תשעת הימים- לא לשכוח לא להוסיף יין למאכלים

פשוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה והפקת סרטים
למה??
לא ידוע לי....

צבי200

משתמש צעיר
קצת יין בקרם לעוגה, אוסר את העוגה ???
אני קורא את זה עכשיו ונזכר שלפני כשעה ראיתי שאשתי שופכת מיץ ענבים או יין לקרם ...

שלוומי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י צבי200;2187873:
קצת יין בקרם לעוגה, אוסר את העוגה ???
אני קורא את זה עכשיו ונזכר שלפני כשעה ראיתי שאשתי שופכת מיץ ענבים או יין לקרם ...

לפי מה שידוע לי זה בעייתי, שווה לשאול רב

profession

משתמש פעיל
אם העוגה תאכל בשבת זה לא בעיה לעשות 'טועמיה' זה כבר בעיה (:

פרופסור

משתמש צעיר
רוב הפוסקים [הפרי מגדים לא בדיעה הזאת] פוסקים שאשור לאכול / לשתות בתשעת הימים מאכלים כאלו, אך בדיעבד אפשר לשאול רב, פעמים רבות הדבר מותר.

לתשומת ליבכם, הזהירות חייבת להיות גם בכל המשקים למינייהם בטעם ענבים שבד"כ מעורב בהם אחוז קטן של פרי, שרוב הפוסקים אוסרים לשתותם.

קברניט

משתמש צעיר
אם ערבבו מעט יין בעוגה באופן שלא ניכר בטעם עצמו שהוא עם יין, רק שהיין משפר את טעם העוגה בכלל אף שמלכתחילה אין לעשות, אבל בדיעבד מותרת העוגה באכילה
(הגריש"א זצ"ל, ועיין הל' חג בחג )

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עדיף כן להוסיף יין
כך תהיו בטוחים שהעוגה לא תתחסל לפני שבת...

poto12

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
חבל שלא ראיתי
שמתי יין בעוגה ונהנינ ו ממנה מאד גם לפני שבת וגם אחרי:cool:

gol

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יוהו
הכנתי אתמול עוגת שכבות הדורה לחלק'ה ביום חמישי הזה
3/4 כוס יין !
אין מצב לתת את זה, אה?

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
בקובץ הגליונות לפרשת השבוע של השבת האחרונה, ישנם פרטי דינים לתשעת הימים ור' ניסים קרליץ פוסק שאם ניכר טעם היין אין לאוכלו.

קבצים מצורפים

• יין במאכלים בתשעת הימים.pdf
    KB 99.4 · צפיות: 14

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה