התייעצות ADHD מאולץ?

מצב
הנושא נעול.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אגב, כל הדיון ההזוי הזה הדהים אותי!!!
אני יועצת חינוכית, לחלוטין לא מחזיקה מריטלין כשאין צורך ברור וחד משמעי.
אך שימו לב, פה שמענו חבר שציטט הורה לילד, מנקודת מבטו!!! (ואני לא מזלזלת).
ההורה לא ראה את הילד מתמודד בכיתה, בשיעור, בהפסקה, עם חברים...

שימי לב,
ההורים הביאו את אבחנת המומחה!
(שמן הסתם עבר גם על השאלונים שמילא המלמד)

קצרה

משתמש מקצוען
משפט כזה: הילד לא יכול לבוא ללמוד בלי ריטלין, הוא משפט לא חוקי. אסור לבית הספר להתנות לימודים של תלמיד בלקיחה של כדור כלשהו.

רק שמדובר בחיידר ולא בבית ספר אזורי ולכן הוא לא מחוייב להחזיק אצלו כל תלמיד
ושמורה לו הזכות לכל מיני התניות.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
רק שמדובר בחיידר ולא בבית ספר אזורי ולכן הוא לא מחוייב להחזיק אצלו כל תלמיד
ושמורה לו הזכות לכל מיני התניות.
לא חייב לקבל אבל אסור להרחיק על רקע תנאי כזה

אופססס ;)

משתמש מקצוען
לפעמים הבעיה היא שהילד פשוט חכם הרבה יותר מהילדים בכיתה שלו, קולט מהר יותר מהילדים בכיתה שלו, ויכול (כן, יש כאלה) גם להקשיב לרבה ולדעת את החומר וגם לעשות שמח. במילים אחרות-משמעמם לו. והריטלין רק עושה שלרבה יהיה יותר קל, לא שיוכל ללמוד טוב יותר.
אם הילד באמת חכם ויודע - אל תביאו לו רטלין !!!
הייתי ממליצה שיהיה עסוק אחר הצהריים/ערב במשהו שהוא אוהב וייתן לו את הסיפוק שלו, כך שבחיידר הוא ירגיש מסופק ולמרות שהוא לפעמים משתעמם הוא ידע שאחרי החיידר הוא עושה משהו בעל משמעות מבחינתו
(זה יכול להיות ללמוד גמרא ברמה יותר גבוהה, או ללמוד אנגלית או לא יודעת מה, מה שמתאים לכם).
אני תמיד מנסה לחשוב -עד כמה היה משתעמם הרב שך אם לא היו שולחים אותו לישיבה בגיל 7 והיה יושב במסגרת כמו החיידרים של היום (לא משווה לדור שלנו , אבל כן גם בדור שלנו יש חכמים מאד שצריכים יותר ממה שהחיידר מספק!).
כל מלה

אופססס ;)

משתמש מקצוען
מה עם מאבחן חרדי? יש דבר כזה. מאבחן חרדי מגיע מהעולם שלנו ויודע בדיוק מה הדרישות של מוסד חרדי, וחיידר במיוחד. מעניין מה אז יהיה למנהל לומר. (ולא רק מאבחן, יש היום הרבה סוגי מטפלים משלנו- הכי פשוט וטוב.)
מעניין...
פעם דיברתי עם אחד כזה על סיפור שהיה באיזה חיידר ושאלתי אותו מה הוא ממליץ לעשות
הוא אמר שצריך להיות חכם ולא צודק. ולצערנו ברוב המקרים זה רק להעביר את הילד חיידר או לחכות לרבה טוב בשנה הבאה...
וכן. נראה למישהו שלמפקח/ מנהל יש באמת את פניות הדעת שבעולם להתעסק עם כל ילד שיש איתו בעיה בכיתה?
ובכלל, אני לא רוצה להתערב לרבע'ס ולמנהלים מה לעשות בחיים.
אני הזדעזעתי מהסיפור הזה כששמעתי אותו כי נראה לי שילד בכיתה ב/ג/ד שמפריע ולשלוח אותו למנהל ולזמן את ההורים זה נשמע חיפוף מצד החיידר.
איפה כל הקורסים לחינוך שעברתם? לא לימדו אתכם איך להשליט משמעת? לא לימדו אתכם להתגבר על שטות של צוציק בן 8/9? אז מה לומדים בכל הקורסים של המחנכים????
אני בטוח לא יודע!
רגע, אולי באמת לא למדתם... אז אף ילד והורה לא צריך לסבול בגללכם (לסבול: לזמן את ההורים, לראות את הילד לא ממוצה).

אופססס ;)

משתמש מקצוען
לתשומת לב ולתועלת כולם:
בסיעתא דשמיא
לאחר שקראתי את האשכול של תחליף טבעי מאמא שלא יכלה לתת לבן שלה ריטלין, מכיוון שהנוירולוג לא אישר לה, ונותנת לו פיקסולין,
ניסיתי בעצמי ובמקום האטנט (שהוחלף מריטלין),
ואני רואה ניסים, הילד מספר מעצמו איך קל לו להקשיב, והיה קשה לי להאמין, אז הגעתי עם בעלי לאסיפת הורים, כדי לשמוע בעצמי מהרבה מה קורה, והוא אמר שהילד שלי יושב מרוכז בדיוק כמו עם תרופה כימיקלית. ממליצה לכולם.
אפשר להרחיב מה זה?

אופססס ;)

משתמש מקצוען
אגב, כל הדיון ההזוי הזה הדהים אותי!!!
אני יועצת חינוכית, לחלוטין לא מחזיקה מריטלין כשאין צורך ברור וחד משמעי.
אך שימו לב, פה שמענו חבר שציטט הורה לילד, מנקודת מבטו!!! (ואני לא מזלזלת).
ההורה לא ראה את הילד מתמודד בכיתה, בשיעור, בהפסקה, עם חברים...
ואז?
אבחון MOXO לא מספיק? מה כן? נוירולוג שהוא גם רופא התפתחותי שקרא את השאלון מורה זה לא מספיק?

אופססס ;)

משתמש מקצוען
ההבדל בין הבית לבית ספר הוא שמים וארץ..
החיידר לא מנסה להלעיט סתם ילדים בריטלין,
אם הוא כל כך נחרץ כנראה שיש סיבה.
הייתי ממליצה לתזמן הגעה של הורים לת"ת מבלי ידיעת הילד, להציץ מאנשהו ולראות תפקוד של שיעור אח"כ הם יהיו חכמים יותר.

לגבי שהילד כבוי כנראה המינון לא מתאים, יש לנסות מינון נמוך יותר
חולק ברשותך.
שמעתי על כמה הורים שמתלוננים שהחיידרים שולחים היום דבר ראשון לריטלין
לתזמן הורים זה 'קצת' לא ישים...

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
יכולה להמליץ על ד"ר חיים רינסקי, מאזור המרכז, פסיכאטר, פסיכולוג ונוירולוג בעל נסיון עצום בתחום הפרעות הקש"ר, ובקרב הציבור החרדי בפרט.
המלצות, אולם גם דיס - באישי.

נערך לאחרונה ב:

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לגבי שהילד כבוי כנראה המינון לא מתאים, יש לנסות מינון נמוך יותר
או גבוה יותר.

מינון חלקי, פעמים רבות הוא לא 'חצי הדרך' וחצי הפתרון, אלא עלול לגרום להיפך - להחמיר את הסמפטומים השליליים אותם באנו להכחיד.

ופעמים רבות - גם שינוי הסוג. [וגם בו - בדיקה במגוון המינונים].
יכול לקחת מעל שנה רק ההתאמה של הסוג והמינון.
נסיון ותעיה. זה שם המשחק.

נערך לאחרונה ב:
  • תודה
Reactions: y&m

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
ונותנת לו פיקסולין,

https://www.biogaya.co.il/פיקסולין-30-מ-ל-ננו-טבע.html

פיקסולין.jpg

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
אני נותנת ריטאלין לבני שהוא גבולי במוקסו, כי חשוב לי יותר הקשר שלו עם הרעבס והת"ת, התדמית החיובית שלו בחברה והפידבקים שמקבל כשמתנהל ברגיעה.

אז נכון שאפשר "להסתדר" איתו בשבתות וכו', אבל הרבה צריך "להסתדר" עם עוד 30 .

מנגד יש לי השנה בכיתה אחת 3 ילדות קש"ר שאינן מטופלות ואני על סף התמוטטות, נקודה.

וכבר כתבו מעלי: אל תהיה צודק, תהיה חכם.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה