Visual Web Developer 2010 - מי מכיר?

• פותח הנושא Haim
  • פורסם בתאריך

Haim

משתמש צעיר
D I G I T A L
אני עובד עם VWD 2008 וזה די מספיק לי
האם מישהו ניסה את הגרסה של 2010 ?
יש סיבה לעבור?

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
שמעתי המלצות מאוד חיוביות, אאל"ט דני כץ הבטיח סקירה מקיפה עליו.

danielkatz

משתמש צעיר
D I G I T A L
תלוי מאוד מה אתה מחפש להרוויח

אתה שואל על VS2010, כשבעצם עבור בונה אתרים מדובר בכמה מוצרים:

1. הIDE של VS2010
הIDE תומך לאחור גם ב3.5 כך שניתן להמשיך לעבוד בו על פרויקטים קיימים. כמובן, נעשו הרבה שיפורים בחווית השימוש.

2. ASP.NET 4.0
כאן יש המון חדש! אבל כמובן, על מנת להשתמש בספריות החדשות, עליך קודם כל ללמוד את net 4.0. כלומר - זה לא רווח אוטומטי מהשדרוג, אלא פתיחה של אופקים חדשים.
אם תרצה להשקיע עיין בבלוג שלי ובבלוג של שלמה.

3. MS Sql Server 2008 R2
גם כאן לא חסר חידושים, אבל רובם יביאו תועלת למשתמשים מתקדמים בלבד. שכן linq2sql ודומיו לא מנצלים אפשרויות אלו.

בהצלחה

Haim

משתמש צעיר
D I G I T A L
בנתיים שאלתי איזה חבר שלי, שעובד כראש צוות פיתוח בחברה בהרצליה.
הוא אמר שכעיקרון הם התקינו VS2010 (כי צריך להתקדם),
אבל ה- Framework 4 עדיין קצת "רך" והוא מחכה שיתייצב.

danielkatz

משתמש צעיר
D I G I T A L
נכתב ע"י Haim;448876:
אבל ה- Framework 4 עדיין קצת "רך" והוא מחכה שיתייצב.

בלי לפגוע, אני חושב שזה קוד ל"זה נחמד, אבל אין לנו משאבים\כוח\זמן ללמוד אותו"...
הסיבה היא: לא היה מעולם מקרה שמירוסופט הייתה צריכה "לייצב" גרסה של .net framework. וגם במקרה הזה, העדכון הבא של הframework יהיה גרסה חדשה לגמרי של הnet. כלומר net 4.0. הוא סופי ולא נתון לשינויים.
(אני כמובן לא מתייחס למקרים בודדים [מאז השקת net 1.0.] של עדכוני אבטחה בעיקר לJIT שהופצו לאחר מעשה. כמות אפסית ביחס לכל מוצר אחר.)

כמובן שבגרסה הבאה של net. יהיו עוד שיפורים רבים וחשובים, אחד מהם אפילו הייתי מגדיר כשינוי פרדיגמה של ממש, אבל לא "ייצוב".

Haim

משתמש צעיר
D I G I T A L
נכתב ע"י danielkatz;448886:
לא היה מעולם מקרה שמירוסופט הייתה צריכה "לייצב" גרסה של .net framework.

מבלי לפגוע :) אין דבר כזה - תוכנה ללא באגים (ועוד של מיקרוסופט !). גם מערכות הפעלה של מיקרוסופט שהוקשעו מיליונים רבים בפיתוח שלהם כמו Windows ME התגלתה כפגומה והוסרה משימוש. (אני עוד זוכר סיפור כזה עם אחד מגירסאות DOS 6.x) גם מערכות טובות כמו XP זקוקות ל- Service Packs - וזה לא רק "שיפורים" - הרבה מזה - תיקון באגים רציניים.
אין שום סיבה להחליף מערכת הפעלה או סביבת עבודה בשביל להיות שפן ניסיונות.
כמו כן באתר הרשמי של MSDN בערך What's New in the .NET Framework 4
כתוב בפירוש:

If your application or component does not work after .NET Framework 4 is installed, please submit a bug on the Microsoft Connect Web site.

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
אני עובד על 2010
מגניב אותי שמובנה בה כבר ה JQUERY לחלוטין
יש עוד כמה פיצ'רים נחמדים, מדי פעם אני קורא ומשתמש בעוד תכונות חדשות

עדיין לא הסרתי את 2008, למרות שאני כבר פותח ועובד גם על פרוייקטים ישנים דרך ה 2010

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
אני עובד על 2010
מגניב אותי שמובנה בה כבר ה JQUERY לחלוטין
יש עוד כמה פיצ'רים נחמדים, מדי פעם אני קורא ומשתמש בעוד תכונות חדשות

עדיין לא הסרתי את 2008, למרות שאני כבר פותח ועובד גם על פרוייקטים ישנים דרך ה 2010

danielkatz

משתמש צעיר
D I G I T A L
נכתב ע"י Haim;449084:
מבלי לפגוע :) אין דבר כזה - תוכנה ללא באגים (ועוד של מיקרוסופט !). גם מערכות הפעלה של מיקרוסופט שהוקשעו מיליונים רבים בפיתוח שלהם כמו Windows ME התגלתה כפגומה והוסרה משימוש. (אני עוד זוכר סיפור כזה עם אחד מגירסאות DOS 6.x) גם מערכות טובות כמו XP זקוקות ל- Service Packs - וזה לא רק "שיפורים" - הרבה מזה - תיקון באגים רציניים.
אין שום סיבה להחליף מערכת הפעלה או סביבת עבודה בשביל להיות שפן ניסיונות.
כמו כן באתר הרשמי של MSDN בערך What's New in the .NET Framework 4
כתוב בפירוש:

If your application or component does not work after .NET Framework 4 is installed, please submit a bug on the Microsoft Connect Web site.

אמת. העניין הוא שNET. אינה תוכנה! הJIT שלה הוא תוכנה, גם הקומפיילר. אבל לא יותר מזה. עכשיו, הJIT מתפתח בצורה "לינארית" מאז גרסה 1.0 כלומר ללא שיכתובים רחבים. מכאן שבאגים בו סבירים בגרסה 4.0 באותה המידה כמו ב2.0 בדיוק. הקומפיילר הוא חלק מVS ולא לNET. עצמה.

כל שאר החלקים בNET. הם "ספריות" ש99% מהם פשוט לא יכולים להכיל שגיאות ע"פ הguidelines של בניית ספריות לNET. ובמיוחד ב4.0 בו הספריות החדשות מועשרות בCode Contracts כלומר מכונה הוכיחה שהם יעבדו בדיוק כמו שצפוי בכל המקרים. בערך כמו להגיד שב 1+1 ייתכן באג.

בנוסף, כמו שכתבתי שימוש בVS2010 ללא NET 4.0. לא מביא שום "חדשנות" אז ההסבר היחיד הוא כמו שכתבתי - הם לא באמת השתדרגו, זה רק משחק למראית עין.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  18  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה