תלוש משכורת לעומת חשבונית

zviela

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
אני עובדת עם מישהו מהבית כבר כמה שנים, והוא מוציא לי תלוש. (זה לא תלוש יחיד, יש לי תלוש מעוד מקום)
עכשיו הוא רוצה לעבור לעבוד איתי כפרילנס (אבל על בסיס שבועי, אנחנו עובדים קבוע), ושאני יוציא לו חשבונית כל חודש.
מה יש לי להפסיד מזה? (חוץ מהפרשות ודמי הבראה)

sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

משתמש סופר מקצוען
אני עובדת עם מישהו מהבית כבר כמה שנים, והוא מוציא לי תלוש. (זה לא תלוש יחיד, יש לי תלוש מעוד מקום)
עכשיו הוא רוצה לעבור לעבוד איתי כפרילנס (אבל על בסיס שבועי, אנחנו עובדים קבוע), ושאני יוציא לו חשבונית כל חודש.
מה יש לי להפסיד מזה? (חוץ מהפרשות ודמי הבראה)
ימי מחלה וחופשה
התעסקות עם רשויות

צביה811

משתמש רשום
ולכן , אם את מתחילה לעבוד כפרילנסרית
השכר שלך צריך לעלות בהתאמה
כדי לגלם בתוך השכר את כל ההטבות הסוציאליות.

zviela

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
ימי מחלה וחופשה
התעסקות עם רשויות
זה לקחתי בחשבון.
מעבר לזה?
ביטוח לאומי?
עוד משהו?

ולכן , אם את מתחילה לעבוד כפרילנסרית
השכר שלך צריך לעלות בהתאמה
כדי לגלם בתוך השכר את כל ההטבות הסוציאליות.
הנושא הזה נפתח בעקבות דיון על העלאת שכר...

צביה811

משתמש רשום
ההפרשות הן גם ביטוח לאומי, גם מס הכנסה, וגם פנסיה (חובה גם לעצמאים)
ימי מחלה (גם שעות הריון, שעת הנקה, תאונת עבודה)

מסינג

משתמש רשום
מבט על התשלומים למוסדות השונים, כעצמאי:
כעצמאי, גם בדרגת עוסק פטור, אם חייבים במס יש באפשרותך לנכות הוצאות מההכנסה
כמו חשמל, ארנונה , מים ,תקשורת מהבית 25% מההוצאה כיון שהעבודה מהבית.
ועוד הוצאות הקשורות בייצור הכנסה.
ולעניין ביטוח לאומי בסוף שנה ההכנסה החייבת שיחושב לה חיוב ביטוח לאומי (ומ"ה) תהיה ההכנסה בניכוי הוצאות וניכויים אישיים כמו הפרשות לפנסיה או קרן השתלמות וכדומה לפי בחירתך.
אך במהלך השנה ניתן לשלם ביטוח לאומי על סכום הכנסה מבוטח גבוה יותר- בסוף שנה יחזירו חיובים ביתר, אך אם במהלך השנה יש מקרה ביטוח (לידה, ח"ו תאונת עבודה וכדו') מקבלים לפי הסכום המבוטח.

L1234

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עוד נקודה שכדאי לקחת בחשבון

הבנקים לא אוהבים עצמאים, במשכנתאות וכו'.

ביקי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אם את עוסק פטור, יתכן שתצטרכי לעבור לעוסק מורשה שעלויותיו גבוהות יותר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה