מידע שימושי תכנות או ראיית חשבון

א פ ר ת

משתמש צעיר
אני תלמידת י"ב ומתלבטת אם ללכת להתמחות תכנות (הנדסאים) או ראיית חשבון
אשמח לשמוע לגבי כל מקצוע פרטים:
משכורת
מציאת עבודה
סגנון עבודה
מה יותר מעניין...
וכל פרט שיש לכם להחכים אותי....
תודה רבה!

א'ב'

משתמש פעיל
הי שיהיה בקלות הבחירה
אבל אני יכולה להגיד לך שבלימודים יותר קשה ראיית חשבון ז"א יש להם מלא מבחנים קשים מהמעוצה...
לעומת לימודי הנדסאים שהלימודים יותר קלים...
לגבי עבודה אני ממה שאני ראיתי יש יותר ההשמה בראיית חשבון מהנדסאים
ולדעתי עבודה יותר מעניינת זה בהנדסאים ראית חשבון זה ללכת לפי הכללים והחוקים והנדסאים זה יותר לפתוח את הראש...
בהצלחה!

א'ב'

משתמש פעיל
ושכחתי לכתוב לגבי המשכורת בוודאי שיש להנדסאים אופציה להגיע לסכומים גבוהים מאוד
אך בהתחלה לא רואים את זה כ"כ... זה לוקח זמן
לאומתראיית חשבון שיותר מהר מגיעים למשכורת נכבדת אבל פחות אופציה למשכורת ממש גבוהה

א'ב'

משתמש פעיל
כ
גם ברו"ח לוקח זמן להגיע למשכורת מכובדת (שהיא הרבה פחות מכובדת ממקבילתה המתכנתת).
ן אבל ברגע שסימו את הסטאז שלהם זה כבר עולה המשכורת מה שאין כן מתכנתת עד שאין לה נסיון של שנתיים מקבלת שכר מינימום לרב.. :(

א'ב'

משתמש פעיל
שהוא שנתיים עבודה בשכר מינימום.

והמשכורת עולה אחר כך פחות בלי השוואה בכלל לתכנות.
נכון רק שהם מיד התחילו לעבוד אפילו תוך כדי לימודים וסיימו את זה מאוד מהר...
לעומת ההנדסאיות שלקח להם זמן למצוא עבודה...

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
נכון רק שהם מיד התחילו לעבוד אפילו תוך כדי לימודים וסיימו את זה מאוד מהר...
לעומת ההנדסאיות שלקח להם זמן למצוא עבודה...
זה משהו אחר, אכן כיום המצב שיותר קשה למצוא עבודה בתכנות.

נ.ב. לימודי ראיית חשבון 4 שנים, הנדסאות שנתיים.

סתם מישהו 5

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אני חושבת שזה תלוי למה את יותר נמשכת
בראיית חשבון הלמידה באמת קשה, יותר דברים יבשים
לעומת מחשבים שזה ג"כ לימודים קשים (כמובן תלוי בתוכנית לימודים , עם או בלי קאמטק ותוכניות נוספות...)
אבל מעניינים יותר לפי דעתי:D
אבל הכי חשוב שאת תתחברי למקצוע - ולא ללכת כי השכר גבוה וכו וכו כי כשמתחברים למקצוע הרבה יותר קל להתמודד עם הקושי!!!
בכל אופן הרבה הצלחה בבחירה ובלימודים

תמר פרזון

משתמש חדש
הפקות ואירועים
אני לומדת ראיית חשבון שנה ב' , אני חושבת שמצד העבודה יותר קל לרו''ח למצוא עבודה כי זה סטאז' במינימום ויש לזה ביקוש לעומת הנדסאים שמאוד קשה למצוא עבודה וכדאי מאוד לקחת את זה בחשבון.
סגנון הלימודים זה באמת למה שאת מתחברת יותר לכללים , חישובים והיגיון או יותר יצירתיות וענין( כמו שאומרים על הנדסאים...)
במשך הלימודים יש מאוד לחץ , הלימודים הם לא 4 שנים. עד עכשיו היה צריך לעשות 14 מבחני מועצה +שנתיים סטאז' שאותו את יכולה להתחיל גם עדיין לא גמרת את כל המבחנים. עכשיו יש תכנית חדשה והמבחנים נהיו דרך הסמינרים וזה יחסית יותר קל ממבחני מועצה (בסמינר המבחנים מחולקים ליחידות חומר יותר קטנות מאשר במועצה ויש יותר מועדים במקרה ולא עברת)
מצד השכר לטווח הרחוק- להנדסאים יש הרבה יותר סיכוי להגיע רחוק לעומת ראיית חשבון אם את שכירה ולא עצמאית.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
סגנון הלימודים זה באמת למה שאת מתחברת יותר לכללים , חישובים והיגיון או יותר יצירתיות וענין( כמו שאומרים על הנדסאים...)

רו"ח שיש לה יותר ראש גדול ויותר יצירתיות ועניין, תוכל להשתלב בנישות מבוקשות מאוד של ביקורות פנים, ותחומים כלכליים נוספים.

קווארק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש על זה די הרבה דיונים.
בגדול, כל רו"ח היתה יכולה להיות הנדסאית, להפך לא תמיד.
העבודה בשתי המקצועות יכולה להיות מעניינת, דורשת מחשבה ומעוף, או משעממת ורוטינית, השאלה לאיזה תחום פונים.
המשכורות-
תכנות במקום חרדי, מינימום בהתחלה, והעליה בהמשך - אבל לא מכירה הרבה שמקבלות יותר מ-20K, הרוב לא מגרדות את האזור הזה בכלל (כאלו שיצאו בשנים האחרונות לשוק)
בראיית חשבון לאחר חצי שנת סטז' השכר עולה מהמינימום, במשרדי ראיית חשבון נעצר אחרי כמה שנים בסביבות 15K, ביציאה לחברות או לכל נישה אחרת אפשר להגיע להרבה יותר.
כל הנ"ל באזור ת"א.

אתי ק

משתמש רשום
D I G I T A L
אני תלמידת י"ב ומתלבטת אם ללכת להתמחות תכנות (הנדסאים) או ראיית חשבון
אשמח לשמוע לגבי כל מקצוע פרטים:
משכורת
מציאת עבודה
סגנון עבודה
מה יותר מעניין...
וכל פרט שיש לכם להחכים אותי....
תודה רבה!
תחשבי גם על שעות עבודה, במחשבים אין גמישות בשעות , מינימום 8 שעות, מאד נדיר למצוא משרה פחות מזה,, לעומת ראית חשבון שאפשר למצוא יותר בקלות משרה חלקית, או להיות עצמאית ...

:)Rachel

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
משנה שעברה שינו לגמרי את תכנית הלימודים של ראית חשבון בסמנרים
המבחנים כבר לא מבחני מועצה רק 4 בסוף הם פנימיים והרבה יותר קלים
מצד שני דחפו להם לשנתיים תוכנית לימודים של ארבע שנים ולכן זה עמוס מאד מאד
ללכת ללימוד ראית חשבון זה בגדול לוותר ע השנתיים האלו מכל שאר הבחינות ולהקדיש אותם במלואם ללימודים
מהחינת המשכורת אפשר להגיע למשכורות גבוהות מאד בראיית חשבון לא פחות מהנדסאים ובדכ יותר קל למצוא עבודה

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מהחינת המשכורת אפשר להגיע למשכורות גבוהות מאד בראיית חשבון לא פחות מהנדסאים
ממש לא, המשכורת הממוצעת נמוכה מתכנות.
כמובן שיש גם מקרי קצה לכאן ולכאן.

נערך לאחרונה ב:

סתם מישהו 5

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
האם צריך להיות גאון בשביל תכנות? איזה תכונות צריך? זה חשוב לי כי אני מתכוונת ללכת לזה...תודה!
לא צריך להיות גאונים בשביל תכנות אבל מלא מלא כח רצון להשקיע
מנסיון

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  31  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה