קורונה תתכוננו נפשית - הקורונה כאן להרבה זמן

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
ומה עם אלו שנמצאים בענפים המוקפאים, (בעיקר בתיירות ונסיעות)
לא יודע מה לומר עליהם. אני חושש מאוד שהם צריכים להתחיל לטאטא רחובות בשנתיים הקרובות, ואחר כך להתחיל מאפס כמעט את העסק המפורק.
קודם כל הם צריכים לעבור הכשרת לבדוק עם מי כל החולים נפגשו

עבודה זמנית עם ביקוש עצום!!!!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
ומה עם אלו שנמצאים בענפים המוקפאים, (בעיקר בתיירות ונסיעות)
לא יודע מה לומר עליהם. אני חושש מאוד שהם צריכים להתחיל לטאטא רחובות בשנתיים הקרובות, ואחר כך להתחיל מאפס כמעט את העסק המפורק.
א. באמת באמת מאד קשה. אני מדברת עם אנשים במצב הזה כמעט מדי יום, וזה עצוב וקשה לשמוע.
בערב פסח, עשיתי כל היום רק שיחות טלפון כאלה, זה היה ממש קשה לשמוע. משפחה אחרי משפחה, שהעסק פשוט קרס, שהעבודה נסגרה, שכן או לא זכאים לחל"ת.
עצוב וקשה זה לא מילה.
ובמקביל הייתי צריכה שיהיה לי שקט לדבר (הם לא אמורים לדעת שאני עובדת מהבית ולא מהמשרד), ולהחזיק את הילדים בשפיות, וגם לנקות לפסח...
כמה שזה היה תקופה הזויה, סיימתי כל יום את יום העבודה שלי במשפט אחד: איזה נס שלי כן יש עבודה!!! תודה להשם, ושנזכה לראות ישועות הלאה.
ב. בס"ד רוב האנשים שמתחילים מחדש מוצאים משהו שיותר מתאים לכישוריהם ולנסיונם, מעבר לטאטוא רחובות..
הקושי הוא להצליח להסתכל על מה שיש, ומשם להתחיל מחדש.
זה חתיכת קושי נפשי/מנטלי.
אחרי שעוברים את זה, בדרך כלל מגלים שיש אפשרויות.

מרחבים

משתמש מקצוען
א. באמת באמת מאד קשה. אני מדברת עם אנשים במצב הזה כמעט מדי יום, וזה עצוב וקשה לשמוע.
בערב פסח, עשיתי כל היום רק שיחות טלפון כאלה, זה היה ממש קשה לשמוע. משפחה אחרי משפחה, שהעסק פשוט קרס, שהעבודה נסגרה, שכן או לא זכאים לחל"ת.
עצוב וקשה זה לא מילה.
ובמקביל הייתי צריכה שיהיה לי שקט לדבר (הם לא אמורים לדעת שאני עובדת מהבית ולא מהמשרד), ולהחזיק את הילדים בשפיות, וגם לנקות לפסח...
כמה שזה היה תקופה הזויה, סיימתי כל יום את יום העבודה שלי במשפט אחד: איזה נס שלי כן יש עבודה!!! תודה להשם, ושנזכה לראות ישועות הלאה.
ב. בס"ד רוב האנשים שמתחילים מחדש מוצאים משהו שיותר מתאים לכישוריהם ולנסיונם, מעבר לטאטוא רחובות..
הקושי הוא להצליח להסתכל על מה שיש, ומשם להתחיל מחדש.
זה חתיכת קושי נפשי/מנטלי.
אחרי שעוברים את זה, בדרך כלל מגלים שיש אפשרויות.
גלבוע,
העבודה שלך זה לדבר עם אנשים במצב הזה?
סתם הסתקרנתי...

מרחבים

משתמש מקצוען
וואו,
אני רכזת במחלקת תעסוקה.
איפה? פחות משנה :)

אז את באמת נחשפת להמון סיפורים כאלה עכשיו...
לא פשוט,
מעניין איך יתפתח...
קשה לי לראות אור בקצה המנהרה.
אילו אפשרויות בכל זאת עומדות לפני אנשים כאלה עכשיו?
מה למשל?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
וואו,

אז את באמת נחשפת להמון סיפורים כאלה עכשיו...
לא פשוט,
מעניין איך יתפתח...
קשה לי לראות אור בקצה המנהרה.
אילו אפשרויות בכל זאת עומדות לפני אנשים כאלה עכשיו?
מה למשל?
זה ממש כל מקרה לגופו.
כל אחד והידע שיש לו, ההכשרה הקודמת, הכישורים האישיים, מס' השעות ביום שהוא יכול לעבוד, מקום מגוריו, אלף ואחד שיקולים.
דוגמא כללית מאד:
סוכני נסיעות, למשל, יכולים למצוא עבודה משרדית בתחום אחר בזכות האנגלית שעומדת לרשותם (ברוב המקרים)

chiclook

משתמש פעיל
יש המון המון משרות למי שרוצה לעבוד.
כל החברות בגדולות מחפשים מלקטים להזמנות אינטרנטיות, מפעלי מזון, צרכניות, חקלאות.
"עלה" כבר מחפשים חודש עובד שמוכן להאכיל את החולים וכו וכו

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
נראה לי שאנשים בגיל מתבגר כבר קשה להם לעבור תחום.
הם ממתינים למלאך מושיע

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
רק לי הפריע קצת הכותרת....
צריך להתפלל ולהתפלל ולהתפלל ולקרוע את השמיים ברחמים והקב"ה ישמע את תפילותינו והקורונה תעלם מחיינו מהר

sheen

משתמש מקצוען
זה ממש כל מקרה לגופו.
כל אחד והידע שיש לו, ההכשרה הקודמת, הכישורים האישיים, מס' השעות ביום שהוא יכול לעבוד, מקום מגוריו, אלף ואחד שיקולים.
דוגמא כללית מאד:
סוכני נסיעות, למשל, יכולים למצוא עבודה משרדית בתחום אחר בזכות האנגלית שעומדת לרשותם (ברוב המקרים)
בכל מקרה זה עצוב מאד

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
רק לי הפריע קצת הכותרת....
צריך להתפלל ולהתפלל ולהתפלל ולקרוע את השמיים ברחמים והקב"ה ישמע את תפילותינו והקורונה תעלם מחיינו מהר
ברור שאת צודקת

אבל גם צריך להתמודד עם המציאות הקיימת ולתכנן לזה לתווך ארוך

למאמין בה' זה בכלל לא סתירה

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
ברור שאת צודקת

אבל גם צריך להתמודד עם המציאות הקיימת ולתכנן לזה לתווך ארוך

למאמין בה' זה בכלל לא סתירה
קודם כל זה אתה (בן)
דבר שני, לא אמרתי שזה סתירה,
רק אני אומר, איך אפשר לתכנן משהו לטווח ארוך אם לא יודעים מה יהיה מחר ?

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
קודם כל זה אתה (בן)
דבר שני, לא אמרתי שזה סתירה,
רק אני אומר, איך אפשר לתכנן משהו לטווח ארוך אם לא יודעים מה יהיה מחר ?
לחתן ילדים אתה מתכנן? להתקדם בעבודה? למה לקנות דירה? אולי מחר משיח יבוא ותהיה ישועה גם בכיוון הזה?????

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
נכון, לפעמים אנשים מתחילים לצפצף אמונה כחלק מנסיון בריחה מהמציאות כשהיא מידי קשה להם.
(כי בשאר חלקי החיים הם כן פועלים בעצמם ולא יושבים על כורסא ומשאירים לקב"ה לפרנס אותם.)

זה קורה גם כשאנשים רוצים לברוח מאבלות החורבן שזה כבד עליהם אז הם שמחים על זה שהגאולה קרובה...

אני לא מדבר על אף אחד כאן. סתם על אנשים אחרים שאני מכיר.

.....

משתמש מקצוען
ידידי היקרים

כאשר כתבתי לפני כמה ימים שמדובר במגיפה ארוכת טווח, תיארתי לעצמי שזה יעורר כמה מיואשים, או כמה שיקחו את זה קשה. אך לצערי, אלו הן העובדות, ומן האמת כדאי לא להתעלם.

כאשר אדם יודע את האמת, שהקורונה כאן להרבה זמן, כפי שנכתב בכותרת, הוא יכול לתכנן דברים. הוא יכול להתאים את עצמו למציאות ולא לחיות בדמיונות.

לדוגמה: היו חתנים שלא רצו להתחתן לפני פסח, וקיוו שאחרי החג העסק יסתדר. הם למעשה הפסידו פעמיים, החתונה נדחתה וכשהתקיימה, הייתה במיעוט משתתפים, וחבל.

גם בעלי עסקים שיודעים שמדובר בתהליך ארוך, יחשבנו האם כדאי להם להמתין על אש קלה, או לחסל את העסק ולחתוך הפסדים כשהם קטנים.

בתקוה להבנה ובידידות אמת

.....

משתמש מקצוען
מספרים על גביר שהכול הפקידו אצלו כספים. יום אחד הורה הרבי לא להפקיד אצלו וכעבור זמן קצר התמוטט.
שאלו החסידים רבי, מנין ידעת שהוא עומד להתמוטט?

ענה להם הרבי הייתי עימו במקווה ושמעתי אותו אומר בקול רם "משיח זאל שוין קומען" (שהמשיח כבר יבוא)!!!

אמר להם הרבי אם העסקים הולכים כל כך טוב, מדוע הוא כל כך מחכה למשיח????

הבנתי שהוא בצרות. לכן אמרתי לכם לא להפקיד אצלו... והמבין יבין.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה