דרוש מידע תלושי מזון של דרעי למקבלי קצבת נכות.

פונצ'ער

משתמש רשום
מישהו יודע האם זכאי לקצבת נכות מהביטוח לאומי יכול לקבל את התלושי מזון של דרעי??? כרגע אין לי דירה כך שאני לא זכאי בתור הנחה בארנונה, ולכן אני צריך לבקש בקשה מיוחדת, השאלה היא האם בגלל הקצבת נכות אני עלול להפסיד את זה,??
וכמו"כ האם מישהו יודע אם הם מסונכרנים עם הביטוח לאומי על גובה ההכנסות??

מבריק הפלא

משתמש סופר מעניין
מנוי פרימיום
במעקב...
השאלה היא אם אלו שמקבלים קיצבה לא מקבלים אוטומטי את התלושים מזון?

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הקצבה נחשבת להכנסה.
כך שאם מקבלים הנחה בגלל הקצבה אבל לפי גובה הכנסה עם הקצבה לא היו אורי לקבל הנחה- אז לא מקבלים תלושים.
מדינת חלם.
כי יש נכין שמקבלים אוטומטית הנחה של 75% וגם יותר. לפי אחוז ההנחה היו אמורים לקבל אבל בגלל שלפי חישוב גובה הכנסה לנפש זה מביא אותם לסכום שלא היו זכאים להנחה רק לפי מדד ההכנסות אז הם לא מקבלים תלשים.

במעקב...
השאלה היא אם אלו שמקבלים קיצבה לא מקבלים אוטומטי את התלושים מזון?
כאמור,
אם ההנחה בארנונה היא בגלל הקצבה. אבל בחישוב הכנסות, כולל סכום הקצבה, לא אמורה להיות זכאות להנחה של 70% או 75% לא זוכרת מה הרף הנדרש לתלושים, אז לא מקבלים למרות שבגלל הקצבה תכל'ס יש הנחה בארנונה.
במידה ולאחר חישוב הכנסות כולל הקצבה עדיין היתם זכאים להנחה [לא בגלל אחוזי הנכות אלא בגלל חישוב הכנסות לנפש] אז אפשר לקבל אבל אני חושבת שצריך להגיש מסמכים.

פונצ'ער

משתמש רשום
אני רק שואל, האם בטופס שאני ממלא לבקשת תלושי מזון (כי אין לי דירה ואני לא משלם ארנונה) הם מסונכרנים על כך שאני מקבל קצבת נכות, או שאני יכול לכתוב גובה הכנסות איך שאני רוצה.

פונצ'ער

משתמש רשום
מישהו יודע האם ובאיזה רמה הם מסונכרנים על גובה ההכנסות ???

קופיריטרית

משתמש מקצוען
אכן. מדינת חלם לגמרי.
שמעתי על מקבלי קצבת נכות המקנה להם באופן אוטומטי הנחה של 70 אחוז בארנונה שלא קבלו את התלושים בזמנו, בתקופת הקורונה וכן כעת. הם לא מופיעים כזכאים.
פשוט הזוי.
יש מה לעשות בנידון?

1978

משתמש פעיל
אכן. מדינת חלם לגמרי.
שמעתי על מקבלי קצבת נכות המקנה להם באופן אוטומטי הנחה של 70 אחוז בארנונה שלא קבלו את התלושים בזמנו, בתקופת הקורונה וכן כעת. הם לא מופיעים כזכאים.
פשוט הזוי.
יש מה לעשות בנידון?
תוויי המזון מקבלים מי שזכאי מטעמי הכנסה בלבד. מי שמקבל קצבת נכות, ההכנסה שלו כנראה יותר גבוהה מהסך המזכה ל- 70% הנחה.

1978

משתמש פעיל
אני רק שואל, האם בטופס שאני ממלא לבקשת תלושי מזון (כי אין לי דירה ואני לא משלם ארנונה) הם מסונכרנים על כך שאני מקבל קצבת נכות, או שאני יכול לכתוב גובה הכנסות איך שאני רוצה.
לרשות המקומית יש סנכרון עם ביטוח לאומי, מקבלי קצבת נכות, כך שבודקים את זה .....

ילילי

משתמש מקצוען
הקצבה נחשבת להכנסה.
כך שאם מקבלים הנחה בגלל הקצבה אבל לפי גובה הכנסה עם הקצבה לא היו אורי לקבל הנחה- אז לא מקבלים תלושים.
מדינת חלם.
כי יש נכין שמקבלים אוטומטית הנחה של 75% וגם יותר. לפי אחוז ההנחה היו אמורים לקבל אבל בגלל שלפי חישוב גובה הכנסה לנפש זה מביא אותם לסכום שלא היו זכאים להנחה רק לפי מדד ההכנסות אז הם לא מקבלים תלשים.

כאמור,
אם ההנחה בארנונה היא בגלל הקצבה. אבל בחישוב הכנסות, כולל סכום הקצבה, לא אמורה להיות זכאות להנחה של 70% או 75% לא זוכרת מה הרף הנדרש לתלושים, אז לא מקבלים למרות שבגלל הקצבה תכל'ס יש הנחה בארנונה.
במידה ולאחר חישוב הכנסות כולל הקצבה עדיין היתם זכאים להנחה [לא בגלל אחוזי הנכות אלא בגלל חישוב הכנסות לנפש] אז אפשר לקבל אבל אני חושבת שצריך להגיש מסמכים.
נשמע הוגן לגמרי.
למה חלם?

מבריק הפלא

משתמש סופר מעניין
מנוי פרימיום
נשמע הוגן לגמרי.
למה חלם?
אדם שמקבל קצבה זה אומר שאין לו יכולת לפרנס.
ואפילו העיריות מכירות מכך והם מקבלים אנחה אוטומטית.
ופתאום בתלושי מזון שזה אמור להיות עזרה לנזקקים הם לא זכאים?

ילילי

משתמש מקצוען
ופתאום בתלושי מזון שזה אמור להיות עזרה לנזקקים הם לא זכאים?
ואם אשתו מפרנסת יפה?
זה אמור להיות שקלול לפי הכנסה כללית של משק הבית.
מדינת חלם.

כאמור,
מדובר על אנשים שלפי הכנסה לא זכאים. זה אומר שיש להם הכנסה יפה שבעיקרון לא מזכה בהנחה של 70% בארנונה. אז למה שיקבלו תלושים?

כל מה שאני כותבת זה לפי הנתונים מהאשכול הזה.
מבחינתי לא אכפת לי שכולם יקבלו תלושים, כן? מפרגנת לכולם...
סתם לא הבנתי איפה הבעיה.

1978

משתמש פעיל
ופתאום בתלושי מזון שזה אמור להיות עזרה לנזקקים הם לא זכאי
אז אגלה לכם שישנם מקבלי קצבת נכות שגם עובדים.....ויש להם הכנסה גבוהה

קופיריטרית

משתמש מקצוען
ואם אשתו מפרנסת יפה?
זה אמור להיות שקלול לפי הכנסה כללית של משק הבית.

מדובר על אנשים שלפי הכנסה לא זכאים. זה אומר שיש להם הכנסה יפה שבעיקרון לא מזכה בהנחה של 70% בארנונה. אז למה שיקבלו תלושים?

כל מה שאני כותבת זה לפי הנתונים מהאשכול הזה.
מבחינתי לא אכפת לי שכולם יקבלו תלושים, כן? מפרגנת לכולם...
סתם לא הבנתי איפה הבעיה.
לידיעתך,
מקבלי קצבת נכות מקבלים באופן אוטומטי 70 אחוזי הנחה בארנונה.
כלומר הם עונים על התנאי הנ"ל של תלושי המזון אבל בכל אופן לא מקבלים את התלושים.
בעיני, זה חלם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה