אין חדש תחת השמש - זכויות יוצרים © .

ליבליב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
היי חברים מה שלומכם?
חייבת לשתף אותכם במשהו.
אני אתחיל מהמסר והדבר העיקרי שאני רוצה שבסופו של דבר תבינו מכל מה שאכתוב והוא:
אל תוותרו על הזכויות יוצרים שלכם, אתם לא צריכים או חייבים או מוכרחים (או וואטאווווב) לעשות דבר כזה.
אל תרשו לשום לקוח לאלץ אותכם לוותר על הזכויות יוצרים שלכם או בכלל לתת לכם את התחושה שאתם זקוקים לו והוא עושה איתכם חסד שהוא מועיל בטובו להזמין ממכם .
אל תסכימו לבריונות הזו. כי תכל׳ס , זאת בריונות.
הנה דוגמא מהימים האחרונים, שלחתי עבודות קומיקס שלי לאיזה עיתון שככל הנראה התעניין וחיפש,(רק אציין לפני זה שהדרישה הייתה שהמאיירת (או המאייר )תיהיה מאוד טובה ועם ניסיון בתחום איורי הקומיקס)
התגובה שקיבלתי הייתה בסגנון כזה
״ערב טוב,
שלחי הצעת מחיר נוחה לעמוד וכן לדאבל.
הזכויות על הקומיקס נשארות (?!) של העיתון.״(הסוגרים תוספת שלי ״)
אני לא יודעת מה איתכם, אבל אני מהמתקוממים, אני שונאת עוולות או עיוותי אמת וקשה לי נורא לעמוד בשקט למולם.
רציתי להגיב מה שרציתי להגיב אבל הרגעתי את עצמי ושאלתי . ״לפני שאענה, מהי הצעת מחיר נוחה בעיניכם? לעמוד וכן לדאבל. תני לי סכום.״
כי רציתי להיות בטוחה במאת האחוזים שמדובר פה בחוסר הוגנות ודרישה למחיר נמוך לפני שאני מביעה את דעתי בעניין.
המכותבת עימי ענתה לי שהעיתון כמובן רוצה הצעת מחיר כמה שיותר נמוכה והיא לא יודעת מה המחיר שהם מצפים.
מאחר ומהתשובה שלה היה נשמע לי שהיא לא ה״דורשת״ או קשורה לעיתון ישירות אלא אולי רק מתווכת ביניים, עניתי לה בצורה נחמדה ומכבדת והבהרתי שרק חשוב לי להבהיר ולחדד שהזכויות על איורי הקומיקס לא יכולות ״להישאר״ של העיתון מאחר והן מלכתחילה בעצם בבעלות המאייר.
נתתי לה הערכת מחיר והוספתי- לא כולל על וויתר/מכירת זכויות יוצרים.
היא ענתה לי שהמחיר יקר ופה נפרדו דרכנו לשלום.
(למקרה ומי שהתכתבתי מולה קוראת את הפוסט- אין הדברים מופנים אלייך אישית או ביקורת אלייך, לא ברור לי מה המעורבות שלך בהקשר לדרישות העיתון, יכול להיות שאת רק מתווכת בין מאייירים לעיתון אז אל תראי את זה מופנה אלייך וגם אל תגיבי כי השארתי את הכל אנונימי למען השלום כמובן. :).וטוב שישאר כך.)

עכשיו בלי קשר לדוגמא הנ״ל שציינתי, זה דבר שקורה מלא ובממוצע אולי כל הצעת עבודה שניה שלי , זו איזו מחשבה מוטעית של הלקוח שיש לו את הפריווילגיה לדרוש דבר שכזה, סתם ככה. כי הוא ״יכול״
אני רוצה להבהיר, שלא יתכן דרישה ראשונית של לקוח לוויתור זכויות יוצרים מצד המאייר על היצירה שלו ועוד בדרישת תשלום נוחה וזולה ועוד דרישה למאייר ברמה טובה ועם ניסיון.
(וחשוב לי לציין שאם הם היו אומרים שהם מחפשים מחיר נוח בלי התעוזה לדרוש על ויתור זכויות יוצרים (רק שמבחינתם אין פה אפילו ויתור, הרי הזכויות ״נשארות״ של העיתון.. ) הייתי מגיבה בסלחנות יתר לסיטואציה. אבל לא זה המקרה דנן אז אנא שימו לב שאת מגיבים לנקודה הזו שציינתי).

זו לא הוגן ולא מוסרי לדרוש דבר כזה. אל תסכימו לזה ותדעו את הזכויות שלכם מעצם היותכם היוצרים של האיורים ואל תתנו לזה יד. (אפשר לתת זכויות שימוש, זכויות הפצה ותמיד להגביל למה המתן זכויות שימוש מדובר , אבל לא וויתור על זכויות יוצרים)
הסכמה לדבר כזה מצד מאיירים פוגעות בכולנו. גם במתחילים וגם במאיירים הוותיקים יותר.
הרי בסופו של דבר , יש עיתון או מי שיוציא ספר ,עם מאייר מתחיל במחיר נמוך יעבור האיורים, ויש מי שיוציא ספר עם מאייר וותיק במחיר גבוה יותר, כל אחד פונה למאייר שהוא יכול לאפשר לעצמו.
אבל בשני המקרים לא צריך להיות וויתור על זכויות יוצרים ועוד כאיזה תנאי ראשוני.
הרבה פעמים עיתונים מנסים להבליע את זה ולדחוף את הנתון הזה רק בסוף, רגע לפני חתימה חוזה. (קרה גם לי ולא הסכמתי לוויתור זכויות כמובן, לרוב הם רק מנסים למקרה שהמאייר לא יודע את הזכויות שלו וברגע שאומרים שאתם לא מותרים על הזכויות עם מקבלים זאת ומשלימים עם הנתון.).
המחיר שאתם נותנים כולל בתוכו את מסגרת השימוש בה את מתירים את השימוש באיורים, כמו שימוש חד פעמי לפירסום בעיתון וכדומה.׳.
אם רוצים לקנות את הזכויות יוצרים, זה דבר שצריך להיות מתומחר בתוספת לאיור .
ולפני שיבוא מי שיבוא ויגיד לי (אגב, אם יש מישהו שדעתו כזו אני מבקשת שלא יגיב בפוסט או האשכול הנוכחי שלי ויפתח לו פוסט משלו כי חבל, דעותינו כנראה לעולם לא יפגשו. תודה דארלינג.)
״מה הבעיה שלך כבר לאשר ללקוח לעשות איזה שימוש הוא רוצה באיור? קיבלת את הכסף שלך, מספיק . מעכשיו האיור הוא שלו שיוציא עם זה כמה ספרים שהוא רוצה״ (איפה האימוג׳י המקיא שלי? איפה הוא?)

תחשבו על מקצוע האיור בצורה כזו- אנחנו עסק השכרה פרימיום של דברים שלא כל אדם יכול לאפשר לעצמו.
C896E3BC-0AC3-41B1-B065-B778FECBF23C.png

כשאתם שוכרים מכונית או מכשיר כושר כולשהו, נגיד הליכון.
אתם מקבלים את המכשיר או הרכב לזמן מוגבל ומשלמים על הזמן הזה ולאחר מכן מחזירים את המוצר לבעליו.
אם את רוצים לרכוש את המוצר, אפשר לקזז ממה שכבר שילמתם אבל המחיר כמובן כבר לא יהיה מחיר נוח נמוך וחודשי כמו של השכרה, זה כבר יהיה מחיר מלא עבור מוצר יקר.
ובהקשר לאיורים-
אתם נהנים ממוצר שלכם אין אפשרות להשיג אותו לבד, אתם לא יודעים לצייר ולא השקעתם שנים מחייכם בשביל ללמוד את הדבר, על כן אתם משכירים את שירותי המאייר ואיוריו עבור שימוש מסויים, אם אתם רוצים את האיורים בשביל להוציא ספר ולעשות חוברות הדרכה ולעשות תיקים ולעשות פרסומות לחנות שפתחתם עכשיו בבני ברק וכו׳ וכו׳- אתם לא יכולים לצפות למחיר השכרה חודשי.

ואתם המאיירים- תתחילו להעריך את עצמכם ואת העבודה שלכם, כי כל ההתמסכנות הזו וההוזלה של המקצוע רק פוגעת בכם ובעתיד הכלכלי שלכם מהמקצוע הנ״ל וכמובן לצערי פוגעת גם במאיירים אחרים.
איך שאתם רואים את עצמכם ככה אחרים רואים אותך. תכבדו את המקצוע שלכם וממילא תקבלו את היחס המגיע לכם.

אשמח לחיזוק ונתינת רוח גבית מצד מאיירים נוספים המזדהים וחושבים כך למען נחזק אחרים ונשריש את התובנה.
(אני חוזרת , אין פה הבעת דעה נגד לקיחת מחירים נמוכים יחסית של מאיירים מתחילים [בתקווה שהם שואפים לעלות את המחירים שלהם עם הזמן ועם הכנסות לשוק..] יש פה הבעת דעה נגד וויתור זכויות יוצרים כדבר שהוא ״כלאחר יד״.)

ונסיים בנימה הומוריסטית בשביל הקלילות.
אני הייתי ליבליב שני,
אתם הייתם אתם.
לילה טוב לכם מטרנסילבניה.

נ.ב.
אם קראתם עד הסוף אז התקבלתם.
...
לא יודעת לאן אבל מרגיש לי שצריך לחלק משהו אם שרדתם את הפוסט הארוך הזה.
אז כל הכבוד, קחו סוכריה ברטי בוטס ותיהיו מאושרים!
:)
הצלוחעס

מלכי וולף

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
קראתי את הרוב
מסכימה איתך בגדול, חזק הדוגמה של ההשכרת רכב.. ככה צריך להסביר את זה ללקחות בשפה שלהם.
יש לי רק השגה קטנה, כלומר לא לי, לחוק זכויות יוצרים:
הכל נכון רק במקרה של עבודה קבלנית (ככה קוראים לזה?)
ברגע שעבודה נעשתה ביחסי העסקה של עובד שכיר,
הזכויות על היצירות שייכות למעסיק.
כשיהיה לי זמן אלך לחפש את לשון החוק אבל זו העובדה בגדול

ליבליב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
קראתי את הרוב
מסכימה איתך בגדול, חזק הדוגמה של ההשכרת רכב.. ככה צריך להסביר את זה ללקחות בשפה שלהם.
אם זה מה שסוכם בתנאי ההעסקה כן.
אבל במקרה שבאמת יש יחסי עסקה של עובד שכיר ומקבלים כל מה שכולל בתנאי העסקה כאלה. (מה שלרוב מעסיקים מעדיפים להימנע ממנו. אז כדאי לשים לב טוב טוב לסעיפים הכתובים.)
כמובן.
עריכה: הוספתי רק הבלטה למילים, אל תחפשו שורות לבנות. :D

נערך לאחרונה ב:

ליבליב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
---אבל את חייבת לכתוב טור קבוע באנשהוא---
אני מניחה שאני צריכה להגיד תודה לפי בחירת האינטרפרטציה שלי למשפט הנ״ל..(בתקווה שזה תואם את כוונת המקור )
אז תודה. :D

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
קראתי את הרוב

אכן:

על אף הכלל לפיו יוצר היצירה הוא בעל זכות היוצרים ביצירתו, קובע סעיף 34 לחוק זכויות יוצרים כי כאשר יצירה נוצרה בידי עובד, הבעלים הראשון של זכות היוצרים יהא דווקא המעביד. זאת, בתנאי שהיצירה נוצרה על ידי העובד לצורך עבודתו ובמהלכה, ובתנאי שהצדדים לא סיכמו ביניהם אחרת (במפורש או במשתמע).

כאשר לא התקיימו יחסי עובד מעביד בין הצדדים, הרי שמדובר ב”יצירה מוזמנת” (כהגדרת החוק). לעניין זה קובע סעיף 35 לחוק זכויות יוצרים כי כל עוד לא הוסכם אחרת, במפורש או במשתמע, בין מזמין היצירה ליוצר, יהא היוצר הבעלים הראשון של זכות היוצרים ביצירה.

סייג לכלל זה הינו כאשר היצירה המוזמנת הינה דיוקן או צילום של אירוע משפחתי או פרטי, שאז יהא המזמין הבעלים הראשון של זכות היוצרים.

ronitg

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הצלוחעס
אוח, יצא לי בטעם צ'ילי חריף
אפשר עוד סוכריה?

לגבי הזכויות יוצרים, מסכימה
מבחינתי אפילו עדיף למכור את הזכויות אם אין לי תוכנית לעשות עם זה משהו בעתיד
(דווקא ספציפית בקומיקס, כן הייתי משאירה את הזכויות אצלי, כי תמיד אפשר להוציא ספר בסוף)
אבל כמובן שישלמו כמו שצריך

ליבליב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אוח, יצא לי בטעם צ'ילי חריף
אפשר עוד סוכריה?

לגבי הזכויות יוצרים, מסכימה
מבחינתי אפילו עדיף למכור את הזכויות אם אין לי תוכנית לעשות עם זה משהו בעתיד
(דווקא ספציפית בקומיקס, כן הייתי משאירה את הזכויות אצלי, כי תמיד אפשר להוציא ספר בסוף)
אבל כמובן שישלמו כמו שצריך
בוודאי! תתכבדי גם בכרטיס צפרדע שוקולד :)
יש הבדל בין אם את מעדיפה ובא לך משיקולים שלך למכור את הזכויות יוצרים והלקוח מולך מעוניין לרכוש את הזכויות בתשלום מכבד.
לבין אולטימטום שמציבים לך שאם את רוצה לעבוד איתם עבור תשלום סימלי של 100 ש״ח או 200 ש״ח לעמוד עלייך לוותר מראש על הזכויות יוצרים.
על זה אני מדברת. זה דבר שאסור לנו להסכים אליו.

ronitg

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
בוודאי! תתכבדי גם בכרטיס צפרדע שוקולד :)
יש הבדל בין אם את מעדיפה ובא לך משיקולים שלך למכור את הזכויות יוצרים והלקוח מולך מעוניין לרכוש את הזכויות בתשלום מכבד.
לבין אולטימטום שמציבים לך שאם את רוצה לעבוד איתם עבור תשלום סימלי של 100 ש״ח או 200 ש״ח לעמוד עלייך לוותר מראש על הזכויות יוצרים.
על זה אני מדברת. זה דבר שאסור לנו להסכים אליו.
למה, 200 ש"ח זה לא הרבה??
אפשר לקנות עם זה מסטיקים עגולים במכולת, ואפילו ישאר קצת כסף למדבקות דו צדדיות עם פרווה.

(הדברים נאמרים בצחוק, למי שלא הבין או לא התברך ב#הומור_של_פרוג. 200 ש"ח זה קצת נורא)

ליבליב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
למה, 200 ש"ח זה לא הרבה??
אפשר לקנות עם זה מסטיקים עגולים במכולת, ואפילו ישאר קצת כסף למדבקות דו צדדיות עם פרווה.

(הדברים נאמרים בצחוק, למי שלא הבין או לא התברך ב#הומור_של_פרוג. 200 ש"ח זה קצת נורא)
וואווו! מדבקות דו צדדיות עם פרווה! את יודעת מה? עכשיו בהחלט שיכנעת אותי.
דג שמן תפסתי היום, ממש עיסקת חיי!
.( מצטרפת לנ״ל בנוגע לעידכון על ״ נאמר ב #הומור ״ למי שלא הבין את הסרקסטיות )

שי קיש 2

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
היי חברים מה שלומכם?
חייבת לשתף אותכם במשהו.
אל תוותרו על הזכויות יוצרים שלכם, אתם לא צריכים או חייבים או מוכרחים (או וואטאווווב) לעשות דבר כזה.
אל תרשו לשום לקוח לאלץ אותכם לוותר על הזכויות יוצרים שלכם או בכלל לתת לכם את התחושה שאתם זקוקים לו והוא עושה איתכם חסד שהוא מועיל בטובו להזמין ממכם .
הנה דוגמא מהימים האחרונים, שלחתי עבודות קומיקס שלי לאיזה עיתון שככל הנראה התעניין וחיפש,(רק אציין לפני זה שהדרישה הייתה שהמאיירת (או המאייר )תיהיה מאוד טובה ועם ניסיון בתחום איורי הקומיקס)
״ערב טוב,
אני לא יודעת מה איתכם, אבל אני מהמתקוממים, אני שונאת עוולות או עיוותי אמת וקשה לי נורא לעמוד בשקט למולם.
רציתי להגיב מה שרציתי להגיב אבל הרגעתי את עצמי ושאלתי . ״לפני שאענה, מהי הצעת מחיר נוחה בעיניכם? לעמוד וכן לדאבל. תני לי סכום.״
כי רציתי להיות בטוחה במאת האחוזים שמדובר פה בחוסר הוגנות ודרישה למחיר נמוך לפני שאני מביעה את דעתי בעניין.
המכותבת עימי ענתה לי שהעיתון כמובן רוצה הצעת מחיר כמה שיותר נמוכה והיא לא יודעת מה המחיר שהם מצפים.
מאחר ומהתשובה שלה היה נשמע לי שהיא לא ה״דורשת״ או קשורה לעיתון ישירות אלא אולי רק מתווכת ביניים, עניתי לה בצורה נחמדה ומכבדת והבהרתי שרק חשוב לי להבהיר ולחדד שהזכויות על איורי הקומיקס לא יכולות ״להישאר״ של העיתון מאחר והן מלכתחילה בעצם בבעלות המאייר.
(למקרה ומי שהתכתבתי מולה קוראת את הפוסט- אין הדברים מופנים אלייך אישית או ביקורת אלייך, לא ברור לי מה המעורבות שלך בהקשר לדרישות העיתון, יכול להיות שאת רק מתווכת בין מאייירים לעיתון אז אל תראי את זה מופנה אלייך וגם אל תגיבי כי השארתי את הכל אנונימי למען השלום כמובן. :).וטוב שישאר כך.)

עכשיו בלי קשר לדוגמא הנ״ל שציינתי, זה דבר שקורה מלא ובממוצע אולי כל הצעת עבודה שניה שלי , זו איזו מחשבה מוטעית של הלקוח שיש לו את הפריווילגיה לדרוש דבר שכזה, סתם ככה. כי הוא ״יכול״
אני רוצה להבהיר, שלא יתכן דרישה ראשונית של לקוח לוויתור זכויות יוצרים מצד המאייר על היצירה שלו ועוד בדרישת תשלום נוחה וזולה ועוד דרישה למאייר ברמה טובה ועם ניסיון.
(וחשוב לי לציין שאם הם היו אומרים שהם מחפשים מחיר נוח בלי התעוזה לדרוש על ויתור זכויות יוצרים (רק שמבחינתם אין פה אפילו ויתור, הרי הזכויות ״נשארות״ של העיתון.. ) הייתי מגיבה בסלחנות יתר לסיטואציה. אבל לא זה המקרה דנן אז אנא שימו לב שאת מגיבים לנקודה הזו שציינתי).

זו לא הוגן ולא מוסרי לדרוש דבר כזה. אל תסכימו לזה ותדעו את הזכויות שלכם מעצם היותכם היוצרים של האיורים ואל תתנו לזה יד. (אפשר לתת זכויות שימוש, זכויות הפצה ותמיד להגביל למה המתן זכויות שימוש מדובר , אבל לא וויתור על זכויות יוצרים)
הסכמה לדבר כזה מצד מאיירים פוגעות בכולנו. גם במתחילים וגם במאיירים הוותיקים יותר.
הרי בסופו של דבר , יש עיתון או מי שיוציא ספר ,עם מאייר מתחיל במחיר נמוך יעבור האיורים, ויש מי שיוציא ספר עם מאייר וותיק במחיר גבוה יותר, כל אחד פונה למאייר שהוא יכול לאפשר לעצמו.
הרבה פעמים עיתונים מנסים להבליע את זה ולדחוף את הנתון הזה רק בסוף, רגע לפני חתימה חוזה. (קרה גם לי ולא הסכמתי לוויתור זכויות כמובן, לרוב הם רק מנסים למקרה שהמאייר לא יודע את הזכויות שלו וברגע שאומרים שאתם לא מותרים על הזכויות עם מקבלים זאת ומשלימים עם הנתון.).
המחיר שאתם נותנים כולל בתוכו את מסגרת השימוש בה את מתירים את השימוש באיורים, כמו שימוש חד פעמי לפירסום בעיתון וכדומה.׳.
ולפני שיבוא מי שיבוא ויגיד לי (אגב, אם יש מישהו שדעתו כזו אני מבקשת שלא יגיב בפוסט או האשכול הנוכחי שלי ויפתח לו פוסט משלו כי חבל, דעותינו כנראה לעולם לא יפגשו. תודה דארלינג.)
״מה הבעיה שלך כבר לאשר ללקוח לעשות איזה שימוש הוא רוצה באיור? קיבלת את הכסף שלך, מספיק . מעכשיו האיור הוא שלו שיוציא עם זה כמה ספרים שהוא רוצה״ (איפה האימוג׳י המקיא שלי? איפה הוא?)

תחשבו על מקצוע האיור בצורה כזו- אנחנו עסק השכרה פרימיום של דברים שלא כל אדם יכול לאפשר לעצמו.
צפה בקובץ המצורף 426775

אתם מקבלים את המכשיר או הרכב לזמן מוגבל ומשלמים על הזמן הזה ולאחר מכן מחזירים את המוצר לבעליו.
אם את רוצים לרכוש את המוצר, אפשר לקזז ממה שכבר שילמתם אבל המחיר כמובן כבר לא יהיה מחיר נוח נמוך וחודשי כמו של השכרה, זה כבר יהיה מחיר מלא עבור מוצר יקר.
ובהקשר לאיורים-
אתם נהנים ממוצר שלכם אין אפשרות להשיג אותו לבד, אתם לא יודעים לצייר ולא השקעתם שנים מחייכם בשביל ללמוד את הדבר, על כן אתם משכירים את שירותי המאייר ואיוריו עבור שימוש מסויים, אם אתם רוצים את האיורים בשביל להוציא ספר ולעשות חוברות הדרכה ולעשות תיקים ולעשות פרסומות לחנות שפתחתם עכשיו בבני ברק וכו׳ וכו׳- אתם לא יכולים לצפות למחיר השכרה חודשי.

ואתם המאיירים- תתחילו להעריך את עצמכם ואת העבודה שלכם, כי כל ההתמסכנות הזו וההוזלה של המקצוע רק פוגעת בכם ובעתיד הכלכלי שלכם מהמקצוע הנ״ל וכמובן לצערי פוגעת גם במאיירים אחרים.
איך שאתם רואים את עצמכם ככה אחרים רואים אותך. תכבדו את המקצוע שלכם וממילא תקבלו את היחס המגיע לכם.

אשמח לחיזוק ונתינת רוח גבית מצד מאיירים נוספים המזדהים וחושבים כך למען נחזק אחרים ונשריש את התובנה.
(אני חוזרת , אין פה הבעת דעה נגד לקיחת מחירים נמוכים יחסית של מאיירים מתחילים [בתקווה שהם שואפים לעלות את המחירים שלהם עם הזמן ועם הכנסות לשוק..] יש פה הבעת דעה נגד וויתור זכויות יוצרים כדבר שהוא ״כלאחר יד״.)

אני הייתי ליבליב שני,
אתם הייתם אתם.

נ.ב.
...
הצלוחעס
היי חברים מה שלומכם?
חייבת לשתף אותכם במשהו.
״ערב טוב,

צפה בקובץ המצורף 426775

ובהקשר לאיורים-

אני הייתי ליבליב שני,
אתם הייתם אתם.

נ.ב.
...
הצלוחעס

שי קיש 2

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
100% כל מילה
ונכון בגלל מי שמיתייאש ו"צולל" אחר הפתיון
חיי השאר יותר קשים ( וגם של המתפתה שמגלה עוד כמה הפתעות ודרישות "הוגנות וריווחיות"
עד לקבלת המזומנים

וכן מגיע לנו סוכריה , כי,כי.... עכשיו אחרי שקראתי את דרישתו המובנת מעליו של העיתון
במקום השמחה שאפפה אותי , מתעורר בי רגש עז של עלבון ,רוגז ,שאת נפש ..... *

ליקי ;)

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
תודה ליבליב. יפה דיברת. (אני הייתי מכניסה את המחיר באותה שטיפה אבל כרצונך.)
כל מי שקצת בשוק יודע בדיוק על איזה עיתון מדובר.
מבחינתם, זה שהם מפרסמים את הציורים שלך בלי שאת תשלמי להם, ראוי להערכה עמוקה.
ואם את לא מבינה את זה הבעיה אצלך.
תודה לקל יש עוד מספר עיתונים שפויים בארצנו.
והייתי שמחה להאשים את אלו שהסכימו להם הראשונות, כי אחרת הם לא היו מעיזים להציע את ההצעות שלהם, אבל מצד שני אף פעם לא הייתי רעבה ללחם, אז אני לא דנה.
מצד שני לעוגות הייתי רעבה כמעט תמיד...
והסוכריה היתה זוועה. סורי. אין איזה פחמימה?

miri

מירי הס- אמנית ציור
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
אין לי כוח
בצד שלך וזהו,
וחוץ ממאיירים אנחנו די לבד בצד הזה

חנמה

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
מסכימה איתך
רק לא לגמרי הבנתי את המשל. מי אמר שזה כמו השכרת רכב? אולי זה כמו קניית בגד?
את מתכוונת בגלל שהמחירים שאנחנו לוקחים מתאימים לרוב לשכירות ולא לקנייה?

מענדי בריל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
כל מי שקצת בשוק יודע בדיוק על איזה עיתון מדובר.
אני קצת בשוק (וא"ו שרוקה) וב"ה לא יודע עדיין, אבל למה לא להודיע במי המדובר? שיימינג וחרם מצד גילדת המאיירים יכולים רק להועיל לא? לא ברצינות, למה שלא נקרא לילדים הרעים בשמם? ומאז: "אה, אתם עיתון פלוני? מצטער. עפ"י הנחיות גילדת המאיירים אתם בהשעיה עד להודעה חדשה.."
אוחחח איזה עונג

מענדי בריל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מי אמר שזה כמו השכרת רכב? אולי זה כמו קניית בגד?
א. כי את הציורים שלך אי אפשר להשיג בכל בוטיק בן יומיים תוצרת סין.
ב. בבגדים גופא יש אוברול חמאס לדרדקים ויש חליפות של -מותג איטלקי שאנ'לא מכיר- ועולות הון

אולי מעניין אותך גם...