תת פעילות בלוטת התריס. הבו פתרון - דחוף!

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כבר שנתיים אני סובלת מתת פעילות בלוטת התריס, ולוקחת כדורים כדי להתאזן.
הבעיה היא שמידי כמה חודשים אני מאבדת איזון, ושוב מתחילים תופעות הלוואי:
כאבי ראש חזקים - עד כדי חוסר תפקוד, חולשה, חרדות, השמנה פתאומית, והרגשה פיזית[לא נפשית!] של דעיכה!!
אני כבר נואשת ולא יודעת מה לעשות.
אם יש מישהו שהתנסה או מכיר פתרון [טבעי/אלטרנטיבי וכדו'] שיחזיר את הפעילות לבלוטה, אודה לכם מאוד!

קול-התור

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
דיקור סיני + דיאטה סינית מתאימה. יש ב"מגן" בירושלים רופאה מומחית בתחום. תנסי. בהצלחה.

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מה זה 'מגן'? של הניה?

קשקוש10

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
היתה עכשיו איזה פרשיה עם האלטרוקסין, הם שינו משהו ביצור וזה גרם להרבה אנשים חוסר איזון, אולי זה מה שגרם אצלך לבעיה.
תבררי עם רופא טוב, האם יש צורך שתחליפי את התרופה לתחליף שלה. הם פרסמו את זה.

סופרת

משתמש צעיר
טיפול טבעי לא אמור לפתור את הבעיה, אלא אולי להקל עם הסימפטומים. אבל זה שהסימפטומים יירגעו בחלקם - לא יסדר את הגורם האמיתי לבעיה.

בלוטת התריס צריכה את גיבוי האלטרוקסין כדי להשלים את החסר של הורמון הטירוקסין, שאינו מופרש בכמות שאמור להיות. כשיש חסר, הרבה מערכות בגוף מושפעות מהחסר הזה.
את כנראה מקבלת כרגע את המינון הלא נכון, וזה בנוסף לחלופה של האלטרוקסין שהיו איתה בעיות, כי על הרבה מהנוטלים אותה היא לא השפיעה כמו שצריך.

תהיי במעקב קבוע אצל רופא המשפחה שלך (לאנדוקרינולוג קשה בד"כ להשיג תורים מיידיים). פעם בשישה שבועות תערכי בדיקת דם כדי לוודא שהמינון טוב יותר ושהוא מתחיל להשפיע. אין טעם לערוך בדיקת דם במרווחים קצרים יותר, כי רק אחרי כשישה שבועות מאז שינוי המינון זה ייראה בבירור בבדיקת הדם.

תקבעי תור גם לאנדוקרינולוג, כדי שיבדוק אותך בצורה מעמיקה יותר.

gilag1

משתמש צעיר
סתם שאלה זה כשיש בעיה בבלוטת התריס זה משמין אפילו אם כמעט לא אוכלים ?והאם זה הקרין לך לגב?וכן אם הרגשת מין חנק בבטן תחושה של
מענין אותי תודה

קול-התור

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בעיקר הרגשה של עייפות, כבדות ברגליים ובידיים, יובש בעיניים, צרידות, עצירות.

מיה יצחקי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
למי שיש בעיה של תת אין כל פתרון כמעט
זה מחסור ביוד בהרומון שנמצא בבלוטה (לכן יש מאכלים שהם טובים שמכילים יוד צריך לשאול רופא)
יש כאלה שאומרים שאצות ים עוזרות.
כעיקרון זה הורמון האחראי על חילוף חומרים בגוף ועוד כמה דברים ולכן כשאין איזון זרימת הדם לא טובה, חיולוף חומרים איטי וגורם להשמנה גם אם לא אוכלים הרבה ולפעמים גם פעילות גופנית לא עוזרת לרדת ומצב כללי של חולשה (כל עוד הגוף לא מאוזן)

וכמו שסופרת אמרה רופא מומחה הוא העיקרי שקובע ומאבחן רופא משפחה יכול להמשיך במעקב תמידי ומי שרוצה יכול להוסיף רפואה משלימה זה אף פעם לא יהיה במקום

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י gilag1;662120:
סתם שאלה זה כשיש בעיה בבלוטת התריס זה משמין אפילו אם כמעט לא אוכלים ?והאם זה הקרין לך לגב?וכן אם הרגשת מין חנק בבטן תחושה של
מענין אותי תודה
בד"כ אני אוכלת בגבול, ושומרת על משקל קבוע, כלומר, לא עולה ולא יורדת, אבל כשאני מאבדת את האיזון, ההשמנה מגיעה בצורה פתאומית ומהירה. [תוך שבועיים נראיתי כמו בחודש שישי...]
יש לי כאבי גב, ולא חשבתי לרגע שיש קשר לדבר...
כן, גם תחושה של חנק, כאילו מישהו סוגר לי חגורה על הריאות לאט לאט, עד שמאד קשה לנשום! התחושה היא שאי אפשר לעשות נשימה עמוקה. כאילו הריאות לא יכולות להתמלאות לגמרי, וזה מאוד[!!] מעייף.

סופרת

משתמש צעיר
נכתב ע"י נני5;662219:
בד"כ אני אוכלת בגבול, ושומרת על משקל קבוע, כלומר, לא עולה ולא יורדת, אבל כשאני מאבדת את האיזון, ההשמנה מגיעה בצורה פתאומית ומהירה. [תוך שבועיים נראיתי כמו בחודש שישי...]
יש לי כאבי גב, ולא חשבתי לרגע שיש קשר לדבר...
כן, גם תחושה של חנק, כאילו מישהו סוגר לי חגורה על הריאות לאט לאט, עד שמאד קשה לנשום! התחושה היא שאי אפשר לעשות נשימה עמוקה. כאילו הריאות לא יכולות להתמלאות לגמרי, וזה מאוד[!!] מעייף.

כשמאבדים את האיזון באמת ההשמנה נראית לעין מהר מאד.
הסימפטומים עוברים כשבוע-שבועיים אחרי שמסדרים את המינון.
לא ראיתי בשום מקום קשר בין תת פעילות לכאבי גב. תחושת הקושי בנשימה לענ"ד קשורה לחולשה. כמו שבשעת חולשה קשה לעשות הרבה פעולות כמו להרים משהו קצת כבד - גם הנשימה נעשית קשה יותר. כללית, אחד הסימנים של תת פעילות הוא דופק איטי שמשפיע גם הוא על התחושה שקשה לנשום עמוק.

סופרת

משתמש צעיר
נכתב ע"י מיה יצחקי;662207:
למי שיש בעיה של תת אין כל פתרון כמעט
זה מחסור ביוד בהרומון שנמצא בבלוטה (לכן יש מאכלים שהם טובים שמכילים יוד צריך לשאול רופא)
יש כאלה שאומרים שאצות ים עוזרות.
כעיקרון זה הורמון האחראי על חילוף חומרים בגוף ועוד כמה דברים ולכן כשאין איזון זרימת הדם לא טובה, חיולוף חומרים איטי וגורם להשמנה גם אם לא אוכלים הרבה ולפעמים גם פעילות גופנית לא עוזרת לרדת ומצב כללי של חולשה (כל עוד הגוף לא מאוזן)

וכמו שסופרת אמרה רופא מומחה הוא העיקרי שקובע ומאבחן רופא משפחה יכול להמשיך במעקב תמידי ומי שרוצה יכול להוסיף רפואה משלימה זה אף פעם לא יהיה במקום

צריך להפריד בין תת-פעילות ובין יתר-פעילות.
'השימוטו' – זוהי תת-פעילות של הבלוטה, שבה הגוף מייצר נוגדנים נגד מרכיבים שלו עצמו, ואלו הורסים את מבנה הבלוטה ופוגמים בתפקודה. הם מפחיתים את כמות הורמון ה – TSH, וכך נוצרת תת-פעילות.
הסימפטומים המוקדמים לתת-פעילות: עייפות, אי סבילות לקור, דיכאון, עצירות, כאבי מפרקים, ציפורניים דקות ושבירות, שיער דק ושביר, חיוורון, עור יבש, חוסר תאבון ולעומתו עודף משקל, קצב לב איטי (אם באופן נורמלי הדופק נע בין 70 ל–80 פעימות לדקה, הרי שכאן יש כ- 60 פעימות לדקה), הפרעות בשינה, כולסטרול גבוה, לעיתים אף ניכרת הגדלה של הבלוטה. סימפטומים מאוחרים: דיבור איטי, קול עמוק יותר, עור יבש ומנופח בפנים, טמפרטורת גוף נמוכה.

'גרייבס' – פעילות-יתר של בלוטת התריס, מצב שבו הגוף מייצר חומר שמפעיל את בלוטת התריס יתר על המידה באופן עצמאי, כלומר, הבלוטה אינה כפופה ל – TSH שתפקידו לשמור על פעילות מאוזנת.

הסימפטומים הנפוצים: דופק מהיר, לחץ דם גבוה, רגישות לחום, הזעה מופרזת, משקל ירוד (גם כאשר מעלים את הצריכה הקלורית), עצבנות, הפרעות בשינה, עייפות, היפראקטיביות, הפרעות בקצב הלב, הקאות, שלשול, לעיתים רעד בידיים ואף עיניים בולטות מהרגיל.

היוד שאת מדברת עליו קשור ליתר פעילות, ולא לתת פעילות.
אחת מצורות הטיפול ביתר-פעילות של הבלוטה היא באמצעות נטילת יוד רדיו-אקטיבי שהורס את התאים המפרישים את עודף ההורמונים.

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אצלי זה אכן מחלת 'השימוטו', שזה אומר כדורים לכל החיים.
שמעתי פעם שבעיות בבלוטת התריס מגיעים מלחץ נפשי, השאלה היא אם יש טיפול
לנטרל את הלחץ הנפשי/להירגע כדי שהבלוטה תחזור לעבוד כסידרה.
או שהמצב אבוד, וברגע שמתחילים בעיות, אז אין דרך חזור?

סופרת

משתמש צעיר
נכתב ע"י נני5;662250:
אצלי זה אכן מחלת 'השימוטו', שזה אומר כדורים לכל החיים.
שמעתי פעם שבעיות בבלוטת התריס מגיעים מלחץ נפשי, השאלה היא אם יש טיפול
לנטרל את הלחץ הנפשי/להירגע כדי שהבלוטה תחזור לעבוד כסידרה.
או שהמצב אבוד, וברגע שמתחילים בעיות, אז אין דרך חזור?

"כדורים לכל החיים" זה באמת נשמע מפחיד, אבל תזכרי שאלו כדורים שאין להם שום תופעת לואי. לרוב המוחץ של התרופות יש תופעות לואי, החל מתופעות לא נעימות וכלה בתופעות קשות.
בעיות בבלוטת התריס לא יכולות להגיע מלחץ נפשי, זו בעיה פיזיולוגית לגמרי.
בהחלט קיימים מצבים שתת הפעילות היא זמנית, כמו אחרי לידה או אחרי דלקת תת חריפה. אבל דלקת תת חריפה מלווה גם בכאבים עזים בצוואר, בשקיעת דם ובחום גבוה.
יש הרבה מקרים שבהם תת-פעילות או פעילות-יתר של הבלוטה הם דלקות חולפות, אבל יש סיכויים רבים שאחרי לידה נוספת הם יחזרו.
למנוע את הופעת הדלקת בשנית – אי אפשר, אבל מי שחווה את תת הפעילות בבלוטת התריס, מן הסתם ידע לזהות את הסימנים ולטפל מיד.

פיקצר פרפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים

היוד שאת מדברת עליו קשור ליתר פעילות, ולא לתת פעילות.
אחת מצורות הטיפול ביתר-פעילות של הבלוטה היא באמצעות נטילת יוד רדיו-אקטיבי שהורס את התאים המפרישים את עודף ההורמונים.
[/QUOTE]

ללא קשר לטיפול הרדיואקטיבי. בלוטת הטריס מפרישה יוד לגוף. כשיש תת פעילות חסר יוד.
לכן כדאי לאכול מוצרי מזון שיש בהם יוד. כגון דגים. או לקחת תוספי מזון כשמן דגים, וכדו'.
כשיש פילות יתר של בלוטת הטריס, קיים יותר מידי יוד בגוף. ואז יהיה "מסוכן מאוד" לקחת שמן דגים ולהוסיף עוד יוד לגוף.

הידע שלי בנושא הוא מאימי שסבלה מפעילות יתר של בלוטת הטריס. בזמנו היא ניסתה כל מיני שיטות אלטרנטיביות. ואז היא הגיע לרפלקסולוגיה "שריפא לה לגמרי" את בלוטת הטריס. והיא היתה כמה שנים טובות ללא שום כדור.
ואז זה חזר לה אחרי לידה טראומטית במיוחד.
אז היא כבר עשתה את הטיפול הרדיואקטיבי שהורס לגמרי את בלוטת הטריס. וכיום היא לוקחת יום יום את האלטרוקסין.

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
סופרת, נשמע שאת יודעת על מה את מדברת, אם יש לך נסיון אישי בנושא, האם ניסית משהו טבעי/אלטרנטיבי?

אם זה היה רק 'כדורים לכל החיים', מילא.
הבעיה היא שכל כמה חודשים ולפחות פעם בחצי שנה, אני מאבדת איזון, ואז מתחיל הסיוט...
עד שאני חוזרת שוב לאיזון לוקח עוד כחודש, ובינתיים הכאבי ראש, חרדות, קושי בנשימה ושאר התופעות הם נוראיים.

אגב, קראתי פעם שתותים [ועוד משהו-שאני לא זוכרת] יכולים לגרום לשיבוש פעילות האלטרוקסין, אם אוכלים מהם הרבה. ואכן, תמיד בפסח, אחרי שבועיים של אכילת תותים, אני מאבדת איזון. [זה יותר מידי טעים בשביל לוותר עליהם...]

gilag1

משתמש צעיר
נכתב ע"י נני5;662270:
סופרת, נשמע שאת יודעת על מה את מדברת, אם יש לך נסיון אישי בנושא, האם ניסית משהו טבעי/אלטרנטיבי?

הבעיה היא שכל כמה חודשים ולפחות פעם בחצי שנה, אני מאבדת איזון, ואז מתחיל הסיוט...
עד שאני חוזרת שוב לאיזון לוקח עוד כחודש, ובינתיים הכאבי ראש, חרדות, קושי בנשימה ושאר התופעות הם נוראיים.

אגב, קראתי פעם שתותים [ועוד משהו-שאני לא זוכרת] יכולים לגרום לשיבוש פעילות האלטרוקסין, אם אוכלים מהם הרבה. ואכן, תמיד בפסח, אחרי שבועיים של אכילת תותים, אני מאבדת איזון. [זה יותר מידי טעים בשביל לוותר עליהם...]
יתכן שאת גם סובלת מחרדה זה חוסר של חומר בגוף או פעילות לא סדירה של אנדרנלין זה ממש התופעות שאת מספרת
בעצם יש לכל אחד מנגנון שבזמן שהוא מול דבר מפחיד או מסוכן האנדרנלין מופרש ואז יש את הסמפטומים שאמרת וזה נועד כדי שנתרחק מסכנה
מה שקורה לסובלים מחרדה שהאנדרנלין מפריש חומר גם במצב רגיל ולא רק במצב מסוכן ואז יש תופעות של חרדה בלי שיהיה לזה הצדקה זה דופק מהיר הרגשת חנק וחוסר נשימה הרגשת סחרור מעל הקרקע...הרגשה שעומד לקרות משהו...חוסר איזון הרגשה שא"א לעמוד ישר כאבי בטן

שאלה לגבי בלוטת התריס
מרגישים שהבטן נראת כמו חודש שישי באמת על אף שלא אוכלים
החנק לא בראות הוא יותר למטה כאילו בא לך ללחוץ על הבטן פנימה?
מה שקורה זה שגם אין כמעט ירידה במשקל זה נע על אותו דבר

סופרת

משתמש צעיר
נכתב ע"י נני5;662270:

לא ניסיתי טיפול טבעי. אני לא ממש מאמינה גדולה בטיפולים האלו (מלבד ברפלקסולוגיה), אבל אני כן מאמינה באבחון של העוסקים ברפואה משלימה.
הייתי אצל מרפאה טבעית מוכרת מאד, לא בשביל עצמי, ותוך כדי כך היא הציעה לאבחן באמצעות הביקום. מובן שהביקום שנוי במחלוקת וציניקנים רבים, כולל אני, די מזלזלים ביכולות שלו.
היא אמרה לי שאיני מאוזנת. אמרתי לה שכבר שנתיים אני מאוזנת ואין סיכוי.
את הרופא שלי זה ממש הצחיק, אבל התעקשתי להיבדק, ואכן התוצאה היתה גבוהה מהרגיל.

אם את מאבדת את האיזון בכזו תדירות, את חייבת להיבדק כל שישה שבועות.אחרת באמת לא יהיה לזה סוף.

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י gilag1;662287:
תופעות של חרדה בלי שיהיה לזה הצדקה זה דופק מהיר הרגשת חנק וחוסר נשימה הרגשת סחרור מעל הקרקע...הרגשה שעומד לקרות משהו...חוסר איזון הרגשה שא"א לעמוד ישר כאבי בטן
אמא'לה. תיארת בדיוק אחד לאחד! זה באמת קשור לבלוטת התריס, או שזו בעיה נפרדת?

נכתב ע"י gilag1;662287:
שאלה לגבי בלוטת התריס
מרגישים שהבטן נראת כמו חודש שישי באמת על אף שלא אוכלים
החנק לא בראות הוא יותר למטה כאילו בא לך ללחוץ על הבטן פנימה?
מה שקורה זה שגם אין כמעט ירידה במשקל זה נע על אותו דבר
זה קצת מזכיר תיאור של תחילת צירים...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה