תרופה תרופת IVIG

דודו ק.

משתמש חדש
מישהי מכירה את מתן תרופת IVIG בהריון למניעת אנמיה עוברית בעקבות נוגדנים
תודה רבה
אשמח לידע בנושא

קלופ

משתמש פעיל
לגבי IVIG לא שמעתי
(הבן שלי היה מאושפז בגיל שנה וחצי עם קורונה וראו באקו לב הרחבה קטנה בעורקים הקורונריים
אז חשדו שיש לו קוואסקי ורצו לתת לו,ע"מ למנוע פגיעה
לשמחתי הזיהומולוג קבע נחרצות שאין לו קוואסקי
וכך נמנע מתן התרופה המיותרת.ב"ה יצא מזה בריא ושלם.)
מה שאני כן יודע זה שבהריון שני וסוג דם שלילי של האם ולעובר סוג דם פלוס (מהאבא)
הפגיעה העוברית ניתנת למניעה באופן קל יחסית ע"י מתן טיפול מניעתי לכל יולדת הנמצאת בסיכון לפתח את המחלה (כל יולדת עם סוג דם שלילי). הטיפול ניתן בזריקת אנטי D בשבוע 28 להיריון ושוב לאחר הלידה.
כדאי גם לדעת שבנוסף ניתן הטיפול גם בעקבות שורה של פרוצדורות או אירועים בהיריון
(דיקור מי שפיר,סיסי שליה, חבלה, דימום בהיריון וכו' אשר עלולים לגרום לחשיפה של דם עוברי לדם אימהי.
בכל מקרה אמליץ להיות במעקב בשיבא ובפרט אצל פרופ' יואב ינון המומחה בהתערבויות תוך רחמיות.
רק לידע כללי היום בניגוד לעבר ע"מ לזהות אנמיה עוברית אין צורך בסדרה של דיקורי מי שפיר
אלא אפשר לבצע בדיקת דופלר אולטרסאונד.זה מוריד את הסיכון של לידה מוקדמת הנובע מהדיקור.

מדם לדם

משתמש חדש
ראשית תודה על המענה המפורט, יש לך ידע בנושא הנוגדנים?

אני אחרי הכל….. אנטי d נוגדנים. עירוי דם תוך רחמי. ועוד ועוד. והקמתי ארגון לכל תחום הנוגדנים לליווי יעוץ ותמיכה. לכל אותן נשים שעוברות את התהליך המורכב. פגשתי במהלך התקופה גם את פרופסור יואב ינון.

חלק ממטרתי בארגון הוא קידום מחקרי בנושא, מפאת שהידע הרפואי הוא חלש מאוד, ולכן אני גם מנסה לשמוע מעוד נשים עם נוגדנים אינפורמציה ומידע מהעבר שלהן.

כעת לאחר שהתקיפות אצלי ועוד כמה ארעו בשבועות מוקדמים מידי בכדי לבצע עירוי תוך רחמי, ממליצים על IVIG משום שכיום זאת התרופה היחידה שמאחרת את תקיפת הנוגדנים, (קיים מחקר נוסף על עוד תרופה). רק שהנושא שנוי במחלוקת מחמת ההשלכות שיכולות להיות בהריון מתרופה זו.
לכן אני מעוניינת לשמוע מידע בנושא.

אם ואת מכירה נשים אשמח שתפני אלי
Damledam24…….

תודה רבה

amaizing

משתמש חדש
IVIG זו תרופה הניתנת בד''כ למחלות אוטואימוניות בד''כ עוזר רק לתקופה קצרה בין יומיים לשבוע. משתנה מאחת לאחת
יש תרופה ביולוגית שיכולה גם כן לעזור RETUXIMAB.

מדם לדם

משתמש חדש
IVIG זו תרופה הניתנת בד''כ למחלות אוטואימוניות בד''כ עוזר רק לתקופה קצרה בין יומיים לשבוע. משתנה מאחת לאחת
נתון זה אני מודעת לכך.
אני מנסה לדעת לגבי השלכות של הריון ועובר שנולד, האם ישנם השלכות, כי תרופה זו משפיעה גם על מקומות גנטיים, ועדיין לא ידועה צורת הפעילות שלה, היא בעיקר משפיעה על הרגעת מערכות החיסון

מעניין מהי התרופה הנוספת שכתבת, היא כללית או שייכת לנוגדנים בהריון, כי כמה שידוע לי כיום הולך להיפתח נסיון בתל השומר לתקופה נוספת שעדיין לא אושרה.

תודה רבה

amaizing

משתמש חדש
אני קיבלתי IVIG בהריון עד כמה שידוע לי אין לה שום השפעה על העובר .
RETUXIMAB. מבטרה היא תרופה כללית יותר טובה מ IVIG אבל אין עליה עדיין מספיק ניסיון בהריון

מדם לדם

משתמש חדש
הייתי שמחה אם מבחינתך זה בסדר להתכתב איתך בפרטי על כמה שאלות בנושא
אשמח מאוד
Damledam24@גמייל…..
אני קיבלתי IVIG בהריון עד כמה שידוע לי אין לה שום השפעה על העובר .
RETUXIMAB. מבטרה היא תרופה כללית יותר טובה מ IVIG אבל אין עליה עדיין מספיק ניסיון בהריון

דודו ק.

משתמש חדש
תודה על המענה
קבלת IVIG בעקבות נוגדנים בהריון?

התרופה השניה שמעתי עליה, אך עדיין לא מומלצת בהריון היא מוגדרת ברמת סיכון c

אסתי ח

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
IVIG זה אימונוגלובולינים שמחזקים את הגוף. מכירה כמה וכמה הריונות שבחסדי שמים הסתימו בהצלחה בזכות זה .
כמובן אין תחליף ליעוץ רפואי

מדם לדם

משתמש חדש
מה זה אומר??.
רמות סיכון בהריון ע"פ הרפואה מתחלקות ל5 דרגות, כשדרגת C היא באמצע, שכן הוכח סיכון כל הוא בניסויים על חיות וכדו', אבל בהריונות של נשים לא בוצע מחקר לשלול סיכון משמעותי. החלוקה היא A. B. C. D. X

מדם לדם

משתמש חדש
IVIG זה אימונוגלובולינים שמחזקים את הגוף. מכירה כמה וכמה הריונות שבחסדי שמים הסתימו בהצלחה בזכות זה .
כמובן אין תחליף ליעוץ רפואי
IVIG כמה שידוע לי עדיין לא יודעים להצביע ברפואה בדיוק מהי צורת ההשפעה שלה, היא וודאי פועלת במערכת החיסונית [תאי דם מסוג B], כשהשימוש בתרופה זו נעשה בכדי למנוע תגובה חיסונית חריפה, לנוגדנים המתפתחים בגוף ומהווים סיכון לתקיפת מערכות הדם בכמה אופציות, בהריונות ניתן בעיקר בשל נוגדנים מסוג אנטי D המוכרים יותר, או פגיעה בטסיות האם, או בעקבות פרוו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  34  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה