דרוש מידע תסכול - מכס בישראל - למרות שהזמנתי בפחות מ-250 ש"ח

פנדורה

משתמש מקצוען
ביצעתי הזמנה של כמה בגדים מצרפת,
הקפדתי שהעלות לא תעבור את ה-250 ש"ח - ע"מ שלא אצטרך לשלם מכס.
קניתי ב-56.76 יורו, כלומר 238 ש"ח.
והנה השליח מבקש ממני 252 ש"ח דמי מכס!!!
סרבתי לקבל את החבילה, היא תחזור לחברה.

ועכשיו אני לא יודעת מה לעשות, כי משלוח חינם ומבצעים נוספים הם רק אם קונים ב-200 ש"ח.
מה דעתכם? איפה הטעות שלי?

Idjdjdjshjs

משתמש מקצוען
החישוב שלהם הוא הסכום לפני ההנחה.
חוצפה ממש
גם אחותי נפלה בזה.
לא חוצפה,
הכל כתוב באתר רשות המיסים.

תמיד משלמים על מחיר המוצר המלא, ללא דמי משלוח ולפני הקופון/ההנחה.
ולכן יש לקחת בחשבון מכס ומע"מ או לקנות בפחות מ-75$.
עוד טעות נםוצה, לחשב 75$ בשקלים ולהזמין לפי זה. אם יש הבדל אפילו קטן בשער ההמרה מיום הקנייה ליום ההגעה לארץ וזה יחצה את רף ה-75$ ביום ההגעה, תחוייבו במע"מ, ולא יעניין אף אחד אם חישבתם בשקלים ביום ההזמנה
וסתם לידיעה, יש רשימת מוצרים די נפוצים שיש עליהם מע"מ ומכס מהשקל הראשון בכל מקרה.

ולכן כדאי להתעסק בהזמנות מחו"ל רר למי שבקי בפרטים או לחילופין ללמוד טוב טוב את הנושא לפני בשביל שלא תפסידו מכך.
מי שיודע להזמין כמו שצריך, לא יקבל אף פעם משהו שונה מהתאור/יגיע למצב שלא זוכה במלוא סכום ההזמנה במקרה של אשמת המוכר.

פנדורה

משתמש מקצוען
לא חוצפה,
הכל כתוב באתר רשות המיסים.

תמיד משלמים על מחיר המוצר המלא, ללא דמי משלוח ולפני הקופון/ההנחה.
ולכן יש לקחת בחשבון מכס ומע"מ או לקנות בפחות מ-75$.
עוד טעות נםוצה, לחשב 75$ בשקלים ולהזמין לפי זה. אם יש הבדל אפילו קטן בשער ההמרה מיום הקנייה ליום ההגעה לארץ וזה יחצה את רף ה-75$ ביום ההגעה, תחוייבו במע"מ, ולא יעניין אף אחד אם חישבתם בשקלים ביום ההזמנה
וסתם לידיעה, יש רשימת מוצרים די נפוצים שיש עליהם מע"מ ומכס מהשקל הראשון בכל מקרה.

ולכן כדאי להתעסק בהזמנות מחו"ל רר למי שבקי בפרטים או לחילופין ללמוד טוב טוב את הנושא לפני בשביל שלא תפסידו מכך.
מי שיודע להזמין כמו שצריך, לא יקבל אף פעם משהו שונה מהתאור/יגיע למצב שלא זוכה במלוא סכום ההזמנה במקרה של אשמת המוכר.

אני רגילה להזמין בנקסט ושם אין הנחות - לכן אף פעם לא נפלתי עם זה.
החכמתם אותי!!!

-LIGA

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
לכן כדאי להתעסק בהזמנות מחו"ל רר למי שבקי בפרטים או לחילופין ללמוד טוב טוב את הנושא לפני בשביל שלא תפסידו מכך.
ולכן צריך להוריד את המכס מהזמנות פרטיות או להעלות את הסכום.

Idjdjdjshjs

משתמש מקצוען
ולכן צריך להוריד את המכס מהזמנות פרטיות או להעלות את הסכום.
כלומר עצה לממשלה? כדאי גם לבנות תחבורה יעילה יותר, כדאי לשפר את מערכת החינוך וכן הלאה.
יכול להיות נחמד פטור ממכס אבל זה יהרוג את הכלכלה שגם ככה גוססת פה, יש אפיקים אחרים שלעניות דעתי הרבה יותר חשוב להשקיע בהם עוד בטרם נתעסק בכמה כסף יצא לנו מהכיס, למרות שזה אישיו רציני בהחלט.

-LIGA

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
שלעניות דעתי הרבה יותר חשוב להשקיע בהם עוד בטרם נתעסק בכמה כסף יצא לנו מהכיס
ממשלה צריכה לטפל בכל האפיקים. לא רק במה שמשתלם לה.
ומאחר שהעולם נהיה קטן ורבו ההזמנות מחו"ל, צריך לחוקק חוק חדש ולא להישאר עם חוקים מקום המדינה.
הם גם לא כ"כ מרוויחים, אנשים פשוט מחלקים את הקניה שלהם לחבילות קטנות יותר. יוצא שהם מרוויחים יותר מהפשלות.
ואם כבר עצה לממשלה, שיתמקדו ביצור בארץ ויצוא, וכך ייכנס כסף מחו"ל, לעומת המכס שאנו משלמים שזה אותם כספים שמתגלגלים מהאזרח למדינה וחוזר חלילה...

שרה רבקה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
@פנדורה
היה לי בדיוק את אותו סיפור. שלחתי מייל לרשות המיסים - אגף המכס והמע"מ. והם שלחו לי במייל שובר זיכוי. (קניתי בנקסט בסכום שעולה על 75$ אבל אחרי הנחה היה פחות מ-75$) צירפתי להם למייל - את הקבלה וכן צילום מהחיוב בכרטיס אשראי.

מצרפת לך את נוסח המייל.
מקווה בשבילך שיסתדר.

לכבוד מכס ישראל,
הנדון: בקשה לשחרור חבילה מס' LS806701224CH

אני הח"מ מבקשת לשחרר את החבילה מס' LS806701224CH שנמצאת בסניף הדואר רמות ירושלים רח' כיסופים
החבילה מכילה ביגוד לילדים אשר עולה 231 ש"ח
מצו"ב קבלה על ערך המוצר.

בברכה,
שם
ת.ז:
כתובת:
טלפון:

YAELJ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
הבעיה שחברות השילוח לוקחות עמלת טיפול גבוהה מאד
על עצם העברת חבילה במכס,
לא משנה אם תזוכי מתשלום מכס,
את העמלה הזו (UPS זה משו כמו 160 ש"ח)
תהיי חייבת לשלם..
אפשר לסרב לקבל את החבילה
ובד"כ מקבלים זיכוי מהאתר בו הזמנת.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
כלומר עצה לממשלה? כדאי גם לבנות תחבורה יעילה יותר, כדאי לשפר את מערכת החינוך וכן הלאה.
יכול להיות נחמד פטור ממכס אבל זה יהרוג את הכלכלה שגם ככה גוססת פה, יש אפיקים אחרים שלעניות דעתי הרבה יותר חשוב להשקיע בהם עוד בטרם נתעסק בכמה כסף יצא לנו מהכיס, למרות שזה אישיו רציני בהחלט.

1. אם תעשיית הטקסטיל הישראלית לא מצליחה להחזיק את עצמה מול האיכות והמחיר של ההזמנות מחו"ל, אדרבה - שתיסגר.
אין סיבה להחזיק מכספי משלמי המיסים תעשיות מקרטעות ובלתי משתלמות.

2. הכלכלה הישראלית לא מבוססת על ייצור בגדים, כך שהיא לא אמורה לקרוס מפטור על משלוחים מחו"ל.

Idjdjdjshjs

משתמש מקצוען
1. אם תעשיית הטקסטיל הישראלית לא מצליחה להחזיק את עצמה מול האיכות והמחיר של ההזמנות מחו"ל, אדרבה - שתיסגר.

2. הכלכלה הישראלית לא מבוססת על ייצור בגדים, כך שהיא לא אמורה לקרוס מפטור על משלוחים מחו"ל.
ת'אמת שאני טובה באקטואליה אבל חלשה בכלכלה פנים מדינית ולכן לא נכנסת לדיון הזה בכלל, רק נתתי דוגמה היפותטית.

עכ"פ אני כבר כמה שנים טובות מאוד מזמינה כל מה שאפשר מהרשת, החל ממוצרי חשמל/קוסמטיקה/אוכל/ביגוד/אקססוריז/חלפים לרכב/תמונות/תרופות וכן הלאה..
ממש כל מה שאפשרי, לא רואה סיבה לצאת מהבית אחרי שאני חצי יום מחוץ לבית כאישה עובדת, כשבלחיצת כפתור את משווה מחירים בארץ ובחו"ל, משווה איכות ודגמים, מקבלת את כלללל האינפורמציה הדרושה ומקבלת עד הבית בזמן קצר.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
בקצב הזה אפשר לבגור את כול המדינה...
אם לא עלויות היבוא והמיסים, הכול יותר משתלם להביא מחו"ל. (למעט אולי תעשיות עתירות ידע וכמה עגבניות רקובות...)

הכלכלה הישראלית לא מבוססת על ייצור בגדים, כך שהיא לא אמורה לקרוס מפטור על משלוחים מחו"ל.
נכון.
אבל כול כלכלה נורמטיבית מבוססת על עסקים שונים.
ברגע שחברות אופנה פושטות רגל, עובדים מפוטרים, האבטלה עולה וכו'...
זה נכון לא רק לגבי טכסטיל ואופנה אלא לגבי כל דבר שמיבאים מחו"ל.
ההזמנות האינטרנטיות פוגעות קשות בכלכלה הישראלית (ולא רק).

-LIGA

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
ההזמנות האינטרנטיות פוגעות קשות בכלכלה הישראלית (ולא רק).
זה אולי החסרון של האינטרנט לכלכלה, אבל כנראה שהיתרונות גוברים.
הרבה ישראלים עובדים בסייבר, פיתוח תוכנת, וגם הרבה אפליקציות פורצי דרך הם של ישראלים, ווייז, אנטי וירוס וכו'.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
אבל כנראה שהיתרונות גוברים.
מי אמר?
אין לי (וכנראה גם לך) את היכולת לקבוע מה גובר.

הרבה ישראלים עובדים בסייבר, פיתוח תוכנת, וגם הרבה אפליקציות פורצי דרך הם של ישראלים, ווייז, אנטי וירוס וכו'.
והיום הרבה מהתעשיות האלו עוברות למדינות בהן שכר המינימום נמוך יותר.
בכול מקרה, פיתוחים, אפליקציות, סטארטאפים וכו' מסייעות לכמה אנשים להפוך לבעלי הון וכול היתר...

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L

לא.
הבעיה היא לא בתעשיה.
הבעיה היא בחוסר העידוד של המדינה לתעשיה.
מי כמוך יודעת כמה עידוד יש מצד המדינה לכל עסק שנפתח.

כשלכל עסק מס הכנסה+מע"מ+ביטו"ל כרוכים יחד בחיבוק דב חונק זו התוצאה.

והסיבה שכאן כל דבר עולה פי כמה מבחו"ל, היא לא בגלל תכנון לקוי של בעלי העסקים פה.

-LIGA

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
מי אמר?
אין לי (וכנראה גם לך) את היכולת לקבוע מה גובר.
אכן, כתבתי 'כנראה'
בכול מקרה, פיתוחים, אפליקציות, סטארטאפים וכו' מסייעות לכמה אנשים להפוך לבעלי הון וכול היתר..
נכון, אבל אינו דומה אקזיט למכירת תנובה לסיני.
באקזיט ההון נכנס לארץ וזה גם מסייע לכלכלה, מיסים וכו'.
אקזיט זה גם סוג של יצוא, אולי היצוא המודרני...

3333

משתמש פעיל
@פנדורה
היה לי בדיוק את אותו סיפור. שלחתי מייל לרשות המיסים - אגף המכס והמע"מ. והם שלחו לי במייל שובר זיכוי. (קניתי בנקסט בסכום שעולה על 75$ אבל אחרי הנחה היה פחות מ-75$) צירפתי להם למייל - את הקבלה וכן צילום מהחיוב בכרטיס אשראי.

מצרפת לך את נוסח המייל.
מקווה בשבילך שיסתדר.

לכבוד מכס ישראל,
הנדון: בקשה לשחרור חבילה מס' LS806701224CH

אני הח"מ מבקשת לשחרר את החבילה מס' LS806701224CH שנמצאת בסניף הדואר רמות ירושלים רח' כיסופים
החבילה מכילה ביגוד לילדים אשר עולה 231 ש"ח
מצו"ב קבלה על ערך המוצר.

בברכה,
שם
ת.ז:
כתובת:
טלפון:
סליחה על ההקפצה ,
אבל קרה לי אותו דבר,
מה מייל?,ותוך כמה זמן ענו לך?
מחר השליח אמור לבוא,
אני צריכה לשלם על המכס עוד 130 שקל מה עושים?

אולי מעניין אותך גם...

לוח לימודים

מסלולי לימוד שאפשר לההצטרף
אליהם ממש עכשיו:

25.06

י"ט סיון

פתיחת מסלול

קורס עריכת וידאו

מלגות והנחות משמעותיות!

25.06

י"ט סיון

פתיחת מסלול

קורס פיתוח ובניית אתרים

מלגות גבוהות!

25.06

י"ט סיון

וובינר מרתק

האם אפשרי לפתח קריירה משגשגת בלי לוותר על לימוד התורה?

וובינר מרתק בנושא "עיצוב על זמני" עם מעצב העל החרדי שפיתח קריירה משגשגת לצד לימוד התורה ואורח חיים חרדי מלא

הכניסה חופשית!

27.06

כ"א סיון

פתיחת מסלול:

התכנית המקצועית להכשרת אדריכלי פנים ומעצבים

לעבוד בתחום האדריכלות תוך שנתיים בלבד! וללמוד תכנים בלעדיים שיתנו לך יתרון ענק וביקוש גדול בשוק!

מסלול לגברים

27.06

כ"א סיון

השקה חגיגית!

עיצוב גרפי ודיגיטל - בסילבוס חדש ומטורף!

מלגות גבוהות!

30.07

כ"ד תמוז

פתיחת מסלול

מאסטר בשיווק דיגיטלי

מלגות גבוהות!

9.09

ו' אלול

פתיחה חגיגית:

קורס פרסום וקופי+

איך מפיקים קפמיינים לחברות הכי גדולות בשוק? איך בונים אסטרטגיה מדוייקת? מהו המסר? כתיבה שיווקית, קופי ויצירתיות, ואפילו כתיבה לסושיאל ולדיגיטל!

עם תכני AI

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה רֹעִי לֹא אֶחְסָר:ב בִּנְאוֹת דֶּשֶׁא יַרְבִּיצֵנִי עַל מֵי מְנֻחוֹת יְנַהֲלֵנִי:ג נַפְשִׁי יְשׁוֹבֵב יַנְחֵנִי בְמַעְגְּלֵי צֶדֶק לְמַעַן שְׁמוֹ:ד גַּם כִּי אֵלֵךְ בְּגֵיא צַלְמָוֶת לֹא אִירָא רָע כִּי אַתָּה עִמָּדִי שִׁבְטְךָ וּמִשְׁעַנְתֶּךָ הֵמָּה יְנַחֲמֻנִי:ה תַּעֲרֹךְ לְפָנַי שֻׁלְחָן נֶגֶד צֹרְרָי דִּשַּׁנְתָּ בַשֶּׁמֶן רֹאשִׁי כּוֹסִי רְוָיָה:ו אַךְ טוֹב וָחֶסֶד יִרְדְּפוּנִי כָּל יְמֵי חַיָּי וְשַׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה לְאֹרֶךְ יָמִים:
נקרא  24  פעמים

אתגר AI

הגיע זמן הגאולה • אתגר 50

לוח מודעות

למעלה