות כזו יכולה לנער!!!!
מי אשם? את מבינה שאם אני מהמזדעזעות, גם אני שייכת לזן שמשתדלת לשמור על ילדי...
ועדיין נראה לי לא יפה לעורר על נושא שהציבור זקוק בו להתעוררות, ולהוציא עצמי מן הכלל... אז עמך הסליחה....

ואגב, ילדה בגן חובה לא!!! חוזרת הביתה לבד, לא!!!
בלי עגבניות ובלי ביצים!
שיקול הדעת של ילדה בת 5 אינו מתאים למשימה הזו!!! גם אם היא "בוגרת" ו"אחראית"...
והכביש הוא הצרה הקטנה בעניין... גם אם אנחנו בין אנ"ש!!!!

mg3

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
מזכיר לי חויה מזעזעת שעברתי בדיוק בתקופה זו, לפני שנה. קשה לי אפילו להעלות את זה על הכתב..
בעלי הולך ב16:00 להוציא את התינוק (בן החצי שנה, אז) מהמשפחתון. ולהפתעתו מתברר לו שסבתא של התינוק כבר באה לקחת אותו! אמנם יש לנו שתי סבתות בשכונה אבל היה לי ברור שאף אחת מהן לא תקום ותוציא את התינוק לפתע בלי לומר לנו דבר. טלפנו לסבתות שאכן, לא ידעו על מה המטפלת מדברת..
השעה מתאחרת, ונשמתי עומדת לצאת מהגוף מרוב דאגה. תינוק קטנטן שנמצא אי שם...
אחרי חצי שעה ארוכה, שבה כבר עירבנו משטרה, (שבזמן התחקור שלה אפשר להבריח מישהו מאחורי הקו הירוק, היה להם באמת המון שאלות חשובות מאוד לדעת ברגע זה) הגיעה "הסבתא" בחזרה עם התינוק שלי.
התברר שתינוק נוסף שנשאר בנתיים במשפחתון נלקח בד"כ ע"י בחורה, ובאותו יום היא לא יכלה לבוא , אז אמא שלה התנדבה. היא הגיעה למשפחתון פנתה בצורה בוטחת לעגלה שבה שכב התינוק שלי הודיעה למטפלת שהיא לוקחת אותו ונעלמה...
המטפלת קבלה את שלה בכך שדאגתה גם היא הרקיעה שחקים, מה גם שזה הגיעה למשטרה.
ולי רק עצוב לשמוע עד כמה נשמתם של הורים צריכה לצאת בגלל חוסר זהירותם של המטפלות והגננות (של מעטות מהן, חשוב לציין)
מה, אי אפשר להרים טלפון? לברר על בטוח??

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

פרק קמב א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה