קורונה תשלום דמי בידוד לעובד בשל חובת בידוד של ילדו ולא שלו

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אני מוגדרת כמחלימה מקורונה אשר פטורה מבידוד, הבת שלי עדיין לא נולדה אז.
בסוף שבוע נחשפנו לחולה קורונה מאומת, חשיפה קרובה לכן הבת שלי חייבת בבידוד ואני לא.

במחשבה ראשונה לאור הכתוב כאן חשבתי שאני זכאית לקבל דמי בידוד:

תשלום_דמי_בידוד_לעובד_אשר_שוהה_בבידוד_עקב_חשש_להידבקות_בנגיף_הקורונה_או_בשל_חובת_בידוד_של_ילדו_החל_מיום_29.10.2020

אבל מעיון מעמיק אני רואה שכתוב:
  • כאשר ילד של עובד (מתחת לגיל 16) חייב בבידוד, והעובד מצטרף אליו לבידוד כדי לטפל בו – והעובד עצמו שוהה בבידוד בפועל ומדווח על הבידוד, הוא יהיה זכאי לדמי בידוד.

מצד שני, אני לא יכולה לשלוח אותה עכשיו למטפלת, איך אני יכולה לעבוד?
למשהו יש מידע בנושא? נתקלתם בשאלה כה סבוכה?
יש לכם מושג למי אני יכולה לפנות? משרד הבריאות? ביטוח לאומי?

ronitm

משתמש צעיר
אני מוגדרת כמחלימה מקורונה אשר פטורה מבידוד, הבת שלי עדיין לא נולדה אז.
בסוף שבוע נחשפנו לחולה קורונה מאומת, חשיפה קרובה לכן הבת שלי חייבת בבידוד ואני לא.

במחשבה ראשונה לאור הכתוב כאן חשבתי שאני זכאית לקבל דמי בידוד:

תשלום_דמי_בידוד_לעובד_אשר_שוהה_בבידוד_עקב_חשש_להידבקות_בנגיף_הקורונה_או_בשל_חובת_בידוד_של_ילדו_החל_מיום_29.10.2020

אבל מעיון מעמיק אני רואה שכתוב:

מצד שני, אני לא יכולה לשלוח אותה עכשיו למטפלת, איך אני יכולה לעבוד?
למשהו יש מידע בנושא? נתקלתם בשאלה כה סבוכה?
יש לכם מושג למי אני יכולה לפנות? משרד הבריאות? ביטוח לאומי?
לפי הבנתי את צריכה לדווח בטופס המקוון על הבידוד של הבת, ועל עצמך כ"מלווה", (ישנה שם הגדרה כזו), וכך תהיי זכאית לדמי בידוד.

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
לפי הבנתי את צריכה לדווח בטופס המקוון על הבידוד של הבת, ועל עצמך כ"מלווה", (ישנה שם הגדרה כזו), וכך תהיי זכאית לדמי בידוד.

ואז אני אהיה חייבת בבידוד גם בעצם?
משהו ניסה?

חבל לי להכניס את עצמי לבידוד ובסוף אני לא אקבל על זה משכורת.

ronitm

משתמש צעיר
ואז אני אהיה חייבת בבידוד גם בעצם?
כן. (בלי אחריות - מכיון שבעצם את חסינה לכאורה מהדבקה, אין בעיה אמיתית שתצאי. ואם יעצור אותך שוטר, תמיד תוכלי להוציא תעודת מחלים ולהעמיד פני תם ;))
חבל לי להכניס את עצמי לבידוד ובסוף אני לא אקבל על זה משכורת.
בצורה הזו, לכאורה בטוח תקבלי דמי בידוד כי בסופו של דבר את מקבלת אישור שהיה בבידוד ממשרד הבריאות, המעסיק לא אמור לדעת אם היית מחלימה או לא, ולמה את בבידוד, והוא מבחינתו הולך עם האישור הזה ומקבל שיפוי מביטוח לאומי.
אבל אם את רוצה להיות לגמרי בטוחה, תתקשרי אולי לשי"ל , טלפון שלהם מופיע בתחתית העמוד בלינק שנתת.

לא להפסיק להודות

משתמש צעיר
כחשבת שכר ,את לא חייבת דווקא הצהרה ממוחשבת ממשרד הבריאות אבל אז לא תקבלי לפי המתווה החדש ,
אלא כל הבידוד ירד לך מימי המחלה,אבל ככה לא יעצור אותך שוטר.
אפשרות שניה זה להצהיר במשרד הבריאות ואז יורד לך רק 4 ימי מחלה ,שוטר יעצור אותך?נדיר!!!!

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
כחשבת שכר ,את לא חייבת דווקא הצהרה ממוחשבת ממשרד הבריאות אבל אז לא תקבלי לפי המתווה החדש ,
אלא כל הבידוד ירד לך מימי המחלה,אבל ככה לא יעצור אותך שוטר.
אפשרות שניה זה להצהיר במשרד הבריאות ואז יורד לך רק 4 ימי מחלה ,שוטר יעצור אותך?נדיר!!!!

השאלה היא, אם אני אצהיר במשרד הבריאות אני אקבל אוטומטית אישור בידוד? לא יכול להיות שהם החריגו את המחלימים?

כי פשוט חבל לי לצאת קרחת מכאן ומכן, גם לפחד משוטרים ברחובותוגם לא לקבל משכורת.
כן. (בלי אחריות - מכיון שבעצם את חסינה לכאורה מהדבקה, אין בעיה אמיתית שתצאי. ואם יעצור אותך שוטר, תמיד תוכלי להוציא תעודת מחלים ולהעמיד פני תם ;))

בצורה הזו, לכאורה בטוח תקבלי דמי בידוד כי בסופו של דבר את מקבלת אישור שהיה בבידוד ממשרד הבריאות, המעסיק לא אמור לדעת אם היית מחלימה או לא, ולמה את בבידוד, והוא מבחינתו הולך עם האישור הזה ומקבל שיפוי מביטוח לאומי.
אבל אם את רוצה להיות לגמרי בטוחה, תתקשרי אולי לשי"ל , טלפון שלהם מופיע בתחתית העמוד בלינק שנתת.

המעסיק יודע כי הוא שלם כבר ימי מחלה :)
תודה על הרעיון אני אנסה להתקשר אלייהם.

לא להפסיק להודות

משתמש צעיר
השאלה היא, אם אני אצהיר במשרד הבריאות אני אקבל אוטומטית אישור בידוד? לא יכול להיות שהם החריגו את המחלימים?

שמעתי פעם שהם שהחריגו מחלימים,ומחלימים אינם יכולים להצהיר על בידודים,תנסי להכניס אותך לבידוד אם תכנסי לבידוד גם אישור אתן, ואם לא אז לא...(ואז אין לך מה לפחד,כי לא הכניס אותך לבידוד).
אשמח לשמוע אם הצלחת,או משהי אחרת שנסתה להצהיר בידוד באתר והיתה חולה בעבר

יעל לוגן

משתמש פעיל

המעסיק יודע כי הוא שלם כבר ימי מחלה :)
תודה על הרעיון אני אנסה להתקשר אלייהם.
שימי לב שממש קריטי שתצהירי עבור הבת שלך
ולרשום את השם שלך כמלווה
אחרת לא תקבלי החזר מהמעסיק

דבוצ'קה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מנסיון שלי,
תדווחי במהירות (חייב להיות עד 4 ימים מהיום הראשון) על הילד ועליך כמלווה וכך תקבלי דמי בידוד,
אבל זה אומר להיות זהירה קצת בחוץ (שוטר לא יעצור אותך אם לא תהיה לו סיבה נראית לעין)
כך אני עשיתי.

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
דיברתי היום עם כמה מוקדנים ממשרד הבריאות ולדברי כולם יש לי 2 אפשרויות:
1. לדווח ימי מחלה ולהיות פטורה מבידוד.
2. לדווח על בידוד בתור מלווה ואז לקבל משכורת ללא הורדת ימי מחלה ולהיות חייבת בבידוד לא בגלל שנחשפתי לחולה מאומת אלא בגלל שנחשפתי למבודד :)

צחוק צחוק, דיווחתי על התינוקת בתור חייבת בידוד ועלי בתור מלווה וזה עבר בהצלחה, עכשיו נשאר לקוות שהבוס לא יעשה בעיות..

חרמון

משתמש מקצוען
2. לדווח על בידוד בתור מלווה ואז לקבל משכורת ללא הורדת ימי מחלה ולהיות חייבת בבידוד לא בגלל שנחשפתי לחולה מאומת אלא בגלל שנחשפתי למבודד :)

צחוק צחוק, דיווחתי על התינוקת בתור חייבת בידוד ועלי בתור מלווה וזה עבר בהצלחה, עכשיו נשאר לקוות שהבוס לא יעשה בעיות..
אם אני הייתי הבוסית שלך הייתי כועסת

יעל לוגן

משתמש פעיל

לא הבנתי ,זה החוק
ככה צריך לעשות מלכתחילה
במקרה שילד צריך בידוד ההורה מצהיר כמלווה ומקבל עלזה תשלום מהמעסיק
לא משנה אם היית חולה או לא וכדו'

או שפיספסתי משהו בסיפור שלך ולא הבנתי נכון

שיא44

משתמש מקצוען
שימי לב שממש קריטי שתצהירי עבור הבת שלך
ולרשום את השם שלך כמלווה
אחרת לא תקבלי החזר מהמעסיק
אם דיווחתי עלי ועל הבת שלי ולא באופציה של מלווה (לא ידעתי שיש אפשרות כזאת)
זה יכול להיות בעיה?
את כותבת מנסיון?
כי הבידוד כבר הסתיים ואין לי אפשרות לתקן את הדיווח... :(

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
לא הבנתי ,זה החוק
ככה צריך לעשות מלכתחילה
במקרה שילד צריך בידוד ההורה מצהיר כמלווה ומקבל עלזה תשלום מהמעסיק
לא משנה אם היית חולה או לא וכדו'

או שפיספסתי משהו בסיפור שלך ולא הבנתי נכון

האבסורד זה שאני צריכה בידוד במחינת החוק בגלל שאני מחשפת לתינוקת ופטורה מבידוד בגלל חשיפה לחולה,
כמה הגיון.
אם אני הייתי הבוסית שלך הייתי כועסת

אולי תבואי לשמור עליה?

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לא רואה את הבעיה.
את מלוה את הילד בבידוד. ואת לא חיבת בבידוד כי את מחלימה. בעיני זה לא סותר.
אני מלאתי את הטופס על הילד ויצאתי חופשי בשעות שלא היה צריך השגחה.

אני לא חושבת שהמחוקק ירד לפרטים האלה. אבל במקרה שהוא יחסית נדיר שתפגשי בשוטר אז תגידי שאת מלוה את ילך בבידוד אבל לא מחויבת להשאר בבית כי את מחלימה.
מלבד זה שאנחנו בסגר, ואם את לא הולכת לעבודה ממילא אין לך כל כך איפה להסתובב. בסופרמרקט לא מסתובבים שוטרים למיטב ידיעתי.

יעל לוגן

משתמש פעיל
אם דיווחתי עלי ועל הבת שלי ולא באופציה של מלווה (לא ידעתי שיש אפשרות כזאת)
זה יכול להיות בעיה?
את כותבת מנסיון?
כי הבידוד כבר הסתיים ואין לי אפשרות לתקן את הדיווח... :(
בעיקרון אני כחשבת שכר בודקת את זה היטב עם העובדים ולא מאשרת אחרת,
אבל מאחר והמעסיק שלך לא החזיר לך את הטופס אז עליו לספוג את הדחיה של ב"ל(למקרה ותהיה כזו...)
ז"א שלא אמורה להיות לו עילה לבקש חזרה את הכסף ששילם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  18  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה