התייעצות תרומות הגרלות והבטחות..

אחת צפונית

משתמש מקצוען
בזכיות על חצי קופה ב.... הציעו- ברמקול, מול אלפי המשתתפות- לתרום את המעשרות לארגון
נשמע הוגן ומכבד ומותר הלכתית
ממש קשה לי לדמיין משפחה שכל כך שמחה ובנתה על הכסף הזה ובסוף אחרי צהלות השמחה הם שבויים בכבלים של אי נעימות
החוצפה היא להציע להם כזה דבר וכי מה יאמרו מה פתאום?
ממש לא בטוח שזה לא גזל

א. איזראעל

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
בזכיות על חצי קופה ב... הציעו- ברמקול, מול אלפי המשתתפות- לתרום את המעשרות לארגון
ממש קשה לי לדמיין משפחה שכל כך שמחה ובנתה על הכסף הזה ובסוף אחרי צהלות השמחה הם שבויים בכבלים של אי נעימות
הייתי אומרת באלגנטיות, 'בוודאי שאנחנו רוצים לארגון מיוחד כמו X אשאל את בעלי ואענה לכם תשובה מחר, מיד על הבוקר'
כשהרמקול היחיד שיהיה להם באיזור הוא הרמקול של הסלולרי...

אסתי בראון

משתמש מקצוען
הייתי אומרת באלגנטיות, 'בוודאי שאנחנו רוצים לארגון מיוחד כמו X אשאל את בעלי ואענה לכם תשובה מחר, מיד על הבוקר'
כשהרמקול היחיד שיהיה להם באיזור הוא הרמקול של הסלולרי...
האמת, שבאחת ההגרלות הזוכה הכריזה לשאלת המנחה בדבר המעשרות- שמה פתאום וזה הולך למוסדות החסידות שלהם...

יונלה

משתמש מקצוען
לפני שלושה חודשים זכיתי בשבוע נופש זוגי באירופה, לא פרטו היכן באירופה.
אחרי מרדפים אחריהם הם הסכימו למשא ומתן על המרת הזכיה לנופש בישראל, פעמיים סופ"ש במלון מסויים, בכל שבוע שרצינו לצאת נאמר לנו שהכל מלא, בשבת שהיתה סמוכה לראש השנה הם היו מוכנים לארח אותנו אבל לנו זה לא התאים,
מאחרי ר"ה אנחנו רודפים אחריהם בטענה שצריך לשלם חובות לפני יום כיפור ואין מענה טלפוני.

מתחמקים.

אסתררר

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
ממש לא בטוח שזה לא גזל
נכון
הרי הזוכים מכירים את הארגון ואוחזים ממנו ברמה שהם נכנסו להגרלה שלו
אז למה הם מזכירים להם שוב שאפשר לתת להם את המעשרות?
כנראה גם הם מבינים שממש לא בטוח שזה מה שהם תכננו לעשות
זה סוג של הונאת דברים!!

הכי בעולם

משתמש מקצוען
אני רוצה לעורר לגבי משמרת השלום ברדך כלל עומדים ההתחיבות שלהם!!!
יתכן והייתה חוסר הבנה!
לגבי אירגונים אחרים זכינו במשפחה הקרובה פעם ב. ...
ההגרלות וקיבלו כולם, פעם אחת רדפו אחרי לקבל ממקום של ריהוט, זכיתי בסטנדר שולחני, והשארתי להם, כי לא היה לי מה לעשות עם זה
צריך לזכור שהם בסה" כ תורמים ולא חיבים לנו כלום!!!
זה שהתאכזבנו היא בעיה שלנו, כי אם תורמים אז לפחות לתרום בלב שלם למען דור העתיד...
למעננו, זוהי שמירה מיוחדת!!!
חבל להכליל את כולם במקרה אחד
כדאי להיזהר מלשון הרע, כיוון שאנשים יכולים לחשוד על אירגון מסוים למשל שאין קשר!!!

אימא של

משתמש מקצוען
בזכיות על חצי קופה ב... הציעו- ברמקול, מול אלפי המשתתפות- לתרום את המעשרות לארגון
אבל הציעו רק את המעשרות של הזכיה שבן אדם ממילא צריך לתת אז זה סוג של הכרת הטוב. נראה לי לגיטימי ביותר.
אבל לבקש את כל הזכיה לתרום חזרה או להשאיר את המתנה כדי שתוכל לשמש גם להגרלה הבאה ממש לא הוגן.

הכי בעולם

משתמש מקצוען
חבל שגולשים לנקמה...
מדובר על צדקה!!!
אי אפשר כבר לתת צדקה בלי תרומה...
בדור הריגושים , מרגשים אותנו לתת צדקה ע" י מכירות סיניות כי גם ככה קשה לתת , לפחות אשליה שולי נזכה אז נתרום...
לדעתי צריך להבין שיש מכירה סינית כמעט ואין סיכוי לזכות, כך שאם תתיחסו לזה כך אזי תזכו
יתפללו שהזכיה תגיע עד אליכם הביתה, ללא טירחה

אסתררר

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
חבל שגולשים לנקמה...
מדובר על צדקה!!!
אי אפשר כבר לתת צדקה בלי תרומה...
בדור הריגושים , מרגשים אותנו לתת צדקה ע" י מכירות סיניות כי גם ככה קשה לתת , לפחות אשליה שולי נזכה אז נתרום...
לדעתי צריך להבין שיש מכירה סינית כמעט ואין סיכוי לזכות, כך שאם תתיחסו לזה כך אזי תזכו
יתפללו שהזכיה תגיע עד אליכם הביתה, ללא טירחה
את כ"כ לא צודקת!!!
מה הטרנד החדש???
מאצ'ינג!!!!!!
שכל כולו בנוי על העיקרון של לתרום בלי מטרת רווח אלא למען התרומה והאידיאל
אז נא לא לקטרג!!!!

מהודר!

סופר מקצוען באינדיזיין!!!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני מכיר משהו אחר...
אתה מגיע לערב בוגרים, מראים לך על המסכים שמי שיעשה הו"ק ע"ס 150 ש"ח לחודש למוסד יקבל שי סט חומשים מחולק וכו'...
אבל מה לעשות שכבר עברה כמעט חצי שנה ושכחו ממך....
מה לעשות אתה חייב להם הכרת הטוב... אז לנדנד להם?...
אתה יושב בפינה שלך ואומר לקב"ה שיתן לך שנה טובה אחרי שאתה נתת בלי חשבון גם אם הם שכחו ממך...
את ההו"ק הם לא שוכחים:rolleyes:
טוב! הם צריכים את זה למשכורות החודשיות....
על אף שתה לא תרמת בגלל זה אבל קצת הגינות...
גמח"ט

הכי בעולם

משתמש מקצוען
וצריך לזכור שאת החשבון אנחנו מנהלים לפי ראות עיניו, אנחנו בוחרים אם להוציא את הכסף, לא נעים היא סוג של בחירה
בהצלחה

הכי בעולם

משתמש מקצוען
התורמים צריכים לעשות חשבון עם עצמם , הסכום שהם תורמים לפעמים מגיע לשווי המתנה בסך הכללי,
צריך לחשוב למה אנחנו תורמים
בשביל הכבוד...
בשביל המצווה, ולהאמין שלתת לא מפסידים לעולם!!!
או בשביל המתנה, כי אם זה בשביל המתנה וככה לא היינו מפרגנים לעצמנו אולי לא כדאי לתת צדקה,
אני לא חושבת שזה בסדר לרמות!!!
זה גניבה לכל דבר, אבל תרומה שלא קבלת כשאתה נותן צדקה , תפסיק את ההוראות קבע, הם כבר ירדפו אחריך...
ואז תגיד להם שאני יקבל את הסחורה אספק לכם תחליף

מהודר!

סופר מקצוען באינדיזיין!!!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית

הכי בעולם

משתמש מקצוען
נכון!!
אבל עדין שנכנסים להגרלה זה כסף שמונח על קרן הצבי. .
כמה הסיכוי לזכות??

הכי בעולם

משתמש מקצוען
דרך אגב גם מאות לעומת אלפים זה כסף שאדם מוציא בקושי , הרבה פעמים זה במקום לקנות דברים לעצמנו..

הכי בעולם

משתמש מקצוען
אני עשיתי חשבון שהסכום שהוצאתי ההגרלות סיניות שווה לדבר היקר שרציתי לזכות בו..
אזי שניתי חשיבה והחלטתי לתרום בשביל החסד ולעולם הבא!!
אם ה' ירצה לתת לי יש לו מספיק דרכים, ותאמינו שלא חסר לו
וראיתי בחוש איך זה עובד, לעמוד מול הקב" ה
אני תרמתי בשביל הצדקה, השתוקקתי לדבר מסוים, וה' הביא לי בדרך אחרת
אפילו טיסה על חשבונו..
כי בעצם מה שיש לנו שלו רק אנחנו בשר ודם ושוכחים את זה...

I can do it

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
UX UI
בהקשר לעזר מציון...
יודעת על מישהו שזכה בארבעה(!!) פרסים בשנת תשע"ח
אחד מהם היה סיור בירושלים כותלמסעדה משהו כזה,
מה שקרה שנסגרה המסעדה ועוד מקום של סיור הפסיקו לעשות אז הוא קיבל במזומן!! את שווי הפרס (חושבת 1200) כאשר עזר מציון מעצמם ניגשו להגיד שזה טעות והם ישלמו!
(היתה לי תמונה ששלחה לי אחות של הזוכה בפרס הפתעה
הם זכו במוצרי חשמל ממש מפנקים....)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה