עזרה 50 אנשים (נופש מאורגן)תקועים ברומניה-אחרי שפספסו את הטיסה

מצב
הנושא נעול.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אני מבינה את הצער ועגמת הנפש, אני מתקשה להבין את העליהום ושליפת הצפרניים האוטומטית.
מה, אצלכם הכל תמיד מתוכנן פיקס ואף פעם אבל אף פעם אף פעם לא גרמתם נזק לסביבתכם בלי שהתכוונתם?
אם אתם כאלו אני מקנאה בכם לגמרי.

ברור שיש תקלות שאינן בשליטה. השאלה מה עושים איתן הלאה.

למשל היה מצופה, שבמקומות המועטים שכן השיגו - ישלחו קודם כל את התינוקות עם אימותיהם. (אפילו בלי האבא ושאר הילדים).
שמישהו יערוך רישום מסודר של כל הנמצאים, ותהיה שקיפות מלאה - את מי מוציאים במקומות הראשונים, ומה הקריטריונים. (תינוקות, חולים שצריכים תרופות, אמהות שהשאירו בבית ילדים קטנים)
ולא שהקבוצה תראה 'פתאום' שכמה 'מיוחסים' נעלמו בעוד כל היתר תקועים.

הבהרה - אין לי מושג מה המצב שם, כותבת תיאורטית על סמך מה שהופיע פה באשכול.

*

לגבי כל היתר, מסכימה שהם לא מאוד מסכנים.
חם ברומניה? אהמ, לפני שבוע זה נחשב ל'נופש' ושילמתם עליו במיטב כספכם. אגב גם בירושלים חם זוועה.
אין מה לעשות? לכו תסתובבו בעיר בתח"צ ותשוויצו לכולם בתמונות יפות מנופי בוקרשט. בטוח יש שם מוזיאונים, קניונים, ומקומות שנעים לטייל בהם.
כלומר, ברור שהמצב נאכס ומעצבן, אבל זו עדיין לא אומללות מעוררת רחמים.

שניצל קריספ

משתמש רשום
פעם ראשונה מבקר בפרוג.
במילה אחת. הלם.
בשתי מילים. אני בשוק.
ולא, לא מהחברת תיירות שוודאי עושה כל מאמץ כדי להחזיר את "הלכודים" (מי שישמע) לארץ בשלום.
ולא מהאנשים האומללים שתקועים שם בחוסר אונים מטורף (מבין אותם לגמרי!!)
אני בהלם מאנ"שינו הידועים בדת ובחכמה, ברגישות והכלה המתבוססים בבוץ וברפש המילים ונותנים לעטם ומקלדתם לרוץ ע"פ השורות ללא מחשבה.
אמרו לי תפתח פרוג. מענין, חדש, אמין, איכותי.
אכן??

חיימקוש

משתמש מקצוען
ברור שיש תקלות שאינן בשליטה. השאלה מה עושים איתן הלאה.

למשל היה מצופה, שבמקומות המועטים שכן השיגו - ישלחו קודם כל את התינוקות עם אימותיהם. (אפילו בלי האבא ושאר הילדים).
שמישהו יערוך רישום מסודר של כל הנמצאים, ותהיה שקיפות מלאה - את מי מוציאים במקומות הראשונים, ומה הקריטריונים. (תינוקות, חולים שצריכים תרופות, אמהות שהשאירו בבית ילדים קטנים)

הבהרה - אין לי מושג מה המצב שם, כותבת תיאורטית על סמך מה שהופיע פה באשכול.

*

לגבי כל היתר, מסכימה שהם לא מאוד מסכנים.
חם ברומניה? אהמ, לפני שבוע זה נחשב ל'נופש' ושילמתם עליו במיטב כספכם. אגב גם בירושלים חם זוועה.
אין מה לעשות? לכו תסתובבו בעיר בתח"צ ותשוויצו לכולם בתמונות יפות מנופי בוקרשט. בטוח יש שם מוזיאונים, קניונים, ומקומות שנעים לטייל בהם.
כלומר, ברור שהמצב נאכס ומעצבן, אבל זו עדיין לא אומללות מעוררת רחמים.
הם היו בהרים שם נעים אכשיו הם בעיר

זריחות ושקיעות

משתמש פעיל
אישית - במקומם הייתי מנסה לעשות מהלימון לימונדה, כמובן במקביל להפעלת הלחץ על החברה.
כבר אתם בבוקרשט, וזה באמת מתסכל מאד, אתם מפסידים עבודה ולמודים והכל...אבל אולי בנתיים עד שיסתדר יהיה כיף להכיר עוד מקום? אפשר לטייל בבוקרשט בנחת, לעשות קניות, בטח יש שם איזה גן חיות נחמד...בכל עיר בארופה אפשר להעביר בכיף כמה ימים. גם אם לא יהיה מרתק ו'וואו' כמו בהרים, עדיין יכול להיות נחמד.
להישאר בחדר זה ממש חבל.

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית

הבנו שלא מתנערים ומנסים לעזור.
מה שכן, כשקראתי את הודעתך ואת מה שאת רואה כמצופה חייכתי אל עצמי בעגמימות ואמרתי, את חושבת שאת הנשים והתינוקות צריכים לשלוח קודם. אני חושבת שאת הנערים שמפסידים ישיבות, שלישית תחשוב שאת הבעלים העובדים. וכולנו בעצם צודקות, וזה הקושי, שכל אחד מתנהל לפי ההגיון שלו והשני מפרש זאת כהתעלמות או ככוונות לא טובות.
מעבר לכך, חשוב לזכור שבמצב כאוס אורך זמן להכנס להתנהלות מסודרת. [ואולי מהיום מארגני הנופשים יכתבו מראש תרחיש לכזה מצב]
גם בבית כשיש כאוס לילד הצווחן ניתן ראשון את המענה בשביל שנצליח לפעול בהמשך כראוי.
תמיד יהיו האנשים שילמדו מכך שצריך ללכת באלימות וכו' וזו הבחירה שלהם.
כל אחד והמסקנות שלו.
בכל אופן, אמרתי לזכותם פרק תהילים שישובו במהרה בריאים ושלמים.

נערך לאחרונה ב:

zahav1

משתמש מקצוען
כל מי שטס בתקופה האחרונה לחו"ל לוקח בחשבון טיסות שמתבטלות.
אז נכון שהיסטואציה כרגע היא לא טיסה שבוטלה אלא בלת"ם אחר. אבל באותה מידה יכלה להתבטל גם טיסה כמו שקרה לעשרות בתקופה האחרונה.
כשטסים לחו"ל תמיד לוקחים בחשבון אופציה כזו.
בהחלט לא נעים. ולא כיף לסיים כך את החופש. אבל התגובות חסרות פרופורציה. אף אחד לא תקע אותם בחדר נעול. או השאיר אותם ללון בשדה התעופה.
בטוחה שגם החברה עושה הכל בשביל לסיים את הענין הזה. אבל כנראה שלא הכל בשליטתה.

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
פה בארץ חום אימים....
ברור לי שלמרות הבאסה שלא תכננו, שיש נוסעים שדווקא נהנים מעוד ימי שהות במלון,
למרות שלא שילמו על זה מראש... ואופציות לטייל בערב בבוקרשט ללא תוספת תשלום..

מעצבן שלא תכננו, ולא התארגנו מראש, ויש כנראה כאלו שכן לחוץ להם לחזור ארצה בזמן,
אבל זו לא טרגדיה כמו שמתואר פה.

אלא מה, אנשים שמזמינים נופש מאורגן משלמים על זה הרבה ומצפים שהכל ידפוק כמו שצריך,
כי חייבים להם.. (ובצדק). אז אלו העצבים פה. בנוסף לאלו שתכננו דברים בארץ וחייבים לחזור מהר.
אבל אם לוקחים את המצב ונהנים ממנו- בלי קשר למה שהחברה חייבת לעשות- אז אפשר להנות,
ועוד להגיד תודה על תוספת נופש חינמית.. זה בקשר לנוסעים.

בקשר לחברה- הם אומרים שהם מתאמצים למצוא טיסות, ואנשים מעידים פה שיש עומסים גדולים,
וזה אומר שכנראה הם מוצאים פה 8 מקומות, ושם 10 מקומות, לכן לא יכולים לשלוח את כולם בבת אחת.
כך שמי שאומר שהכי חשוב לו לחזור מהר- הם מכניסים אותו קודם.
האם אפשר לדרוש מהם להביא טיסה פרטית בשביל זה? זה כבר נידון.
(כמו שסנפרוסט לא יביאו לי פיצוי של מיליון שקל אם מצאתי שבלול.. הם כן יפצו בסכום יחסי.
אמור להיות איזה מימד מסויים ביחס לעלויות,
ולא בטוח שמצופה מהם להוציא מטוס פרטי, כי זה לא יחסי לתשלום של הנוסעים מראש).

השאלה היא רק איך החברה מתייחסת בשטח לאנשים.
האם הם מראים את המאמצים להחזיר אותם הביתה מהר ומראים רצינות ומקשיבים,
או שסוגרים את החלון בבודקה ולא מסכימים לשמוע תלונות כי אין להם כח,
או עונים בצורה לא ברורה, ואז יש עוד סיבה לעצבים..

מנאלו

משתמש פעיל
אנשים אוהבים להתלונן, לעשות רעש ולהפיל אחריות על אחרים- זה הכי קל!
אנשים ששם- תשבו רגע ותחשבו- יש מישהו שמנהל את העולם, הוא זה שקבע שתיהיו באוטובוס שנתקע ולא באוטובוס שהספיק את הטיסה.
הוא זה שקבע לכם להישאר ברומניה עד ליום חמישי. נקודה.
יהפכו החברה את כל העולם, יעשו כל מאמץ להחזיר אתכם וכו'.
אך מה שנגזר- נגזר!!!
נשמע שהחברה לא מתנערת, אלא מנסה למצוא פתרונות.
מי שטס- יודע כמה קשה להשיג טיסות ברגע האחרון- כמובן לכזו כמות של אנשים.
תקבלו את הדין באהבה- זה לא החברה, זה אבא מלמעלה.
ואני באופן אישי- בחיים לא הייתי קובעת לעצמי טיסה חזור יום קודם תחילת הזמן, הלימודים, העבודה.
למה החברה צריכה לקחת בחשבון מראש כל תקלה- ואתם לא לקחתם על עצמכם טיפת אחריות וקבעתם טיסה מינימום ליום חמישי שעבר???

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה