שוק ההון 150 אלף שקל: חושב להשקיע בנאסדק. איך לקדם הלאה?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אפשר להסביר. מה זה השקעה דרך חוזה, ואיך הוא משפיע הלכתית?

אפשר להרחיב?
חוזה החלפה זה בערך כך:
בית ההשקעות לא מחזיק במניות
אלא נותן את הכסף לבנקים
ובתמורה מקבל מהבנקים התחייבות לשלם את תשואת המדד
הבנק קונה בכסף תיק השקעות (בדרך כלל זהה למדד אבל עם ניסיון תזמון קצת פחות ממניה כזאת וקצת יותר ממניה אחרת וכן על זה הדרך.)
את תיק ההשקעות מקבל בית ההשקעות בפיקדון.

גם הבנק וגם בית ההשקעות מקבל דמי ניהול
בקרן הספציפית מדובר על
0.05% לבית ההשקעות
0.04% לבנק

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אז מי שיש לו אזרחות כפולה, אין לו שום דרך להנצל ממיסוי נומינלי? הוא קירח מכאן ומכאן?
המיסוי תמיד ריאלי
השאלה מהו ריאלי
יש ריאלי של ניכוי השינוי בדולר
ויש ריאלי של ניכוי אינפלציה.

אזרח אמריקאי יכול גם לנהל תיק השקעות בבנק ישראלי
או לנהל באינטראקטיב ולפני מכירה לנייד לבנק ולמכור בישראל.

סלום

משתמש פעיל
אין מי שאוסר בקרנות כאלה.
המשקיע בפועל לא בעלים על אף מניה.
נכון ולא נכון
לא נכון אני מכיר הרבה רבנים שאוסרים בעיקר מבית מדרשו של הגרנ"ק
נכון שהתשואה מושגת לא ע"י המניות עצמם אלא ע"י חוזים אבל הקרן חייבת להחזיק נכסים נוספים (כנגד החוזים) וחלק מהחברות מחזיקים או אגח או מניות אחרות שעלולות להיות כרוכות באיסורים שונים (אינווסקו בסנופי נראה לי מחזיקים מניות)

ה. שלמה

משתמש פעיל
יש לי גם אזרחות אמריקאי. הבנתי שזה מחייב אותי לקנות בIB ,
עכשיו ראיתי את האשכול, אל תקנה קרנות איריות זה PFIC. ראה פה:
אם כבר קנית, עדיף לך למכור ולקנות משהו אמריקאי
הבעייה היא שבגלל שכולם ככה חושבים זה כבר מתומחר.
כמה זמן קדימה השוק יכול להיות מתומחר? האם זה שעוד 10 שנים זה יכול להשיא 400% במקום 300% במדד אחר האם המחיר יעלה כבר עכשיו ב 25% וימחוק את הפער? גם אם כן, עד מתי? 50 שנה? 100 שנה? הרי העליה הקבועה במניות ערך זה משהו שלא ניתן לתמחר?? להבנתי הדלה..

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
כמה זמן קדימה השוק יכול להיות מתומחר? האם זה שעוד 10 שנים זה יכול להשיא 400% במקום 300% במדד אחר האם המחיר יעלה כבר עכשיו ב 25% וימחוק את הפער? גם אם כן, עד מתי? 50 שנה? 100 שנה? הרי העליה הקבועה במניות ערך זה משהו שלא ניתן לתמחר?? להבנתי הדלה..
יש מכפיל רווח.

ה. שלמה

משתמש פעיל
יש מכפיל רווח.
נניח שיש לי 2 מניות האחת עולה מאה והרויחה 10% = 10 ש"ח מכפיל הרווח שלה הוא 10, השניה הרויחה 15% מכפיל הרווח שלה הוא 7.5 גם אם היא תעלה עקב כך ל150 ומכפיל הרווח יחזור ל 10 עדיין אני ארויח יותר לטווח הארוך, בגלל שאני מחזיק בה לטווח ארוך, אז איך השוק מתמחר את הטווח הארוך?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
נניח שיש לי 2 מניות האחת עולה מאה והרויחה 10% = 10 ש"ח מכפיל הרווח שלה הוא 10, השניה הרויחה 15% מכפיל הרווח שלה הוא 7.5 גם אם היא תעלה עקב כך ל150 ומכפיל הרווח יחזור ל 10 עדיין אני ארויח יותר לטווח הארוך, בגלל שאני מחזיק בה לטווח ארוך, אז איך השוק מתמחר את הטווח הארוך?
היא תעלה יותר מ150 ש"ח עם מכפיל רווח גבוה יותר.

ה. שלמה

משתמש פעיל
היא תעלה יותר מ150 ש"ח עם מכפיל רווח גבוה יותר.
עכשיו תסביר מדוע השקעת ערך בסקטור שוה יותר כדוגמת טכנולוגיה, או בשוק טוב יותר, כדוגמת השוק האמריקאי, הניבה יותר תשואה, גם לאחר שהיה ידוע לכל המשקיעים התועלת בהשקעה זו, איפה טעו המשקיעים? והאם הם אמורים להמשיך לתמחר בצורה שגויה?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
עכשיו תסביר מדוע השקעת ערך בסקטור שוה יותר כדוגמת טכנולוגיה, או בשוק טוב יותר, כדוגמת השוק האמריקאי, הניבה יותר תשואה, גם לאחר שהיה ידוע לכל המשקיעים התועלת בהשקעה זו, איפה טעו המשקיעים? והאם הם אמורים להמשיך לתמחר בצורה שגויה?
תראה בויקיפדיה שיש 3 ההגדרות לשוק יעיל.
לפי כל הגדרה צריך ליישב באופן אחר.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  23  פעמים

לוח מודעות

למעלה