תכנון יחידת דיור. אנא עיזרו לי.

שארפער

משתמש מקצוען
משהוא קטן אבל משמעותי מפריע לי בתוכנית
הפתח שניכנסים למבואה ליד מכונת הכביסה
שני צידי הפתח אינם מכוונים אחד מול השני וזה יוצר קצת הרגשה של מבוך משהוא לא מסודר וחבל
כי ניתן לסדר את זה בקלות הזיזו את החלק הבולט של הקיר המשותף לפינת הכביסה עם האמבטיה לכיוון הסלון
עד שיתישר עם הקיר ממול ויצור פתח עכשיו יהיה מקום למכונת הכביסה ועןד מקום בנישה לארון קטן או מדפים
לארגז כביסה או חומרי כביסה וניקיון
הכוונה כך?
זה קצת מקטין את המעבר..
לא?
ומה דעתך על האפשרויות שלעיל א או ב?

שארפער

משתמש מקצוען
הכוונה כך?
זה קצת מקטין את המעבר..
לא?
ומה דעתך על האפשרויות שלעיל א או ב?
אופציה 4א עם שינוי.jpg

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כמי שיש לו יח"ד כבר כמה שנים, הנה כמה תובנות בעניין:
לכל שוכר יש את הדרישות שלו, אין מתכון ליח"ד מושלמת שתתאים לכולם, אלא אם תבנה אותה על שטח של 100 מ"ר. וגם אז אולי.
מה שכן, אתה מנסה לפנות לקהל יעד הרחב ביותר כדי שתצליח להשכיר את היח"ד כמה שיותר בכמה שיותר.

ובכן:
נתוני בסיס:
1
. רווח של 1 מטר בין המיטות - נותן לך את הקהל החסידי + חלק מהליטאים
2. מקום נורמלי לעריסה בחדר שינה - נותן לך זוגות עם תינוק קטן או בדרך לשם.
3. חצי חדר - נותן לך זוגות + ילד גדול + תינוק\עובר. וכן בימינו נשים שעובדות מהבית וצריכות פינה פרטית לעבודה.
4. גנרטור - נותן לך זוגות ליטאים שמאוד מאוד מקפידים על גנרטור. (בזמן הבניה עלות בניית התשתית לגנרטור מועטה עד אפסית).

פינוקים:
1.
חללים גדולים.
2. סוכה.
3. רהיטים חדשים ויפים.
4. ריהוט מלא מלא. ולא לנסות לחסוך כמה אלפי שקלים בודדים ולהביא רהיטים ומוצרי חשמל ככה ככה. השוכרים היום מפונקים.
5. תחושה מרווחת, נקייה ואסתטית.
6. אם זו דירת גג - להתאמץ מאוד מאוד שלא יהיו נזילות\ הצפות \ ושאר מרעין בישין. השוכרים יברחו לך. (נכון שהם כבר התחתנו ואין להם בעיה לפתוח מטריה בבית, אבל היי - מה יעשו בשבת ?)

ומעל הכל:
השוק היום מוצף ביחידות דיור, על היח"ד שלך להיות ייחודית במשהו - וככל שהיא תהיה ייחודית ביותר משהויים תמצא שוכרים יותר בקלות בתעריף גבוה יותר.
תנסה שהיא תראה ותהיה כמו צימר, אטרקטיבית ומפנקת.

כמה תובנות בתחום:
השוק היום מוצף באלפי יחידות דיור, המחירים לא עולים כבר שנים ולדעתי הם במגמת ירידה כרגע.
היח"ד הראשונות שנבנו היו קטנות צפופות ולא מכבדות את הדיירים כבני אדם.
הם הרוויחו במשך שנים רבות ועכשיו כוחות השוק והתחרות האדירה הוציאה את אותם יחידות לא נעימות מחוץ למשחק.
לכן חשוב לבנות יח"ד גדולה ומרווחת, שגם תפנה לכמה שיותר קהלים כדי שלא תמצא את עצמך בלי שוכרים לתקופות ממושכות.

דע שכמשכיר יש לך יכולת לצבור מוניטין חיובי, וזה משמעותי כי שמעתי על הרבה שוכרים שברחו מאימת המשכיר.
הכלל החשוב - בשום פנים ואופן אסור לחדור להם לפרטיות.
ואם תהיה זמין וקשוב, וגם כשיבקשו לדחות תשלום - תסכים, הם יעריכו. ויעשו לך יחסי ציבור מעולים.

בהצלחה
שכחתי לציין
אמבטיה ביחידה זו חובה גמורה
וזה קודם לכל דבר אחר.
בלי אמבטיה מאבדים את רוב הקהלים
(חוץ מאת הנואשים, שיברחו בהזדמנות הראשונה)

בציניות

משתמש מקצוען
אנו בתכנון של יחידת דיור בפרדס כץ גבול ק. הרצוג (ב"ב).
מתלבטים מאוד בין שתי התוכניות.
יותר מדויק בין שתי האפשרויות.
האם להעדיף סלון ומטבח מרווחים, ואולי גם מרפסת, או חצי חדרון נוסף על חדר שינה הקיים, מצורפים שרטוטים.
אני לבד הייתי מבין שעדיף להוסיף חצי חדר, השאלה האם עדיין זה נראה נורמלי, ומה להעדיף, מרפסת או חצי חדר. מה הולך היום יותר בשוק היחידות.
תודה רבה על כל תגובה מראש!
צפה בקובץ המצורף 797052צפה בקובץ המצורף 797055
אפשר לשנות את הקירות הפנימיים, או שזה לא נתון לשינוי?

איזהו

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני קופץ על האשכול
מקוה ש @שארפער מרשה לי
מה עדיף ביחידת דיור: מכונת כביסה במטבח-סלון או בתוך השירותים-אמבטיה
גם בעצם הענין שמעתי שיש מעדיפים שזה יהיה במטבח (שהאשה לא תצטרך להיכנס באמצע הבישולים לאמבטיה....)
וכן, מפני שזה מגדיל במקצת את המטבח-סלון (אם המכונת כביסה תהיה בסלון)
תודה רבה

תמר רנד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים

תמר רנד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
מה עדיף ביחידת דיור: מכונת כביסה במטבח-סלון או בתוך השירותים-אמבטיה
בתוך האמבטיה.
אם שמים את המונה במטבח זה יוצר תחושה של -
אפילו למכונת כביסה אין פה מקום, אז תקעו אותה מתחת הארונות מטבח.
הרי בדירה אנושית אין מכונת כביסה מתחת השיש.

שושובלה

משתמש רשום
כבר הסתדרתם?
עלו לי כמה רעיונות
לדעתי מאחר והסלון והמטבח נמצאים בתוך ריבוע אז אין הבדל היכן יהיה המטבח זה תמיד יראה סלון עם מטבח . אם מאד חשוב לכם שיראו מקום ברור של סלון לדעתי זה יקרה רק אם תמקמו את הסלון או המטבח באזור של האמבטיה.
אם אתם ממקמים את הארון של חדר שינה במקום שהמעצבת תכננה עריסה אז כאמור אתם יכולים להקטין את חדר השינה ואז יש בקטע השני כמעט 4 מטר ושם אפשר למקם את האמבטיה והסלון או את האמבטיה והמטבח.
אפשרות נוספת זה ליצור סלון ומטבח צרים עם הפרדה מלאה או חלקית.
אם אתם בכיוון אשלח את זה מאוייר.

אילה זייברט

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
@אילה זיברט, אשמח בחוות דעתך בכללי, אופציה א' או ב'?

אם יש חלום להוציא מרפסת ברור שתוכנית ב עדיפה
להזכירך יחידות יש לרהט קומפקטי זה אומר מקרר 60*60 שולחן 60*100 כסאות קומפקטיים ואם יש ספה היא תהיה של שניים וקטנה שטח המחיה חשוב יותר מהריהוט
בשרטוט זה לא כך וקשה להתרשם מהגודל של היחידה

רק אושר!

משתמש מקצוען
לא מבינה בזה
אבל בתור זו"צה מה היה לי הכי נח:
הייתי רוצה את הדלת של האמבטיה מהסלון (ז'א לא ליד הכניסה)
והמטבח על הקיר של החדר שינה (ז'א לא מול הכניסה)
זו בעיני התוכנית שהכי תתפס טוב בעין לאישה צעירה...
בעצם שילוב של 2 התוכניות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה