עיצוב פנים 2 חדרים נפרדים או חדר מתוך חדר?

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
הייתי מעבירה את השולחן של החדר האמצעי צמוד לארון מול הדלת, את החדרון משנה לחדר שירות נורמלי, מכונת כביסה על כל המשתמע מכך בפרוזדור ברוחב 80 לא ממש מציאותי, איפה ארגזי כביסה/קרש גיהוץ וכו'?

מירי סלומון

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אני הייתי מעבירה את החדר שינה לממ"ד ובחדר שלידו את היחידת הורים + חדר עבודה / חדר ארונות (בהנחה שהחדר עבודה מיועד להורים בלבד ולא לביקורי לקוחות)
אי אפשר לפתוח דלת בממ"ד
איך נכנסים ליחידת הורים?
פשוט אישית הפריע לי שהחדר שינה בכניסה לבית, והיחידת הורים זמינה יותר מהשירותי אורחים.
למה השירותים זמינים יותר?
אם יש דלת לפני המבואה של החדר.

שנכנסים אליו מהמטבח. (איפה תולים כביסה? אין מייבש? מכונה באמצע הבית וגובלת בקיר של חדר ילדים זה אומר שא"א להפעיל מכונה באמצע הלילה בגלל הרעש)
איך מעבירים את הכביסה?
דרך המטבח?
מטיילים בכל הבית?
אהבתי שמהאמבטיה ישר לכביסה.

הייתי מעבירה את השולחן של החדר האמצעי צמוד לארון מול הדלת, את החדרון משנה לחדר שירות נורמלי, מכונת כביסה על כל המשתמע מכך בפרוזדור ברוחב 80 לא ממש מציאותי, איפה ארגזי כביסה/קרש גיהוץ וכו'?
אני לא רואה צורךבחדר כביסה יעודי...אני נגד אגירת כביסה. יש לי היום 6 סלסלאות 50 ס"מ רוחב 2 לצבעוני, 2 לכהה ו2 ללבן הכל יחד בגובה 1.6מטר זה עונה על צרכיי היום ולא רואה צורך לשנות. אוסיף שם סלסלה לחומרי כביסה\מגהץ , או כמו היום שהם מונחים לי על המייבש שעל המכונה.
הנישה לכביסה 110, 60 למכונות, כביסה ומעל מייבש ו 50 לארון כביסה ולפי התוכנית נשאר לי עוד חרך לשולחן גיהוץ.

נערך לאחרונה ב:

byy

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לא שאלת על זה אבל מפריע לי השרותי אורחים שהכניסה אליהם רחוקה מהשטח של האורחים (הסלון) וזה לוקח קצת מהפרטיות של בני הבית. הייתי מסובבת את הארון לכיוון הפרוזדור ואת הכניסה לשרותים מהצד של הארון
אגב. הדירה מנוצלת בחכמה, נפלא ממש, עד הסנטימטר האחרון.

נערך לאחרונה ב:

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני לא רואה צורךבחדר כביסה יעודי...
הנישה לכביסה 110, 60 למכונות, כביסה ומעל מייבש ו 50 לארון כביסה
קרש גיהוץ סגור בארון איפשהו...
וכל זה בפרוזדור של 80? אם רוצים להכניס מכונה א"א בו זמנית גם לעבור בפרוזדור. לדעתי מאוד מסרבל את האיזור הזה

מירי סלומון

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
וכל זה בפרוזדור של 80? אם רוצים להכניס מכונה א"א בו זמנית גם לעבור בפרוזדור. לדעתי מאוד מסרבל את האיזור הזה בחלק הזה לא רואה בעיה, הכביסה אצלי ממוינת במיידי, כל ילדה יודעת היכן היא מניחה את הכביסה המלוכלכת... בקיצער ההתעסקות אצלי עם הכביסה היא דיי מנימלית ומיידית.
אני כן מסכימה לדעת רוב החברות שהפרוזדור 80 ס"מ ייתן קצת תחושת מחנק שוקלת להגדיל ל90 ס"מ.

וכל זה בפרוזדור של 80? אם רוצים להכניס מכונה א"א בו זמנית גם לעבור בפרוזדור. לדעתי מאוד מסרבל את האיזור הזה
זה נכון שבזמן הטיפול בכביסה הפרוזדור חסום. אבל אצלי זה עניין של חצי דקה, ה'עסק' שם דיי דופק וממוין מראש. כך שלא רואה בעיה עם החסימה של הפרוזדור.
עד היום הכביסה הייתה חלק מהאמבטיה+שירותים יחידים שהיו לי בבית וזה לא הפריע, בד"כ מפעילים מכונה עם טיימר ללפנות בוקר, מכניסים למייבש\תולים....
פרוזדור 90 וגם מטר לא יפתור את הבעיה הזו, מה שכן בהחלט חושבת להקשיב לעצת רוב 'חכמות' הפורום ולהגדיל ל90 ס"מ בשביל התחושה, למרות שתחילת הפרוזדור היכן שהנישה לנט''י ליד חדר 1 אמורה קצת 'לפתוח.'

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
זה נכון שבזמן הטיפול בכביסה הפרוזדור חסום. אבל אצלי זה עניין של חצי דקה, ה'עסק' שם דיי דופק וממוין מראש. כך שלא רואה בעיה עם החסימה של הפרוזדור.
עד היום הכביסה הייתה חלק מהאמבטיה+שירותים יחידים שהיו לי בבית וזה לא הפריע, בד"כ מפעילים מכונה עם טיימר ללפנות בוקר, מכניסים למייבש\תולים....
פרוזדור 90 וגם מטר לא יפתור את הבעיה הזו, מה שכן בהחלט חושבת להקשיב לעצת רוב 'חכמות' הפורום ולהגדיל ל90 ס"מ בשביל התחושה, למרות שתחילת הפרוזדור היכן שהנישה לנט''י ליד חדר 1 אמורה קצת 'לפתוח.'
את מכירה אותך ואת הצרכים שלך יותר טוב מכולנו ואם לא יפריע לך הרעיון של המכונה בפרוזדור לכי על זה, אני אישית הייתי עושה הכנה לצנרת בחדרון למקרה שבהמשך החיים כן ארצה חדר שירות בגודל מלא

ערסל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני לא יודעת אם כוונתך לאורחים בעתיד, כלומר נשואים
או אורחים שכבר עכשיו יש להם ילדים גדולים שצריכים בשבילם 2 חדרי אירוח

בשתי המקרים יש מצב שזה לא יהיה נח כשהחדר אחד מתוך השני
בראשון - ייקח עוד הרבה זמן עד שתגיעו לשלב בו החדר הנוסף ישמש אותם
בינתיים, לא תוכלו לארח 2 זוגות יחד, כי החדרים לא נפרדים
בשני - גם לא תוכלו לארח 2 משפחות של אורחים יחד מאותה סיבה
את הילדים הגדולים של האורחים אפשר להשכיב גם בסלון או בחדר עבודה וכ"ו

עוד משהו
מניסיון וממה שאני רואה
ילדים לא אוהבים לשחק בחדר שכ"כ רחוק ממרכז הבית
ואם הם כבר כן משחקים שם, לא נראה לי שמה שימנע מהם יהיה הקיר

מתוכנתת

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אי אפשר לפתוח דלת בממ"ד
איך נכנסים ליחידת הורים?
עושים דלת חיצונית הזזה או אקורדיון משם יש כניסה ליחידת הורים וכניסה לחדר שינה, מפריד מאד גם מבחינת ריחות ורעש. מאד מקובל היום

למה השירותים זמינים יותר?
אם יש דלת לפני המבואה של החדר.
הכניסה לשירותי אורחים היא ממש להיכנס לתוך הבית, סיבוב לבפנים
השירותים של החדר שינה הרבה יותר זמינים מבחינת מיקום
לא חושבת שתמיד החדר שינה סגור... אבל זה כבר עניין אישי אם נעים שהחדר שינה בתחילת הבית ומסתובבים בו הרבה.

לגבי הכביסה את צודקת שהרבה יותר נוח שישירות מהאמבטיה ישר לכביסה
השאלה איפה את מתחזקת את הכביסה המלולכלת ואיפה את ממיינת את הכביסה, טכנית מבחינת שטח עבודה
וגם הרעש של המכונה במרכז הבית, לא מפריע לך? כנ"ל המייבש, זה ממש רעש חזק

מירי סלומון

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
בינתיים, לא תוכלו לארח 2 זוגות יחד, כי החדרים לא נפרדים
יש 2.5 חדרים סגורים.

בשני - גם לא תוכלו לארח 2 משפחות של אורחים יחד מאותה סיבה
הורים - חדרים סגורים.
אפשרי כל הילדים יחד בפתוח.
השאלה איפה את מתחזקת את הכביסה המלולכלת ואיפה את ממיינת את הכביסה, טכנית מבחינת שטח עבודה
הילדים שמים כל דבר במקום...

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
סיבה נוספת לשקול להרחיב מסדרון ל90 ואפילו מטר היא שיהיה קשה מאד עד אולי בלתי אפשרי להכניס ריהוט בזווית לחדר ממ"ד.
והרעיון של לקחת את הממ"ד + החדר הצמוד ליחידת הורים + חדר עבודה נשמע ממש שווה בדיקה

בחן ובחסד

משתמש מקצוען
הורים - חדרים סגורים.
אפשרי כל הילדים יחד בפתוח.
אני עשיתי משהו כזה (יש לי חדר ילדים נוסף בנפרד), ומתחרטת ממש- לא שימושי, לא מוצלח וממש לא יעיל.
יש משהו נעים לילדים שיש להם 2 חדרים גדולים ומשותפים בלי הפרדה, אבל בשבילי כאמא זה ממש לא פרקטי.
אם זה בשעת ההשכבה ש-2 תושבי החדרים חוגגים יחד, ואין לי אפשרות הפרדה ביניהם.
אם זה הבלגן שבגלל הצורה והמבנה הפתוח- פחות תחום ויש פחות שליטה על הנעשה
ובאירוח במיוחד- בגלל המבנה הזה אני הרבה פחות מארחת מאשר קודם. גם כשהזוג הנוסף ישן בחדר הנפרד, יש בנים ובנות משתי המשפחות ולא מתאים משלב מסוים שישנו זה ליד זה- גם אם לא ממש באותו חדר.
ולישון משפחה אחת ב-2 החדרים הפתוחים זה גם לא ממש אידיאלי, כי הרבה חפצים שימושיים ממוקמים שם וצריך להוציא הכל קודם בשביל לא להפריע.
אנחנו עושים עכשיו שיפוצים וזה אחד מהדברים הראשונים שאני הולכת לשנות...

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אני עשיתי משהו כזה (יש לי חדר ילדים נוסף בנפרד), ומתחרטת ממש- לא שימושי, לא מוצלח וממש לא יעיל.
יש משהו נעים לילדים שיש להם 2 חדרים גדולים ומשותפים בלי הפרדה, אבל בשבילי כאמא זה ממש לא פרקטי.
אם זה בשעת ההשכבה ש-2 תושבי החדרים חוגגים יחד, ואין לי אפשרות הפרדה ביניהם.
אם זה הבלגן שבגלל הצורה והמבנה הפתוח- פחות תחום ויש פחות שליטה על הנעשה
ובאירוח במיוחד- בגלל המבנה הזה אני הרבה פחות מארחת מאשר קודם. גם כשהזוג הנוסף ישן בחדר הנפרד, יש בנים ובנות משתי המשפחות ולא מתאים משלב מסוים שישנו זה ליד זה- גם אם לא ממש באותו חדר.
ולישון משפחה אחת ב-2 החדרים הפתוחים זה גם לא ממש אידיאלי, כי הרבה חפצים שימושיים ממוקמים שם וצריך להוציא הכל קודם בשביל לא להפריע.
אנחנו עושים עכשיו שיפוצים וזה אחד מהדברים הראשונים שאני הולכת לשנות...
נראה לי שכל החסרונות שכתבת לא אמורים להיות לה.
בחדר החיצוני לא אמורים לישון בכלל באופן קבוע, רק בחדר הפנימי.
כשהיא תארח רק הילדים של האורחים ישנו בחדר החיצוני, והילדים שלה בחדרים האחרים בבית: החצי חדר והחדר ילדים הנוסף.

ערסל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
ממה שאני מבינה, זה לא ממש משנה כרגע מי ישן בכל חדר באופן קבוע
אלא הבעיה העיקרית היא הרגשת המחנק
כי אם לא, אפשר פשוט לעשות דלת נוספת שתסגור את 2 החדרים כיחידה בפני עצמם
גם כשיש שם קיר ודלת לכל חדר
לא?

ערסל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לגבי הפרוזדור
אני גם חושבת ש80 ס"מ באורך כזה מידי צר
גם במראה ובהרגשה, וגם בפועל במעבר שאמור לשמש את כל החדרים הפנימיים, כולל כביסה ואמבטיה

הייתי מציעה אולי להזיז את האמבטיה והשירותים ב20 ס"מ על חשבון הסלון שדי רחב
כך זה לא יפגע בחדר שגם כך צר
והמסדרון יהיה רחב יותר ונעים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה