אבטלה לאחר התפטרות

מעיינות21

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
התפטרתי לאחר לידה
והלכתי לבקש אבטלה
עכשיו הסיבה הייתה לטיפול בילד כדי שאוכל לקבל פיצויים
והפקיד בתעסוקה חייב אותי ללכת לראיון עבודה בכל שיציע
אם לא הוא שולל לי את הזכות לקבל אבטלה
זה לפי החוק?

נחמי ווייס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עד כמה שידוע לי זה החוק, רק שאת יכולה להגיד גם מהם הקריטריונים שלך לעבודה.

בהצלחה רבה

מעיינות21

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אמרתי רק בגרפיקה
והוא אמר גם אם אציע לך להיות עוזרת בית ותסרבי
על המקום שולל לך את הזכות!

נחמי ווייס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
מאוד מוזר לי. בזמנו כשחתמתי אבטלה שאלו אותי באיזה תחום אני עובדת ולפי זה ניסו לחפש לי כתובות (ולא מצאו)
אולי כדאי לך לפנות למחוז אחר ?

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
כמתייצבת בלשכת האבטלה את חייבת להסכים לעבוד ב"עבודה מתאימה" באם יציעו לך כזו.

מהי "עבודה מתאימה"?
עבודה העומדת בכל התנאים הבאים:
עבודה התואמת את מצב בריאותך וכושרך הגופני, כפי שנקבע על ידי ועדה רפואית של שירות התעסוקה.
עבודה שהיא מסוג העבודה העיקרית שבה עבדת בשלוש השנים האחרונות, או עבודה אחרת התואמת את הכשרתך המקצועית או רמת השכלתך.
עבודה בשכר שאינו נמוך מדמי האבטלה להם אתה זכאי.
עבודה שאינה מחייבת שינוי במקום המגורים (עד 60 ק"מ ממקום המגורים או שיש תחבורה ציבורית תקינה עד למקום עבודה רחוק יותר, וזמן הנסיעה נחשב כחלק מזמן העבודה; אימא לילד, שטרם מלאו לו 7 שנים – עד 40 ק"מ).
עבודה שבה מקיימים את כל זכויות העובד המגיעות לו לפי החוק (שכר מינימום, שעות נוספות, חופשה, מחלה וכו').
לעובד עונתי, תיחשב כל עבודה כמתאימה, אף אם איננה במסגרת מקצועו.
אם אתה מתחת לגיל 35, אחרי זמן קצר של התייצבות מותר לשלוח אותך לכל עבודה ולא רק ל"עבודה מתאימה", כפי שמפורט בטבלה:
avtala2.JPG

מה אם סירבתי לעבודה מתאימה שהוצעה לי?
אם העבודה לא עומדת בתנאים של "עבודה מתאימה", לא ניתן לרשום לגביה סירוב.
אם סירבת לעבודה מתאימה, זכאותך לדמי אבטלה נדחית ב-90 ימים ומופחתים 30 ימים מימי זכאותך המרביים, בכל פעם שסרבת להצעה מתאימה.
פקיד ההשמה חייב ליידע אותך על רישום הסירוב בנוכחותך ולהחתים אותך על טופס "אישור רישום סירוב".
פקיד ההשמה חייב להסביר לך את המשמעויות של הסירוב.
פקיד ההשמה חייב לנמק בכתב את סיבת רישום הסירוב.
במקרה של סירוב, חשוב לצלם עותק מההפניה לעבודה עם תשובת המעסיק לצורך הגשת הערר (פקיד ההשמה חייב לאפשר לך לצלם עותק).

מעיינות21

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ויש עבודה עם ילד?
הרי ההתפטרות הייתה לצורך טיפול בילד

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אם את לא רוצה לעבוד ורוצה לטפל בילד - למה שהמדינה תשלם לך על כך?

דמי אבטלה מיועדים לאנשים שעבדו ורוצים להמשיך לעבוד אבל מסיבה זו או אחרת כרגע הם מובטלים (פיטרו אותם / התפטרו בשל סיבה מוצדקת וכו').

דמי האבטלה לא אמורים להחליף משכורת לכן גם לא ניתנים לאורך זמן (אחרת כולן היו נשארות בבית עם הילדים ומקבלות עד גיל 3 דמי אבטלה), הם רק באים לעזור לך "בינתיים" עד שתמצאי עבודה חדשה.

רוצה להישאר בבית עם הילד? בבקשה.
המדינה לא צריכה לממן את זה.

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
התפקיד של הפקידים/ות בשירות התעסוקה הוא לדאוג שהמדינה תצטרך להוציא כמה שפחות כסף.
לא מעניין אותם מה טוב לך או מה הקריטוריונים שלך.
אני עזבתי עבודה קרובה למקום מגורי אחרי לידה קודמת בגלל שעות העבודה והפנו אותי לעבודה באותן שעות רק בשכונה מרוחקת...
כשהבנתי את הרעיון הפסקתי ללכת. לא צריך אותם.

חותם1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אני חותמת כרגע אבטלה, והפקיד הסביר לי שחודשיים ראשונים הוא חייב להציע לי עבודה בתחום שלי, ורק אח"כ - כל עבודה, בכל תחום שהוא.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
באמת הציעו לי פעם עבודה במעון חילוני ולא הסכמתי ועשו לי סרוב אבל זה היה אחרי כמה חודשים שניסו להציע לי בגרפיקה
לא היה לי כח לריב איתם למרות שזה היה מרגיז נורא. למה שגרפיקאית עם ותק של 6 שנים תהיה מטפלת/ עובדת מטבח במעון בתל אביב עם שכר מינימום??

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ג

א מִזְמוֹר לְדָוִד בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי אַבְשָׁלוֹם בְּנוֹ:ב יְהוָה מָה רַבּוּ צָרָי רַבִּים קָמִים עָלָי:ג רַבִּים אֹמְרִים לְנַפְשִׁי אֵין יְשׁוּעָתָה לּוֹ בֵאלֹהִים סֶלָה:ד וְאַתָּה יְהוָה מָגֵן בַּעֲדִי כְּבוֹדִי וּמֵרִים רֹאשִׁי:ה קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶקְרָא וַיַּעֲנֵנִי מֵהַר קָדְשׁוֹ סֶלָה:ו אֲנִי שָׁכַבְתִּי וָאִישָׁנָה הֱקִיצוֹתִי כִּי יְהוָה יִסְמְכֵנִי:ז לֹא אִירָא מֵרִבְבוֹת עָם אֲשֶׁר סָבִיב שָׁתוּ עָלָי:ח קוּמָה יְהוָה הוֹשִׁיעֵנִי אֱלֹהַי כִּי הִכִּיתָ אֶת כָּל אֹיְבַי לֶחִי שִׁנֵּי רְשָׁעִים שִׁבַּרְתָּ:ט לַיהוָה הַיְשׁוּעָה עַל עַמְּךָ בִרְכָתֶךָ סֶּלָה:
נקרא  30  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה