כללי תכירו את מעצב הקטלוג של פונטייפ 2012

• פותח הנושא אליהו פריד
  • פורסם בתאריך
א

אליהו פריד

אורח
ניק: yaronimus
מוכר ברחבי הרשת גם כירונימוס מקסימוס
בעברו מנהל פורום תקשורת חזותית בתפוז.
חובב טיפוגרפיה מושבע.
פתח את הלשכה לטיפוגרפיה עברית
http://yaronimus.wordpress.com/

ציטוט מהאודות:
שמי ירונימוס ואני מעצב גרפי, אמן, ו"טיפופיל" (אוהב טיפוגרפיה). בעקבות עבודה אקדמית על טיפוגרפיה עברית, הבנתי שהחומרים בנושא אינם זמינים ברובם באינטרנט, ומה שכן זמין – מפוזר באתרים שונים. מטרת הבלוג היא לרכז את כל המידע הזה במקום אחד, אם בצורת מידע מוקלד, סריקות, או קישורים, ואם בצורת ראיונות, שכן רוב המידע יקר הערך בנושא נמצא לוא דוקא בספריות, אלא במוחם של הותיקים שעסקו בתחום עוד לפני המצאת המחשב ולאחריו.
אני מאמין שהפצת הידע תאפשר לנו להיות יותר מודעים לעבר הטיפוגרפי העשיר שלנו, לגיבורי התרבות הטיפוגרפית שלנו, ובכך לעצב אותיות ולעשות שימוש בטיפוגרפיה בצורה יותר טובה בעתיד.
הבלוג פתוח לכותבים אורחים המעוניינים לתרום מידע! אנא צרו עמי קשר.

* שם הבלוג נוצר בהשראה (ויש שיאמרו חיקוי) לשם הבלוג המצויין Ministry Of Type.
** לצערי, כרגע, ולמרות שזה חורה לי מאוד, נסתפק בגופן אריאל בכותרת
icon_sad.gif

אני מאמין שירונימוס יהוה לתועלת מרובה לחברי הפורום

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ירון ואני ישבנו יחד על ספסל הלימודים.
אני יכולה להעיד שכבר בשנה א' הוא התגלה כאמן יצירתי ומוכשר להפליא מצד אחד, וכאיש מקצוע חרוץ באופן יוצא מגדר הרגיל מצד שני - שילוב שהביא אותו מאוד רחוק.
ירון יכול לעשות 200 סקיצות לעבודה. אני לא מכירה עוד הרבה מעצבים שעובדים כך. הוא פרפקציוניסט ברמות שלא קיימות בארץ.
ירון - אני מזמינה אותך לשתף כאן בעבודות שלך (כמובן, תברור את מה שמתאים לקהל הפורום הזה...).

yaronimus

משתמש רשום
המון תודות למחמאות הנפלאות שלכם.
אני אפרסם כאן כמה עבודות בהמשך (יש לי כמה מטלות).

אוהב0ישראל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מאוד נהניתי מהרעיונות הטיפוגרפיים בקטלוג של ר' אליהו.
עלה והצלח וברוך הבא לאתר פרוג.

alizae

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
הקטלוג של פונטייפ מדהים, אחרי שקיבלתי אותו נכנסתי לאינטרנט לראות מי המעצב שייצר את זה, אבל לא מצאתי מידע. אני שמחה שעכשיו הוא כאן, בפרוג.
נעים להכיר!

amit10405

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
גם אני חלקתי עם ירונימוס את ספסל הלימודים

ביצירתיות, ובכשרון שלו, כולם הבחינו כבר בשנה הראשונה.
הקטלוג של פונטייפ הוא רק "טעימה" למה שהבחור המוכשר הזה מסוגל.
מחכה בקוצר רוח לקבל את הקטלוג המודפס.

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י amit10405;897228:
ביצירתיות, ובכשרון שלו, כולם הבחינו כבר בשנה הראשונה.
הקטלוג של פונטייפ הוא רק "טעימה" למה שהבחור המוכשר הזה מסוגל.
מחכה בקוצר רוח לקבל את הקטלוג המודפס.

שלום גם לך!

yaronimus

משתמש רשום
יה... עם נעמה ועמית זה ממש נהיה כנס מחזור של אסכולה D:

yaronimus

משתמש רשום
אני ארחיב טיפונת לגבי עצמי:
למדתי עיצוב גרפי שלוש שנים מתוך ארבע באסכולה מימד (על ספסל הלימודים יחד עם נעמה ועמית), ואז עברתי עם הכיתה (לפני סגירת המכללה) למנשר לאמנות, שם סיימתי לאחר שנתיים בהצטיינות. בימים אלה אני מסיים תואר ראשון במדעי הרוח בהצטיינות באוניברסיטה הפתוחה (למעשה, אחת מהעבודות הסמינריוניות עליה אני עובד כעת עוסקת בטיפוגרפיה העברית).

אני מעצב גרפי בעיקר לדפוס, ועוסק בעיצוב קטלוגים, זהויות גרפיות ולוגו, קצת פרסום ומחאה, ועוד. יש בי אהבה גדולה לעולם הספרים והאותיות העבריות, ומקווה שאוכל לעצב כמה שיותר ספרים ואותיות בחיי. עד כה לא עיצבתי גופן, אלא רק אותיות - אם באופן ווקטורי ואם בעיסוק בקליגרפיה. בנוסף לכל אלה אני עוסק באמנות ובצד התיאורטי של הטיפוגרפיה העברית, ואני מקווה שאוכל לתרום כמה שיותר מידע בנושא הטיפוגרפיה באינטרנט, ע"מ שכולנו נוכל להחכים ולהיות מודעים למסורת העשירה שלנו.

העבודה הכיפית ביותר שיצא לי להשתתף בה היא הקטלוג של פונטייפ. אזכור את זה למשך כל ימי חיי. לר' אליהו אני חב חכמה גדולה. זה היה פשוט עונג ואני שמח כל כך שיש תגובות כל כך נלהבות.

cmyk

משתמש צעיר
אם מישהו מכאן ישב פעם בקורס מעורב, שיואיל להשתמש בשכל הישר ויתחשב באכסני' הזו שמורכבת ממשתשמים שיש להם אורח חיים שונה, ואני מבקש כבר כעת מאלו שאני מתכוון אליהם שלא יגיבו בהתלהמות ויסמנו אותי כ'קיצוני', עובדה שאיני מבקש לחסום את הניקים האלו, אם הם מרגישים טוב בחברה שונה מהם, שישוטטו כאן [ואולי גם יתחזקו בהמשך...] אך שלפחות לא ימנעו מהאחרים את ההרגשה הטובה.
במחשבה שני', אפשר לדון אותם לכף זכות, איך אפשר לדרוש מהם שיחשבו לפני כל הודעה שלהם בפורום, האם זה לא מנוגד לעמדות והשקפות שיש להם קונצנזוס בציבור החרדי.
אך עכ"ז הייתי מצפה מהם שיבינו היכן מקומם הטבעי ואיפה לא, איפה הם יכולים לשדר חוויות מקורסים מעורבים, ואיפה הם צריכים להמנע מכך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  35  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה