למסירה תשמעו סיפור מה... ותאזינו להודעה החשובה! על ירושות שנמסרות, ועל מציאות שמתגלות...

צבייון

משתמש מקצוען
אף פעם לא הייתי שם, אין לי מושג איך הולכים ואיפה מוצאים...
אם אתם גרים בבני ברק יש אוטובוסים שמגיעים עד לשם זה לא סיפור רציני, בחלק של הדוכנים עם הסככות יש כמה סוחרים שמוכרים כסף ישן זה נמצא בכעין קערות- צלחות גדולות ואין להם כל דורש.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
בשנת תשמ"ג 1000 שקלים היו שווים לשקל חדש של ימינו.
השקל החדש שיצא לי זכרוני בשנת תשמ"ה (או מ"ו) היה באותה צורה וגם בשטר, לא רק במטבע.

תרצה613

משתמש מקצוען
אם אתם גרים בבני ברק יש אוטובוסים שמגיעים עד לשם זה לא סיפור רציני, בחלק של הדוכנים עם הסככות יש כמה סוחרים שמוכרים כסף ישן זה נמצא בכעין קערות- צלחות גדולות ואין להם כל דורש.

אני מביתר...
אם יש משהו דומה באיזור ירושלים אשמח לשמוע

imagine

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני אוספת שטרות ישנים להנאתי. (לצערי לא היה לי כסף לשמור את השטרות היוצאים מהמחזור כשהם עדיין שווים...)
אם במקרה מישהו מכם לא מצליח למכור, או רוצה למכור לי יותר בזול, אשמח מאוד :)
הו, הנה, העסקים מתחילים:cool:
אז ככה: החלטנו שניתן לאבא שלי, את זכות הקדימה למכור למישהו שמעוניין, הרי זה יעזור לו להחזיר את החובות מחתונות הילדים...;), ואחר כך נעמוד בתור כולנו.
נראה מי בכלל ירצה למכור את זה, ומי ישמור לו למזכרת מהסבא האהוב, נוחו עדן.

צבייון

משתמש מקצוען
נראה מי בכלל ירצה למכור את זה, ומי ישמור לו למזכרת מהסבא האהוב, נוחו עדן.
הכוונה כנראה לסיפור שמאחורי מציאת השטרות ולא לסבא עצמו שנעבאך לא זכה שהנכדים/נינים יהנו מכל ה-10000 שקלים.

imagine

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בשנת תשמ"ג 1000 שקלים היו שווים לשקל חדש של ימינו.
השקל החדש שיצא לי זכרוני בשנת תשמ"ה (או מ"ו) היה באותה צורה וגם בשטר, לא רק במטבע.
כלומר, בזמן שהשטרות האלו הודפסו, הם כבר היו שווים רק לשקל חדש של ימינו?
הבנתי נכון?

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
כן.
אני זוכרת את עצמי עולה לאוטובוס לנסיעה לבית הספר עם שטר של אלף שקל כדי לשלם 2 נסיעות.
נסיעה עלתה חצי שקל= 500 שקל ישן, וכרטיסיה 5 שקל.= 50,000, שטר כחול (נראה לי של ש"י עגנון). גולדה הייתה שטר צהוב כתום של 10 ש"ח או 10,000 שקל ישן.
(אני נשמעת קשישה, אה? אבל ממש לא. אני זוכרת בעצמות את החלפת הכסף כי היה קשה לי לחשבן את מחיר הממתקים בחנות. מסטיק עגול עלה 50 שקל. ולא תפסתי כמה זה בכסף החדש)

ראל

משתמש צעיר
כלומר, בזמן שהשטרות האלו הודפסו, הם כבר היו שווים רק לשקל חדש של ימינו?
הבנתי נכון?
אכן.
לא רק שלא הפסדתם מכך שלא מצאתם את הכסף עד היום, אלא הסבא היה חכם שהחביא זאת היטב בשק. השקעה משתלמת. הכפלתם את כספכם פי 50!! איפה אפשר למצוא היום השקעה שמניבה 5,000 אחוז?

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
כן השטרות האלו היו שווים אלפית מהיום
חבילת סוכריות צבעוניות עגולות של עליה עלו 500 ש"ח
שהם חצי שקל היום.

גפ"ן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הם היו בטוחים שילדים שלהם יעשו מיד חיפושים בכל החורים והסדקים...
נכון. אז למה לא למסור אותו ישירות?
למה הם חשבו כך ? כי הם היו כאלה סקרנים וחפרנים??:eek:, מה, הם לא ידעו שילדים מפתחים ריאקציה להתנהגות קיצונית של הורים?:(

ולתת בידיים חמות וישירות תמיד יותר כיף. הן לנותן והן למקבל. אני בעד.;) (הלו??? מישהו מהאנשים הרלוונטים לענין מסתובב פה???:))

imagine

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כן.
אני זוכרת את עצמי עולה לאוטובוס לנסיעה לבית הספר עם שטר של אלף שקל כדי לשלם 2 נסיעות.
נסיעה עלתה חצי שקל= 500 שקל ישן, וכרטיסיה 5 שקל.= 50,000, שטר כחול (נראה לי של ש"י עגנון). גולדה הייתה שטר צהוב כתום של 10 ש"ח או 10,000 שקל ישן.
(אני נשמעת קשישה, אה? אבל ממש לא. אני זוכרת בעצמות את החלפת הכסף כי היה קשה לי לחשבן את מחיר הממתקים בחנות. מסטיק עגול עלה 50 שקל. ולא תפסתי כמה זה בכסף החדש)
רגע, אז מי שהחביא את זה אז, בעצם ידע שהוא מחביא 10 ש"ח?
די, אתם הורסים לי את הסיפור...
בכל אופן, תודה על ההסברים!​

גפ"ן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
זה שטרות רבותי, שטרות כאלו *10: (הייתם מאמינים שפעם הרמב"ם הקדוש הופיע על השטרות ולא איזו............???)
צפה בקובץ המצורף 332855

אה, כן, גם את התמונה יש לנו מהניק @ניוזמן המסורים שחסכו לנו מתח מיותר ובינתיים שלחו לנו תמונה שנבין בדיוק מה הם מצאו...
רגע רגע, גם החותמת 'דוגמא' נמצאת שם על השטרות שנשרו? א"כ יכול להיות שאתם צריכים להחזיר את זה לניק ניוזמן כי כנראה אחד מבני הבית שלו הטמין את זה מהאוסף האישי...וסליחה אם הרסתי לכם את תוכנית המתיחה:cool:

גפ"ן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כן.
מסטיק עגול עלה 50 שקל. ולא תפסתי כמה זה בכסף החדש)
זה לא הולך להגיד 'מסטיק עגול' בלי לתאר איך זה היה בתוך צנצנת פלסטיק שקופה ענקית, ורק ליד המוכר, וכל אחד שרצה לקנות מסטיק המוכר היה שם עליו את העיניים חזק ואומר לו אח"כ תפתח ת'יד נראה כמה לקחת, ואם היד היתה נשארת יותר משניה בפנים כדי לנסות לדוג את הצבע הרצוי הוא צעק, 'ילד מהר, אתה לא צריך לגעת בכולם...' כאילו מי חשב אז על מלקחיים או איזה כלי שאפשר להעזר בו ולקחת מסטיק בלי ליגוע בכוווולם.:eek:

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
לי יש אוסף מטבעות הרבה יותר ישן, עוד מימי המנדט הבריטי, ולאחר בירורים הבנתי שהוא לא שווה הרבה, והרבה יותר נחמד ונוסטלגי להשאיר אותו אצלי (ירושה מסבא שלי ז"ל)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה